Virtuvės interjero elementai, kurie niekada neišeis iš mados

 (8)
Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai septyni virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ryškus apšvietimas

Turint omenyje, kad mūsų klimato zonoje saulėtų dienų metuose yra mažai, visame būste, taip pat ir virtuvėje, labai svarbus ryškus apšvietimas. Gera žinia – ryškus apšvietimas virtuvėje niekada neišeis iš mados, nes būtent virtuvėje labai svarbu pamatyti kiekvieną nešvarią lėkštę, nukritusius maisto trupinius ir patiekalus, nešamus į stalą.

Kaip išgauti kuo daugiau šviesos virtuvėje? Išnaudokite langus ir dienos šviesą. Jei jūsų virtuvėje nėra daug langų, įrenkite ne mažiau nei tris papildomus apšvietimo šaltinius, kurie padės išgauti tokią reikalingą šviesą. Pavyzdžiui, virtuvėje reikalingas ryškiai šviečiantis šviestuvas virš plautuvės, skoningi ir ryškiai šviečiantys šviestuvai virš darbastalio ir šiek tiek nuleisti šviestuvai virš valgymo zonos.

Įrengta valgymo zona

Bet kurioje virtuvėje be darbo zonos turi būti ir valgomojo stalas su patogiomis kėdėmis. Taip jau yra, kad net jei šventes ir pasisėdėjimus rengiame svetainėje, svečiai visuomet randa kelią į virtuvę, ir smagiausi pokalbiai visada vyksta sėdint prie stalo virtuvėje. Todėl rekomenduojama virtuvėje įrengti kampelį su stalu, kampine sofa ar kėdėmis – tai virtuvės klasika.

Net jei jūsų virtuvė labai nedidelė, turėtų būti įmanoma joje rasti vietą kad ir nedideliam stalui su dviem kėdėmis, kad būtų vieta, kur pagamintą patiekalą galima būtų iškart paragauti. Jei vietos visai mažai, galima įrengti prie sienos pritvirtintą atlenkiamą stalą, kurį kol nereikia, galima laikyti sulenktą prie sienos.

Didelė, gili plautuvė

Prieš kažkiek laiko, kai visi darėsi „euroremontus“, virtuvėse buvo madinga įsirengti modernias plautuves iš įvairiausių medžiagų, kurios atliko labiau dekoratyvinę funkciją. Bet laikas ir patirtis parodė, kad nepriklausomai nuo mados vėjų, virtuvėje visada reikės gilios plautuvės. Juk reikia reguliariai plauti kauges indų, vaisius ir daržoves ir t.t., tad gilios plautuvės pranašumai akivaizdūs. Jei norite tokios plautuvės, kuri tiks virtuvėje ir neišeis iš mados, pagal galimybes rinkitės ją kuo platesnę ir gilesnę. Taip pat patartina rinktis klasikinių spalvų – baltą arba sidabrinę. Kalbant apie medžiagas, rinkitės tokias, kurias lengva prižiūrėti, nes, pavyzdžiui, akmens masės plautuvė gali nuvilti: indai dūžta į kietą paviršių, be to, ją reikia daugiau šveisti, kad būtų švari.

Uždaros virtuvės spintelės

Virtuvės spintelės su durelėmis jau kelis dešimtmečius yra neatsiejama šios patalpos dalis. O tai, kokio jos dydžio, spalvos ar spalvų ir iš kokios medžiagos pagamintos, priklauso nuo bendro interjero stiliaus ir krypties. Taigi – šis elementas yra nesenstantis ir praktiškas. Pastaruosius kelerius metus virtuvėse vis labiau populiarėja atviros lentynos, bet ar iš tiesų norite viską atidaryti ir viešai demonstruoti lentynų turinį? Virtuvėje yra tiek indų ir įrankių, kad su laiku jie norom nenorom susikrauna į stirtas, o tai tikrai nesuteikia grožio ir jaukumo. Tad spintelės su durelėmis padeda sukurti tvarkos ir išbaigtumo įspūdį. Todėl jei nenorite virtuvės baldų keisti kas kelerius metus, nesivaikykite madų, bet rinkitės klasiką.

Languotos grindys

Pamenate grindis iš juodai baltų ar kitų dviejų spalvų plytelių ar laminato? Kurį laiką jos buvo nemadingos, bet dabar ši mada sugrįžta, ir jei jūsų virtuvėje tokia grindų danga, galite iš naujo ją nublizginti. Įkvėptos vakarų interjero tendencijų, languotos grindys jau kurį laiką yra laikomos klasika. Galite rinktis labiausiai klasikinį derinį – juodai baltą, o jei norite labiau elegantiško vaizdo, galite rinktis kelis vienos spalvos tonus. Jei patinka plytelės, rinkitės jas, bet jei jos jums atrodo per šaltos, įmanoma rasti ir lengvai prižiūrimo linoleumo su langelių raštu.

