Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus

 (7)
Ne paslaptis, kad yra augalų, kurie skleidžia gerą energiją, ir tokių, kurie skleidžia blogą. Todėl rinktis kambarinius augalus reikėtų ypač atidžiai, kad namuose visuomet vyrautų taika ir harmonija. Be to, yra žaliųjų draugų, kurie itin palankiai veikia nuotaiką ir savijautą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Papasakosime apie kambarinius augalus, kurie teigiamai veikia psichologinę ir emocinę žmonių būklę ir sukurią namuose tokią energiją, kuri pritraukia sėkmę.

Palankūs kambariniai augalai

Bazilikas

Šį prieskonį žino visi užkietėję gurmanai. Bet bazilikas ne tik suteikia pikantišką gaivų skonį patiekalams, bet ir puikiai pakelia nuotaiką. Teigiamą poveikį daro šiame augale esantis linalolas – junginys, kuris suteikia nuostabų aromatą ir suteikia žvalumo. Todėl auginti baziliką vazonėlyje ant palangės naudinga visomis prasmėmis. Netgi manoma, kad bazilikas atbaido piktąsias dvasias.

Pelargonija

Ko gero tai vienas iš dažniausiai sutinkamų kambarinių augalų. Pelargonijos puošia butus, balkonus ir kiemus, jos nereikalauja ypatingos priežiūros. Įrodyta, kad gausiai žydinti pelargonija suteikia žmogui žvalumo, pripildo teigiamos energijos. Švelnus jos aromatas suteikia sielos ramybę. Žmones, kurių namuose auga pelargonijos, mažiau veikia stresas, jiems rečiau būdingi psichikos sutrikimai.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Fotolia

Gebenė

Tai vienas iš labiausiai orą valančių augalų. Be to, gebenės kvapas palankiai veikia nervų sistemą. Gebenė atbaido blogas mintis. O pozityvus mąstymas, kaip žinome, yra raktas į sėkmę. O dar gebenė visiškai nereikli, todėl būtinai apsvarstykite galimybę papildyti šiuo augalu savo kambarinių augalų kolekciją.

Papartis

Kaip ir gebenė, šis augalas puikiai filtruoja orą, pašalindamas apytikriai 1860 toksinų per valandą. Ne veltui jį dažnai galima pamatyti ant palangių mokyklų klasėse. Be to, paparčio išvalytas oras teigiamai veikia sveikatą. Kalbama, kad šis augalas atbaido piktąsias dvasias ne prasčiau už katiną, todėl kaimynų pavydas jums bus nebaisus.

Levanda

Visi žino, kad levandos pasižymi raminančiu poveikiu. Nebūtina namuose deginti aromatinių žvakių, geriau įsigykite levandą – poveikis bus stipresnis. O dar šis augalas tobulai puošia interjerą. Džiaugsmas akims ir sielai – harmonija užtikrinta.

Rožė

Šis augalas nuostabus ne vien dėl savo kvapo. Mokslininkai įrodė, kad žiūrėjimas į rožę suteikia komforto ir ramybės jausmą. Žmonės, turintys galimybę nuolat gėrėtis rožėmis, daug dažniau jaučia teigiamas emocijas ir daug greičiau priima teisingus sprendimus stresinėse situacijose. Žinoma, auginti rožę vazone nėra lengva, bet jei jums tai nepavyksta, galite pasimerkti skintų rožių miegamajame.

Vėzdūnė

Vėzdūnė pašalina iš oro teršalus. Nuo senų laikų liaudyje šis augalas vadinamas „moterų laime“. Jis palankiai veikia šeimos gyvenimą, moterims mažina nerimo jausmą ir dovanoją teigiamos energijos užtaisą. Todėl toks augalas namuose tikrai pravers.

Orchidėja

Orchidėjos namuose skleidžia teigiamą energiją. Vienintelė sąlyga: jų nereikia laikyti miegamajame. Į šį augalą malonu žiūrėti, o tai savaime pakelia nuotaiką.

