Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš

 (58)
Anokia čia naujiena – sujungta virtuvės ir svetainės erdvė. Turbūt visi naujos statybos būstai dabar projektuojami su bendromis valgomojo, virtuvės ir svetainės zonomis. Tačiau pasigirsta nuomonių, kad gal ir be reikalo buvo imtasi tokios buto pertvarkos. Apsvarstykime dar kartą visus „už“ ir „prieš“.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Noras pabūti kartu

Daugelis šeimų laikosi senų gražių tradicijų pusryčiauti ir vakarieniauti prie vieno stalo, susirinkti sekmadienio pietų. Nors šiuolaikiškomis komunikacijos priemonėmis naudojamės beveik visi, vis dėlto mums trūksta betarpiško bendravimo su artimaisiais. O dažnai būtent maža būsto erdvė ir yra kliūtis pabūti visiems kartu. Iš dalies, tai tapo priežastimi didinti erdvę sujungiant virtuvę ir svetainę.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Toks variantas dažniausiai pasirenkamas ir kuriant modernaus būsto interjerą. Šiuolaikinės dizainerių galimybės sujungti šias dvi erdves į vieną yra tokios įdomios ir išskirtinės, kad sunku nepasiduoti jų žavesiui. Bendra virtuvės ir svetainės erdvė suteikia daugiau komforto, sumažina atstumą, kurį tenka nueiti kaskart gaminant valgį ir serviruojant stalą. Iš sienų suspaustos mažos erdvės patekęs į didesnę, kur daugiau šviesos ir oro, žmogus psichologiškai pasijunta laisvesnis.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.

Bendros erdvės sukūrimas nėra vien tik kvadratinių ir kubinių metrų skaičiavimas. Kad nepreleistume ko nors svarbaus, apžvelkime visus pliusus ir minusus.

Pliusai

1. Šeimyniniai pietūs. Virtuvė ir svetainė dalijasi vieną erdvę. Didelis stalas, pavyzdžiui, gali pusiau atsidurti svetainėje, o kita puse „įvažiuoti“ į virtuvę. Nejučia bute atsiranda dar viena papildoma zona – valgomasis, kuriam labai retai pavyksta išskirti bute atskirą kambarį.

2. Erdvė. Sujungus virtuvę ir svetainę, vizualiai padidėjusi erdvė gal ir nepastebimai, bet tikrai pagerina psichologinę namiškių būklę, nes visi jaučiame šiokią tokią uždarų patalpų baimę.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


3. Bendravimas ir kontrolė. Didžioji dalis virtuvės rūpesčių tenka šeimininkei. Ar kas nors jai palaiko draugiją, kai ji gamina, valo ir t. t.?! Gaila, tačiau moteriai tai dažnai ne tik 2–4 valandos sunkaus darbo, bet 2–4 valandos vienatvės. O bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje „burti“ prie viryklės galima bendraujant, šnekantis, prižiūrint vaikus ir kartkartėmis kreipiantis pagalbos į namiškius. Taip suplanuotoje patalpoje vis dažniau prie viryklės galima išvysti ir vyrą.

4. Svetingumas. Šeimininkė, vis pakylanti nuo šventinio stalo ir išbėganti į virtuvę, elgiasi ne itin mandagiai. Galimybė tinkamai priimti svečius, vaišinti juos nepertraukiant įdomaus pokalbio – rimta priežastis sukurti bendrą virtuvės ir svetainės erdvę.

5. Muzika, televizorius. Sujungus į vieną dvi erdves nelieka būtinybės pirkti antrą televizorių ar geras garso kolonėles. Mėgstamos televizijos laidos ar gera muzika – visada šalia.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


Minusai

1. Viryklės ir kriauklės vaizdas. Namų gyventojams teks susitaikyti su tam tikra gastronomine netvarka poilsio zonoje arba priprasti nuolat kruopščiai tvarkyti virtuvės zoną.

2. Virtuvės baldai interjere. Čia nesutaupysite. Stilingas virtuvės baldų komplektas ir vertinga buitinė technika – būtina tokios patalpos sudėtinė dalis.

3. Kvapai. Nemalonūs kvapai, pripildantys svetainę, gali gerokai erzinti. Juk ne apie tai svajojote, nusprendę sujungti erdves. Tad neišvengiamai turėsite įsigyti kokybišką gartraukį ir pasirūpinti ypač gera ventiliacija.

Virtuvė bendroje erdvėje: už ir prieš
© Shutterstock nuotr.


