Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus

 (7)
Ne paslaptis, kad yra augalų, kurie skleidžia gerą energiją, ir tokių, kurie skleidžia blogą. Todėl rinktis kambarinius augalus reikėtų ypač atidžiai, kad namuose visuomet vyrautų taika ir harmonija. Be to, yra žaliųjų draugų, kurie itin palankiai veikia nuotaiką ir savijautą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Papasakosime apie kambarinius augalus, kurie teigiamai veikia psichologinę ir emocinę žmonių būklę ir sukurią namuose tokią energiją, kuri pritraukia sėkmę.

Palankūs kambariniai augalai

Bazilikas

Šį prieskonį žino visi užkietėję gurmanai. Bet bazilikas ne tik suteikia pikantišką gaivų skonį patiekalams, bet ir puikiai pakelia nuotaiką. Teigiamą poveikį daro šiame augale esantis linalolas – junginys, kuris suteikia nuostabų aromatą ir suteikia žvalumo. Todėl auginti baziliką vazonėlyje ant palangės naudinga visomis prasmėmis. Netgi manoma, kad bazilikas atbaido piktąsias dvasias.

Pelargonija

Ko gero tai vienas iš dažniausiai sutinkamų kambarinių augalų. Pelargonijos puošia butus, balkonus ir kiemus, jos nereikalauja ypatingos priežiūros. Įrodyta, kad gausiai žydinti pelargonija suteikia žmogui žvalumo, pripildo teigiamos energijos. Švelnus jos aromatas suteikia sielos ramybę. Žmones, kurių namuose auga pelargonijos, mažiau veikia stresas, jiems rečiau būdingi psichikos sutrikimai.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Fotolia

Gebenė

Tai vienas iš labiausiai orą valančių augalų. Be to, gebenės kvapas palankiai veikia nervų sistemą. Gebenė atbaido blogas mintis. O pozityvus mąstymas, kaip žinome, yra raktas į sėkmę. O dar gebenė visiškai nereikli, todėl būtinai apsvarstykite galimybę papildyti šiuo augalu savo kambarinių augalų kolekciją.

Papartis

Kaip ir gebenė, šis augalas puikiai filtruoja orą, pašalindamas apytikriai 1860 toksinų per valandą. Ne veltui jį dažnai galima pamatyti ant palangių mokyklų klasėse. Be to, paparčio išvalytas oras teigiamai veikia sveikatą. Kalbama, kad šis augalas atbaido piktąsias dvasias ne prasčiau už katiną, todėl kaimynų pavydas jums bus nebaisus.

Levanda

Visi žino, kad levandos pasižymi raminančiu poveikiu. Nebūtina namuose deginti aromatinių žvakių, geriau įsigykite levandą – poveikis bus stipresnis. O dar šis augalas tobulai puošia interjerą. Džiaugsmas akims ir sielai – harmonija užtikrinta.

Rožė

Šis augalas nuostabus ne vien dėl savo kvapo. Mokslininkai įrodė, kad žiūrėjimas į rožę suteikia komforto ir ramybės jausmą. Žmonės, turintys galimybę nuolat gėrėtis rožėmis, daug dažniau jaučia teigiamas emocijas ir daug greičiau priima teisingus sprendimus stresinėse situacijose. Žinoma, auginti rožę vazone nėra lengva, bet jei jums tai nepavyksta, galite pasimerkti skintų rožių miegamajame.

Vėzdūnė

Vėzdūnė pašalina iš oro teršalus. Nuo senų laikų liaudyje šis augalas vadinamas „moterų laime“. Jis palankiai veikia šeimos gyvenimą, moterims mažina nerimo jausmą ir dovanoją teigiamos energijos užtaisą. Todėl toks augalas namuose tikrai pravers.

Orchidėja

Orchidėjos namuose skleidžia teigiamą energiją. Vienintelė sąlyga: jų nereikia laikyti miegamajame. Į šį augalą malonu žiūrėti, o tai savaime pakelia nuotaiką.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Shutterstock

Rozmarinas

Istoriškai rozmarinas simbolizavo viską: nuo prisiminimų iki vidinės ramybės. Kalbama, kad smailūs lapeliai padeda jam palaikyti ryšį su saule, todėl šis augalas puikiai pakelia nuotaiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.

