Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš

 (58)
Anokia čia naujiena – sujungta virtuvės ir svetainės erdvė. Turbūt visi naujos statybos būstai dabar projektuojami su bendromis valgomojo, virtuvės ir svetainės zonomis. Tačiau pasigirsta nuomonių, kad gal ir be reikalo buvo imtasi tokios buto pertvarkos. Apsvarstykime dar kartą visus „už“ ir „prieš“.
Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Noras pabūti kartu

Daugelis šeimų laikosi senų gražių tradicijų pusryčiauti ir vakarieniauti prie vieno stalo, susirinkti sekmadienio pietų. Nors šiuolaikiškomis komunikacijos priemonėmis naudojamės beveik visi, vis dėlto mums trūksta betarpiško bendravimo su artimaisiais. O dažnai būtent maža būsto erdvė ir yra kliūtis pabūti visiems kartu. Iš dalies, tai tapo priežastimi didinti erdvę sujungiant virtuvę ir svetainę.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Toks variantas dažniausiai pasirenkamas ir kuriant modernaus būsto interjerą. Šiuolaikinės dizainerių galimybės sujungti šias dvi erdves į vieną yra tokios įdomios ir išskirtinės, kad sunku nepasiduoti jų žavesiui. Bendra virtuvės ir svetainės erdvė suteikia daugiau komforto, sumažina atstumą, kurį tenka nueiti kaskart gaminant valgį ir serviruojant stalą. Iš sienų suspaustos mažos erdvės patekęs į didesnę, kur daugiau šviesos ir oro, žmogus psichologiškai pasijunta laisvesnis.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Bendros erdvės sukūrimas nėra vien tik kvadratinių ir kubinių metrų skaičiavimas. Kad nepreleistume ko nors svarbaus, apžvelkime visus pliusus ir minusus.

Pliusai

1. Šeimyniniai pietūs. Virtuvė ir svetainė dalijasi vieną erdvę. Didelis stalas, pavyzdžiui, gali pusiau atsidurti svetainėje, o kita puse „įvažiuoti“ į virtuvę. Nejučia bute atsiranda dar viena papildoma zona – valgomasis, kuriam labai retai pavyksta išskirti bute atskirą kambarį.

2. Erdvė. Sujungus virtuvę ir svetainę, vizualiai padidėjusi erdvė gal ir nepastebimai, bet tikrai pagerina psichologinę namiškių būklę, nes visi jaučiame šiokią tokią uždarų patalpų baimę.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


3. Bendravimas ir kontrolė. Didžioji dalis virtuvės rūpesčių tenka šeimininkei. Ar kas nors jai palaiko draugiją, kai ji gamina, valo ir t. t.?! Gaila, tačiau moteriai tai dažnai ne tik 2–4 valandos sunkaus darbo, bet 2–4 valandos vienatvės. O bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje „burti“ prie viryklės galima bendraujant, šnekantis, prižiūrint vaikus ir kartkartėmis kreipiantis pagalbos į namiškius. Taip suplanuotoje patalpoje vis dažniau prie viryklės galima išvysti ir vyrą.

4. Svetingumas. Šeimininkė, vis pakylanti nuo šventinio stalo ir išbėganti į virtuvę, elgiasi ne itin mandagiai. Galimybė tinkamai priimti svečius, vaišinti juos nepertraukiant įdomaus pokalbio – rimta priežastis sukurti bendrą virtuvės ir svetainės erdvę.

5. Muzika, televizorius. Sujungus į vieną dvi erdves nelieka būtinybės pirkti antrą televizorių ar geras garso kolonėles. Mėgstamos televizijos laidos ar gera muzika – visada šalia.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


Minusai

1. Viryklės ir kriauklės vaizdas. Namų gyventojams teks susitaikyti su tam tikra gastronomine netvarka poilsio zonoje arba priprasti nuolat kruopščiai tvarkyti virtuvės zoną.

2. Virtuvės baldai interjere. Čia nesutaupysite. Stilingas virtuvės baldų komplektas ir vertinga buitinė technika – būtina tokios patalpos sudėtinė dalis.

