Lygūs it stiklas stalviršiai, į kuriuos neįsigeria jokie nešvarumai, transformuotis gebantys baldai, išmanieji šaldytuvai ir kaitlentės, savaime išsivalančios orkaitės bei kiti stebuklai nepastebimai užkariauja mūsų virtuves.
Virtuvė – kiekvienų namų širdis. Mėgstantys gaminti joje praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio, na, o tie, kurie nelabai žavisi šiuo procesu, tikrai neatsispiria paskanauti rezultatų. Siekiant, kad patiekalai būtų kuo geresni ir greitesni, labai svarbu patogi ir darbui tinkama erdvė. Teoriškai virtuvės baldų pagrindinė savybė labai panaši į maisto – funkcionalumas, tačiau maistas turi ir kitą, emocinę savybę – skonį, todėl perkant baldus virtuvės kambariui nereiktų pamiršti ir to. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės susikurti patogią ir įkvepiančią erdvę Jūsų skaniesiems šedevrams.
Jau keliolika metų Norvegijos sostinėje Osle gyvenantys Dangis ir Jolanta nenustoja stebėtis pažįstamų norvegų namuose stovinčiais virtuvės baldais. Pasak jų, susidaro įspūdis, kad pas visus norvegus virtuvės baldai arba baltos spalvos, arba įsigyti iš vienos populiarios baldų parduotuvės.
Buvo metas, kai virtuvė atliko tik savo pagrindinę funkciją, tad pagaminę maistą užverdavome duris ir iki kito karto negrįždavome. Vėliau, virtuvei atsikrausčius į bendrą erdvę, kurioje sukasi visas mūsų gyvenimas namuose, kilo būtinybė ją užmaskuoti ar bent įrengti taip, kad buitiškoji paskirtis būtų kuo mažiau atpažįstama.
Virtuvė neveltui yra vadinama namų širdimi. Juk tai ypatinga vieta, kuri savo jaukumu bei skaniais kvapais aplink pietų stalą suburia šeimą. Verta pasistengti, kad šioje skonių bei kvapų karalystėje būtų malonu ne tik valgyti, bet ir gaminti. Kad tai nevirstų kasdiene kančia, siūlome susipažinti su 5 idėjomis, kurios palengvins jūsų buitį.
Virtuvės dizainas - viena populiariausių interjero dizaino sričių, o virtuvė – erdvė, kurios dizainui tikriausiai išleisite daugiau pinigų nei kitoms namų erdvėms. Darydami remontą, daugelis žmonių pasikliauja savo pačių skoniu ir sugebėjimais, nes ne visų kišenės leidžia samdyti interjero dizainerį.
Sala virtuvėje, ką tai reiškia? Tai dalis virtuvės baldų, išdėstytų patalpos viduryje ar beveik viduryje. Stalas su kėdėmis, stovintis kambario viduryje – tai dar ne sala. Tai tik vieta atsisėsti, pavalgyti, kas yra įprastos virtuvės ar valgomojo stalo funkcijos. Salai būdingi kiti baldai ir kiek kitos funkcijos. Dažniausiai sala virtuvėje atsiranda tuomet, kai kambario ar erdvės centrinėje dalyje patalpinama spintelė, stalas su kriaukle ar virykle ir darbastalis maistui ruošti. Prie salos baldų gali būti prisišliejęs valgomasis stalas ar baras su keletu kėdžių.
Visiems gerai žinomas faktas, kad virtuvė yra svarbi erdvė namuose. Sumaniai apgalvotas virtuvės dizainas ne tik palengvins kasdieninį gyvenimą, bet ir pavers šią vietą traukos centru.
Virtuvė įprastai yra vienas iš judriausių kambarių namuose, todėl neretai joje esantys baldai greit nusidėvi – nubrozdinamos spintelės, stalviršiai tampa dėmėti, o sienos - nutrintos ir nubraižytos. Laimei, yra daugybė dalykų, kuriuos galima padaryti norint atnaujinti virtuvę be didelio remonto.
Ar galite įsivaizduoti modernią virtuvę be šaldytuvo? Sunkiai? Bet juk žmonės tūkstančius metų gyveno be šio įrenginio. Tai tikriausiai ir įkvėpė korėjietę dizainerę Jihyun Ryou sukurti sieninius laikiklius, kuriuos iš dalies galima būtų panaudoti vietoj šaldytuvo ir juose laikyti kai kuriuos greitai gendančius produktus, praneša leidinys “No Tech Magazine” leidinys.