Sunku, patikėti, bet tai – tiesa: šios priemonės išgelbės kambarines gėles

Ar gali būti graži palangė, jei ant jos nėra kambarinių augalų? Vis tik norėdami užtikrinti jiems tinkamas sąlygas augti, žydėti, skleisti aromatą ir džiuginti puikiu vaizdu, būtinai turime tinkamai jais rūpintis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gėlininkai kuo puikiausiai žino, kad dauguma kambarinių augalų negali pakęsti rūgščios dirvos. Dėl šios priežasties augalai ima vyti ir netgi gali žūti. Situaciją pataisyti galima keliais būdais, tačiau šį kartą aptarsime patį netikėčiausią. Laikas sužinoti, kaip dantų pastą ir dantų miltelius galima panaudoti augalų priežiūrai. Dirvos rūgštingumui sumažinti rekomenduojama periodiškai ją pamaitinti dantų pasta. Itin naudinga ši priežiūros priemonė žydintiems augalams.

Labai dažnai kambarinių augalų mylėtojai skundžiasi, kad lyg ir dėmesingai prižiūrimi (laiku laistomi, saugomi nuo tiesioginių saulės spindulių) augalai vis tik atrodo ne itin sveiki ir patenkinti. Dažniausiai problema glūdi gėlės šaknų sistemoje. Kai augalas laistomas šaltu vandeniu ar namuose yra skersvėjų, ant augalo šaknų susidaro puvėsių. Dažniausiai tai nutinka šaltuoju metų periodu. Po truputį puvėsiai siurbia gyvybines augalo jėgas.

Vis tik išvaduoti augalą iš šios problemos pančių galima pasitelkus dantų miltelius. Jums prireiks 0,5 stiklinės vandens, 2 šaukštų dantų miltelių, 1 šaukšto vario sulfato, 2 šaukštų medžio pelenų (jie reikalingi augalo šaknų sistemai pamaitinti). Kruopščiai išmaišykite visas sudedamąsias dalis, kol bus pasiektas maksimaliai tolygus rezultatas. Tada atsargiai papurenkite žemę prie augalo šaknies, jį ir augalo stiebą sudrėkinkite šiuo tirpalu.

Po šios procedūros rekomenduojama savaitę nelaistyti augalo ir perkelti jį į sausą ir tamsią vietą. Nesibaiminkite: per šį laikotarpį augalas tikrai nežus dėl drėgmės trūkumo, o štai šis stebuklingas mišinys jo šaknų sistemą būtinai išgydys nuo puvėsių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ar kada teko girdėti apie augalą justiciją? Tai – teisingumo deivė, kuri papuoš jūsų palangę

Įdomus kambarinis augalas yra JUSTICIJA (Justicia). Vien ko vertas jo pavadinimas, kuris yra teisingumo deivės vardas, moters, su raiščiu ant akių ir laikančios svarstykles.

Sunku, patikėti, bet tai – tiesa: šios priemonės išgelbės kambarines gėles

Ar gali būti graži palangė, jei ant jos nėra kambarinių augalų? Vis tik norėdami užtikrinti jiems tinkamas sąlygas augti, žydėti, skleisti aromatą ir džiuginti puikiu vaizdu, būtinai turime tinkamai jais rūpintis.

Kaip greitai atgaivinti orchidėją (2)

Orchidėja – daugelio mėgstama gėlė. Kartais kyla pagunda ant svetainės palangės išrikiuoti visą šių gražuolių kolekciją. Ir nei jeigu kuri iš jų jau visai leisgyvė, ją galima reanimuoti.

Kapų puošimas per Vėlines: kada „mažiau yra daugiau“? (4)

Nepasiduokite pirkimo manijai. Daugiau gėlių, daugiau spalvų, daugiau žvakių, didesnių žvakidžių – ar tikrai šito reikia? Pagalvokime, kaip papuošti kapus natūraliai ir subtiliai.

Kapinaitės Anglijoje: plastikinės gėlės populiaresnės nei gyvos (12)

Artėjant Vėlinėms, tęsiame temą apie kitų šalių kapines. Juk kapinės – tai ne tik ta vieta, kur atgulama amžino poilsio, bet neatsiejamas kiekvienos šalies kultūros bei papročių atspindys, kur taip pat vyrauja mados – antkapių, želdinių bei kt. Šį kartą lankėmis Anglijoje, Birmingamo priemiestyje esančiose kapinėse. Šis miestas yra antras pagal dydį Jungtinėje Karalystėje, kuriame gyvena beveik 1 mln. gyventojų, tad palyginus su kitomis, šios kapinaitės yra nedidelės.

Kaip teisingai dengti rožes? (2)

Dengti ar nedengti? Tai klausimas, kuris spalio mėnesį iškyla visiems rožių augintojams. Jei dengti, tai kaip, kuo ir, svarbiausia, kada?

Ko galime pasimokyti iš kapinaičių Norvegijoje (63)

Visuomet įdomu pasidairyti kitoje šalyje ir pamatyti, kuo to krašto aplinka ir žmonės skiriasi nuo mūsų. Suprantama, norisi ne lyginti tai, kas pas juos arba pas mus yra geriau, o tiesiog – kas tenai kitaip. Juk kiekviena tauta ir yra įdomi savo unikalumu bei papročiais.

Rudeniniai lapai: kaip nuo jų apsivalyti

Pats metas nuo lapų apvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas.

Ko galima pasimokyti iš kapinaičių Vokietijoje (24)

Spalio mėnesio antroje pusėje vis labiau artėjant Vėlinėms, daugelis iš mūsų vis dažniau apsilankome kapinėse, prisimindami mirusiuosius ir norėdami labiau pasirūpinti jų kapais. Pastaraisiais dešimtmečiais lietuviškų kapinių želdynai smarkiai keitėsi, atsirado daug naujovių, kurios kartu su kitais pokyčiais po Nepriklausomybės atgavimo atėjo iš Vakarų Europos šalių. Šį kartą nusprendėme pasidairyti po kapines vieno nedidelio Vokietijos miestelio Oberammergau, esančio pietinėje ir kalnuotoje Bavarijos dalyje bei palyginti augalų pasirinkimą su mūsų kapinių želdiniais.

Sužinokite, iki kada rudenį galima sodinti daugiamečius augalus

Daugeliui pažįstama situacija: internetu užsakyti sodinukai atkeliavo gerokai vėliau, nei planuota. Arba dėl kažkokių kitų priežasčių nepavyko visko padaryti laiku. Kyla klausimas – sodinti ar nesodinti prieš žiemą? Kada sodinti dar galima ir kada jau ne? Kaip nustatyti, kur eina toji riba? Bandykime išsiaiškinti.