Kaip greitai atgaivinti orchidėją

 (2)
Orchidėja – daugelio mėgstama gėlė. Kartais kyla pagunda ant svetainės palangės išrikiuoti visą šių gražuolių kolekciją. Ir nei jeigu kuri iš jų jau visai leisgyvė, ją galima reanimuoti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turbūt kiekvienas kada nors namuose auginęs orchidėjas yra susidūręs su supuvusių šaknų ir nuvytusių lapų problema. Dėl to ne viena orchidėja galiausiai atsidūrė šiukšlių dėžėje. Nes išauginti gražią, sveiką ir reguliariai žydinčią orchidėją pakankamai sunki užduotis. Šis atogrąžų augalas reikalauja atidumo.

Rimtai pažeidus orchidėjos auginimo technologiją ji gali susirgti, prarasti lapus ir dalį šaknų sistemos. Per vėsi temperatūra, skersvėjis, perkaitimas, pernelyg gausus laistymas, tiesioginiai saulės spinduliai ar, priešingai, didelė prietema gali pražudyti augalą.

Bet ką daryti, jeigu stengiesi laikytis visų orchidėjos priežiūros taisyklių ir vis tiek supranti, kad augalas miršta..? Yra viena paslaptis, kuri padės pasirūpinti merdinčia orchidėja. Nespėsite pamatyti, kaip ji pradžiugins jus prabangiais žiedais!

Taigi, egzistuoja labai paprastas ir veiksmingas metodas, padedantis išgelbėti orchidėją, kai vysta jos lapai ir žūsta šaknys.

Orchidėjos reanimacijos žingsniai

1. Norėdami nustatyti šaknų būklę, atsargiai pajudinkite augalą į skirtingas puses. Jeigu augalas tvirtai sėdi substrate – šaknų sistema šiek tiek dehidratuota ir dėl nepakankamo laistymo pats metas ją reanimuoti.

Tam pirmiausia paimkite vazoną nuo palangės ir palikite 40 minučių ramybėje. Paskui valandai padėkite į talpą su vandeniu (vandens temperatūra turi būti 30-40 laipsnių Celsijaus). Tiek laiko pakaks, kad šaknys spėtų prisigerti drėgmės ir taptų elastingesnės.

2. Dušu šiltu vandeniu apliekite visą augalą, išskyrus žiedynkotį. Palaukite 20 minučių, kad vandens perteklius palaipsniui nutekėtų. Tada su servetėle nusausinkite lapų pažastis ir stiebo šerdį. Padėkite vazoną gerai apšviestoje vietoje ir pasirūpinkite, kad temperatūra nebūtų žemesnė nei 18-25 laipsniai Celsijaus.

3. Jeigu judindami augalą pajautėte, kad vazone jis laikosi silpnai ir juda į visas puses, išimkite jį iš vazono ir apžiūrėkite šaknų būklę.

Jeigu šaknys supleišėjusios ties pagrindu ar jau supuvusios, reikia jas pašalinti. Tačiau nuvytusių lapų liesti negalima, gamta pati pasirūpins jų pašalinimu. Jeigu norite pašalinti sergančias šaknis, žirkles nuvalykite antiseptiku, paskui visiškai nukirpkite sudžiuvusią dalį.

4. Tada pjovimo vietą būtina apdoroti aktyvuota anglimi. Tam dubenėlyje sutrinkite dvi aktyvuotos anglies tabletes ir šiuose milteliuose apvoliokite pažeistą vietą.

5. Paskui augalą reikia padėti ant substrato, kad užsitrauktų žaizda. Augimo stadijoje esantis augalas pats ataugins trūkstamą šaknų sistemą.

6. Reanimuoto augalo lapus reikėtų nuvalyti gintaro rūgšties tirpalu kartą kas dešimt dienų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.

