Kaip greitai atgaivinti orchidėją

 (2)
Orchidėja – daugelio mėgstama gėlė. Kartais kyla pagunda ant svetainės palangės išrikiuoti visą šių gražuolių kolekciją. Ir nei jeigu kuri iš jų jau visai leisgyvė, ją galima reanimuoti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turbūt kiekvienas kada nors namuose auginęs orchidėjas yra susidūręs su supuvusių šaknų ir nuvytusių lapų problema. Dėl to ne viena orchidėja galiausiai atsidūrė šiukšlių dėžėje. Nes išauginti gražią, sveiką ir reguliariai žydinčią orchidėją pakankamai sunki užduotis. Šis atogrąžų augalas reikalauja atidumo.

Rimtai pažeidus orchidėjos auginimo technologiją ji gali susirgti, prarasti lapus ir dalį šaknų sistemos. Per vėsi temperatūra, skersvėjis, perkaitimas, pernelyg gausus laistymas, tiesioginiai saulės spinduliai ar, priešingai, didelė prietema gali pražudyti augalą.

Bet ką daryti, jeigu stengiesi laikytis visų orchidėjos priežiūros taisyklių ir vis tiek supranti, kad augalas miršta..? Yra viena paslaptis, kuri padės pasirūpinti merdinčia orchidėja. Nespėsite pamatyti, kaip ji pradžiugins jus prabangiais žiedais!

Taigi, egzistuoja labai paprastas ir veiksmingas metodas, padedantis išgelbėti orchidėją, kai vysta jos lapai ir žūsta šaknys.

Orchidėjos reanimacijos žingsniai

1. Norėdami nustatyti šaknų būklę, atsargiai pajudinkite augalą į skirtingas puses. Jeigu augalas tvirtai sėdi substrate – šaknų sistema šiek tiek dehidratuota ir dėl nepakankamo laistymo pats metas ją reanimuoti.

Tam pirmiausia paimkite vazoną nuo palangės ir palikite 40 minučių ramybėje. Paskui valandai padėkite į talpą su vandeniu (vandens temperatūra turi būti 30-40 laipsnių Celsijaus). Tiek laiko pakaks, kad šaknys spėtų prisigerti drėgmės ir taptų elastingesnės.

2. Dušu šiltu vandeniu apliekite visą augalą, išskyrus žiedynkotį. Palaukite 20 minučių, kad vandens perteklius palaipsniui nutekėtų. Tada su servetėle nusausinkite lapų pažastis ir stiebo šerdį. Padėkite vazoną gerai apšviestoje vietoje ir pasirūpinkite, kad temperatūra nebūtų žemesnė nei 18-25 laipsniai Celsijaus.

3. Jeigu judindami augalą pajautėte, kad vazone jis laikosi silpnai ir juda į visas puses, išimkite jį iš vazono ir apžiūrėkite šaknų būklę.

Jeigu šaknys supleišėjusios ties pagrindu ar jau supuvusios, reikia jas pašalinti. Tačiau nuvytusių lapų liesti negalima, gamta pati pasirūpins jų pašalinimu. Jeigu norite pašalinti sergančias šaknis, žirkles nuvalykite antiseptiku, paskui visiškai nukirpkite sudžiuvusią dalį.

4. Tada pjovimo vietą būtina apdoroti aktyvuota anglimi. Tam dubenėlyje sutrinkite dvi aktyvuotos anglies tabletes ir šiuose milteliuose apvoliokite pažeistą vietą.

5. Paskui augalą reikia padėti ant substrato, kad užsitrauktų žaizda. Augimo stadijoje esantis augalas pats ataugins trūkstamą šaknų sistemą.

6. Reanimuoto augalo lapus reikėtų nuvalyti gintaro rūgšties tirpalu kartą kas dešimt dienų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Šv. Valentino dienai artėjant: meilė tarp augalų – ir ji egzistuoja?

Kas yra meilė gamtoje tarp augalų? Leisime sau pajuokauti. Tai kryptingas siekimas daugintis bei pratęsti save palikuonyse. Tik neskamba romantiškai, ar ne? Romantikos nėra, bet už tai kaip praktiška, nes nėra sielos kančių nerandant „tinkamo mylimojo“.

