5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę

 (4)
Balta spalva neabejotinai yra graži, bet ar ji tinka jūsų namams?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai įsivaizduojame dabar tokią madingą baltą virtuvę, negalime nesižavėti. Ji dvelkia elegancija, joje daug švarių linijų ir lengvumo, tarsi tiesiai iš instagramo nuotraukų. Toks vaizdas estetiškai patrauklus, bet ar praktiškas? Tai priklauso nuo gyvenimo būdo.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock

Ši tendencija neabejotinai traukia akį, bet jei ketinate renovuoti namus ir svajojate įsirengti baltą virtuvę, visų pirma apsvarstykite, ar toks sprendimas tiks būtent jums. Geriau iš anksto įvertinti savo gaminimo įpročius, tai, kaip dažnai norite tvarkyti ir valyti, ir natūralaus nusidėvėjimo mastus, kad jūsų baltoji svajonių virtuvė ilgainiui netaptų košmaru. Taigi, prieš apsispręsdami dėl pirmapradžio baltumo virtuvės, visų pirma atsakykite į šiuos penkis svarbius klausimus.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock

1. Kiek ketinate investuoti?

Pirmas klausimas, kurį derėtų apsvarstyti – kiek jūs ketinate investuoti į baltos virtuvės įrengimą. Pavyzdžiui, baltos spintelės gali būti gražios, bet jei išsirinksite jas žemesnės ar vidutinės kokybės, medis nebus patvarus ir greičiau nusidėvės. Taip pat, jei rinksitės blizgius paviršius, tai nemažai kainuos, bet ateityje juos bus lengviau prižiūrėti, nes valyti ir plauti blizgius paviršius lengviau nei matinius. Skirkite laiko apsiskaičiuoti biudžetui, įvertinkite visas potencialias paslėptas išlaidas ir tada galėsite aiškiau pamatyti, ar galutinė kaina jums pagal kišenę.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock


2. Kaip dažnai jūs gaminate?

Nors virtuvės funkcija, atrodytų, yra akivaizdi – joje gaminamas maistas – žmonės tai daro skirtingai. Ne visi praleidžia virtuvėje daug laiko. Ar jūs linkę reguliariai gaminti įmantrius valgius šeimai? Galbūt vieną mėnesio sekmadienį pasikviečiate draugų ir vaišinate juos naminėmis vaišėmis? O gal labiau esate linkę maistą užsisakyti? Taigi, įvertinkite, kaip dažnai jūs naudosite virtuvę (reiškia, ir kaip dažnai reikės ją tvarkyti). Žinoma, net ir baltoje virtuvėje galima gaminti, bet kuo tai darysite dažniau, tuo automatiškai išaugs dėmių ir kitų nešvarumų tikimybė. Ar esate pasiruošę skirti daug laiko valymui?

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock

3. Kiek saulės šviesos pasiekia jūsų virtuvę?

Balti spintelių fasadai ir stalviršiai su laiku linkę pageltonuoti, jei gauna daug tiesioginių saulės spindulių. Jei jie nebus tinkamai apsaugoti, vos po kelerių metų atrodys, kad virtuvė susirgo gelta, ir tai vargu ar kels estetinį susižavėjimą.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock

Prieš apsispręsdami įsirengti baltą virtuvę, kurį laiką stebėkite, kiek natūralios šviesos ji gauna per visą dieną. Tai padės jums nustatyti, kurios kambario sritys potencialiai gali būti pažeistos. Tokioje situacijoje jus gali išgelbėti užuolaidos ar žaliuzės, o jei nesate tikri, pasikonsultuokite su profesionalais.

4. Kaip dažnai norite tvarkyti ir valyti?

Galbūt dabar ir esate nusiteikę plauti ir valyti dvidešimt keturias valandas per parą, bet ar būsite tokie uolūs ir ateityje? Visiškai balti fasadai ir stalviršiai reikalauja daugiausiai priežiūros iš visų įmanomų variantų, ir, deja, gudrauti nepavyks. Ant tamsesnio fono nesimato kiekvienos dėmelės, o ant balto viskas kaip ant delno.

Negana to, kad reikės reguliariai valyti stalviršius, dar ir teks šluostyti dulkes dažniau nei kartą per savaitę, nuolat valyti pirštų antspaudus, šalinti riebalų ir kitas dėmes iškart, kai tik jos pasirodo.

