Virtuvė yra gana komfortiška vieta augalams. Čia paprastai būna šviesu, šilta, didelis oro drėgnumas, be to, šioje patalpoje mes būname kasdien, tad mažesnė tikimybė, kad pamiršime augalus palaistyti. Bet toli gražu ne visus augalus ir ne visada galima statyti šalia viryklės. Pasidalinsime idėjomis, kaip virtuvėje įsirengti nedidelį sodelį, papasakosime, kokius augalus auginti ir kur juos laikyti.
Šiltasis metų laikotarpis – nuostabių atsinaujinimų ir gerųjų pasikeitimų metas. Labai tikėtina, kad jūs, šiltame ore pajutę optimistines gaivumo ir atsinaujinimo užuominas, jau susimąstėte apie savo būsto paruošimą saulėtajam metų laikotarpiui. Laikas aptarti tvarkymosi svarbiausioje namų erdvėje temą, juk būtent virtuvėje dauguma mūsų mėgsta leisti jaukius vakarus su pačiais brangiausiais žmonėmis ir džiuginti vienas kitą naujai išmėgintų receptų rezultatais. Nieko keisto, kad būtent šiai namų erdvei reikalingas ypatingas dėmesys, o bet kokį namų tvarkymosi procesą priimta pradėti būtent nuo virtuvės valymo ir daiktų sudėliojimo į vietas.
Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai septyni virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.
Yra daugybė pavyzdžių, įrodančių, kad net kompaktiškiausiose virtuvėse galima sumaniai sutalpinti viską, ko reikia patogiam gyvenimui, o pritaikius interjero kūrimo gudrybes, mažytė virtuvė gali ir atrodyti vizualiai didesnė. Pateikiame sprendimus, kurie gali praversti, jei nedidelėje patalpoje norite įsirengti šiuolaikišką, stilingą ir patogią bei visa būtiniausia įranga ir baldais aprūpintą virtuvę.
Šachmatų lentos raštu išdėliotos kontrastingų spalvų plytelės jūsų virtuvei gali suteikti žaismingumo ir gyvybės. Tokiu būdu gali būti dekoruotos grindys, plautuvės sritis ar kitos vietos. Kodėl gi ne?
Virtuvės sala – puiki dizaino idėja, jei turite tam užtektinai vietos. Ji gali visiškai pakeisti jūsų virtuvės įvaizdį ir elegantiškai ją sujungti su kambariu. Jei jūsų virtuvė yra ganėtinai maža, tuomet sala yra perspektyvus sprendimas. Tereikia gerai pagalvoti, kaip ją išnaudoti, kad ji jums tiktų.
Įkvėpti Berlyno architektūroje vyraujančių loftų, trys draugai Latvijoje sumanė atrasti savo svajonių būstą. „Kartu gyvenome vasarnamyje Jūrmaloje ir natūraliai susiklostė, jog atsirado galimybė gyventi lofte“, - pasakoja vyrai.
Darbo vietoje pirmenybę paprastai teikiame funkcionalumui, viskas turi būti po ranka ir lengvai pasiekiama, tačiau kai kalba apsisuka apie buitį, mes norime patogumo, jaukumo ir komforto. Žinoma, tai svarbu, tačiau, kai kalba pasisuka apie virtuvę, grožis ir stilius nustumiamas į antra vietą. Virtuvėje turi karaliauti patogumas, todėl jos išplanavimas turi būti kruopščiai, iki menkiausios smulkmenos, apgalvotas. Virtuvė turi būti suplanuota taip, kad visa jos erdvė būtų ekonomiškai išnaudota.
Virtuvė - tai viena svarbiausių zonų namuose, kurią tenka nuolat atnaujinti. Siūlome idėjų pasisemti iš nuotraukų, kuriuose pavaizduotos šiuolaikiško dizaino virtuvės.
Pertvarkyti virtuvę kur kas sunkiau nei iš naujo perstatyti lovą ar pakeisti užuolaidas. Kaip to išvengti, sužinosite susipažinę su 20 dažniausiai daromų virtuvės remonto klaidų.
Pomėgis keliauti artimas kiekvienam. Nesvarbu ar tai kelionės Lietuvoje, bastymasis po pasaulį ar įsivaizduojamos klajonės sapnuose. Visgi neturint laiko ar galimybių gali keliauti ir namuose. Tereikia pasitelkti savo sumanumą ir atnaujinti virtuvę pagal artimos sielai šalies stilistiką.
Virtuvė įprastai yra vienas iš judriausių kambarių namuose, todėl neretai joje esantys baldai greit nusidėvi – nubrozdinamos spintelės, stalviršiai tampa dėmėti, o sienos - nutrintos ir nubraižytos. Laimei, yra daugybė dalykų, kuriuos galima padaryti norint atnaujinti virtuvę be didelio remonto.
Būti virtuvėje ir joje gaminti turi būti smagu, todėl interjero dizaineriai šiai namų erdvei siūlo apetitą skatinančias spalvas: oranžinę, žalią, geltoną. Jei jūsų kulinartinių eksperimentų „kabinetas“ nė iš tolo neprimena jaukios kūrybinės erdvės, jį atnaujinkite, o pradėti galite nuo spintelių. Štai kelios idėjos kaip jas prikelti naujam gyvenimui.