Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės

 (1)
Pelargonijos yra ne tik kambarinės gėlės – jas vazonuose galima laikyti ir balkone. Sėdint balkone apsuptiems gausiai žiedais pasipuošusių pelargonijų, apima jausmas, kad esi gėlių pasakoje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pelargonijos kažkada klaidingai laikytos snapučiais. Šių augalų tėvynė yra Pietų Afrika, o bėgant laikui jie pakeitė savo išvaizdą – ankstesnius asketiškus, mažus, plonus neryškių spalvų žiedus pakeitė didžiuliai, kuplūs, ryškūs žiedai.

Daug kas mano, kad pelargonija yra tik kambarinis augalas, bet iš tiesų šiltuoju metų laiku jas galima su visu vazonu išnešti į balkoną arba augalą pasodinti į lovelį balkone. Taip pat jas galima persodinti į gėlių darželį.

Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės
© Shutterstock

Pelargonijos ne veltui vadinamos „mylimiausiomis močiučių gėlėmis“. Visų pirma, jas lengva prižiūrėti, jos nėra reiklios, todėl taip plačiai ir paplitusios. Be to, pelargonijos palyginti ilgai žydi – nuo pat vasaros pradžios iki ankstyvo rudens. Dar jos yra mėgstamos dėl didelių, puošnių ir ryškių žiedų.

Nors pelargonijos nereiklios ir gali augti bei džiuginti savo žiedais įvairiomis sąlygomis, vis dėlto geriausiai jos auga vandeniui pralaidžiame dirvožemyje, saulėtoje, atviroje vietoje. Kai pasirodo pumpurai, svarbu stebėti, kad augalui užtektų drėgmės, o tam, kad pelargonija nuolat žydėtų, nužydėjusius žiedus reikia pašalinti.

Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės
© Shutterstock

Taip pat svarbu visą vasarą kartą per savaitę pelargoniją tręšti trąšomis, kuriose daug kalio (tinka pomidorams skirtos trąšos).

Baigiantis sezonui, kai puošnusis pelargonijų žydėjimas baigiasi, jas reikia persodinti į vazonus ir parnešti namo. Genėti jas reikia atėjus vėsesniems orams ( geriausia rudenį ar prasidedant pavasariui), nupjaunat jaunus ūglius – juos galima sodinti į kitą vazoną kaip naujus auginius.
Pelargonijas reikia saugoti nuo šalčio, todėl iki šalnų jas reikėtų parnešti kambarį, o kitą sezoną vėl galima sodinti lauke.

Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės
© Shutterstock

Kalbant apie pelargonijų auginimo sunkumus, reikėtų paminėti grybelį, kuris sukelia rudąjį lapų dėmėtumą. Jei pastebėjote, kad ant lapo atsirado rudų, tarsi surūdijusių dėmių, pažeistus lapus reikia nuskinti ir sudeginti, o pelargoniją apipurkšti atitinkama priemone nuo grybelio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ką daryti, kad rožynas džiugintų akis

Rožės (Rosa) – erškėtinių šeimos erškėčių genties augalai. Rožės buvo auginamos jau prieš kelis tūkstančius metų (kai kuriuose šaltiniuose – prieš 5000 m.) ir vėliau sukultūrintos Kinijoje. Europoje pirmieji rožes pradėjo auginti graikai. Tekste plačiau kalbėsime ne tik apie šių gėlių istoriją, bet ir priežiūros ypatumus.

Sausose vietose galintys augti medžiai ir krūmai

Neseniai rašėme apie gėles, kurios mėgsta arba pakenčia sausas vietas ir sulaukėme skaitytojų klausimų, kokie medžiai ir krūmai yra atsparūs sausrai? O jų yra ne taip jau ir mažai, juk gamtoje augalai moka prisitaikyti prie įvairiausių sąlygų. Beveik visi jie gali augti sausose vietose, kurios paprastai būna ir nelabai derlingos.

Verta žinoti: sausrą mėgstančios gėlės

Pasibaigė netradicinis šių metų birželis ir prasidėjo vidurvasaris. O netradicinis jis buvo dėl orų, nes gegužė ir pirmas vasaros mėnuo buvo tikrai karšti ir vasariški. Dauguma mano bičiulių orų atžvilgiu yra pasiskirstę į dvi priešingas stovyklas: vieni džiaugėsi saulėta ir karšta vasaros pradžia, o kiti nekantriai laukė ateinant lietaus. Sausra ir saule dažniausiai mėgaujasi miestiečiai, o kas gi yra lietaus mėgėjai?

Ar piktžolės gali būti naudingos?

Paprastai mes visada stengiamės atsikratyti piktžolių – juk jos trukdo! Bet jei neskubėsime, gausime dvigubą naudą – ne tik išrausime nereikalingus augalus, bet ir panaudosime juos kitiems tikslams.

Skaitytojos patirtis: sodybos virsmas tikru rojaus kampeliu (1)

Skaitytoja Jelena dalinasi savo šeimos sodybos istorija, kaip ji virto tikru pasididžiavimą keliančiu rojaus kampeliu.

Kukmedžių sodinimas: 7 žingsnių sodinimo instrukcija

Pateikiame 7 žingsnių sodinimo instrukciją - nuo sodinuko pasirinkimo, duobės kasimo iki mulčiavimo.

Kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jis nekeltų alergijos?

Neseniai rašėme apie augalus, kurie žydėdami gali sukelti alergiją, o šį kartą prisiminkime tuos, kurie, atvirkščiai – yra vieni iš mažiausiai alergiškų ir rekomenduotini jautriems žmonėms, norintiems auginti ir džiaugtis gėlėmis, bet turintiems polinkį sirgti alergine sloga, dar vadinama alerginiu rinitu. Vienus žydinčius augalus apdulkina vėjas, o kitus – vabzdžiai, vieni žydi ryte arba dieną, o kiti prasiskleidžia tik vakare, dar vieni žiedai turi sunkias žiedadulkes, o kiti žydi pilnaviduriais žiedais – šios ir dar kitos augalų žiedų savybės turi įtakos, alergiški jie ar ne. Tad kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jie džiugintų, o ne atneštų rūpesčius?

Sužinokite, kokia yra jūsų gimimo mėnesio gėlė

Nemaža dalis iš mūsų žino, koks yra kiekvieno Zodiako ženklo akmuo. Tačiau ne kiekvienas turi galimybę, atėjus artimo žmogaus gimtadieniui, jį apdovanoti kalnų krištolu, smaragdais ar deimantais. Tad ar norite sužinoti, kokia yra jūsų bei jūsų mylimųjų gimimo mėnesio gėlė?

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.