3 pagrindinės priežastys, kodėl pūva cukinijų žiedai

 (3)
Cukinijos – neįnoringos, skanios daržovės, jos dera iki pat šalčių. Ar ne visada?Iš tiesų, būna taip, kad vos pražydusios cukinijos ima pūti. Pasiaiškinkime, dėl kokių priežasčių taip nutinka.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirma priežastis – oras

Cukinijos – pietiniai augalai, joms patinka šiluma, per didelės drėgmės ir atvėsusio oro jos nemėgsta. Todėl pagrindinė cukinijų puvimo priežastis – šaltis ir lietus. Ši vasara cukinijoms – ne pati geriausia.
Esant netinkamoms sąlygoms cukinijos pūva, silpnėja jų imunitetas. Silpstantys augalai nepajėgūs išmaitinti didelio kiekio vaisių, todėl dalies atsikrato.

Dėl vėsaus oro taip pat gali trūkti vabzdžių apdulkintojų. Neapdulkinti cukinijų žiedai irgi gali pradėti pūti, taigi jais atsikratoma.

Oro nepakeisime, kita vertus, nuo lietaus cukinijas galima pridengti. Apdangalas apsaugos cukinijų žiedus ir jau užsimezgusius vaisiu nuo lietaus, jie nepramirks.

Antra priežastis – mikroelementų trūkumas

Kita galima užsimezgusių cukinijų žiedų priežastis – mikroelementų – boro ir jodo trūkumas.
Daugelis augalų jautriai reaguoja į boro trūkumą, ypač tam jautrūs moliūgų šeimos augalai. Šią problemą pašalinti lengviau, nei paveikti orą. Pakanka apipurkšti cukinijas boro rūgšties tirpalu – 10 l vandens reikės 2 g boro rūgšties. Galima naudoti skystas kompleksines trąšas, kuriose yra boro rūgšties.

Jei dirvoje trūksta jodo, cukinijos ir aguročiai vangiau mezga vaisius. Sprendimas paprastas – pakanka apipurkšti augalus kalio jodidu.

Trečia priežastis – per tankiai susodinti augalai

Jei augalai atrodo gražiai, oras geras, mikroelementų netrūksta, o žiedai vis tiek pūva, greičiausiai cukinijos per tankiai susodintos. Tokiu atveju jos dengia vienos kitas lapais, augalams trūksta oro ir šviesos.

Jei per tankiai susodinote cukinijas, reikia nuskinti dalį lapų, ypač tuos, kurie dengia krūmo centrą. Apskritai rekomenduojama profilaktiškai nuskabyti senus lapus, kad niekas neužstotų žiedams ir vaisiams saulės ir vėjo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Patarimai, kaip panaudoti nukritusius lapus

Komposto paruošimas yra geriausias lapų panaudojimo būdas, bet reikia žinoti įvairias pagrindines taisykles, kad kompostas būtų kokybiškas. Pavyzdžiui, negalima lapų tiesiog supilti į komposto krūvą storu sluoksniu ir tikėtis, kad jis jau kitąmet virs geromis organinėmis trąšomis.

Spalio darbai sode ir darže

Spalis – rudens darbų pabaigos ir intensyvaus pasiruošimo žiemai mėnuo.

Kam labiausiai tinka grikių lukštų mulčias?

Saulius Jasionis paaiškina, kuo skiriasi grikių lukštų mulčias nuo įprastinio, kokios yra jo savybės ir kam labiausiai tinka.

3 požymiai, pagal kuriuos atskirsite šviežius agurkus

Netiesa, kad beprasidedant rudeniui agurkų derlius jau eina į pabaigą – didieji daržovių augintojai tik pradeda tiekti šviežius naujojo derliaus trumpavaisius agurkus į prekybos tinklus. Tačiau, kaip atskirti šviežias daržoves, į ką vertėtų atkreipti dėmesį jas renkantis ir kodėl supakuoti agurkai pranoksta sveriamus – atsako agronomas.

Kaip iki pavasario išlaikyti šviežius kopūstus

Dažniausiai iš visų kopūstų veislių – žiedinis kopūstas, Briuselio kopūstas, ropinis kopūstas, garbanotasis kopūstas ir kiti – mūsų lysvėse ir ant stalų galima išvysti įprastą baltąjį gūžinį kopūstą. Kaip jį išsaugoti šviežią iki pavasario, kokios jo veislės geriausiai tam tinka ir į ką atkreipti dėmesį.

Pomidorų gidas – kokie jūsų mėgstamiausi?

Kol vasara dar nepraėjo, kai yra galimybė – pats metas paragauti retesnių rūšių pomidorų ir atrasti gaminamam valgiui tinkamiausią.

Kaip ilgai išlaikyti šviežius agurkus (4)

Šiais laikais net ir žiemą be vargo galima nusipirkti šviežių agurkų. Tiesa, ne sezono metu jų kainos nemažos, o skonis toli gražu ne toks, kaip šviežiai iš šiltnamio nuskintų agurkų. Turbūt todėl baigiantis sezonui imame svarstyti, kaip maksimaliai pailginti agurkų laikymo laiką? Kokios rūšys tam geriausiai tinka ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis agurkus? O svarbiausias klausimas – kur agurkus laikyti?

3 pagrindinės priežastys, kodėl pūva cukinijų žiedai (3)

Cukinijos – neįnoringos, skanios daržovės, jos dera iki pat šalčių. Ar ne visada?Iš tiesų, būna taip, kad vos pražydusios cukinijos ima pūti. Pasiaiškinkime, dėl kokių priežasčių taip nutinka.

Ką būtina nuveikti darže liepos mėnesį

Liepos mėnesį laukia ne vienas svarbus darbas. Metas pasiraitoti rankoves!

Birželio darbai darže

Birželio pradžioje sėkime burokėlius, morkas ir kitas daržoves, kurias laikysime per žiemą.