Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.
Nors daugelis žmonių įsikraustę į naują būstą svajoja apie vonios kambario remontą, dažniausiai tai nebūna pirmos svarbos darbas. Tačiau net jei neturite atliekamų lėšų kapitaliniam vonios kambario remontui, jį atnaujinti ir paversti stilingesniu galite visai pigiais būdais.
Vonios kambariai garsėja kaip ta namų vieta, kur nuolat trūksta vietos daiktams susidėti. Žinoma, kartais juos galima rekonstruoti, tačiau tai įmanoma tik turint nemenką pinigų sumą ir nebijant visų su tuo susijusių rūpesčių. Paprastai su ankštu vonios kambariu tenka susitaikyti, tačiau visuomet yra būdų, kaip jį paversti toleruotinu. Tereikia į situaciją pažvelgti novatoriškai ir rasti sprendimus, kurie leis išnaudoti kiekvieną centimetrą neužgriozdinant kambario.
Vonios kambarys yra erdvė, kurioje reikia nuolat palaikyti tvarką. Dušas, vonia, tualetas, kriauklė, užuolaidos, kilimėlis... Kaip viską tvarkingai išdėlioti ir suteikti vonios kambariui įdomesnį veidą?
Jei šiuolaikinį vonios kambarį jau galima įsivaizduoti be vonios, tai net pačiame mažiausiame vonios kambaryje turi būti praustuvas. Kokie praustuvai gali būti, kokias įdomiausias dizaino naujienas pasaulinėje santechnikos parodoje ISH Frankfurte pristatė įvairūs gamintojai, pasakoja kompanijos „Muresta“ rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė ir dizaino publicistas Vaidotas Norkus.
Tarsi nekyla klausimų, kam vonios kambaryje reikalingas rankšluosčio kabliukas ar muilinė, bet daugumai vonios kambario aksesuarai vis dar nėra savaime suprantamas dalykas. Lietuviams vis dar reikia mokytis matyti interjero visumą ir ypatingą dėmesį skirti detalėms bei išbaigtumui.
Vonioje – patalpoje, kurioje daug laiko praleidžiame prausdamiesi ir gražindamiesi – turi būti šviesu. Tai galima padaryti įrengus atitinkamą apšvietimą arba nudažius sienas tam tikra spalva.
Kiekvienas žmogus, kurio vonios kambarys yra mažas, ieško būdų jį bent vizualiai praplėsti. Vonios perstatymas ne visuomet yra įmanomas ir daugeliu atvejų būtų labai brangus, visgi yra ir kitų būdų, kuriais pasinaudojus nedidelė vonia atrodys erdvesnė net nesiėmus ypatingo remonto.
Pradedu suprasti, ką reiškia būti Eločka Ščiukina. Praeitą savaitę Frankfurte prie Maino tris dienas išsiverčiau su giliais susižavėjimo šūksniais ir dviem žodžiais - „vanduo“ ir „dizainas“.