Virtuvės interjero elementai, kurie niekada neišeis iš mados

 (8)
Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai septyni virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.
© Shutterstock nuotr.

Ryškus apšvietimas

Turint omenyje, kad mūsų klimato zonoje saulėtų dienų metuose yra mažai, visame būste, taip pat ir virtuvėje, labai svarbus ryškus apšvietimas. Gera žinia – ryškus apšvietimas virtuvėje niekada neišeis iš mados, nes būtent virtuvėje labai svarbu pamatyti kiekvieną nešvarią lėkštę, nukritusius maisto trupinius ir patiekalus, nešamus į stalą.

Kaip išgauti kuo daugiau šviesos virtuvėje? Išnaudokite langus ir dienos šviesą. Jei jūsų virtuvėje nėra daug langų, įrenkite ne mažiau nei tris papildomus apšvietimo šaltinius, kurie padės išgauti tokią reikalingą šviesą. Pavyzdžiui, virtuvėje reikalingas ryškiai šviečiantis šviestuvas virš plautuvės, skoningi ir ryškiai šviečiantys šviestuvai virš darbastalio ir šiek tiek nuleisti šviestuvai virš valgymo zonos.

Įrengta valgymo zona

Bet kurioje virtuvėje be darbo zonos turi būti ir valgomojo stalas su patogiomis kėdėmis. Taip jau yra, kad net jei šventes ir pasisėdėjimus rengiame svetainėje, svečiai visuomet randa kelią į virtuvę, ir smagiausi pokalbiai visada vyksta sėdint prie stalo virtuvėje. Todėl rekomenduojama virtuvėje įrengti kampelį su stalu, kampine sofa ar kėdėmis – tai virtuvės klasika.

Net jei jūsų virtuvė labai nedidelė, turėtų būti įmanoma joje rasti vietą kad ir nedideliam stalui su dviem kėdėmis, kad būtų vieta, kur pagamintą patiekalą galima būtų iškart paragauti. Jei vietos visai mažai, galima įrengti prie sienos pritvirtintą atlenkiamą stalą, kurį kol nereikia, galima laikyti sulenktą prie sienos.

Didelė, gili plautuvė

Prieš kažkiek laiko, kai visi darėsi „euroremontus“, virtuvėse buvo madinga įsirengti modernias plautuves iš įvairiausių medžiagų, kurios atliko labiau dekoratyvinę funkciją. Bet laikas ir patirtis parodė, kad nepriklausomai nuo mados vėjų, virtuvėje visada reikės gilios plautuvės. Juk reikia reguliariai plauti kauges indų, vaisius ir daržoves ir t.t., tad gilios plautuvės pranašumai akivaizdūs. Jei norite tokios plautuvės, kuri tiks virtuvėje ir neišeis iš mados, pagal galimybes rinkitės ją kuo platesnę ir gilesnę. Taip pat patartina rinktis klasikinių spalvų – baltą arba sidabrinę. Kalbant apie medžiagas, rinkitės tokias, kurias lengva prižiūrėti, nes, pavyzdžiui, akmens masės plautuvė gali nuvilti: indai dūžta į kietą paviršių, be to, ją reikia daugiau šveisti, kad būtų švari.

Uždaros virtuvės spintelės

Virtuvės spintelės su durelėmis jau kelis dešimtmečius yra neatsiejama šios patalpos dalis. O tai, kokio jos dydžio, spalvos ar spalvų ir iš kokios medžiagos pagamintos, priklauso nuo bendro interjero stiliaus ir krypties. Taigi – šis elementas yra nesenstantis ir praktiškas. Pastaruosius kelerius metus virtuvėse vis labiau populiarėja atviros lentynos, bet ar iš tiesų norite viską atidaryti ir viešai demonstruoti lentynų turinį? Virtuvėje yra tiek indų ir įrankių, kad su laiku jie norom nenorom susikrauna į stirtas, o tai tikrai nesuteikia grožio ir jaukumo. Tad spintelės su durelėmis padeda sukurti tvarkos ir išbaigtumo įspūdį. Todėl jei nenorite virtuvės baldų keisti kas kelerius metus, nesivaikykite madų, bet rinkitės klasiką.

