Kaip ilgai išlaikyti šviežius agurkus

 (4)
Šiais laikais net ir žiemą be vargo galima nusipirkti šviežių agurkų. Tiesa, ne sezono metu jų kainos nemažos, o skonis toli gražu ne toks, kaip šviežiai iš šiltnamio nuskintų agurkų. Turbūt todėl baigiantis sezonui imame svarstyti, kaip maksimaliai pailginti agurkų laikymo laiką? Kokios rūšys tam geriausiai tinka ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis agurkus? O svarbiausias klausimas – kur agurkus laikyti?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip sakoma – dėl skonio nesiginčijama. Taip ir yra – vieniems patinka agurkai iš lysvės, kiti mėgsta šiltnamyje užaugintus agurkus, kurių galima nusipirkti visais metų laikais, treti apskritai neįžvelgia skirtumo tarp jų. Todėl nesiginčysime dėl skonio, o tiesiog aptarsime, kaip laikyti agurkus.

Kiek laiko gali išbūti švieži agurkai

Švieži agurkai be vargo išbūna 5–7 dienas. Pailginti agurkų laikymą iki trijų savaičių ir ilgiau (kartais net iki pavasario) įmanoma sudarius tinkamas sąlygas.

Priminsime, kad agurkuose daug magnio ir kalio, yra vitaminų PP, b ir C, karotino, makro ir mikro elementų. Tiesa, agurkuose daug vandens (95 – 97 proc.), todėl sunkoka juos ilgai išlaikyti šviežius.

Kita vertus, jei iškėlėte tokį tikslą – nieko nėra neįmanomo.
Ilgam laikymui agurkai turi būti kruopščiai atrinki – nešvieži, perdžiūvę ir pan. agurkai tam netiks.

Kaip parinkti tinkamus agurkus ilgesniam laikymui

Agurkai turi būti švieži. Jei skinate agurkus iš savo lysvės, stenkitės, kad nuo skynimo iki tol, kol sudedate juos ilgiau laikyti. Praeitų kuo mažiau laiko. Kelias dienas kambario temperatūroje išbuvę agurkai ilgam laikymui netinka. Pirkdami agurkus turguje atkreipkite dėmesį ne tik į atskirus egzempliorius, bet ir į visą partiją. Jei dauguma agurkų apvytę, geriau jų nepirkti – jie ilgai neišbus, net jei kai kurie atrodo švieži.

Švarūs ir sausi. Negalima plauti agurkų prieš pat ilgesnį laikymą, nes agurkai turi apsaugą nuo puvimo.

Sveiki. Įdėmiai apžiūrėkite agurkus – ant odelės neturi būti įbrėžimų, pjūvių, antraip jie pradės greitai pūti.

Su tvirta žieve. Ilgam laikymui labiau tinka agurkai su storesne žieve, užaugę lauke, o ne šiltnamio agurkai.

Kokie agurkai netinkami ilgai laikyti:
Vandeningi agurkai su plona žieve;
Peraugę agurkai. Jie netenka naudingų ypatybių ir netinka valgymui;
Šiltnamio rūšys, kurios greitai užauga. Tokius agurkus galima laikyti 3–4 dienas.

Kaip laikyti agurkus šaldytuve

Daržovių skyriuje. Šaldytuve agurkai gali išbūti maždaug tris dienas, tokiam trumpam laikotarpiui nereikia kaip nors specialiai jų paruošti.

Polietilene. Agurkus sudėkite į polietileno maišelį, uždenkite drėgna marle. Maišelio viršų palikite pravirą. Taip supakuoti agurkai gali išbūti švieži apie 10 dienų.

Popieriuje. Kiekviena agurką apvyniojus drėgnu popieriniu rankšluosčiu arba servetėle ir sudėjus į polietileno maišelį, galima išlaikyti juos šviežius iki dviejų savaičių.