3. Kvapai. Nemalonūs kvapai, pripildantys svetainę, gali gerokai erzinti. Juk ne apie tai svajojote, nusprendę sujungti erdves. Tad neišvengiamai turėsite įsigyti kokybišką gartraukį ir pasirūpinti ypač gera ventiliacija.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


4. Garsai. Šaldytuvo burzgimas ir mikrobangų krosnelės ūžimas, kavamalės ir virtuvinio kombaino dūzgesys gali varginti ir dirginti.

5. Privatumo problema. Jeigu kas nors iš namiškių norės pabūti vienumoje poilsio zonoje, tokia galimybė jam gali pasitaikyti labai retai.

Domitės interjeru ir dizainu, ieškote naudingų ir praktiškų patarimų, kaip dekoruoti namus, – prenumeruokite žurnalą „Mano namai“, ir kas mėnesį sulauksite vis naujų originalių interjero idėjų ir vertingų namų bei aplinkos įrengimo patarimų. Prenumeruoti galite ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

Ankštai, bet patogiai: kaip sumaniai įsirengti mažą virtuvę (3)

Sutaupyti vietos virtuvėje ne taip ir sudėtinga. Jums padės šiuolaikiniai interjero sprendimai ir buitinės technikos naujovės. Deja, statistinė virtuvė mūsų kraštuose nėra įspūdingo dydžio. Jei pavyko sutalpinti stalą ir visą reikalingą buitinę techniką – tai jau didelis pasiekimas.

Svajonių virtuvė: kaip išsirinkti tinkamus baldus?

Virtuvė – kiekvienų namų širdis. Mėgstantys gaminti joje praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio, na, o tie, kurie nelabai žavisi šiuo procesu, tikrai neatsispiria paskanauti rezultatų. Siekiant, kad patiekalai būtų kuo geresni ir greitesni, labai svarbu patogi ir darbui tinkama erdvė. Teoriškai virtuvės baldų pagrindinė savybė labai panaši į maisto – funkcionalumas, tačiau maistas turi ir kitą, emocinę savybę – skonį, todėl perkant baldus virtuvės kambariui nereiktų pamiršti ir to. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės susikurti patogią ir įkvepiančią erdvę Jūsų skaniesiems šedevrams.

Virtuvės interjero elementai, kurie niekada neišeis iš mados (8)

Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai septyni virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.

3 netradicinės virtuvės idėjos (2)

Įsirenginėdami virtuvės zoną norime, kad ji būtų funkcionali ir stilinga. Kviečiame apžiūrėti keletą įdomių idėjų iš žurnalo „Mano namai“ archyvų, kuriuose – originalūs interjero dizainerių sprendimai.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš (58)

Anokia čia naujiena – sujungta virtuvės ir svetainės erdvė. Turbūt visi naujos statybos būstai dabar projektuojami su bendromis valgomojo, virtuvės ir svetainės zonomis. Tačiau pasigirsta nuomonių, kad gal ir be reikalo buvo imtasi tokios buto pertvarkos. Apsvarstykime dar kartą visus „už“ ir „prieš“.

Virtuvė, atvira visiems

Laikai, kai virtuvė buvo tarsi pagalbinė patalpa, kurioje tik gamindavome maistą ir į kurią neįsileisdavome svečių, jau praėjo. Šiuolaikinės tendencijos virtuvės paskirtį apvertė aukštyn kojomis. Dabar mums svarbu ne tik patogumas, bet ir stilingas šios patalpos baldų bei buities technikos dizainas!

Ar mobilūs ir atviri baldai – virtuvės ateitis?

Šiemet prestižiniame pasaulio dizaino konkurse „iF Design Award“ specialiu prizu buvo apdovanotas Poznanės Menų universiteto studentės Barbaros Stelmachowskos virtuvės projektas „Kitchen Zero“. Dizainerė komisijos palankumo sulaukė už modulinę, lengvai transformuojamą, atvirą virtuvės baldų sistemą, kurią be didesnių pastangų galima pastatyti bet kur, o maistą ruošti ne tik namuose, bet ir, tarkim, gamtoje ar parke. Ar XXI amžiuje tokie mobilūs ir atviri virtuvės baldai kaip „Kitchen Zero“ gali pakeisti įprastus baldus su uždaromis spintelėmis? Greičiausiai dar ne.

