Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių

Kuriant augalų derinius svarbu atrasti tokius, kurie drauge atrodytų gražiai ir padėtų vienas kitam išryškinti geriausias savo savybes. Verta atsižvelgti į tokius aspektus, kaip reikalingos augimo sąlygos, spalva, tekstūra, forma ir t.t. Rožės – išskirtinio grožio augalai, tad kartais yra sunku sugalvoti, ką auginti kartu su jomis. Pateikiame keletą galimų variantų.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lofantas (lot. Agastache)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Lofantas yra kilęs iš Šiaurės Amerikos. Tai dekoratyvus, daugiametis žolinis augalas, kuris žydi violetiniais arba melsvais žiedais. Lofantai geriausiai auga atviroje, saulėtoje vietoje. Aukšta, smaili šio augalo forma kuria gražų kontrastą su puodelio formos rožės žiedais.

Katinėliai (lot. Campanula)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Katinėlių gentis išsiskiria savo rūšių įvairovę, jų yra beveik 300. Daugiausia šie augalai natūraliai auga Europos ir Kaukazo kalnuose. Šie augalai gali augti tiek saulėtose vietose, tiek daliniame pavėsyje. Šalia rožių tinka auginti aukštas bei pažemėje besikerojančias rūšis. Katinėliai gražiai papildo darželį ir jį puošia tuo metu, kai rožės ilsisi.

Bandrenis (lot. Echinops)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Šiam augalui labiausiai tinka saulėtos vietos. Jis geriausiai auga lengvoje, sausokoje, kalkingoje dirvoje. Kadangi bandrenis yra medingas, jis turi daug nektaro ir žiedadulkių. Augalas žydi liepos - rugpjūčio mėnesiais. Bandrenių ir rožių derinys kuria itin gražų kontrastą. Šio augalo mėlyna spalva žaviai atrodo su rožinėmis, geltonomis, koralinėmis rožėmis.

Flioksas (lot. Phlox)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock


Šis augalas yra kilęs iš Šiaurės Amerikos. Jis žydi baltais, rožiniais, raudonais, gelsvais, purpuriniais žiedais. Žydėjimo laikas – nuo birželio iki spalio mėnesio. Flioksas geriausiai auga saulėtoje vietoje, trąšioje ir kiek apydrėgnėje dirvoje. Šių augalų sodrioje lapijoje rožės gali gražiai išryškėti.

Levanda (lot. Lavandula)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Lietuvoje auginama rūšis – tikroji levanda (lot. Lavandula angustifolia). Šis augalas yra kilęs iš Viduržemio jūros šalių. Levandas labiausiai tinka auginti saulėtoje, gerai įdirbtoje ir šiek tiek kalkingoje dirvoje. Šie augalai itin gražiai atrodo su įvairiais rausvais rožių atspalviais. Levandų ir rožių derinys sukuria ypatingai malonų kvapą.

Dekoratyvinis česnakas (lot. Allium)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Dekoratyviniai česnakai yra mėgstami sodininkų, nes jie yra neįnoringi ir beveik nereikalaujantys dėmesio. Taip pat šie augalai savo kvapu atbaido įvairius kenkėjus. Sodinti juos galima tiek saulėtoje, tiek pusiau pavėsyje esančioje vietoje. Kadangi dekoratyvinių česnakų rūšių yra nemažai, galima pasirinkti skirtingu metu žydinčius variantus, kurie praturtintų darželį, kol rožės ilsisi.

Dyvinutė (lot. Mirabilis)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Šis augalas yra kilęs iš Peru, Argentinos. Dyvinutė žydi baltos, geltonos, rožinės spalvos žiedais. Ji geriausiai auga saulėtoje arba vidutiniškai pavėsingoje vietoje.

Našlaitė (lot. Viola)

Augalai, kuriuos dera auginti šalia rožių
© Shutterstock

Šie augalai nėra labai įnoringi, jiems pasodinti tinka praktiškai bet kokia derlinga žemė. Našlaitės tinka tiems darželiams, kuriuose kuo anksčiau pavasarį norisi sulaukti spalvų. Joms baigus žydėti, jų lapai lieka kaip gražus kilimas rožėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.

