Kaip greitai atgaivinti orchidėją

 (2)
Orchidėja – daugelio mėgstama gėlė. Kartais kyla pagunda ant svetainės palangės išrikiuoti visą šių gražuolių kolekciją. Ir nei jeigu kuri iš jų jau visai leisgyvė, ją galima reanimuoti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turbūt kiekvienas kada nors namuose auginęs orchidėjas yra susidūręs su supuvusių šaknų ir nuvytusių lapų problema. Dėl to ne viena orchidėja galiausiai atsidūrė šiukšlių dėžėje. Nes išauginti gražią, sveiką ir reguliariai žydinčią orchidėją pakankamai sunki užduotis. Šis atogrąžų augalas reikalauja atidumo.

Rimtai pažeidus orchidėjos auginimo technologiją ji gali susirgti, prarasti lapus ir dalį šaknų sistemos. Per vėsi temperatūra, skersvėjis, perkaitimas, pernelyg gausus laistymas, tiesioginiai saulės spinduliai ar, priešingai, didelė prietema gali pražudyti augalą.

Bet ką daryti, jeigu stengiesi laikytis visų orchidėjos priežiūros taisyklių ir vis tiek supranti, kad augalas miršta..? Yra viena paslaptis, kuri padės pasirūpinti merdinčia orchidėja. Nespėsite pamatyti, kaip ji pradžiugins jus prabangiais žiedais!

Taigi, egzistuoja labai paprastas ir veiksmingas metodas, padedantis išgelbėti orchidėją, kai vysta jos lapai ir žūsta šaknys.

Orchidėjos reanimacijos žingsniai

1. Norėdami nustatyti šaknų būklę, atsargiai pajudinkite augalą į skirtingas puses. Jeigu augalas tvirtai sėdi substrate – šaknų sistema šiek tiek dehidratuota ir dėl nepakankamo laistymo pats metas ją reanimuoti.

Tam pirmiausia paimkite vazoną nuo palangės ir palikite 40 minučių ramybėje. Paskui valandai padėkite į talpą su vandeniu (vandens temperatūra turi būti 30-40 laipsnių Celsijaus). Tiek laiko pakaks, kad šaknys spėtų prisigerti drėgmės ir taptų elastingesnės.

2. Dušu šiltu vandeniu apliekite visą augalą, išskyrus žiedynkotį. Palaukite 20 minučių, kad vandens perteklius palaipsniui nutekėtų. Tada su servetėle nusausinkite lapų pažastis ir stiebo šerdį. Padėkite vazoną gerai apšviestoje vietoje ir pasirūpinkite, kad temperatūra nebūtų žemesnė nei 18-25 laipsniai Celsijaus.

3. Jeigu judindami augalą pajautėte, kad vazone jis laikosi silpnai ir juda į visas puses, išimkite jį iš vazono ir apžiūrėkite šaknų būklę.

Jeigu šaknys supleišėjusios ties pagrindu ar jau supuvusios, reikia jas pašalinti. Tačiau nuvytusių lapų liesti negalima, gamta pati pasirūpins jų pašalinimu. Jeigu norite pašalinti sergančias šaknis, žirkles nuvalykite antiseptiku, paskui visiškai nukirpkite sudžiuvusią dalį.

4. Tada pjovimo vietą būtina apdoroti aktyvuota anglimi. Tam dubenėlyje sutrinkite dvi aktyvuotos anglies tabletes ir šiuose milteliuose apvoliokite pažeistą vietą.

5. Paskui augalą reikia padėti ant substrato, kad užsitrauktų žaizda. Augimo stadijoje esantis augalas pats ataugins trūkstamą šaknų sistemą.

6. Reanimuoto augalo lapus reikėtų nuvalyti gintaro rūgšties tirpalu kartą kas dešimt dienų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ar kada teko girdėti apie augalą justiciją? Tai – teisingumo deivė, kuri papuoš jūsų palangę

Įdomus kambarinis augalas yra JUSTICIJA (Justicia). Vien ko vertas jo pavadinimas, kuris yra teisingumo deivės vardas, moters, su raiščiu ant akių ir laikančios svarstykles.