Vandenyje. Agurkai išbūna švieži vandenyje 3–4 savaites. Į gilesnę lėkštę įpilkite šalto vandens, agurkus uodegėlėmis sumerkite į vandenį, vanduo turi apsemti 1–2 cm agurkų. Taip pamerktus agurkus reikia laikyti šaldytuve, daržovių skyriuje. Kartą per parą reikia keisti vandenį. Šis būdas veiksmingas, nes prarasdami drėgmę agurkai gali sugerti vandens. Tokiam laikymui geriausiai tinka agurkai su stora, gruoblėta, tamsiai žalia žieve.

Kiaušinio baltyme. Agurkus nuplaukite, palikite apdžiūti, paskui aptepkite kiaušinio baltymu. Ant žievės susidarys plėvelė, kuri neleis išgaruoti drėgmei. Kiaušinio baltymu apteptus agurkus laikykite šaldytuve, daržovių skyriuje.

Jei oro temperatūra – žemiau nulio, agurkai pradeda greitai minkštėti, todėl negalima laikyti agurkų arti šaldymo kameros.

Kaip laikyti agurkus patalpoje

Dėžutėje arba dėžėje. Tai laikant agurkus, jie išbus švieži 2–3 dienas. Agurkus sudėkite į kartoninę dėžę, plastikinę dėžę, medinę dėžę arba popierinį maišą. Temperatūra patalpoje turi būti 10–15 laipsnių šilumos, oro drėgmė – 90–95 procentai. Jei temperatūra bus žemesnė – 6–8 laipsniai šilumos, agurkai gali išbūti švieži iki 10 dienų.

Drėgnoje medžiagoje. Susukite agurkus į drėgną medžiagą ir laikykite vėsioje patalpoje (6 – 7 laipsniai šilumos), kartkartėmis medžiagą sudrėkinkite. Taip galima iki savaitės išlaikyti šviežius agurkus.

SVARBU – nepriklausomai nuo to, kur laikote agurkus, kas tris dienas reikia apžiūrėti, ar jie neprarado šviežumo, ar nepradėjo gesti.

Kaip negalima laikyti agurkų

Supakuotų užrištame polietileno maiše: agurkai uždarame polietileno maišelyje ar suvynioti į polietileno plėvelę net šaldytuve išbus tik apie 2–3 dienas. Be oro jie pradės gesti.

Kartu su prinokusiais vaisiais: visi prinokę vaisiai ir daržovės išskiria etileną, todėl negalima jų laikyti kartu su agurkais. Veikiant etilenui agurkuose pagreitėja biochemijos procesai ir jie ima greitai nokti.

Neįprasti būdai laikyti agurkus

Yra ir nemažai įdomių būdų ilgai išlaikyti agurkus šviežius. Tiesa, nėra tikslių duomenų, kiek laiko jie taip išbūna švieži. Na bet jei yra noro ir galimybių, kodėl gi nepabandžius? Juk ne veltui kai kuriuos iš tų būdų taikė mūsų senelės, ir joms pavykdavo be šaldytuvo ilgai išlaikyti šviežius daugelį greitai gendančių produktų.

Vandens telkinyje. Jei arti yra kūdra, upelis ar koks kitas žiemą neužšąlantis vandens telkinys, galima laikyti agurkus jame. Sudėkite agurkus į nertą sintetinį krepšį su nedidelėmis skylutėmis, nuleiskite į vandenį, tik nepamirškite prislėgti.

Smėlyje. Į molinį indą dėkite agurkus sluoksniuodami su švariu, sausu smėliu. Indą sandariai uždenkite dangčiu, pastatykite vėsioje patalpoje – rūsyje ar sandėliuke. Jei turite galimybę, užkaskite indą į žemę – šio metodo išradėjai sako, kad tada agurkai dar ilgiau išbus.

Šulinyje. Į švarų kibirą sudėkite agurkus, uždenkite medžiaga ir nuleiskite kibirą į šulinį taip, kaip jis vos liestų vandenį.