Languotos grindys

Pamenate grindis iš juodai baltų ar kitų dviejų spalvų plytelių ar laminato? Kurį laiką jos buvo nemadingos, bet dabar ši mada sugrįžta, ir jei jūsų virtuvėje tokia grindų danga, galite iš naujo ją nublizginti. Įkvėptos vakarų interjero tendencijų, languotos grindys jau kurį laiką yra laikomos klasika. Galite rinktis labiausiai klasikinį derinį – juodai baltą, o jei norite labiau elegantiško vaizdo, galite rinktis kelis vienos spalvos tonus. Jei patinka plytelės, rinkitės jas, bet jei jos jums atrodo per šaltos, įmanoma rasti ir lengvai prižiūrimo linoleumo su langelių raštu.

Darbastalis

Virtuvėje svarbi ne tik plautuvė ir stalas. Svarbiausia vieta yra ta, kur mes darbuojamės – gaminame valgyti ir laikome visus reikalingus elektros prietaisus. Todėl darbastalis virtuvėje yra būtinas, be jo niekaip neapsieisite. Be to, virtuvės išplanavimas, kai nėra vietos darbastaliui, ir net nėra kur pasidėti trintuvo ir kitų prietaisų, yra nekompaktiškas. Virtuvės darbastalis turi būti platus, kad atsirastų vietos viskam. Jei vieta leidžia, galima įrengti dar vieną klasikinį elementą – virtuvės salą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

Ankštai, bet patogiai: kaip sumaniai įsirengti mažą virtuvę (3)

Sutaupyti vietos virtuvėje ne taip ir sudėtinga. Jums padės šiuolaikiniai interjero sprendimai ir buitinės technikos naujovės. Deja, statistinė virtuvė mūsų kraštuose nėra įspūdingo dydžio. Jei pavyko sutalpinti stalą ir visą reikalingą buitinę techniką – tai jau didelis pasiekimas.

Svajonių virtuvė: kaip išsirinkti tinkamus baldus?

Virtuvė – kiekvienų namų širdis. Mėgstantys gaminti joje praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio, na, o tie, kurie nelabai žavisi šiuo procesu, tikrai neatsispiria paskanauti rezultatų. Siekiant, kad patiekalai būtų kuo geresni ir greitesni, labai svarbu patogi ir darbui tinkama erdvė. Teoriškai virtuvės baldų pagrindinė savybė labai panaši į maisto – funkcionalumas, tačiau maistas turi ir kitą, emocinę savybę – skonį, todėl perkant baldus virtuvės kambariui nereiktų pamiršti ir to. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės susikurti patogią ir įkvepiančią erdvę Jūsų skaniesiems šedevrams.

Virtuvės interjero elementai, kurie niekada neišeis iš mados (8)

Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai septyni virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.

3 netradicinės virtuvės idėjos (2)

Įsirenginėdami virtuvės zoną norime, kad ji būtų funkcionali ir stilinga. Kviečiame apžiūrėti keletą įdomių idėjų iš žurnalo „Mano namai“ archyvų, kuriuose – originalūs interjero dizainerių sprendimai.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš (58)

Anokia čia naujiena – sujungta virtuvės ir svetainės erdvė. Turbūt visi naujos statybos būstai dabar projektuojami su bendromis valgomojo, virtuvės ir svetainės zonomis. Tačiau pasigirsta nuomonių, kad gal ir be reikalo buvo imtasi tokios buto pertvarkos. Apsvarstykime dar kartą visus „už“ ir „prieš“.

Virtuvė, atvira visiems

Laikai, kai virtuvė buvo tarsi pagalbinė patalpa, kurioje tik gamindavome maistą ir į kurią neįsileisdavome svečių, jau praėjo. Šiuolaikinės tendencijos virtuvės paskirtį apvertė aukštyn kojomis. Dabar mums svarbu ne tik patogumas, bet ir stilingas šios patalpos baldų bei buities technikos dizainas!

Ar mobilūs ir atviri baldai – virtuvės ateitis?

