Triukšmingo miesto apsuptyje norisi kažkur pabėgti ir atsipalaiduoti. Puodelis kavos nuosavoje gėlių oazėje viduryje miesto skamba neįtikėtinai? Be reikalo. Tai įmanoma čia pat – jūsų balkone, tereikia pasinaudoti keliais patarimais.
Tarptautinėje kosminėje stotyje prieš metus pražydo ryškiai oranžinė gvaizdūnė. Tai buvo pirmas augalas, sukrovęs žiedus kosmose. Gvaizdūnių, kurios yra valgomos, auginimas yra ilgalaikio NASA projekto „Veggie“ dalis. Projekto tikslas – maistui skirtų augalų auginimas kosmose, planuojant ilgalaikes kosmines misijas į Marsą.
Penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje dėl išraiškingų formų kaktusai buvo pasiekę populiarumo viršūnę. Susidomėjimas šiais egzotiškais ir nereikliais augalais neblėsta iki šiol. Viena svarbiausių šių spygliuočių populiarumo priežasčių, be abejonės, yra tai, kad iš jų kurti dekoratyvias kompozicijas gali net tie, kuriems juodai nesiseka auginti gėlių.
Augalus perdžioviname ne iš piktos valios – taip gali nutikti net ir patyrusiems kambarinių gėlių augintojams, kurie įsigijo naują augalą ir dar nepriprato prie naujo laistymo grafiko. Ką daryti, jei augalą netyčia per ilgai palaikėme be vandens?
Kai parduotuvėse atsiranda puansetijos, iškart tampa akivaizdu, kad Kalėdos ne už kalnų. Puošnialapis augalas yra neatsiejama šio prieššventinio laikotarpio dalis, beveik kaip Advento vainikas. Papasakosime, kaip reikia rūpintis šiuo augalu, kad jis kuo ilgiau išsilaikytų puošnus ir spalvingas patalpoje.
Viena iš Rytų Europos sėklų ir svogūninių gėlių lyderių, įmonė „UAB Nojus“ šiemet, rugpjūčio 30 dieną, minės 25 metų veiklos jubiliejų. Ilgus metus formuotas tiekėjų tinklas, sėkminga prekyba ne vien Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, daugybė socialinių iniciatyvų, akcijų vietos bendruomenėms per visus šiuo metus iš mažų sėklų grūdelių užaugo į stabilų verslą. Įmonės įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Paštukas džiaugiasi, jog pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais ryžosi šalyje vystyti didmeninę prekybą sėklomis: „Prisiminus įmonės įkūrimo pradžią džiaugiamės ir didžiuojamės nueitu keliu, pasikeitimais, augimu tuo sudėtingu metu“. Daug pastangų tada kainavusi verslo pradžia, dabar atsipirko su kaupu – šiandien „UAB Nojus“ sėkmingai atstovauja didžiausius sėklų ir svogūninių gėlių gamintojus iš Vakarų Europos tiek gimtojoje šalyje, tiek Latvijoje bei Estijoje. Trumpam stabtelėjęs tarp kasdienių reikalų, įmonės kolektyvas nuoširdžiai dėkoja visiems klientams, partneriams, bendraminčiams, draugams už pasitikėjimą, glaudų bendradarbiavimą ir dalinasi spalvingais 25-ių metų darbais.
Kelių arų sklype miesto centre architektė ir dizainerė Jurgita Ambraškaitė sukūrė pasaka dvelkiantį anglišką sodą, kurio išskirtinumas – vasaros pradžioje gausiai žydinčios tulpės ir seni, ūksmingi medžiai. Tinkamai suderintos augalų kompozicijos ne tik suteikia atgaivos, bet ir leidžia gėrėtis impresionistiniu paveikslu, keičiančiu pavidalą kas porą valandų.
Kartais nesusimąstome, iš kur kilo tokia gausi hibridnių falenopsių, kuriuos taip mėgstame, įvairovė. Ir kas tie rūšiniai falenopsiai? Gamtoje, daugiausiai Azijoje ir Ramiojo vandenyno salose, natūraliai auga apie 60 falenopsių rūšių. Tai genetiškai skirtingi, tačiau vieni kitiems artimi augalai. Juos kryžminant tarpusavyje yra gauta daugybė gražių hibridų, kuriuos ir perkame prekybos centruose. Trumpai tariant, jei žinotume ir nubraižytume bet kurio hibrido genetinį medį, pirmieji protėviai būtų kažkurie du iš tų 60-ties žinomų rūšių.
Jūsų kiemo vizitinė kortelė yra visa išorinė sklypo dalis, gražus ir tvarkingas įėjimas į namą. Koks vaizdas, tokie ir šeimininkai – tokį įvaizdį susidaro praeiviai ir jūsų svečiai. O ir jus pačius, grįžtančius kasdien namo, kiemas turi sutikti svetingai. Kaip gražiai susitvarkyti reprezentacinę zoną, pataria modernūs apželdinimo kursai „Geltonas karutis“.
Žiūrėdami į didžiulius sodus mažų sklypų savininkai pavyzdžiai dūsauja: „Ech, kad man tiek vietos, tai prisodinčiau visko...“ Nedūsaukite – sukurti gražų rožyną mažoje erdvė sudėtinga, bet įmanoma.
Žiema užsibuvo ir kol dar nesulaukiame pavasario bei žalumos kieme, galime daugiau dėmesio skirti kambariniams augalams, nes vėliau šiluma ir žiedai vis dažniau išvilios į lauką. Kambariuose auginame įvairiausius augalus, vienus iš jų dėl gražių žiedų, kitus – dėl puošnių lapų, o trečius, kad yra nereiklūs ir juos lengva auginti. Vienas iš tokių – karpažolė. Nors šį kartą prisiminsime ne puošniąją karpažolę, dar vadinamą Kalėdų žvaigžde, ir ne dygliuotąją ar raudonžiedę, kuri liaudiškai vadinama „Kristaus kančia“, o kitą kiek rečiau auginamą.
Daugeliui pradedančiųjų sodininkų pažįstamas džiaugsmas, kai iš sėklos išauga daigelis. Pateikiame egzotinių vaisių, kuriuos galima išauginti iš kauliuko, sąrašą.