Kopūstuose. Vienas iš originaliausių būdų – laikyti agurkus kopūstuose. Agurkus susodina tarp vėlyvų kopūstų. Kai tik užsimezga agurkėliai, šakeles atsargiai suguldo tarp kopūstų lapų, kuo arčiau koto. Taip jie auga kartu su kopūstais, tik jau gūžės viduje. Paskui kopūstų gūžes laiko rūsyje. Sako, kad taip agurkai gali išbūti iki pat pavasario.

Su actu. Į švarų emaliuotą indą įpilkite 3 ml acto sluoksnį. Į indą įstatykite kiaurasamtį, o į jį sudėkite agurkus taip, kad jie neliestų acto. Agurkus sudėkite keliais sluoksniais, tada sandariai uždarykite indą ir pastatykite vėsioje vietoje. Taip agurkai išbūna iki mėnesio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Patarimai, kaip panaudoti nukritusius lapus

Komposto paruošimas yra geriausias lapų panaudojimo būdas, bet reikia žinoti įvairias pagrindines taisykles, kad kompostas būtų kokybiškas. Pavyzdžiui, negalima lapų tiesiog supilti į komposto krūvą storu sluoksniu ir tikėtis, kad jis jau kitąmet virs geromis organinėmis trąšomis.

Spalio darbai sode ir darže

Spalis – rudens darbų pabaigos ir intensyvaus pasiruošimo žiemai mėnuo.

Kam labiausiai tinka grikių lukštų mulčias?

Saulius Jasionis paaiškina, kuo skiriasi grikių lukštų mulčias nuo įprastinio, kokios yra jo savybės ir kam labiausiai tinka.

3 požymiai, pagal kuriuos atskirsite šviežius agurkus

Netiesa, kad beprasidedant rudeniui agurkų derlius jau eina į pabaigą – didieji daržovių augintojai tik pradeda tiekti šviežius naujojo derliaus trumpavaisius agurkus į prekybos tinklus. Tačiau, kaip atskirti šviežias daržoves, į ką vertėtų atkreipti dėmesį jas renkantis ir kodėl supakuoti agurkai pranoksta sveriamus – atsako agronomas.

Kaip iki pavasario išlaikyti šviežius kopūstus

Dažniausiai iš visų kopūstų veislių – žiedinis kopūstas, Briuselio kopūstas, ropinis kopūstas, garbanotasis kopūstas ir kiti – mūsų lysvėse ir ant stalų galima išvysti įprastą baltąjį gūžinį kopūstą. Kaip jį išsaugoti šviežią iki pavasario, kokios jo veislės geriausiai tam tinka ir į ką atkreipti dėmesį.

Pomidorų gidas – kokie jūsų mėgstamiausi?

Kol vasara dar nepraėjo, kai yra galimybė – pats metas paragauti retesnių rūšių pomidorų ir atrasti gaminamam valgiui tinkamiausią.

Kaip ilgai išlaikyti šviežius agurkus (4)

Šiais laikais net ir žiemą be vargo galima nusipirkti šviežių agurkų. Tiesa, ne sezono metu jų kainos nemažos, o skonis toli gražu ne toks, kaip šviežiai iš šiltnamio nuskintų agurkų. Turbūt todėl baigiantis sezonui imame svarstyti, kaip maksimaliai pailginti agurkų laikymo laiką? Kokios rūšys tam geriausiai tinka ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis agurkus? O svarbiausias klausimas – kur agurkus laikyti?

3 pagrindinės priežastys, kodėl pūva cukinijų žiedai (3)

Cukinijos – neįnoringos, skanios daržovės, jos dera iki pat šalčių. Ar ne visada?Iš tiesų, būna taip, kad vos pražydusios cukinijos ima pūti. Pasiaiškinkime, dėl kokių priežasčių taip nutinka.

Ką būtina nuveikti darže liepos mėnesį

Liepos mėnesį laukia ne vienas svarbus darbas. Metas pasiraitoti rankoves!

Birželio darbai darže

Birželio pradžioje sėkime burokėlius, morkas ir kitas daržoves, kurias laikysime per žiemą.