Metų spalva gali atsirasti ne tik jūsų namuose, bet ir gėlyne

Patikėsite ar ne, bet sodri violetinė, šįmet paskelbta metų spalva, yra viena populiariausių gėlių žiedų spalvų. Tiesa, gamtoje ji gali būti ir švelnių, ir ryškių atspalvių, bet visada simbolizuoja karališką prabangą ir suteikia interjerui elegantiško žavesio – net kai skaisčiai violetiniais žiedais apsipila metų metus ant palangės auganti tokia įprasta kambarinė gėlė sanpaulija.

Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės (1)

Pelargonijos yra ne tik kambarinės gėlės – jas vazonuose galima laikyti ir balkone. Sėdint balkone apsuptiems gausiai žiedais pasipuošusių pelargonijų, apima jausmas, kad esi gėlių pasakoje.

Patarimai auginantiems vijoklines lauko gėles

Želdinant aplinką dažnai pamirštama viena augalų grupė, kurią verta auginti kai nėra kitų variantų, – tai vertikalieji augalai. Vertikaliai augantys augalai gali būti tie, kurie patys kopia viršun arba, kurie auga, svirdami žemyn. Šį kartą prisiminkime vijoklines gėles, dar kartais vadinamas lianomis.

Gėlės skynimui: patikrintos įdomios veislės iš augintojos lūpų

Lysvė, kurioje auginamos gėlės skynimui – dar neįprastas dalykas Lietuvoje. Tokia mada toli gražu ne nauja – ši idėja nuo seno populiari Anglijoje bei kitose Europos šalyse. Šiuo metu natūraliai atrodančios puokštės yra „ant bangos“, tad kodėl gi nepaskirti vienos lysvės būtent šiam tikslui.

Kaip sukurti nuostabią poilsio oazę: patarimai auginantiems gėles balkone

Kai už lango vilioja žaluma ir čiulba paukščiai, vis labiau norisi būti gamtoje, tad daugelis lietuvių, negalinčių gyventi be žemės lietimo, keliauja į sodybas arba į kolektyvinius sodus. O ką daryti tiems, kurie neturintys nuosavo žemės sklypelio? Jie gali susikurti žalią oazę balkone !

Sodo takelio medžiagos: grožio ir funkcionalumo paieškos

Sodo takelis gyvenamoje aplinkoje yra svarbus tiek iš praktinės, tiek iš estetinės pusės. Jo funkcinė paskirtis – palengvinti priėjimą prie gėlynų, alpinariumų, pavėsinių ir t.t. Vizualiai jis gražiai paskirsto erdvę į atskiras zonas ir suteikia jai papildomos faktūros. Tinkamas takelio medžiagų pasirinkimas – vienas iš būdų sukurti harmoningai atrodantį sklypo vaizdą.

Augalai, kurie sklypą puošia ištisus metus

Gražiai apželdintas individualaus namo ar sodybos kiemas yra tikra atgaiva tiek akims, tiek sielai. Tačiau dauguma dekoratyvinių augalų reikalauja nemažai priežiūros, todėl išskirtinai atrodančiu gėlynu gali džiaugtis tikrai ne kiekvienas. Neturintiems daug laiko ir norintiems džiaugtis visais metų laikais žaviai atrodančia aplinka, pateikiame keletą augalų, kurie žaliuoja visais metų laikais, pavyzdžių.

Serenčių nauda, kurią verta prisiminti

Šias gėlytes daugelis tikrai pažįstate, tik daug kas geriau jas žino ne serenčio, o gvazdikėlio ar tagetės vardu. Serenčiai labai dažnai sodinami visuomeniniuose gėlynuose – miestų ir miestelių aikštėse, parkuose, tad po tokio masinio (ir dažniai nevykusio) „tiražavimo“ daugeliui gėlių mylėtojų serentis asocijuojasi kaip atsibodusi ir neįdomi gėlė. Bet tik nedaugelis žino, kad serentis yra labai naudingas augalas tiek sode, tiek virtuvėje, o viešuose gėlynuose dažniausiai sodinamas skurdus ir „išėjęs iš mados“ pasirinkimas, o juk jų yra daug įdomesnių ir puošnesnių.