Nauji metai visuomet prasideda nuo planų, o šaltas sausis ir ilgi jo vakarai – pats tinkamiausias metas planuoti. Laukdami pavasario atsinaujinti nori visi – kodėl nepradėjus nuo vonios kambario? Juk tai bene vienintelė namų vieta, kurioje didžiąją dalį laiko praleidžiame vieni. Ruošiatės vonios kambario remontui? Specialistai pataria atkreipti dėmesį į vyraujančias spalvas, formas ir... technologijas.
Mažas vonios kambarys – dažna problema, pasitaikanti tiek senuose, tiek naujuose butuose. Dažniausiai mažame vonios kambaryje trūksta ne tik vietos, bet ir šviesos. Tokiu atveju jis atrodo nejaukus, šaltas ir toli gražu neragina užsukti vos prabudus ryte ar grįžus po sunkios darbo dienos. Anot interjero dizainerių, pravartu žinoti keletą triukų, kurie padeda vizualiai padidinti vonios erdvę ir suteikti jai jaukumo.
Kam reikia slėpti vietą po vonia? Dabar yra daugybė gražių, estetiškai atrodančių vonių: elegantiškas siluetas traukia akį, vonios kojos tampa išskirtiniu puošybos elementu, o spalva dera prie plytelių ar kitų interjero apdailos medžiagų. Tokių dengti net ranka nekyla. Bet ne visi tokias turime, kita vertus, ne kiekviename vonios kambaryje ir vietos išskirtinei jos ekspozicijai užtektų... Ir neverta dėl to sukti galvos: yra daugybė įdomių būdų, kaip interjere įkomponuoti net ir pačias paprasčiausias ketaus, plieno ar akrilo vonias. Stilingai ir originaliai!
Vonios kambario projektavimas – tai daug klausimų ir diskusijų sukeliantis etapas. Vieni turi dideles erdves, kuriose gali eksperimentuoti ir įgyvendinti norimas interjero idėjas. Tuo tarpu gyvenantys kompaktiškuose butuose ieško kompromisų, kaip viską sutalpinti į mažą vonios patalpą. Pasak architektės Dalios Juškūnienės, žmonių pasirinkimą dažniausiai lemia amžius, gyvenimo būdas bei šeimyninė padėtis.
Rankšluostis – gan brangi, tačiau tikslinga investicija, kuri suteiks Jums komforto ir pagerins gyvenimo kokybę. Deja, neretai pirkdami buičiai reikalingus daiktus nusiviliame savo pasirinkimu. Ką būtina žinoti įsigijant rankšluosčius ir kaip nepasiklysti jų įvairovėje?
Dažnai manome, jog dėl to, kad vonios kambarys nedidelis, yra lengvai remontuojamas. Paprastai vonios remonto darbai būna labai brangūs. Tačiau jei žinosite vieną kitą gudrybę, šį kambarį galėsite atnaujinti nebrangiai ir vėl jame jaustis maloniai.
Vonios kambario plotas – realus geometrinis dydis, kurį pakeisti gali tik architektūriniai sprendimai. Tačiau erdvę įmanoma praplėsti ir vizualiai – tai, beje, kur kas paprasčiau. Racionaliai pasirinkus daiktus vonios kambariui sutaupoma vietos, o kūrybingai dekoruotas interjeras sukuria iliuziją, kad patalpa didesnė, nei yra iš tiesų.
Nedžiugina vonios kambarys? Patamsėjo lubos, nusidėvėjo spintelės, pelėsiu apsitraukė sienos... Metas apsilankyti statybinių medžiagų parduotuvėje ir ryžtingai imtis darbo. Neturite idėjų? Štai bent penkios, ir jūsų vonia atrodys kaip nauja!
Masyvūs baldai nedidelėje vonioje ją tik dar labiau sumažins, tad jei norite vizualiai išplėsti erdvę, ieškokite elegantiškų stiklinių kriauklių su keliomis lentynomis, kur galėsite susidėti rankšluosčius, arba negilių spintelių (tik ne pakabinamų), taip pat naudokite veidrodžius, kurie gali būti ir puikus interjero akcentas.

Idėjos vonios kambariui atnaujinta 11.12

Vonios kambarys – labai asmeniška vieta. Ačiū Dievui, tai jau nebėra balta, atšiauri patalpa, dabar tai maloni, vizualiai patraukli vieta, kur eksperimentuojama ne mažiau kaip miegamajame.