Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš

 (58)
Anokia čia naujiena – sujungta virtuvės ir svetainės erdvė. Turbūt visi naujos statybos būstai dabar projektuojami su bendromis valgomojo, virtuvės ir svetainės zonomis. Tačiau pasigirsta nuomonių, kad gal ir be reikalo buvo imtasi tokios buto pertvarkos. Apsvarstykime dar kartą visus „už“ ir „prieš“.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Noras pabūti kartu

Daugelis šeimų laikosi senų gražių tradicijų pusryčiauti ir vakarieniauti prie vieno stalo, susirinkti sekmadienio pietų. Nors šiuolaikiškomis komunikacijos priemonėmis naudojamės beveik visi, vis dėlto mums trūksta betarpiško bendravimo su artimaisiais. O dažnai būtent maža būsto erdvė ir yra kliūtis pabūti visiems kartu. Iš dalies, tai tapo priežastimi didinti erdvę sujungiant virtuvę ir svetainę.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Toks variantas dažniausiai pasirenkamas ir kuriant modernaus būsto interjerą. Šiuolaikinės dizainerių galimybės sujungti šias dvi erdves į vieną yra tokios įdomios ir išskirtinės, kad sunku nepasiduoti jų žavesiui. Bendra virtuvės ir svetainės erdvė suteikia daugiau komforto, sumažina atstumą, kurį tenka nueiti kaskart gaminant valgį ir serviruojant stalą. Iš sienų suspaustos mažos erdvės patekęs į didesnę, kur daugiau šviesos ir oro, žmogus psichologiškai pasijunta laisvesnis.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Bendros erdvės sukūrimas nėra vien tik kvadratinių ir kubinių metrų skaičiavimas. Kad nepreleistume ko nors svarbaus, apžvelkime visus pliusus ir minusus.

Pliusai

1. Šeimyniniai pietūs. Virtuvė ir svetainė dalijasi vieną erdvę. Didelis stalas, pavyzdžiui, gali pusiau atsidurti svetainėje, o kita puse „įvažiuoti“ į virtuvę. Nejučia bute atsiranda dar viena papildoma zona – valgomasis, kuriam labai retai pavyksta išskirti bute atskirą kambarį.

2. Erdvė. Sujungus virtuvę ir svetainę, vizualiai padidėjusi erdvė gal ir nepastebimai, bet tikrai pagerina psichologinę namiškių būklę, nes visi jaučiame šiokią tokią uždarų patalpų baimę.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


3. Bendravimas ir kontrolė. Didžioji dalis virtuvės rūpesčių tenka šeimininkei. Ar kas nors jai palaiko draugiją, kai ji gamina, valo ir t. t.?! Gaila, tačiau moteriai tai dažnai ne tik 2–4 valandos sunkaus darbo, bet 2–4 valandos vienatvės. O bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje „burti“ prie viryklės galima bendraujant, šnekantis, prižiūrint vaikus ir kartkartėmis kreipiantis pagalbos į namiškius. Taip suplanuotoje patalpoje vis dažniau prie viryklės galima išvysti ir vyrą.

4. Svetingumas. Šeimininkė, vis pakylanti nuo šventinio stalo ir išbėganti į virtuvę, elgiasi ne itin mandagiai. Galimybė tinkamai priimti svečius, vaišinti juos nepertraukiant įdomaus pokalbio – rimta priežastis sukurti bendrą virtuvės ir svetainės erdvę.

5. Muzika, televizorius. Sujungus į vieną dvi erdves nelieka būtinybės pirkti antrą televizorių ar geras garso kolonėles. Mėgstamos televizijos laidos ar gera muzika – visada šalia.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


Minusai

1. Viryklės ir kriauklės vaizdas. Namų gyventojams teks susitaikyti su tam tikra gastronomine netvarka poilsio zonoje arba priprasti nuolat kruopščiai tvarkyti virtuvės zoną.

2. Virtuvės baldai interjere. Čia nesutaupysite. Stilingas virtuvės baldų komplektas ir vertinga buitinė technika – būtina tokios patalpos sudėtinė dalis.

3. Kvapai. Nemalonūs kvapai, pripildantys svetainę, gali gerokai erzinti. Juk ne apie tai svajojote, nusprendę sujungti erdves. Tad neišvengiamai turėsite įsigyti kokybišką gartraukį ir pasirūpinti ypač gera ventiliacija.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


4. Garsai. Šaldytuvo burzgimas ir mikrobangų krosnelės ūžimas, kavamalės ir virtuvinio kombaino dūzgesys gali varginti ir dirginti.

5. Privatumo problema. Jeigu kas nors iš namiškių norės pabūti vienumoje poilsio zonoje, tokia galimybė jam gali pasitaikyti labai retai.