Šiemet prestižiniame pasaulio dizaino konkurse „iF Design Award“ specialiu prizu buvo apdovanotas Poznanės Menų universiteto studentės Barbaros Stelmachowskos virtuvės projektas „Kitchen Zero“. Dizainerė komisijos palankumo sulaukė už modulinę, lengvai transformuojamą, atvirą virtuvės baldų sistemą, kurią be didesnių pastangų galima pastatyti bet kur, o maistą ruošti ne tik namuose, bet ir, tarkim, gamtoje ar parke. Ar XXI amžiuje tokie mobilūs ir atviri virtuvės baldai kaip „Kitchen Zero“ gali pakeisti įprastus baldus su uždaromis spintelėmis? Greičiausiai dar ne.

PRIEŠ ir PO: mažos virtuvės atgimimas Vilniuje už 5 tūkst. eurų (60)

Dizainerei Dianai Kenstavičiūtei teko susidoroti su gan dažnai pasitaikančiu iššūkiu, tačiau visuomet keliančiu galvos skausmą – kaip įrengti ir prikelti naujam gyvenimui mažą virtuvę. Jos plotas tesiekė 6,5 kv.m.

Paruoštukas virtuvės planavimui: pagrindiniai elementai, užtikrinantys funkcionalumą ir patogumą (3)

Planuojant virtuvę naujame bute ar renovuojant seną butą, geriausiu atveju žinome, kokio stiliaus ar spalvų apdailos ir baldų norime, tačiau to neužtenka. Labai svarbu visų pirma išsiaiškinti, kas turi būti virtuvėje, kad ji tarnautų žmogui, o ne atvirkščiai, kad ja būtų patogu naudotis ir naudotis šia erdve pagal savo poreikius. Pasidalinsime su jumis svarbiausiais niuansais, kuriuos išsako dizaineriai, architektai ir kiti šios srities specialistai.

7 paprasti būdai suteikti virtuvei prabangos (7)

Virtuvė – tai patalpa, kurioje erdvės suasmeninimo pastangos labiausiai pastebimos, nes virtuvės komplektai paprastai būna standartinių dydžių ir tipinių pavidalų. Kitaip tariant, virtuvė dažnai atrodo nuobodokai, tačiau ją galima pagyvinti pasitelkus keletą gudrybių.

6 būdai įkvėpti gyvybės baltai virtuvei (1)

Jei manęs kas paklaustų, ką rašant apie interjerą sunkiausia apibūdinti, atsakyčiau, kad greičiausiai baltą sterilią virtuvės zoną: ji tobulai prisitaikiusi, kartais atrodo nepastebima, tad lyg ir nėra ką pasakyti... Bet peržiūrėdama ne vieną dešimtį nuotraukų supratau, kad balta spalva vizualiai užmaskuota buitinė virtuvės paskirtis dar nereiškia, jog čia nepamatysime originalių architektūrinių ar interjero dekoro sprendimų. Jie būtini, kad namai neatrodytų beveidžiai.

Dizainerė pataria, kaip įrengti virtuvę iki 10 kv.m. (16)

Kaip funkcionaliai ir estetiškai įsirengti mažą, standartinio tipo virtuvę? Tai gali atrodyti nemenkas iššūkis, tačiau vadovaujantis profesionalių dizainerių patarimais ir pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo – lengvai išsprendžiamas. Svarbiausia žinoti, kad mažoms, iki 10 kv.m., virtuvėms galioja kiek kitokie principai nei didelėms ir erdvioms.

Valgomojo dekoravimo kasdienai ir šventinėms progoms idėjos

Pasisemkite idėjų, kaip papuošti valgomąjį išskirtinei progai ir kaip jį dekoruoti kasdienai.

7 negirdėti patarimai, kaip palaikyti švarą ir tvarką virtuvėje (26)

Pateikiame kelias gudrybes, kurios padės užtikrinti nepriekaištingą švarą, tvarką ir malonų kvapą virtuvėje.

Išsamiai apie tai, kaip įsirengti virtuvę mažoje patalpoje (3)

Senų, sovietinių laikų statybos namų gyventojai yra priversti taikstytis su nepatogia ir maža virtuve. Žinoma, kai kurie šeimininkai nekreipia dėmesio į diskomfortą, bet jei miniatiūrinė patalpa tampa nuolatiniu nepasitenkinimo ir susierzinimo objektu, reikia skubiai kažką keisti. Juk virtuvė yra kulinarinių šedevrų kūrimo erdvė, o jei kuriame prislėgti, tai neabejotinai atsiliepia maisto skoniui ir kokybei.