PRIEŠ ir PO: mažos virtuvės atgimimas Vilniuje už 5 tūkst. eurų (60)

Dizainerei Dianai Kenstavičiūtei teko susidoroti su gan dažnai pasitaikančiu iššūkiu, tačiau visuomet keliančiu galvos skausmą – kaip įrengti ir prikelti naujam gyvenimui mažą virtuvę. Jos plotas tesiekė 6,5 kv.m.

Paruoštukas virtuvės planavimui: pagrindiniai elementai, užtikrinantys funkcionalumą ir patogumą (3)

Planuojant virtuvę naujame bute ar renovuojant seną butą, geriausiu atveju žinome, kokio stiliaus ar spalvų apdailos ir baldų norime, tačiau to neužtenka. Labai svarbu visų pirma išsiaiškinti, kas turi būti virtuvėje, kad ji tarnautų žmogui, o ne atvirkščiai, kad ja būtų patogu naudotis ir naudotis šia erdve pagal savo poreikius. Pasidalinsime su jumis svarbiausiais niuansais, kuriuos išsako dizaineriai, architektai ir kiti šios srities specialistai.

7 paprasti būdai suteikti virtuvei prabangos (7)

Virtuvė – tai patalpa, kurioje erdvės suasmeninimo pastangos labiausiai pastebimos, nes virtuvės komplektai paprastai būna standartinių dydžių ir tipinių pavidalų. Kitaip tariant, virtuvė dažnai atrodo nuobodokai, tačiau ją galima pagyvinti pasitelkus keletą gudrybių.

6 būdai įkvėpti gyvybės baltai virtuvei (1)

Jei manęs kas paklaustų, ką rašant apie interjerą sunkiausia apibūdinti, atsakyčiau, kad greičiausiai baltą sterilią virtuvės zoną: ji tobulai prisitaikiusi, kartais atrodo nepastebima, tad lyg ir nėra ką pasakyti... Bet peržiūrėdama ne vieną dešimtį nuotraukų supratau, kad balta spalva vizualiai užmaskuota buitinė virtuvės paskirtis dar nereiškia, jog čia nepamatysime originalių architektūrinių ar interjero dekoro sprendimų. Jie būtini, kad namai neatrodytų beveidžiai.

Dizainerė pataria, kaip įrengti virtuvę iki 10 kv.m. (16)

Kaip funkcionaliai ir estetiškai įsirengti mažą, standartinio tipo virtuvę? Tai gali atrodyti nemenkas iššūkis, tačiau vadovaujantis profesionalių dizainerių patarimais ir pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo – lengvai išsprendžiamas. Svarbiausia žinoti, kad mažoms, iki 10 kv.m., virtuvėms galioja kiek kitokie principai nei didelėms ir erdvioms.

Valgomojo dekoravimo kasdienai ir šventinėms progoms idėjos

Pasisemkite idėjų, kaip papuošti valgomąjį išskirtinei progai ir kaip jį dekoruoti kasdienai.

7 negirdėti patarimai, kaip palaikyti švarą ir tvarką virtuvėje (26)

Pateikiame kelias gudrybes, kurios padės užtikrinti nepriekaištingą švarą, tvarką ir malonų kvapą virtuvėje.

Išsamiai apie tai, kaip įsirengti virtuvę mažoje patalpoje (3)

Senų, sovietinių laikų statybos namų gyventojai yra priversti taikstytis su nepatogia ir maža virtuve. Žinoma, kai kurie šeimininkai nekreipia dėmesio į diskomfortą, bet jei miniatiūrinė patalpa tampa nuolatiniu nepasitenkinimo ir susierzinimo objektu, reikia skubiai kažką keisti. Juk virtuvė yra kulinarinių šedevrų kūrimo erdvė, o jei kuriame prislėgti, tai neabejotinai atsiliepia maisto skoniui ir kokybei.