Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus

 (7)
Ne paslaptis, kad yra augalų, kurie skleidžia gerą energiją, ir tokių, kurie skleidžia blogą. Todėl rinktis kambarinius augalus reikėtų ypač atidžiai, kad namuose visuomet vyrautų taika ir harmonija. Be to, yra žaliųjų draugų, kurie itin palankiai veikia nuotaiką ir savijautą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Papasakosime apie kambarinius augalus, kurie teigiamai veikia psichologinę ir emocinę žmonių būklę ir sukurią namuose tokią energiją, kuri pritraukia sėkmę.

Palankūs kambariniai augalai

Bazilikas

Šį prieskonį žino visi užkietėję gurmanai. Bet bazilikas ne tik suteikia pikantišką gaivų skonį patiekalams, bet ir puikiai pakelia nuotaiką. Teigiamą poveikį daro šiame augale esantis linalolas – junginys, kuris suteikia nuostabų aromatą ir suteikia žvalumo. Todėl auginti baziliką vazonėlyje ant palangės naudinga visomis prasmėmis. Netgi manoma, kad bazilikas atbaido piktąsias dvasias.

Pelargonija

Ko gero tai vienas iš dažniausiai sutinkamų kambarinių augalų. Pelargonijos puošia butus, balkonus ir kiemus, jos nereikalauja ypatingos priežiūros. Įrodyta, kad gausiai žydinti pelargonija suteikia žmogui žvalumo, pripildo teigiamos energijos. Švelnus jos aromatas suteikia sielos ramybę. Žmones, kurių namuose auga pelargonijos, mažiau veikia stresas, jiems rečiau būdingi psichikos sutrikimai.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Fotolia

Gebenė

Tai vienas iš labiausiai orą valančių augalų. Be to, gebenės kvapas palankiai veikia nervų sistemą. Gebenė atbaido blogas mintis. O pozityvus mąstymas, kaip žinome, yra raktas į sėkmę. O dar gebenė visiškai nereikli, todėl būtinai apsvarstykite galimybę papildyti šiuo augalu savo kambarinių augalų kolekciją.

Papartis

Kaip ir gebenė, šis augalas puikiai filtruoja orą, pašalindamas apytikriai 1860 toksinų per valandą. Ne veltui jį dažnai galima pamatyti ant palangių mokyklų klasėse. Be to, paparčio išvalytas oras teigiamai veikia sveikatą. Kalbama, kad šis augalas atbaido piktąsias dvasias ne prasčiau už katiną, todėl kaimynų pavydas jums bus nebaisus.

Levanda

Visi žino, kad levandos pasižymi raminančiu poveikiu. Nebūtina namuose deginti aromatinių žvakių, geriau įsigykite levandą – poveikis bus stipresnis. O dar šis augalas tobulai puošia interjerą. Džiaugsmas akims ir sielai – harmonija užtikrinta.

Rožė

Šis augalas nuostabus ne vien dėl savo kvapo. Mokslininkai įrodė, kad žiūrėjimas į rožę suteikia komforto ir ramybės jausmą. Žmonės, turintys galimybę nuolat gėrėtis rožėmis, daug dažniau jaučia teigiamas emocijas ir daug greičiau priima teisingus sprendimus stresinėse situacijose. Žinoma, auginti rožę vazone nėra lengva, bet jei jums tai nepavyksta, galite pasimerkti skintų rožių miegamajame.

Vėzdūnė

Vėzdūnė pašalina iš oro teršalus. Nuo senų laikų liaudyje šis augalas vadinamas „moterų laime“. Jis palankiai veikia šeimos gyvenimą, moterims mažina nerimo jausmą ir dovanoją teigiamos energijos užtaisą. Todėl toks augalas namuose tikrai pravers.

Orchidėja

Orchidėjos namuose skleidžia teigiamą energiją. Vienintelė sąlyga: jų nereikia laikyti miegamajame. Į šį augalą malonu žiūrėti, o tai savaime pakelia nuotaiką.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Shutterstock

Rozmarinas

Istoriškai rozmarinas simbolizavo viską: nuo prisiminimų iki vidinės ramybės. Kalbama, kad smailūs lapeliai padeda jam palaikyti ryšį su saule, todėl šis augalas puikiai pakelia nuotaiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Šv. Valentino dienai artėjant: meilė tarp augalų – ir ji egzistuoja?

Kas yra meilė gamtoje tarp augalų? Leisime sau pajuokauti. Tai kryptingas siekimas daugintis bei pratęsti save palikuonyse. Tik neskamba romantiškai, ar ne? Romantikos nėra, bet už tai kaip praktiška, nes nėra sielos kančių nerandant „tinkamo mylimojo“.