Kuo tręšti orchidėjas, kad jos pražystų jau po mėnesio

Orchidėja – nuostabus tropinis augalas, kuris puošia daugumos mūsų namų palanges. Natūralioje gamtoje ši gėlė dažniausiai gyvena ant medžių, įsikibdama šaknimis į reljefinę žievę ir misdama joje esančiomis medžiagomis. Bet auginama namuose ši tropikų gražuolė neturi kur gauti maistinių medžiagų, nes medienos substratas, kuriame ji auga, ilgainiui jas praranda.

Augalai vampyrai: kurie kambariniai augalai siurbia energiją, o kurie ją spinduliuoja (3)

Mylėti augalą ne mažiau svarbu, nei pasodinti jį į kokybišką žemę ir laiku palaistyti. Augalai su kaupu atiduoda mums tą rūpestį, kuriuo mes kasdien juos apdovanojame. Augalai valo orą ir sugeria neigiamą energiją, kuri susikaupia patalpose per dieną.

Augalas, kuris papuoš ne tik kambarius, bet ir balkonus bei kiemus

Šis puošnus kambarinis augalas, kilęs iš Tolimųjų Rytų (Japonijos, Kinijos bei Korėjos), gali papuošti ne tik kambarius, bet ir balkonus ar įėjimus į namus bei įstaigas, nes yra atsparus žiemai ir lauke jį galima laikyti iki esant 10–15 laipsnių šalčio. Lietuvoje japoninė aukuba auginama kambariuose, bet vidurio ir pietų Europos šalyse – tai įprastas lauko augalas.

Apželdinimo tendencijos 2018-iesiems

Tik užsivėrus senųjų metų durims, įtakingi dizaino leidiniai bei portalai suskumba mums pranešti, kokios spalvos, mados bei tendencijos bus aktualiausios atėjusiais 2018-aisias metais. Tai vyksta ne tik interjero ar aprangos srityje, aplinkos tvarkymą bei dizainą tai taip pat paliečia. Taipogi metų pradžioje verta pasižvalgyti po Čelsio gėlių parodos programą – parodiniai sodai šiai augalų pasaulio olimpiadai yra kuriami dizainerių, laikančių ranką ant laikmečio pulso.

Sparnuočių priežiūra žiemą: svarbiausia lesyklos, bet nepamirškite ir inkilų

Pasirodžius tikrai žiemai ir ją lydinčiam šalčiui bei sniegui, atėjo ir metas pasirūpinti sparnuočiais. Kad žiemą kalbame apie lesyklas, tai lyg savaime suprantama, bet kodėl minime ir inkilus? Bet – apie viską iš eilės.

5 pojūčiai: kurkime savo aplinką kitaip

Net labiausiai išpuoselėta aplinka kartais neturi jaukumo ir šarmo, o kartais mažai prižiūrima sodyba gali būti pati mieliausia pasaulyje. Kas lemia, kad kiemas daro įspūdį? Kaip sukurti tokią aplinką, kad ji būtų jauki, kad norėtųsi ten leisti kuo daugiau laiko, kad ji paliktų įspūdį ir būtų neužmirštama? Dabar pats metas pradėti planuoti svajonių aplinką.

Tikra namų puošmena – fikusas: kaip išsirinkti ir tinkamai prižiūrėti (1)

Fikusai (lot. Ficus) yra vieni iš labiausiai paplitusių augalų, nes jų tiek daug, kad kiekvienas gali rasti fikusą pagal savo skonį ir interjerą. Fikusai gana plačiai paplitę ir gamtoje, ypač Azijos tropiniuose, ir subtropiniuose regionuose, Australijoje, Viduržemio jūros regione. Jų būna ir didelių medžių, ir vijoklinių augalų smulkiais lapeliais. Papasakosime apie kambaryje auginamus fikusus ir jų priežiūrą.

Oro augalai: be šaknų, bet dieviško grožio

Sunku patikėti, kad jie tikrai auga bet kur – galite tiesiog padėti ant knygos, pakabinti ant siūlo ar įdėti į stiklinį laikiklį. Kviečiame žiūrėti VIDEO reportažą, kuriame rasite visus atsakymus, kas tai yra, kaip atrodo, kaip laistyti, dauginti ir tręšti bei sužinosite kitus priežiūros niuansus.

Nereiklus ir lengvai auginamas – pinigų medis

Jeigu būtų renkamas nereiklių kambarinių augalų dešimtukas, tai šis augalas tikrai į jį patektų. Daug kas jį dar vadina „pinigų medžiu“ arba zamifolija. Tad jeigu ieškote namams arba darbo vietai lengvai auginamo kambarinio augalo, dar ir simbolizuojantį sėkmę piniguose – pabandykite auginti zamiokulką.