Sutaupyti vietos virtuvėje ne taip ir sudėtinga. Jums padės šiuolaikiniai interjero sprendimai ir buitinės technikos naujovės. Deja, statistinė virtuvė mūsų kraštuose nėra įspūdingo dydžio. Jei pavyko sutalpinti stalą ir visą reikalingą buitinę techniką – tai jau didelis pasiekimas.
Šiemet prestižiniame pasaulio dizaino konkurse „iF Design Award“ specialiu prizu buvo apdovanotas Poznanės Menų universiteto studentės Barbaros Stelmachowskos virtuvės projektas „Kitchen Zero“. Dizainerė komisijos palankumo sulaukė už modulinę, lengvai transformuojamą, atvirą virtuvės baldų sistemą, kurią be didesnių pastangų galima pastatyti bet kur, o maistą ruošti ne tik namuose, bet ir, tarkim, gamtoje ar parke. Ar XXI amžiuje tokie mobilūs ir atviri virtuvės baldai kaip „Kitchen Zero“ gali pakeisti įprastus baldus su uždaromis spintelėmis? Greičiausiai dar ne.
Jau keliolika metų Norvegijos sostinėje Osle gyvenantys Dangis ir Jolanta nenustoja stebėtis pažįstamų norvegų namuose stovinčiais virtuvės baldais. Pasak jų, susidaro įspūdis, kad pas visus norvegus virtuvės baldai arba baltos spalvos, arba įsigyti iš vienos populiarios baldų parduotuvės.
Buvo metas, kai virtuvė atliko tik savo pagrindinę funkciją, tad pagaminę maistą užverdavome duris ir iki kito karto negrįždavome. Vėliau, virtuvei atsikrausčius į bendrą erdvę, kurioje sukasi visas mūsų gyvenimas namuose, kilo būtinybė ją užmaskuoti ar bent įrengti taip, kad buitiškoji paskirtis būtų kuo mažiau atpažįstama.
Virtuvė neveltui yra vadinama namų širdimi. Juk tai ypatinga vieta, kuri savo jaukumu bei skaniais kvapais aplink pietų stalą suburia šeimą. Verta pasistengti, kad šioje skonių bei kvapų karalystėje būtų malonu ne tik valgyti, bet ir gaminti. Kad tai nevirstų kasdiene kančia, siūlome susipažinti su 5 idėjomis, kurios palengvins jūsų buitį.
Virtuvės dizainas - viena populiariausių interjero dizaino sričių, o virtuvė – erdvė, kurios dizainui tikriausiai išleisite daugiau pinigų nei kitoms namų erdvėms. Darydami remontą, daugelis žmonių pasikliauja savo pačių skoniu ir sugebėjimais, nes ne visų kišenės leidžia samdyti interjero dizainerį.
Sala virtuvėje, ką tai reiškia? Tai dalis virtuvės baldų, išdėstytų patalpos viduryje ar beveik viduryje. Stalas su kėdėmis, stovintis kambario viduryje – tai dar ne sala. Tai tik vieta atsisėsti, pavalgyti, kas yra įprastos virtuvės ar valgomojo stalo funkcijos. Salai būdingi kiti baldai ir kiek kitos funkcijos. Dažniausiai sala virtuvėje atsiranda tuomet, kai kambario ar erdvės centrinėje dalyje patalpinama spintelė, stalas su kriaukle ar virykle ir darbastalis maistui ruošti. Prie salos baldų gali būti prisišliejęs valgomasis stalas ar baras su keletu kėdžių.
Visiems gerai žinomas faktas, kad virtuvė yra svarbi erdvė namuose. Sumaniai apgalvotas virtuvės dizainas ne tik palengvins kasdieninį gyvenimą, bet ir pavers šią vietą traukos centru.
Virtuvė įprastai yra vienas iš judriausių kambarių namuose, todėl neretai joje esantys baldai greit nusidėvi – nubrozdinamos spintelės, stalviršiai tampa dėmėti, o sienos - nutrintos ir nubraižytos. Laimei, yra daugybė dalykų, kuriuos galima padaryti norint atnaujinti virtuvę be didelio remonto.
Ar galite įsivaizduoti modernią virtuvę be šaldytuvo? Sunkiai? Bet juk žmonės tūkstančius metų gyveno be šio įrenginio. Tai tikriausiai ir įkvėpė korėjietę dizainerę Jihyun Ryou sukurti sieninius laikiklius, kuriuos iš dalies galima būtų panaudoti vietoj šaldytuvo ir juose laikyti kai kuriuos greitai gendančius produktus, praneša leidinys “No Tech Magazine” leidinys.