Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus

 (5)
Ne paslaptis, kad yra augalų, kurie skleidžia gerą energiją, ir tokių, kurie skleidžia blogą. Todėl rinktis kambarinius augalus reikėtų ypač atidžiai, kad namuose visuomet vyrautų taika ir harmonija. Be to, yra žaliųjų draugų, kurie itin palankiai veikia nuotaiką ir savijautą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Papasakosime apie kambarinius augalus, kurie teigiamai veikia psichologinę ir emocinę žmonių būklę ir sukurią namuose tokią energiją, kuri pritraukia sėkmę.

Palankūs kambariniai augalai

Bazilikas

Šį prieskonį žino visi užkietėję gurmanai. Bet bazilikas ne tik suteikia pikantišką gaivų skonį patiekalams, bet ir puikiai pakelia nuotaiką. Teigiamą poveikį daro šiame augale esantis linalolas – junginys, kuris suteikia nuostabų aromatą ir suteikia žvalumo. Todėl auginti baziliką vazonėlyje ant palangės naudinga visomis prasmėmis. Netgi manoma, kad bazilikas atbaido piktąsias dvasias.

Pelargonija

Ko gero tai vienas iš dažniausiai sutinkamų kambarinių augalų. Pelargonijos puošia butus, balkonus ir kiemus, jos nereikalauja ypatingos priežiūros. Įrodyta, kad gausiai žydinti pelargonija suteikia žmogui žvalumo, pripildo teigiamos energijos. Švelnus jos aromatas suteikia sielos ramybę. Žmones, kurių namuose auga pelargonijos, mažiau veikia stresas, jiems rečiau būdingi psichikos sutrikimai.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Fotolia

Gebenė

Tai vienas iš labiausiai orą valančių augalų. Be to, gebenės kvapas palankiai veikia nervų sistemą. Gebenė atbaido blogas mintis. O pozityvus mąstymas, kaip žinome, yra raktas į sėkmę. O dar gebenė visiškai nereikli, todėl būtinai apsvarstykite galimybę papildyti šiuo augalu savo kambarinių augalų kolekciją.

Papartis

Kaip ir gebenė, šis augalas puikiai filtruoja orą, pašalindamas apytikriai 1860 toksinų per valandą. Ne veltui jį dažnai galima pamatyti ant palangių mokyklų klasėse. Be to, paparčio išvalytas oras teigiamai veikia sveikatą. Kalbama, kad šis augalas atbaido piktąsias dvasias ne prasčiau už katiną, todėl kaimynų pavydas jums bus nebaisus.

Levanda

Visi žino, kad levandos pasižymi raminančiu poveikiu. Nebūtina namuose deginti aromatinių žvakių, geriau įsigykite levandą – poveikis bus stipresnis. O dar šis augalas tobulai puošia interjerą. Džiaugsmas akims ir sielai – harmonija užtikrinta.

Rožė

Šis augalas nuostabus ne vien dėl savo kvapo. Mokslininkai įrodė, kad žiūrėjimas į rožę suteikia komforto ir ramybės jausmą. Žmonės, turintys galimybę nuolat gėrėtis rožėmis, daug dažniau jaučia teigiamas emocijas ir daug greičiau priima teisingus sprendimus stresinėse situacijose. Žinoma, auginti rožę vazone nėra lengva, bet jei jums tai nepavyksta, galite pasimerkti skintų rožių miegamajame.

Vėzdūnė

Vėzdūnė pašalina iš oro teršalus. Nuo senų laikų liaudyje šis augalas vadinamas „moterų laime“. Jis palankiai veikia šeimos gyvenimą, moterims mažina nerimo jausmą ir dovanoją teigiamos energijos užtaisą. Todėl toks augalas namuose tikrai pravers.

Orchidėja

Orchidėjos namuose skleidžia teigiamą energiją. Vienintelė sąlyga: jų nereikia laikyti miegamajame. Į šį augalą malonu žiūrėti, o tai savaime pakelia nuotaiką.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Shutterstock

Rozmarinas

Istoriškai rozmarinas simbolizavo viską: nuo prisiminimų iki vidinės ramybės. Kalbama, kad smailūs lapeliai padeda jam palaikyti ryšį su saule, todėl šis augalas puikiai pakelia nuotaiką.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

7 populiarūs augalai ir jų paslaptingos savybės, apie kurias žino ne visi

Renkantis kambarinius augalus, nevalia pamiršti jų naudingųjų savybių. Taigi, kokį augalą pasirinkti savo namams?

Pelargonijų paruošimas prieš žiemą (3)

Pelargonijos visą vasarą gausiai žydėjo ir nuostabiu žydėjimu puošė aplinką. Jei tuos augalus norite per žiemą išlaikyti ir kad kitais metais vėl džiugintų spalvingų žiedų karoliais, tad rugsėjo pradžioje atvėsus orams, pats metas jas pernešti į patalpą žiemojimui. Kaip jas paruošti ir prižiūrėti žiemą pataria gėlininkas Vladas Karpavičius.