Domitės interjeru ir dizainu, ieškote naudingų ir praktiškų patarimų, kaip dekoruoti namus, – prenumeruokite žurnalą „Mano namai“, ir kas mėnesį sulauksite vis naujų originalių interjero idėjų ir vertingų namų bei aplinkos įrengimo patarimų. Prenumeruoti galite ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

5 virtuvės tendencijos, kurios artimiausiu metu pakeis maisto gaminimą namuose

Rugsėjo pradžioje Berlyne vykstančioje prestižinėje elektronikos ir buitinės technikos prietaisų parodoje IFA 2017 ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės inovacijoms. Parodos lankytojai gali susipažinti su buitiniais prietaisais ir įrenginių patobulinimais, kurie jau artimiausiu metu persikels į mūsų virtuves. Technikos gamintojai išskiria penkias vyraujančias virtuvės tendencijas, kurios netolimoje ateityje negrįžtamai keis maisto gaminimą namuose.

Ateities virtuvė: kokie stebuklai mūsų laukia? (5)

Lygūs it stiklas stalviršiai, į kuriuos neįsigeria jokie nešvarumai, transformuotis gebantys baldai, išmanieji šaldytuvai ir kaitlentės, savaime išsivalančios orkaitės bei kiti stebuklai nepastebimai užkariauja mūsų virtuves.

11 patarimų, kurie padės efektyviai ir greitai susitvarkyti virtuvėje (5)

Šiltasis metų laikotarpis – nuostabių atsinaujinimų ir gerųjų pasikeitimų metas. Labai tikėtina, kad jūs, šiltame ore pajutę optimistines gaivumo ir atsinaujinimo užuominas, jau susimąstėte apie savo būsto paruošimą saulėtajam metų laikotarpiui. Laikas aptarti tvarkymosi svarbiausioje namų erdvėje temą, juk būtent virtuvėje dauguma mūsų mėgsta leisti jaukius vakarus su pačiais brangiausiais žmonėmis ir džiuginti vienas kitą naujai išmėgintų receptų rezultatais. Nieko keisto, kad būtent šiai namų erdvei reikalingas ypatingas dėmesys, o bet kokį namų tvarkymosi procesą priimta pradėti būtent nuo virtuvės valymo ir daiktų sudėliojimo į vietas.

7 paprastos virtuvės atnaujinimo idėjos, kurios suteiks prabangos dvelksmo (1)

Virtuvė – būtent ta namų patalpa, kurioje dėmesys, skiriamas dekoravimo elementams, turi didžiausią vizualinį poveikį. Esminė to priežastis – standartinių dydžių virtuvės baldų komplektai. Kitaip tariant, nesuasmeninta virtuvė atrodo nuobodžiai, todėl tik nuo jūsų priklauso, ar suteiksite jai gyvybingumo ir išskirtinumo.

11 patarimų, kurie padės greitai ir gerai susitvarkyti virtuvę (3)

Siūlome jums paprastą ir išsamų vadovą, kaip įvesti tvarką pačioje būsto širdyje – virtuvėje. Dalijamės geriausiais patarimais, kaip šią zoną susitvarkyti greitai ir kokybiškai, sukuriant tikrą jaukumą.

Kelių kvadratinių metrų virtuvė – idėjos, kaip stilingai įrengti net pačią mažiausią patalpą (2)

Jei miniatiūrinės virtuvės plotas, atrodytų, apriboja bet kokią vaizduotę, reikia kuo protingiau išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą patalpoje, o tai nėra labai lengva. Vis dėlto maža patalpa nėra kliūtis kūrybiniams polėkiams ir įdomiems sprendimams virtuvėje, tad semkitės įkvėpimo iš mūsų pateiktų idėjų – galbūt pavyks kurią nors iš jų pritaikyti praktiškai savo namuose.

Ankštai, bet patogiai: kaip sumaniai įsirengti mažą virtuvę (3)

Sutaupyti vietos virtuvėje ne taip ir sudėtinga. Jums padės šiuolaikiniai interjero sprendimai ir buitinės technikos naujovės. Deja, statistinė virtuvė mūsų kraštuose nėra įspūdingo dydžio. Jei pavyko sutalpinti stalą ir visą reikalingą buitinę techniką – tai jau didelis pasiekimas.

Svajonių virtuvė: kaip išsirinkti tinkamus baldus?

Virtuvė – kiekvienų namų širdis. Mėgstantys gaminti joje praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio, na, o tie, kurie nelabai žavisi šiuo procesu, tikrai neatsispiria paskanauti rezultatų. Siekiant, kad patiekalai būtų kuo geresni ir greitesni, labai svarbu patogi ir darbui tinkama erdvė. Teoriškai virtuvės baldų pagrindinė savybė labai panaši į maisto – funkcionalumas, tačiau maistas turi ir kitą, emocinę savybę – skonį, todėl perkant baldus virtuvės kambariui nereiktų pamiršti ir to. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės susikurti patogią ir įkvepiančią erdvę Jūsų skaniesiems šedevrams.

Virtuvės interjero elementai, kurie niekada neišeis iš mados (8)

Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai septyni virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.

3 netradicinės virtuvės idėjos (2)

Įsirenginėdami virtuvės zoną norime, kad ji būtų funkcionali ir stilinga. Kviečiame apžiūrėti keletą įdomių idėjų iš žurnalo „Mano namai“ archyvų, kuriuose – originalūs interjero dizainerių sprendimai.