4. Garsai. Šaldytuvo burzgimas ir mikrobangų krosnelės ūžimas, kavamalės ir virtuvinio kombaino dūzgesys gali varginti ir dirginti.

5. Privatumo problema. Jeigu kas nors iš namiškių norės pabūti vienumoje poilsio zonoje, tokia galimybė jam gali pasitaikyti labai retai.

Domitės interjeru ir dizainu, ieškote naudingų ir praktiškų patarimų, kaip dekoruoti namus, – prenumeruokite žurnalą „Mano namai“, ir kas mėnesį sulauksite vis naujų originalių interjero idėjų ir vertingų namų bei aplinkos įrengimo patarimų. Prenumeruoti galite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname „Mano Namai“ žurnalo prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch” įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

PRIEŠ ir PO: nauja perdažyta virtuvė – per 3 dienas

Virtuvės interjeras atnaujintas perdažius spinteles – jis turėjo derėti prie originalios pastato architektūros, reprezentuojančios geriausią dešimtmečio, kai buvo pastatytas, suomių architektūros stilių. Iš bendro namo stiliaus išsiskyrusi virtuvė buvo atnaujinta pasitelkus žalsvai pilką spalvyno TIKKURILA „Symphony“ spalvą K497. Žalsvai pilka spalva – nepavaldi laikui.

Teisinga virtuvė: kaip suderinti patogumą ir stilių

Mėgstantiesiems gaminti virtuvė tampa ir eksperimentų, ir šeimos ar draugų susibūrimų vieta, kur nesinori ieškoti kompromisų tarp praktiškumo ir stiliaus. „Domus galerijos“ ambasadorė – interjero dizainerė – Daiva Česnauskaitė pastebi, kad baltas virtuves nukonkuruoja žemės spalvos, ir pataria, kaip nesuklysti renkantis ne tik gražiai atrodančius, bet ir praktiškus stalviršius, fasadus ir kitus svarbius virtuvės atributus.

Kambariniai augalai virtuvės interjere: kokius pasirinkti?

Virtuvė yra gana komfortiška vieta augalams. Čia paprastai būna šviesu, šilta, didelis oro drėgnumas, be to, šioje patalpoje mes būname kasdien, tad mažesnė tikimybė, kad pamiršime augalus palaistyti. Bet toli gražu ne visus augalus ir ne visada galima statyti šalia viryklės. Pasidalinsime idėjomis, kaip virtuvėje įsirengti nedidelį sodelį, papasakosime, kokius augalus auginti ir kur juos laikyti.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę (4)

Balta spalva neabejotinai yra graži, bet ar ji tinka jūsų namams?

8 būdai, kaip stilingai ir funkcionaliai įsirengti mažą virtuvę

Ar turite mažą būstą miesto centre, ar nedidelį namą priemiestyje, šios dekoravimo idėjos padės jums įsirengti stilingą ir jaukią virtuvę, atitinkančią visus jūsų poreikius.

Kaip sutvarkyti virtuvę greitai ir su malonumu (1)

Virtuvės tvarkymas visada užima labai daug laiko, nes būtent joje viskas turi blizgėti ne tik išorėje, bet ir pačiose neprieinamiausiose vietose. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip sutvarkyti virtuvę greitai ir su malonumu.

Kaip papuošti šventėms virtuvę pagal savo horoskopą

Šie paprasti patarimai padės parinkti tinkamus šventinius papuošimus visiems, kurie seka savo horoskopą ir nori paversti savo virtuvę jaukia vieta, kurioje vyksta tikri Kalėdų ir Naujųjų metų stebuklai.

10 patarimų, kaip įsirengti funkcionalią, bet stilingą virtuvę

Jeigu šiuo metu įsirenginėjate naujus namus ar planuojate renovuoti esamus, virtuvės zona yra viena iš pagrindinių erdvių, nuo kurių pradedame savo namų apstatymą, rašoma interjero dizaino tinklaraštyje „Homy Ideas“. Galima neturėti lovos, stalo ar spintos, bet, sutikite, be virtuvės baldų, orkaitės ar kriauklės išsiversti gali būti ypatingai keblu. Tad virtuvei dažniausiai yra teikiamas didelis prioritetas ir jos baldai užsakomi bene anksčiausiai.

Kaip įrengti mažą virtuvę: 8 paprastos idėjos (3)

Nedidelė virtuvės erdvė – tai daugelio šeimininkių galvos skausmas. Kaip sutalpinti visus virtuvinius rakandus ir buitinę techniką? Kur laikyti produktus? Pateikiame visus atsakymus į šiuos klausimus.