Kambariniai augalai, kurie atneša sėkmę ir gerovę į namus
© Shutterstock

Rozmarinas

Istoriškai rozmarinas simbolizavo viską: nuo prisiminimų iki vidinės ramybės. Kalbama, kad smailūs lapeliai padeda jam palaikyti ryšį su saule, todėl šis augalas puikiai pakelia nuotaiką.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ar kada teko girdėti apie augalą justiciją? Tai – teisingumo deivė, kuri papuoš jūsų palangę

Įdomus kambarinis augalas yra JUSTICIJA (Justicia). Vien ko vertas jo pavadinimas, kuris yra teisingumo deivės vardas, moters, su raiščiu ant akių ir laikančios svarstykles.

Sunku, patikėti, bet tai – tiesa: šios priemonės išgelbės kambarines gėles

Ar gali būti graži palangė, jei ant jos nėra kambarinių augalų? Vis tik norėdami užtikrinti jiems tinkamas sąlygas augti, žydėti, skleisti aromatą ir džiuginti puikiu vaizdu, būtinai turime tinkamai jais rūpintis.

Kaip greitai atgaivinti orchidėją (2)

Orchidėja – daugelio mėgstama gėlė. Kartais kyla pagunda ant svetainės palangės išrikiuoti visą šių gražuolių kolekciją. Ir nei jeigu kuri iš jų jau visai leisgyvė, ją galima reanimuoti.

Kapų puošimas per Vėlines: kada „mažiau yra daugiau“? (4)

Nepasiduokite pirkimo manijai. Daugiau gėlių, daugiau spalvų, daugiau žvakių, didesnių žvakidžių – ar tikrai šito reikia? Pagalvokime, kaip papuošti kapus natūraliai ir subtiliai.

Kapinaitės Anglijoje: plastikinės gėlės populiaresnės nei gyvos (12)

Artėjant Vėlinėms, tęsiame temą apie kitų šalių kapines. Juk kapinės – tai ne tik ta vieta, kur atgulama amžino poilsio, bet neatsiejamas kiekvienos šalies kultūros bei papročių atspindys, kur taip pat vyrauja mados – antkapių, želdinių bei kt. Šį kartą lankėmis Anglijoje, Birmingamo priemiestyje esančiose kapinėse. Šis miestas yra antras pagal dydį Jungtinėje Karalystėje, kuriame gyvena beveik 1 mln. gyventojų, tad palyginus su kitomis, šios kapinaitės yra nedidelės.

Kaip teisingai dengti rožes? (2)

Dengti ar nedengti? Tai klausimas, kuris spalio mėnesį iškyla visiems rožių augintojams. Jei dengti, tai kaip, kuo ir, svarbiausia, kada?

Ko galime pasimokyti iš kapinaičių Norvegijoje (63)

Visuomet įdomu pasidairyti kitoje šalyje ir pamatyti, kuo to krašto aplinka ir žmonės skiriasi nuo mūsų. Suprantama, norisi ne lyginti tai, kas pas juos arba pas mus yra geriau, o tiesiog – kas tenai kitaip. Juk kiekviena tauta ir yra įdomi savo unikalumu bei papročiais.

Rudeniniai lapai: kaip nuo jų apsivalyti

Pats metas nuo lapų apvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas.

Ko galima pasimokyti iš kapinaičių Vokietijoje (24)

Spalio mėnesio antroje pusėje vis labiau artėjant Vėlinėms, daugelis iš mūsų vis dažniau apsilankome kapinėse, prisimindami mirusiuosius ir norėdami labiau pasirūpinti jų kapais. Pastaraisiais dešimtmečiais lietuviškų kapinių želdynai smarkiai keitėsi, atsirado daug naujovių, kurios kartu su kitais pokyčiais po Nepriklausomybės atgavimo atėjo iš Vakarų Europos šalių. Šį kartą nusprendėme pasidairyti po kapines vieno nedidelio Vokietijos miestelio Oberammergau, esančio pietinėje ir kalnuotoje Bavarijos dalyje bei palyginti augalų pasirinkimą su mūsų kapinių želdiniais.

Sužinokite, iki kada rudenį galima sodinti daugiamečius augalus

Daugeliui pažįstama situacija: internetu užsakyti sodinukai atkeliavo gerokai vėliau, nei planuota. Arba dėl kažkokių kitų priežasčių nepavyko visko padaryti laiku. Kyla klausimas – sodinti ar nesodinti prieš žiemą? Kada sodinti dar galima ir kada jau ne? Kaip nustatyti, kur eina toji riba? Bandykime išsiaiškinti.