Sunku, patikėti, bet tai – tiesa: šios priemonės išgelbės kambarines gėles

Ar gali būti graži palangė, jei ant jos nėra kambarinių augalų? Vis tik norėdami užtikrinti jiems tinkamas sąlygas augti, žydėti, skleisti aromatą ir džiuginti puikiu vaizdu, būtinai turime tinkamai jais rūpintis.

Kaip greitai atgaivinti orchidėją (2)

Orchidėja – daugelio mėgstama gėlė. Kartais kyla pagunda ant svetainės palangės išrikiuoti visą šių gražuolių kolekciją. Ir nei jeigu kuri iš jų jau visai leisgyvė, ją galima reanimuoti.

Kapų puošimas per Vėlines: kada „mažiau yra daugiau“? (4)

Nepasiduokite pirkimo manijai. Daugiau gėlių, daugiau spalvų, daugiau žvakių, didesnių žvakidžių – ar tikrai šito reikia? Pagalvokime, kaip papuošti kapus natūraliai ir subtiliai.

Kapinaitės Anglijoje: plastikinės gėlės populiaresnės nei gyvos (12)

Artėjant Vėlinėms, tęsiame temą apie kitų šalių kapines. Juk kapinės – tai ne tik ta vieta, kur atgulama amžino poilsio, bet neatsiejamas kiekvienos šalies kultūros bei papročių atspindys, kur taip pat vyrauja mados – antkapių, želdinių bei kt. Šį kartą lankėmis Anglijoje, Birmingamo priemiestyje esančiose kapinėse. Šis miestas yra antras pagal dydį Jungtinėje Karalystėje, kuriame gyvena beveik 1 mln. gyventojų, tad palyginus su kitomis, šios kapinaitės yra nedidelės.

Kaip teisingai dengti rožes? (2)

Dengti ar nedengti? Tai klausimas, kuris spalio mėnesį iškyla visiems rožių augintojams. Jei dengti, tai kaip, kuo ir, svarbiausia, kada?

Ko galime pasimokyti iš kapinaičių Norvegijoje (63)

Visuomet įdomu pasidairyti kitoje šalyje ir pamatyti, kuo to krašto aplinka ir žmonės skiriasi nuo mūsų. Suprantama, norisi ne lyginti tai, kas pas juos arba pas mus yra geriau, o tiesiog – kas tenai kitaip. Juk kiekviena tauta ir yra įdomi savo unikalumu bei papročiais.

Rudeniniai lapai: kaip nuo jų apsivalyti

Pats metas nuo lapų apvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas.

Ko galima pasimokyti iš kapinaičių Vokietijoje (24)

Spalio mėnesio antroje pusėje vis labiau artėjant Vėlinėms, daugelis iš mūsų vis dažniau apsilankome kapinėse, prisimindami mirusiuosius ir norėdami labiau pasirūpinti jų kapais. Pastaraisiais dešimtmečiais lietuviškų kapinių želdynai smarkiai keitėsi, atsirado daug naujovių, kurios kartu su kitais pokyčiais po Nepriklausomybės atgavimo atėjo iš Vakarų Europos šalių. Šį kartą nusprendėme pasidairyti po kapines vieno nedidelio Vokietijos miestelio Oberammergau, esančio pietinėje ir kalnuotoje Bavarijos dalyje bei palyginti augalų pasirinkimą su mūsų kapinių želdiniais.

Sužinokite, iki kada rudenį galima sodinti daugiamečius augalus

Daugeliui pažįstama situacija: internetu užsakyti sodinukai atkeliavo gerokai vėliau, nei planuota. Arba dėl kažkokių kitų priežasčių nepavyko visko padaryti laiku. Kyla klausimas – sodinti ar nesodinti prieš žiemą? Kada sodinti dar galima ir kada jau ne? Kaip nustatyti, kur eina toji riba? Bandykime išsiaiškinti.