Virtuvės interjeras atnaujintas perdažius spinteles – jis turėjo derėti prie originalios pastato architektūros, reprezentuojančios geriausią dešimtmečio, kai buvo pastatytas, suomių architektūros stilių. Iš bendro namo stiliaus išsiskyrusi virtuvė buvo atnaujinta pasitelkus žalsvai pilką spalvyno TIKKURILA „Symphony“ spalvą K497. Žalsvai pilka spalva – nepavaldi laikui.
Rugsėjo pradžioje Berlyne vykstančioje prestižinėje elektronikos ir buitinės technikos prietaisų parodoje IFA 2017 ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės inovacijoms. Parodos lankytojai gali susipažinti su buitiniais prietaisais ir įrenginių patobulinimais, kurie jau artimiausiu metu persikels į mūsų virtuves. Technikos gamintojai išskiria penkias vyraujančias virtuvės tendencijas, kurios netolimoje ateityje negrįžtamai keis maisto gaminimą namuose.
Sutaupyti vietos virtuvėje ne taip ir sudėtinga. Jums padės šiuolaikiniai interjero sprendimai ir buitinės technikos naujovės. Deja, statistinė virtuvė mūsų kraštuose nėra įspūdingo dydžio. Jei pavyko sutalpinti stalą ir visą reikalingą buitinę techniką – tai jau didelis pasiekimas.
Šiemet prestižiniame pasaulio dizaino konkurse „iF Design Award“ specialiu prizu buvo apdovanotas Poznanės Menų universiteto studentės Barbaros Stelmachowskos virtuvės projektas „Kitchen Zero“. Dizainerė komisijos palankumo sulaukė už modulinę, lengvai transformuojamą, atvirą virtuvės baldų sistemą, kurią be didesnių pastangų galima pastatyti bet kur, o maistą ruošti ne tik namuose, bet ir, tarkim, gamtoje ar parke. Ar XXI amžiuje tokie mobilūs ir atviri virtuvės baldai kaip „Kitchen Zero“ gali pakeisti įprastus baldus su uždaromis spintelėmis? Greičiausiai dar ne.
Kaip funkcionaliai ir estetiškai įsirengti mažą, standartinio tipo virtuvę? Tai gali atrodyti nemenkas iššūkis, tačiau vadovaujantis profesionalių dizainerių patarimais ir pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo – lengvai išsprendžiamas. Svarbiausia žinoti, kad mažoms, iki 10 kv.m., virtuvėms galioja kiek kitokie principai nei didelėms ir erdvioms.
Didžiulė virtuvės spalvų įvairovė neretai gali tapti tikru iššūkiu siekiant išsirinkti labiausiai tinkančią bei patinkančią. Kaip nuspręsti? Nuo įprastos balta-juoda spalvų bei jų atspalvių kombinacijos, iki kontrastingų, „rėkiančių“ spalvų Jūsų virtuvėje: išsirinkti bus lengviau, jeigu vadovausitės mūsų pateikiamais paprastais žingsniais. Šie keli esminiai patarimai apie tai, kurie virtuvės baldai renkantis spalvas turėtų būti apsvarstyti pirmiausiai, gali būti itin naudingi. Tiesa, šiais patarimais nebūtinai turite vadovautis iš eilės.
Nors daugelyje šiuolaikinių namų virtuvės sala įsilieja į gyvenamąsias erdves, olandų interjero studija „i29“ sukūrė virtuvę, kuri labiau primena baldą,
o ne maisto ruošimo patalpą. Dizainerių siekis buvo sukurti virtuvės sistemą, kuri tiesiog išnyktų erdvėje.
Jei norite įsirengti jaukią ir funkcionalią virtuvę, visų pirma reikėtų susipažinti su „Bermudų trikampio“ teorija. Trys svarbiausios virtuvės zonos yra gaminimo zona (viryklė), produktų laikymo zona (šaldytuvas) ir plovimo zona (kriauklė). Sužinokite, kaip įsirengti šias zonas, kad darbas naujojoje virtuvėje būtų kuo lengvesnis ir malonesnis, ir išvengtumėte nemalonių netikėtumų.
Interjero dizainerė Goda Litinskienė, suprojektavusi funkcionalų, spalvingą ir įdomų jaunos vilniečių šeimos 75 kv. m dviejų miegamųjų naujos statybos buto interjerą, dalijasi idėjomis, kaip vizualiai užmaskuoti nedideliame bendrajame kambaryje įrengtą virtuvės zoną, kad ši netrikdytų stilistinės erdvės kompozicijos.
Kartais vartydami baldų katalogus arba žiūrėdami nuotraukas virtualioje erdvėje pavarviname seilę į nuostabias virtuves. Tokios didelės, erdvios... Bet grįžus į realybe suprantame, kad mūsų virtuvei dar toli iki to. O bėda kartais būna visai ne piniguose, o dėl to, kad Lietuvoje vyrauja mažos virtuvės. Tačiau, kas sakė, kad ir maža virtuvė negali būti kaip iš Holivudo filmo? Tikima, kad septyni drambliai neša laimę, štai septyni patarimai, kurie jūsų virtuvę pavers tikra svajone. Kaip tai padaryti, pataria „Ellin baldai“ specialistai.
Jei mėgstate gaminti, virtuvė bus vieta, kurioje lankysitės itin dažnai. Svarbu, kad visi produktai ir įrankiai joje būtų lengvai pasiekiami ir maisto ruošimas teiktų ne susierzinimą, eilinį kartą lankstantis ieškoti giliai paslėptų prieskonių ar puodų, o užtikrintumo jausmą, kai atsidarius spintelę ir stalčių, viskas juose yra taip, kaip norite. Vadovaudamiesi šiais paprastais patarimais, galėsite optimaliau išsirinkti tinkamus virtuvės baldus.
Jeigu neapleidžia jausmas, jog jūsų namų erdvė yra ankštoka, atidžiau apžiūrėkite kampus. Pradėkime nuo virtuvės. Nesvarbu, ar ruošiatės visiškai perdaryti virtuvę, ar norite tik smulkių pakeitimų, pateikiame 10 naudingų patarimų.
Svarbiausi veiksniai, kuriant virtuvės interjerą, tai planavimas ir ergonomika. Reikia taip išdėstyti virtuvės elementus, kad kiekvienas jų būtų po ranka tada, kai reikia, juk tai viena praktiškiausių namų zonų, kuri vis dažniau tampa ir vakarėlių traukos centru.