Kukmedžių sodinimas: 7 žingsnių sodinimo instrukcija

Pateikiame 7 žingsnių sodinimo instrukciją - nuo sodinuko pasirinkimo, duobės kasimo iki mulčiavimo.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. PASIRENKAME TINKAMĄ SODINUKĄ

Pasak V. Marozienės, renkantis sodinuką svarbiausia imti sveikus, sodriai žalios spalvos augalus, ir kad veislė atitiktų jūsų poreikius, t.y. augtų iki tam tikro aukščio ar pločio. Pavyzdžiui, Mo muziejaus sodui buvo pasirinkti ‘Hilli’ veislės kukmedžiai, kurie yra koloninės formos ir labiau stiebiasi į viršų nei plečiasi į šonus, tad puikiai tinka gyvatvorėms. Tiesa, eigoje juos bus galima dar šiek tiek paformuoti, bet apie viską iš eilės.

2. SODINUKĄ SULAISTOME

Prisiminkite, jog augalą vazone reikia palieti ir prieš sodinimą, kad jam netrūktų drėgmės ir būtų kuo mažesnis stresas pakeičiant vietą.

3. IŠKASAME DUOBĘ

Kukmedžių sodinimas vyksta perkeliant augalą iš vazono į paruoštą duobę. Taigi duobės dydis turėtų atitikti vazono dydį, nes jame krūmas jau turi susiformavusį šaknyną ir gerą gruntą. Jeigu gruntas prastesnis, tuomet iškasame gilesnę duobę, kad ją galėtume pripildyti juodžemiu arba geru augaliniu gruntu ir tokiu būdu pagerinti žemės kokybę.

4. DUOBĘ PRIPILDOME VANDENIU

Kitas žingsnis – duobės pripildymas vandeniu. Jo negailėkite, pilkite sulig duobės viršumi. Šiek tiek palaukite, kol vanduo susigers, ir jau galima imtis sodinimo.

5. KUKMEDŽIŲ SODINIMAS

Sodinkite kukmedį tame pačiame lygyje, kaip ir jis augo vazone: nei giliau, nei sekliau. Užpylus žemėmis, su koja spustelkite ratu aplink krūmą (bet ne prie pat šaknų), kad po žeme neliktų oro tarpelių. Taip augalas geriau prigis ir įsišaknys, o laistant žemės nesukris.

Iš žemių pertekliaus suformuokite kauburį ratu aplink kukmedį, kad laistant vanduo ne nutekėtų pro šoną, o bent kiek užsilaikytų prie augalo šaknų.

6. LAISTYMAS

Žinoma, po pasodinimo krūmus gausiai paliekime. Apskritai, kukmedžiai yra drėgmę ir paunksmę mėgstantys augalai. Tad jeigu neturėjote galimybės jų sodinti mažiau saulėtoje vietoje, vertėtų pagalvoti apie pastovų drėkinimą arba net laistymo sistemą (pvz.: lašinę sistemą). Laistyti svarbu nuolatos, jeigu norite džiaugtis sveika gyvatvore ir intensyviai žalia augalo spalva.

7. MULČIAVIMAS

Ar reikalingas mulčiavimas, spręskite patys, tačiau Vaiva Marozienė rekomenduoja mulčiuoti, ypač jeigu neturite laistymo sistemos. Tuomet mulčias saugo drėgmę, sukuria barjerą, kad ji ne tai greitai išgaruotų.

KUKMEDŽIŲ SODINIMAS ATLIKTAS – KAS TOLIAU?

