3 pagrindinės priežastys, kodėl pūva cukinijų žiedai

 (3)
Cukinijos – neįnoringos, skanios daržovės, jos dera iki pat šalčių. Ar ne visada?Iš tiesų, būna taip, kad vos pražydusios cukinijos ima pūti. Pasiaiškinkime, dėl kokių priežasčių taip nutinka.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirma priežastis – oras

Cukinijos – pietiniai augalai, joms patinka šiluma, per didelės drėgmės ir atvėsusio oro jos nemėgsta. Todėl pagrindinė cukinijų puvimo priežastis – šaltis ir lietus. Ši vasara cukinijoms – ne pati geriausia.
Esant netinkamoms sąlygoms cukinijos pūva, silpnėja jų imunitetas. Silpstantys augalai nepajėgūs išmaitinti didelio kiekio vaisių, todėl dalies atsikrato.

Dėl vėsaus oro taip pat gali trūkti vabzdžių apdulkintojų. Neapdulkinti cukinijų žiedai irgi gali pradėti pūti, taigi jais atsikratoma.

Oro nepakeisime, kita vertus, nuo lietaus cukinijas galima pridengti. Apdangalas apsaugos cukinijų žiedus ir jau užsimezgusius vaisiu nuo lietaus, jie nepramirks.

Antra priežastis – mikroelementų trūkumas

Kita galima užsimezgusių cukinijų žiedų priežastis – mikroelementų – boro ir jodo trūkumas.
Daugelis augalų jautriai reaguoja į boro trūkumą, ypač tam jautrūs moliūgų šeimos augalai. Šią problemą pašalinti lengviau, nei paveikti orą. Pakanka apipurkšti cukinijas boro rūgšties tirpalu – 10 l vandens reikės 2 g boro rūgšties. Galima naudoti skystas kompleksines trąšas, kuriose yra boro rūgšties.

Jei dirvoje trūksta jodo, cukinijos ir aguročiai vangiau mezga vaisius. Sprendimas paprastas – pakanka apipurkšti augalus kalio jodidu.

Trečia priežastis – per tankiai susodinti augalai

Jei augalai atrodo gražiai, oras geras, mikroelementų netrūksta, o žiedai vis tiek pūva, greičiausiai cukinijos per tankiai susodintos. Tokiu atveju jos dengia vienos kitas lapais, augalams trūksta oro ir šviesos.

Jei per tankiai susodinote cukinijas, reikia nuskinti dalį lapų, ypač tuos, kurie dengia krūmo centrą. Apskritai rekomenduojama profilaktiškai nuskabyti senus lapus, kad niekas neužstotų žiedams ir vaisiams saulės ir vėjo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Pomidorų gidas – kokie jūsų mėgstamiausi?

Kol vasara dar nepraėjo, kai yra galimybė – pats metas paragauti retesnių rūšių pomidorų ir atrasti gaminamam valgiui tinkamiausią.

Kaip ilgai išlaikyti šviežius agurkus (4)

Šiais laikais net ir žiemą be vargo galima nusipirkti šviežių agurkų. Tiesa, ne sezono metu jų kainos nemažos, o skonis toli gražu ne toks, kaip šviežiai iš šiltnamio nuskintų agurkų. Turbūt todėl baigiantis sezonui imame svarstyti, kaip maksimaliai pailginti agurkų laikymo laiką? Kokios rūšys tam geriausiai tinka ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis agurkus? O svarbiausias klausimas – kur agurkus laikyti?

3 pagrindinės priežastys, kodėl pūva cukinijų žiedai (3)

Cukinijos – neįnoringos, skanios daržovės, jos dera iki pat šalčių. Ar ne visada?Iš tiesų, būna taip, kad vos pražydusios cukinijos ima pūti. Pasiaiškinkime, dėl kokių priežasčių taip nutinka.

Ką būtina nuveikti darže liepos mėnesį

Liepos mėnesį laukia ne vienas svarbus darbas. Metas pasiraitoti rankoves!

Birželio darbai darže

Birželio pradžioje sėkime burokėlius, morkas ir kitas daržoves, kurias laikysime per žiemą.

Lapinių salotų konkurentės gražgarstės – kaip užauginti kvapniuosius lapelius (10)

Gražgarstės, kaip ir dauguma kitų lapinių salotų, sėjamos ankstyvą pavasarį, nes gali iškęsti šaltį, bet jei nespėjote jų pasėti iki šiol, nenusiminkite – sėti galima ir dabar. Gražgarstės auginamos ištisus metus. Kokių sėklų reikia ieškoti, kokią vietą darže skirti gražgarstėms ir kaip apskritai jas reikia auginti?

Augalai, kurie kvepia česnakais ir turi ne vieną naudingą savybę (3)

Smagus šiuo metu laikas atėjo – prasidėjo pirmieji vitaminingieji žalumynai, netrukus lauke sunoks ir pirmosios uogos – valgomieji sausmedžiai, braškės ar žemuogės. Bet ne visi turime daržą ar giminaičius kaime, o geriausiu atveju tik balkoną ar palangę, tad dažnai žoleles ar uogas tenka pirkti. Smagu bent tai, kad nemažai iš šių gėrybių galime rasti laukuose ar miškuose ir jos nieko nekainuoja, tik tereikia šiek tiek pasidomėti, kurias galima valgyti. Štai apie dilgėlių, garšvų ar kiaulpienių lapelių naudą esame daugelis girdėję, o juk kiek dar gamtoje gėrio auga – tiesiog imk ir valgyk. Gaila, kad kartais labiau reklamuojami ne mūsiški augalai, tokie kaip „super maistas“, goji uogos, chia sėklos ar kt. Neturiu nieko prieš šiuos augalus, jie irgi turi daug puikių savybių, tik dažnai pamirštame, kad šalia auganti kukli žolelė turi ne ką mažiau naudos nei „užjūrio gražuolė“. Tad šį kartą prisiminkime arba susipažinkime su dviem augalais, kurie savaime auga mūsų miškuose ir kvepia česnakais.

Birželio darbai sode ir darže: svarbiausi patarimai, kad derlius ir aplinka džiugintų

Birželis – pirmasis vasaros mėnuo, skelbiantis apie pavasario darbų pabaigą. Šiuo metu augalai intensyviai auga, o darbai darže ir sode lemia derliaus gausą ir kokybę.

Agronomas pataria: ką vertėtų atsiminti persodinant daigus į dirvą

Šis pavasaris mus stebino kaip reta permainingais orais. Daugelis daržininkų nesilaikė įprasto sodinimo ritmo ir darbus dėl netikėtų snygio ar šalčio protrūkių atidėliojo. Tačiau didžiausio Baltijos šalyse šiltnamių komplekso „Kietaviškių gausa“ vyriausiasis agronomas ragina nieko nelaukus persodinti iki šiol ant palangių laikytus daigelius į šiltnamius bei drąsiai sėti kitas daržoves!

10 principų, kurių laikydamiesi apsaugosite savo augalus, piniginę ir aplinką

Daržininkai ir sodininkai svajoja apie gražią aplinką ir gausų derlių. Tam būtinas integruotas įvairių tręšimo, apsaugos nuo žaladarių priemonių naudojimas. Suformavę šių priemonių krepšelį ir naudodami jį tinkamu laiku, užtikrinsite integruotą arba, kitaip tariant, visapusę augalų priežiūrą.