Metų spalva gali atsirasti ne tik jūsų namuose, bet ir gėlyne

Patikėsite ar ne, bet sodri violetinė, šįmet paskelbta metų spalva, yra viena populiariausių gėlių žiedų spalvų. Tiesa, gamtoje ji gali būti ir švelnių, ir ryškių atspalvių, bet visada simbolizuoja karališką prabangą ir suteikia interjerui elegantiško žavesio – net kai skaisčiai violetiniais žiedais apsipila metų metus ant palangės auganti tokia įprasta kambarinė gėlė sanpaulija.

Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės (1)

Pelargonijos yra ne tik kambarinės gėlės – jas vazonuose galima laikyti ir balkone. Sėdint balkone apsuptiems gausiai žiedais pasipuošusių pelargonijų, apima jausmas, kad esi gėlių pasakoje.

Patarimai auginantiems vijoklines lauko gėles

Želdinant aplinką dažnai pamirštama viena augalų grupė, kurią verta auginti kai nėra kitų variantų, – tai vertikalieji augalai. Vertikaliai augantys augalai gali būti tie, kurie patys kopia viršun arba, kurie auga, svirdami žemyn. Šį kartą prisiminkime vijoklines gėles, dar kartais vadinamas lianomis.

Gėlės skynimui: patikrintos įdomios veislės iš augintojos lūpų

Lysvė, kurioje auginamos gėlės skynimui – dar neįprastas dalykas Lietuvoje. Tokia mada toli gražu ne nauja – ši idėja nuo seno populiari Anglijoje bei kitose Europos šalyse. Šiuo metu natūraliai atrodančios puokštės yra „ant bangos“, tad kodėl gi nepaskirti vienos lysvės būtent šiam tikslui.

Kaip sukurti nuostabią poilsio oazę: patarimai auginantiems gėles balkone

Kai už lango vilioja žaluma ir čiulba paukščiai, vis labiau norisi būti gamtoje, tad daugelis lietuvių, negalinčių gyventi be žemės lietimo, keliauja į sodybas arba į kolektyvinius sodus. O ką daryti tiems, kurie neturintys nuosavo žemės sklypelio? Jie gali susikurti žalią oazę balkone !

Sodo takelio medžiagos: grožio ir funkcionalumo paieškos

Sodo takelis gyvenamoje aplinkoje yra svarbus tiek iš praktinės, tiek iš estetinės pusės. Jo funkcinė paskirtis – palengvinti priėjimą prie gėlynų, alpinariumų, pavėsinių ir t.t. Vizualiai jis gražiai paskirsto erdvę į atskiras zonas ir suteikia jai papildomos faktūros. Tinkamas takelio medžiagų pasirinkimas – vienas iš būdų sukurti harmoningai atrodantį sklypo vaizdą.

Augalai, kurie sklypą puošia ištisus metus

Gražiai apželdintas individualaus namo ar sodybos kiemas yra tikra atgaiva tiek akims, tiek sielai. Tačiau dauguma dekoratyvinių augalų reikalauja nemažai priežiūros, todėl išskirtinai atrodančiu gėlynu gali džiaugtis tikrai ne kiekvienas. Neturintiems daug laiko ir norintiems džiaugtis visais metų laikais žaviai atrodančia aplinka, pateikiame keletą augalų, kurie žaliuoja visais metų laikais, pavyzdžių.

Serenčių nauda, kurią verta prisiminti

Šias gėlytes daugelis tikrai pažįstate, tik daug kas geriau jas žino ne serenčio, o gvazdikėlio ar tagetės vardu. Serenčiai labai dažnai sodinami visuomeniniuose gėlynuose – miestų ir miestelių aikštėse, parkuose, tad po tokio masinio (ir dažniai nevykusio) „tiražavimo“ daugeliui gėlių mylėtojų serentis asocijuojasi kaip atsibodusi ir neįdomi gėlė. Bet tik nedaugelis žino, kad serentis yra labai naudingas augalas tiek sode, tiek virtuvėje, o viešuose gėlynuose dažniausiai sodinamas skurdus ir „išėjęs iš mados“ pasirinkimas, o juk jų yra daug įdomesnių ir puošnesnių.