Skaitytojos patirtis: sodybos virsmas tikru rojaus kampeliu

 (1)
Skaitytoja Jelena dalinasi savo šeimos sodybos istorija, kaip ji virto tikru pasididžiavimą keliančiu rojaus kampeliu.
© Skaitytojo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jelena su vyru į kaimą atsikraustė gyventi 2007 metais ir nuo pat pirmos akimirkos jie uoliai ėmė puoselėti sodybos aplinką. Moteris pasakoja, kad pradžioje jie turėjo visai mažai žinių ir lėšų, bet juos motyvavo labai didelis noras gyventi gražiai.

Pirmuosius augalus šeimai padovanojo draugai bei pažįstami. Jelenos šeima maloniai viską priimdavo ir sodindavo. Moteris pastebi, kad tai, kas po poros gyvenimo metų sodyboje jiems atrodė labai gražu, šiandien kelia juoką. Praėjus daugiau nei dešimtmečiui šeima sukaupė daug žinių bei patirties, todėl mato visas savo padarytas klaidas.

Landšafto dizainas tapo Jelenos hobiu. Moteris pasakoja, kad visą laiką jiedu su vyru stengiasi palaikyti vienas kitą (ji tapo idėjų generatoriumi, o vyras jų įgyvendintoju). Jelenos vyro rankomis sodyboje yra pagaminta daug mažosios architektūros elementų, pastatyti ūkiniai pastatai. Jis iš automechaniko tapo želdintoju, kalviu, staliumi.

Jelena sako, kad jų sodyboje nėra nei vieno augalo, kuris būtų pasodintas ne savomis rankomis. Jie viską daro tik patys ir tik su didele meile.

2013 metais Jelenos ir jos vyro sodyba laimėjo pirmą vietą „Gražiausios sodybos“ konkurse Jakų kaime. Po to, tais pačiais metais, sodyba buvo išrinkta kaip viena iš gražiausių sodybų Sendvario seniūnijoje.

Dabar sodyba yra labai pasikeitusi, tiek išvaizda, tiek plotu. Šeima turėjo galimybė nusipirkti šalia esantį sklypą ir dvigubai padidinti erdvę. Moteris pasakoja, kad teko įdėti labai daug pastangų, ir nors darbai dar nėra visai užbaigti, vaizdas džiugina tiek juos pačius, tiek aplinkinius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ką daryti, kad rožynas džiugintų akis

Rožės (Rosa) – erškėtinių šeimos erškėčių genties augalai. Rožės buvo auginamos jau prieš kelis tūkstančius metų (kai kuriuose šaltiniuose – prieš 5000 m.) ir vėliau sukultūrintos Kinijoje. Europoje pirmieji rožes pradėjo auginti graikai. Tekste plačiau kalbėsime ne tik apie šių gėlių istoriją, bet ir priežiūros ypatumus.

Sausose vietose galintys augti medžiai ir krūmai

Neseniai rašėme apie gėles, kurios mėgsta arba pakenčia sausas vietas ir sulaukėme skaitytojų klausimų, kokie medžiai ir krūmai yra atsparūs sausrai? O jų yra ne taip jau ir mažai, juk gamtoje augalai moka prisitaikyti prie įvairiausių sąlygų. Beveik visi jie gali augti sausose vietose, kurios paprastai būna ir nelabai derlingos.

Verta žinoti: sausrą mėgstančios gėlės

Pasibaigė netradicinis šių metų birželis ir prasidėjo vidurvasaris. O netradicinis jis buvo dėl orų, nes gegužė ir pirmas vasaros mėnuo buvo tikrai karšti ir vasariški. Dauguma mano bičiulių orų atžvilgiu yra pasiskirstę į dvi priešingas stovyklas: vieni džiaugėsi saulėta ir karšta vasaros pradžia, o kiti nekantriai laukė ateinant lietaus. Sausra ir saule dažniausiai mėgaujasi miestiečiai, o kas gi yra lietaus mėgėjai?

Ar piktžolės gali būti naudingos?

Paprastai mes visada stengiamės atsikratyti piktžolių – juk jos trukdo! Bet jei neskubėsime, gausime dvigubą naudą – ne tik išrausime nereikalingus augalus, bet ir panaudosime juos kitiems tikslams.

Skaitytojos patirtis: sodybos virsmas tikru rojaus kampeliu (1)

Skaitytoja Jelena dalinasi savo šeimos sodybos istorija, kaip ji virto tikru pasididžiavimą keliančiu rojaus kampeliu.

Kukmedžių sodinimas: 7 žingsnių sodinimo instrukcija

Pateikiame 7 žingsnių sodinimo instrukciją - nuo sodinuko pasirinkimo, duobės kasimo iki mulčiavimo.

Kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jis nekeltų alergijos?

Neseniai rašėme apie augalus, kurie žydėdami gali sukelti alergiją, o šį kartą prisiminkime tuos, kurie, atvirkščiai – yra vieni iš mažiausiai alergiškų ir rekomenduotini jautriems žmonėms, norintiems auginti ir džiaugtis gėlėmis, bet turintiems polinkį sirgti alergine sloga, dar vadinama alerginiu rinitu. Vienus žydinčius augalus apdulkina vėjas, o kitus – vabzdžiai, vieni žydi ryte arba dieną, o kiti prasiskleidžia tik vakare, dar vieni žiedai turi sunkias žiedadulkes, o kiti žydi pilnaviduriais žiedais – šios ir dar kitos augalų žiedų savybės turi įtakos, alergiški jie ar ne. Tad kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jie džiugintų, o ne atneštų rūpesčius?

Sužinokite, kokia yra jūsų gimimo mėnesio gėlė

Nemaža dalis iš mūsų žino, koks yra kiekvieno Zodiako ženklo akmuo. Tačiau ne kiekvienas turi galimybę, atėjus artimo žmogaus gimtadieniui, jį apdovanoti kalnų krištolu, smaragdais ar deimantais. Tad ar norite sužinoti, kokia yra jūsų bei jūsų mylimųjų gimimo mėnesio gėlė?

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.