Darbastalis

Virtuvėje svarbi ne tik plautuvė ir stalas. Svarbiausia vieta yra ta, kur mes darbuojamės – gaminame valgyti ir laikome visus reikalingus elektros prietaisus. Todėl darbastalis virtuvėje yra būtinas, be jo niekaip neapsieisite. Be to, virtuvės išplanavimas, kai nėra vietos darbastaliui, ir net nėra kur pasidėti trintuvo ir kitų prietaisų, yra nekompaktiškas. Virtuvės darbastalis turi būti platus, kad atsirastų vietos viskam. Jei vieta leidžia, galima įrengti dar vieną klasikinį elementą – virtuvės salą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

Kaip įrengti mažą virtuvę: 8 paprastos idėjos (1)

Nedidelė virtuvės erdvė – tai daugelio šeimininkių galvos skausmas. Kaip sutalpinti visus virtuvinius rakandus ir buitinę techniką? Kur laikyti produktus? Pateikiame visus atsakymus į šiuos klausimus.

GALERIJA: 50 idėjų, kaip sumaniai įrengti virtuvę (2)

Kartais virtuvės įrengimas - daugiausiai laiko užimanti namų kūrimo dalis. Tad, jei jaučiate, kad pritrūkote minčių ar svajojate apie šios namų zonos atnaujinimą, galbūt jus įkvėps būtent ši nuotraukų galerija.

Dizainerės kurta lauko virtuvė: stilinga ir funkcionali poilsio erdvė (4)

Tam, kad šiltuoju metų laiku būtų galima kuo daugiau laiko praleisti lauke, estų interjero dizainerė Kärt Tähema savo sode įsirengė patogią ir jaukią lauko virtuvę. Ši lauko virtuvė buvo suplanuota taip, kad atliktų ne tik funkcionalios virtuvės vaidmenį, bet ir valgomojo, pogulio bei maudynių vietos ir net kino teatro vaidmenis.

Kaip išmintingai sukurtas virtuvės interjeras padeda sulieknėti

Dietos reiškia suvaržymus. Kaip padėti organizmui, savęs per daug neribojant? Atsakymas nustebins – išmintingai įrenkite ir dekoruokite virtuvę.

5 virtuvės tendencijos, kurios artimiausiu metu pakeis maisto gaminimą namuose

Rugsėjo pradžioje Berlyne vykstančioje prestižinėje elektronikos ir buitinės technikos prietaisų parodoje IFA 2017 ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės inovacijoms. Parodos lankytojai gali susipažinti su buitiniais prietaisais ir įrenginių patobulinimais, kurie jau artimiausiu metu persikels į mūsų virtuves. Technikos gamintojai išskiria penkias vyraujančias virtuvės tendencijas, kurios netolimoje ateityje negrįžtamai keis maisto gaminimą namuose.

Ateities virtuvė: kokie stebuklai mūsų laukia? (5)

Lygūs it stiklas stalviršiai, į kuriuos neįsigeria jokie nešvarumai, transformuotis gebantys baldai, išmanieji šaldytuvai ir kaitlentės, savaime išsivalančios orkaitės bei kiti stebuklai nepastebimai užkariauja mūsų virtuves.

11 patarimų, kurie padės efektyviai ir greitai susitvarkyti virtuvėje (5)

Šiltasis metų laikotarpis – nuostabių atsinaujinimų ir gerųjų pasikeitimų metas. Labai tikėtina, kad jūs, šiltame ore pajutę optimistines gaivumo ir atsinaujinimo užuominas, jau susimąstėte apie savo būsto paruošimą saulėtajam metų laikotarpiui. Laikas aptarti tvarkymosi svarbiausioje namų erdvėje temą, juk būtent virtuvėje dauguma mūsų mėgsta leisti jaukius vakarus su pačiais brangiausiais žmonėmis ir džiuginti vienas kitą naujai išmėgintų receptų rezultatais. Nieko keisto, kad būtent šiai namų erdvei reikalingas ypatingas dėmesys, o bet kokį namų tvarkymosi procesą priimta pradėti būtent nuo virtuvės valymo ir daiktų sudėliojimo į vietas.

7 paprastos virtuvės atnaujinimo idėjos, kurios suteiks prabangos dvelksmo (1)

Virtuvė – būtent ta namų patalpa, kurioje dėmesys, skiriamas dekoravimo elementams, turi didžiausią vizualinį poveikį. Esminė to priežastis – standartinių dydžių virtuvės baldų komplektai. Kitaip tariant, nesuasmeninta virtuvė atrodo nuobodžiai, todėl tik nuo jūsų priklauso, ar suteiksite jai gyvybingumo ir išskirtinumo.

11 patarimų, kurie padės greitai ir gerai susitvarkyti virtuvę (3)

Siūlome jums paprastą ir išsamų vadovą, kaip įvesti tvarką pačioje būsto širdyje – virtuvėje. Dalijamės geriausiais patarimais, kaip šią zoną susitvarkyti greitai ir kokybiškai, sukuriant tikrą jaukumą.

Kelių kvadratinių metrų virtuvė – idėjos, kaip stilingai įrengti net pačią mažiausią patalpą (2)

Jei miniatiūrinės virtuvės plotas, atrodytų, apriboja bet kokią vaizduotę, reikia kuo protingiau išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą patalpoje, o tai nėra labai lengva. Vis dėlto maža patalpa nėra kliūtis kūrybiniams polėkiams ir įdomiems sprendimams virtuvėje, tad semkitės įkvėpimo iš mūsų pateiktų idėjų – galbūt pavyks kurią nors iš jų pritaikyti praktiškai savo namuose.