Kuo tręšti orchidėjas, kad jos pražystų jau po mėnesio

Orchidėja – nuostabus tropinis augalas, kuris puošia daugumos mūsų namų palanges. Natūralioje gamtoje ši gėlė dažniausiai gyvena ant medžių, įsikibdama šaknimis į reljefinę žievę ir misdama joje esančiomis medžiagomis. Bet auginama namuose ši tropikų gražuolė neturi kur gauti maistinių medžiagų, nes medienos substratas, kuriame ji auga, ilgainiui jas praranda.

Augalai vampyrai: kurie kambariniai augalai siurbia energiją, o kurie ją spinduliuoja (3)

Mylėti augalą ne mažiau svarbu, nei pasodinti jį į kokybišką žemę ir laiku palaistyti. Augalai su kaupu atiduoda mums tą rūpestį, kuriuo mes kasdien juos apdovanojame. Augalai valo orą ir sugeria neigiamą energiją, kuri susikaupia patalpose per dieną.

Augalas, kuris papuoš ne tik kambarius, bet ir balkonus bei kiemus

Šis puošnus kambarinis augalas, kilęs iš Tolimųjų Rytų (Japonijos, Kinijos bei Korėjos), gali papuošti ne tik kambarius, bet ir balkonus ar įėjimus į namus bei įstaigas, nes yra atsparus žiemai ir lauke jį galima laikyti iki esant 10–15 laipsnių šalčio. Lietuvoje japoninė aukuba auginama kambariuose, bet vidurio ir pietų Europos šalyse – tai įprastas lauko augalas.

Apželdinimo tendencijos 2018-iesiems

Tik užsivėrus senųjų metų durims, įtakingi dizaino leidiniai bei portalai suskumba mums pranešti, kokios spalvos, mados bei tendencijos bus aktualiausios atėjusiais 2018-aisias metais. Tai vyksta ne tik interjero ar aprangos srityje, aplinkos tvarkymą bei dizainą tai taip pat paliečia. Taipogi metų pradžioje verta pasižvalgyti po Čelsio gėlių parodos programą – parodiniai sodai šiai augalų pasaulio olimpiadai yra kuriami dizainerių, laikančių ranką ant laikmečio pulso.

Sparnuočių priežiūra žiemą: svarbiausia lesyklos, bet nepamirškite ir inkilų

Pasirodžius tikrai žiemai ir ją lydinčiam šalčiui bei sniegui, atėjo ir metas pasirūpinti sparnuočiais. Kad žiemą kalbame apie lesyklas, tai lyg savaime suprantama, bet kodėl minime ir inkilus? Bet – apie viską iš eilės.

5 pojūčiai: kurkime savo aplinką kitaip

Net labiausiai išpuoselėta aplinka kartais neturi jaukumo ir šarmo, o kartais mažai prižiūrima sodyba gali būti pati mieliausia pasaulyje. Kas lemia, kad kiemas daro įspūdį? Kaip sukurti tokią aplinką, kad ji būtų jauki, kad norėtųsi ten leisti kuo daugiau laiko, kad ji paliktų įspūdį ir būtų neužmirštama? Dabar pats metas pradėti planuoti svajonių aplinką.

Tikra namų puošmena – fikusas: kaip išsirinkti ir tinkamai prižiūrėti (1)

Fikusai (lot. Ficus) yra vieni iš labiausiai paplitusių augalų, nes jų tiek daug, kad kiekvienas gali rasti fikusą pagal savo skonį ir interjerą. Fikusai gana plačiai paplitę ir gamtoje, ypač Azijos tropiniuose, ir subtropiniuose regionuose, Australijoje, Viduržemio jūros regione. Jų būna ir didelių medžių, ir vijoklinių augalų smulkiais lapeliais. Papasakosime apie kambaryje auginamus fikusus ir jų priežiūrą.

Oro augalai: be šaknų, bet dieviško grožio

Sunku patikėti, kad jie tikrai auga bet kur – galite tiesiog padėti ant knygos, pakabinti ant siūlo ar įdėti į stiklinį laikiklį. Kviečiame žiūrėti VIDEO reportažą, kuriame rasite visus atsakymus, kas tai yra, kaip atrodo, kaip laistyti, dauginti ir tręšti bei sužinosite kitus priežiūros niuansus.

Nereiklus ir lengvai auginamas – pinigų medis

Jeigu būtų renkamas nereiklių kambarinių augalų dešimtukas, tai šis augalas tikrai į jį patektų. Daug kas jį dar vadina „pinigų medžiu“ arba zamifolija. Tad jeigu ieškote namams arba darbo vietai lengvai auginamo kambarinio augalo, dar ir simbolizuojantį sėkmę piniguose – pabandykite auginti zamiokulką.