Metų spalva gali atsirasti ne tik jūsų namuose, bet ir gėlyne

Patikėsite ar ne, bet sodri violetinė, šįmet paskelbta metų spalva, yra viena populiariausių gėlių žiedų spalvų. Tiesa, gamtoje ji gali būti ir švelnių, ir ryškių atspalvių, bet visada simbolizuoja karališką prabangą ir suteikia interjerui elegantiško žavesio – net kai skaisčiai violetiniais žiedais apsipila metų metus ant palangės auganti tokia įprasta kambarinė gėlė sanpaulija.

Mylimiausios močiučių gėlės pelargonijos – ne tik kambarinės gėlės (1)

Pelargonijos yra ne tik kambarinės gėlės – jas vazonuose galima laikyti ir balkone. Sėdint balkone apsuptiems gausiai žiedais pasipuošusių pelargonijų, apima jausmas, kad esi gėlių pasakoje.

Patarimai auginantiems vijoklines lauko gėles

Želdinant aplinką dažnai pamirštama viena augalų grupė, kurią verta auginti kai nėra kitų variantų, – tai vertikalieji augalai. Vertikaliai augantys augalai gali būti tie, kurie patys kopia viršun arba, kurie auga, svirdami žemyn. Šį kartą prisiminkime vijoklines gėles, dar kartais vadinamas lianomis.

Gėlės skynimui: patikrintos įdomios veislės iš augintojos lūpų

Lysvė, kurioje auginamos gėlės skynimui – dar neįprastas dalykas Lietuvoje. Tokia mada toli gražu ne nauja – ši idėja nuo seno populiari Anglijoje bei kitose Europos šalyse. Šiuo metu natūraliai atrodančios puokštės yra „ant bangos“, tad kodėl gi nepaskirti vienos lysvės būtent šiam tikslui.

Kaip sukurti nuostabią poilsio oazę: patarimai auginantiems gėles balkone

Kai už lango vilioja žaluma ir čiulba paukščiai, vis labiau norisi būti gamtoje, tad daugelis lietuvių, negalinčių gyventi be žemės lietimo, keliauja į sodybas arba į kolektyvinius sodus. O ką daryti tiems, kurie neturintys nuosavo žemės sklypelio? Jie gali susikurti žalią oazę balkone !

Sodo takelio medžiagos: grožio ir funkcionalumo paieškos

Sodo takelis gyvenamoje aplinkoje yra svarbus tiek iš praktinės, tiek iš estetinės pusės. Jo funkcinė paskirtis – palengvinti priėjimą prie gėlynų, alpinariumų, pavėsinių ir t.t. Vizualiai jis gražiai paskirsto erdvę į atskiras zonas ir suteikia jai papildomos faktūros. Tinkamas takelio medžiagų pasirinkimas – vienas iš būdų sukurti harmoningai atrodantį sklypo vaizdą.

Augalai, kurie sklypą puošia ištisus metus

Gražiai apželdintas individualaus namo ar sodybos kiemas yra tikra atgaiva tiek akims, tiek sielai. Tačiau dauguma dekoratyvinių augalų reikalauja nemažai priežiūros, todėl išskirtinai atrodančiu gėlynu gali džiaugtis tikrai ne kiekvienas. Neturintiems daug laiko ir norintiems džiaugtis visais metų laikais žaviai atrodančia aplinka, pateikiame keletą augalų, kurie žaliuoja visais metų laikais, pavyzdžių.

Serenčių nauda, kurią verta prisiminti

Šias gėlytes daugelis tikrai pažįstate, tik daug kas geriau jas žino ne serenčio, o gvazdikėlio ar tagetės vardu. Serenčiai labai dažnai sodinami visuomeniniuose gėlynuose – miestų ir miestelių aikštėse, parkuose, tad po tokio masinio (ir dažniai nevykusio) „tiražavimo“ daugeliui gėlių mylėtojų serentis asocijuojasi kaip atsibodusi ir neįdomi gėlė. Bet tik nedaugelis žino, kad serentis yra labai naudingas augalas tiek sode, tiek virtuvėje, o viešuose gėlynuose dažniausiai sodinamas skurdus ir „išėjęs iš mados“ pasirinkimas, o juk jų yra daug įdomesnių ir puošnesnių.