Be to, kaskart gaminant reikės būtinai įjungti gartraukį, kad riebalų ir kitos dalelės neprisitvirtintų prie paviršių ir jų neišpurvintų.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock

5. Ar tai ilgalaikis projektas?

Ir galiausiai, jei vis dar nepraėjo noras pasiduoti šiai populiariai tendencijai, reikia būti sąžiningais patiems su savimi. Balta virtuvė pareikalaus didesnių finansinių investicijų ir reguliarių pastangų, nes jūsų buities darbų sąrašas tikrai pailgės. Ar ir po penkerių metų džiaugsitės šiuo sprendimu? Pažvelkite į savo sprendimą iš ilgalaikės perspektyvos.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę
© Shutterstock

Nors akinamai balta virtuvė reikalauja nemažai pasišventimo, vis dėlto ją prižiūrėti ir palaikyti joje tvarką yra įmanoma. Net ir atsakę į penkis klausimus vis dar norite baltos virtuvės? Pirmyn! Linkime, kad baltoji svajonių virtuvė jus džiugintų daug ilgų metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Virtuvė

PRIEŠ ir PO: nauja perdažyta virtuvė – per 3 dienas

Virtuvės interjeras atnaujintas perdažius spinteles – jis turėjo derėti prie originalios pastato architektūros, reprezentuojančios geriausią dešimtmečio, kai buvo pastatytas, suomių architektūros stilių. Iš bendro namo stiliaus išsiskyrusi virtuvė buvo atnaujinta pasitelkus žalsvai pilką spalvyno TIKKURILA „Symphony“ spalvą K497. Žalsvai pilka spalva – nepavaldi laikui.

Teisinga virtuvė: kaip suderinti patogumą ir stilių

Mėgstantiesiems gaminti virtuvė tampa ir eksperimentų, ir šeimos ar draugų susibūrimų vieta, kur nesinori ieškoti kompromisų tarp praktiškumo ir stiliaus. „Domus galerijos“ ambasadorė – interjero dizainerė – Daiva Česnauskaitė pastebi, kad baltas virtuves nukonkuruoja žemės spalvos, ir pataria, kaip nesuklysti renkantis ne tik gražiai atrodančius, bet ir praktiškus stalviršius, fasadus ir kitus svarbius virtuvės atributus.

Kambariniai augalai virtuvės interjere: kokius pasirinkti?

Virtuvė yra gana komfortiška vieta augalams. Čia paprastai būna šviesu, šilta, didelis oro drėgnumas, be to, šioje patalpoje mes būname kasdien, tad mažesnė tikimybė, kad pamiršime augalus palaistyti. Bet toli gražu ne visus augalus ir ne visada galima statyti šalia viryklės. Pasidalinsime idėjomis, kaip virtuvėje įsirengti nedidelį sodelį, papasakosime, kokius augalus auginti ir kur juos laikyti.

5 svarbūs klausimai sau prieš įsirengiant baltą virtuvę (4)

Balta spalva neabejotinai yra graži, bet ar ji tinka jūsų namams?

8 būdai, kaip stilingai ir funkcionaliai įsirengti mažą virtuvę

Ar turite mažą būstą miesto centre, ar nedidelį namą priemiestyje, šios dekoravimo idėjos padės jums įsirengti stilingą ir jaukią virtuvę, atitinkančią visus jūsų poreikius.

Kaip sutvarkyti virtuvę greitai ir su malonumu (1)

Virtuvės tvarkymas visada užima labai daug laiko, nes būtent joje viskas turi blizgėti ne tik išorėje, bet ir pačiose neprieinamiausiose vietose. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip sutvarkyti virtuvę greitai ir su malonumu.

Kaip papuošti šventėms virtuvę pagal savo horoskopą

Šie paprasti patarimai padės parinkti tinkamus šventinius papuošimus visiems, kurie seka savo horoskopą ir nori paversti savo virtuvę jaukia vieta, kurioje vyksta tikri Kalėdų ir Naujųjų metų stebuklai.

10 patarimų, kaip įsirengti funkcionalią, bet stilingą virtuvę

Jeigu šiuo metu įsirenginėjate naujus namus ar planuojate renovuoti esamus, virtuvės zona yra viena iš pagrindinių erdvių, nuo kurių pradedame savo namų apstatymą, rašoma interjero dizaino tinklaraštyje „Homy Ideas“. Galima neturėti lovos, stalo ar spintos, bet, sutikite, be virtuvės baldų, orkaitės ar kriauklės išsiversti gali būti ypatingai keblu. Tad virtuvei dažniausiai yra teikiamas didelis prioritetas ir jos baldai užsakomi bene anksčiausiai.

Kaip įrengti mažą virtuvę: 8 paprastos idėjos (3)

Nedidelė virtuvės erdvė – tai daugelio šeimininkių galvos skausmas. Kaip sutalpinti visus virtuvinius rakandus ir buitinę techniką? Kur laikyti produktus? Pateikiame visus atsakymus į šiuos klausimus.

GALERIJA: 50 idėjų, kaip sumaniai įrengti virtuvę (2)

Kartais virtuvės įrengimas - daugiausiai laiko užimanti namų kūrimo dalis. Tad, jei jaučiate, kad pritrūkote minčių ar svajojate apie šios namų zonos atnaujinimą, galbūt jus įkvėps būtent ši nuotraukų galerija.