5 prieskoniniai augalai, kurie gali būti nuodingi

Augalai gali žmogui suteikti ir naudą, ir žalą. Gėlynuose gan dažnai auginame gėles, kurios yra nuodingos, bet paprastai to nesužinome, kol jos nesukelia kokių nors problemų. Deja, ne tik gėlės gali būti nuodingos, bet ir darže auginami prieskoniniai augalai. Paprastai jie sukelia problemų tada, kai vartojami per dažnai ar dideliais kiekiais, kai žmogus, pats to nežinodamas, yra jiems alergiškas. Tad šį kartą pristatome prieskoninių augalų penketuką, kuriuos augindami ir naudodami su maistu, turėtumėte būti atsargesni.

Gidas, kaip namuose prižiūrėti palmę

Chamedorėjos vienas iš populiauriausių kambarinių augalų pasirinkimų. Šios šešėlį mėgstančios palmės gamtoje auga po aukštesnių miško augalų užuolaida, taigi namų sąlygomis šie augalai kuo puikiausiai jaučiasi šalia į rytinę pusę žvelgiančio lango ar apšviesti dienos šviesos lempų.

Apželdinti šlaitą – misija įmanoma

Sklypas su šlaitu neretai tampa sodybos šeimininko galvos skausmu. Nors tokioje vietoje netrukdomai augs dauguma augalų, šlaito priežiūra sunkesnė nei lygios vietos. Todėl svarbu žinoti kelis patarimus, be kurių neišsiversite.

Rudeninis genėjimas: 5 esminiai patarimai

Rudenį bekrentant lapams vėl atsidengia medžių šakos ir ne vienas sodininkas, apžvelgęs savo sodą jau nori griebtis pjūklo ar sekatoriaus. Tačiau būtina genėti tinkamai, kad vietoj naudos nepadarytumėte daugiau žalos. Išskyrėme 5 taisykles, padėsiančias tai padaryti. Nors dar tik vasaros pabaiga, bet jau pats metas tam ruoštis!

Aplinka Vilniuje – ramus užutėkis šlaito papėdėje (2)

Namo Vilniuje aplinką projektavusiai architektei Jurgitai Ambraškaitei (UAB „J-architects“) status kalvos šlaitas šalia terasos buvo ir nemenkas iššūkis, ir galimybė sukurti išskirtinį kraštovaizdžio dizainą. Mat architektė įsitikinusi, kad funkcine prasme namas ant šlaito yra idealus variantas, nes iš kiekvieno aukšto galima be kliūčių išeiti į lauką: virtuvė įrengta antrajame namo aukšte ir iš jos patenkama tiesiai į terasą, skirtą jaukiai ilsėtis uždaroje erdvėje ir gėrėtis apgalvotai sukomponuotais želdynais bei natūralia gamta.

Augalai, kurie džiugins vasaros pabaigoje, rudenį ar net žiemą

Vasaros pabaigoje gėlynuose dar žydi nemažai augalų. Bet ne vien žiedai gali būti puošnūs, vis dažniau vertinami ir tie augalai, kurie neturi įspūdingų žiedų, o įdomūs savo lapais, sausais žiedynais ar kero forma. Vieni iš tokių – tai dekoratyviniai siauralapiai žolynai, kuriuos paprastai vadiname varpiniais arba tiesiog smilginiais augalais. Visu savo grožiu jie dažniausiai atsiskleidžia vasaros antroje pusėje, rudenį ar net žiemą.

Ką auginti gėlynuose, kad šie išliktų puošnūs vasaros pabaigoje ir rudenį? (3)

Vasara persirito į antrąją pusę, kai kurios daugiametės gėlės jau nužydėjo, bet nemažai dar yra žydinčių. Gerai tai, kad vis dažniau auginamos gėlės, kurios net ir nužydėjusios atrodo dekoratyviai, nes nemažai yra tokių augalų, kurie yra puošnūs ne vien žiedais, bet ir įdomiais lapais ar kero forma. Tad ką verta auginti želdynuose, kad šie išliktų puošnūs vasaros pabaigoje ar rudenį?

Kėdainiečių šeima, kuri atrado laisvės receptą nuo žolės pjovimo (5)

Šeimai, auginančiai tris vaikus, 5 papildomos valandos laisvalaikio - tai laimėjimas, prilygstantis aukso puodui. Tuo neabejoja kėdainietis Mantas Petrulis, kuris prieš mėnesį ruošėsi pirkti loterijos bilietą, tačiau užuot tai padaręs, nutarė sudalyvauti konkurse, kurio pagrindinis prizas - robotas vejapjovė. Šiandien laimėtu prizu labiausiai džiaugiasi trys šeimos vaikai, kurių tėtį robotas išlaisvino nuo varginančios vejos priežiūros nuosavo namo kieme.