3 pagrindinės priežastys, kodėl pūva cukinijų žiedai

 (3)
Cukinijos – neįnoringos, skanios daržovės, jos dera iki pat šalčių. Ar ne visada?Iš tiesų, būna taip, kad vos pražydusios cukinijos ima pūti. Pasiaiškinkime, dėl kokių priežasčių taip nutinka.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirma priežastis – oras

Cukinijos – pietiniai augalai, joms patinka šiluma, per didelės drėgmės ir atvėsusio oro jos nemėgsta. Todėl pagrindinė cukinijų puvimo priežastis – šaltis ir lietus. Ši vasara cukinijoms – ne pati geriausia.
Esant netinkamoms sąlygoms cukinijos pūva, silpnėja jų imunitetas. Silpstantys augalai nepajėgūs išmaitinti didelio kiekio vaisių, todėl dalies atsikrato.

Dėl vėsaus oro taip pat gali trūkti vabzdžių apdulkintojų. Neapdulkinti cukinijų žiedai irgi gali pradėti pūti, taigi jais atsikratoma.

Oro nepakeisime, kita vertus, nuo lietaus cukinijas galima pridengti. Apdangalas apsaugos cukinijų žiedus ir jau užsimezgusius vaisiu nuo lietaus, jie nepramirks.

Antra priežastis – mikroelementų trūkumas

Kita galima užsimezgusių cukinijų žiedų priežastis – mikroelementų – boro ir jodo trūkumas.
Daugelis augalų jautriai reaguoja į boro trūkumą, ypač tam jautrūs moliūgų šeimos augalai. Šią problemą pašalinti lengviau, nei paveikti orą. Pakanka apipurkšti cukinijas boro rūgšties tirpalu – 10 l vandens reikės 2 g boro rūgšties. Galima naudoti skystas kompleksines trąšas, kuriose yra boro rūgšties.

Jei dirvoje trūksta jodo, cukinijos ir aguročiai vangiau mezga vaisius. Sprendimas paprastas – pakanka apipurkšti augalus kalio jodidu.

Trečia priežastis – per tankiai susodinti augalai

Jei augalai atrodo gražiai, oras geras, mikroelementų netrūksta, o žiedai vis tiek pūva, greičiausiai cukinijos per tankiai susodintos. Tokiu atveju jos dengia vienos kitas lapais, augalams trūksta oro ir šviesos.

Jei per tankiai susodinote cukinijas, reikia nuskinti dalį lapų, ypač tuos, kurie dengia krūmo centrą. Apskritai rekomenduojama profilaktiškai nuskabyti senus lapus, kad niekas neužstotų žiedams ir vaisiams saulės ir vėjo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daržas

Kaip pasirūpinti šiltnamio daržovėmis per karščius?

Lietuviška vasara yra sunkiai nuspėjama – sausus ir karštus orus staigiai gali pakeisti liūčių sezonas ir atvirkščiai. Šiltnamių savininkams šiuo metų laiku reikia būti budriems ir spėti prisitaikyti prie permainingų orų. Šiame tekste aptarsime, kaip pasirūpinti šiltnamiu, karščiams atėjus.

Pirmasis derlius – kaip juo rūpintis ir išlaikyti

Liepą jau galime džiaugtis savo darže užaugintų daržovių derliumi: salotomis, agurkais, morkomis, prieskoninėmis žolelėmis, kai kuriomis kopūstinėmis daržovėmis.

Kaip sukontroliuoti šliužų antplūdį?

Vyraujant šiltiems ir drėgniems orams, daržininkams bei sodininkams kasmet tenka kovoti su šliužų antplūdžiu. Nors šie kenkėjai daug laiko praleidžia po žeme, daugiausiai žalos jie pridaro jos paviršiuje, grauždami kopūstų, salotų, burokėlių bei kitų daržovių lapus. Didelis šliužų kiekis darže bei sode gali padaryti nemažai žalos, todėl juos kontroliuoti yra būtina.

6 gėlės, kurios padeda kovoti su kenkėjais

Kompanioninė sodininkystė – praktika naudojama ekologiškoje daržininkystėje, kai atitinkami augalai yra sodinami vienas šalia kito, taip apsaugant jautresnius augalus nuo kenkėjų. Yra keletas gėlių, kurias tinka auginti darže. Jos ne tik papuoš daržovių lysves savo ryškiais žiedais, bet ir padės jas apsaugoti nuo nekviestų įsibrovėlių.

Liepos mėnuo: kokie darbai laukia darže bei sode

Nors vidurvasaris kol kas nelepina šiltais orais, tačiau nuosavame darže bei sode jau pradedame džiaugtis pirmaisiais savo sunkaus darbo vaisiais. Liepos mėnuo, palyginus jį su geguže ir birželiu, yra ramesnis, visgi darbų yra nemažai. Tad kas sodininkų bei daržininkų laukia šį mėnesį?

Priemonės, kurios padės įveikti pomidorų marą

Pomidorų maras arba kitaip fitoftorozė – liga, kuria pomidorai dažniausiai suserga antroje vasaros pusėje. Tam, kad būtų galima tinkamai pasirengti, siūlome susipažinti su pagrindinėmis prevencinėmis ir kovos su pomidorų maru priemonėmis.

Agurkų auginimas: kokios yra pagrindinės jų ligos?

Agurkai – skanios ir sveikos daržovės, kurias augina dauguma daržininkų. Tam, kad galima būtų sulaukti maksimalaus jų derliaus, reikia ne tik tinkamai juos prižiūrėti, bet ir turėti pakankamai žinių apie pagrindines jų ligas ir tai, kaip jų išvengti.

Ekspertai pataria: 5 daugiausiai ramybės neduodantys sodo ir daržo kenkėjai

Vasarą sode bei darže intensyviai darbuojasi ne tik jų savininkai, bet ir nelaukti įsibrovėliai – kenkėjai. Paklausėme ekspertų, kaip kovoti su daugiausiai rūpesčių keliančiais sklypo įnamiais.

Vyšninis amaras – kaip jį išnaikinti natūraliomis priemonėmis

Jei ant jaunų vaismedžių pastebėjote mažus juodus vabalėlius, primenančius museles ar skruzdėles, greičiausiai, jūsų medžius užpuolė vyšniniai amarai. Papasakosime, kaip jie kenkia vaismedžiams, ir kaip su jais kovoti natūraliomis priemonėmis.

Patisonai: auginimo ir priežiūros ypatybės

Patisonai – viena iš moliūgo atmainų, kuri išsiskiria savo vaisių forma. Priklausomai nuo veislės, jie gali būti lėkštės arba varpo formos. Ši daržovė yra vertinama dėl savo dietinių savybių. Patisonai yra nesudėtingai virškinami, o juose esančios medžiagos skatina vandens išsiskyrimą.