Maždaug dvi savaites po kukmedžių pasodinimo būtų geriau jų neliesti, o tiesiog leisti augalui atsigauti. Kai matome, kad augalas tikrai prigijo (ūgliai sutvirtėję, augalas pradeda leisti naujus ūgliukus), galima imtis formavimo. Geriausia, jeigu pirmasis apkarpymas įvyktų vėsesnę dieną, apniukusią, būtų puiku, jei pakrapnotų lietus. Tad stebėkite orų prognozes ir formuodami venkite saulės kaitros.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ką daryti, kad rožynas džiugintų akis

Rožės (Rosa) – erškėtinių šeimos erškėčių genties augalai. Rožės buvo auginamos jau prieš kelis tūkstančius metų (kai kuriuose šaltiniuose – prieš 5000 m.) ir vėliau sukultūrintos Kinijoje. Europoje pirmieji rožes pradėjo auginti graikai. Tekste plačiau kalbėsime ne tik apie šių gėlių istoriją, bet ir priežiūros ypatumus.

Sausose vietose galintys augti medžiai ir krūmai

Neseniai rašėme apie gėles, kurios mėgsta arba pakenčia sausas vietas ir sulaukėme skaitytojų klausimų, kokie medžiai ir krūmai yra atsparūs sausrai? O jų yra ne taip jau ir mažai, juk gamtoje augalai moka prisitaikyti prie įvairiausių sąlygų. Beveik visi jie gali augti sausose vietose, kurios paprastai būna ir nelabai derlingos.

Verta žinoti: sausrą mėgstančios gėlės

Pasibaigė netradicinis šių metų birželis ir prasidėjo vidurvasaris. O netradicinis jis buvo dėl orų, nes gegužė ir pirmas vasaros mėnuo buvo tikrai karšti ir vasariški. Dauguma mano bičiulių orų atžvilgiu yra pasiskirstę į dvi priešingas stovyklas: vieni džiaugėsi saulėta ir karšta vasaros pradžia, o kiti nekantriai laukė ateinant lietaus. Sausra ir saule dažniausiai mėgaujasi miestiečiai, o kas gi yra lietaus mėgėjai?

Ar piktžolės gali būti naudingos?

Paprastai mes visada stengiamės atsikratyti piktžolių – juk jos trukdo! Bet jei neskubėsime, gausime dvigubą naudą – ne tik išrausime nereikalingus augalus, bet ir panaudosime juos kitiems tikslams.

Skaitytojos patirtis: sodybos virsmas tikru rojaus kampeliu (1)

Skaitytoja Jelena dalinasi savo šeimos sodybos istorija, kaip ji virto tikru pasididžiavimą keliančiu rojaus kampeliu.

Kukmedžių sodinimas: 7 žingsnių sodinimo instrukcija

Pateikiame 7 žingsnių sodinimo instrukciją - nuo sodinuko pasirinkimo, duobės kasimo iki mulčiavimo.

Kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jis nekeltų alergijos?

Neseniai rašėme apie augalus, kurie žydėdami gali sukelti alergiją, o šį kartą prisiminkime tuos, kurie, atvirkščiai – yra vieni iš mažiausiai alergiškų ir rekomenduotini jautriems žmonėms, norintiems auginti ir džiaugtis gėlėmis, bet turintiems polinkį sirgti alergine sloga, dar vadinama alerginiu rinitu. Vienus žydinčius augalus apdulkina vėjas, o kitus – vabzdžiai, vieni žydi ryte arba dieną, o kiti prasiskleidžia tik vakare, dar vieni žiedai turi sunkias žiedadulkes, o kiti žydi pilnaviduriais žiedais – šios ir dar kitos augalų žiedų savybės turi įtakos, alergiški jie ar ne. Tad kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jie džiugintų, o ne atneštų rūpesčius?

Sužinokite, kokia yra jūsų gimimo mėnesio gėlė

Nemaža dalis iš mūsų žino, koks yra kiekvieno Zodiako ženklo akmuo. Tačiau ne kiekvienas turi galimybę, atėjus artimo žmogaus gimtadieniui, jį apdovanoti kalnų krištolu, smaragdais ar deimantais. Tad ar norite sužinoti, kokia yra jūsų bei jūsų mylimųjų gimimo mėnesio gėlė?

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.