Jei miniatiūrinės virtuvės plotas, atrodytų, apriboja bet kokią vaizduotę, reikia kuo protingiau išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą patalpoje, o tai nėra labai lengva. Vis dėlto maža patalpa nėra kliūtis kūrybiniams polėkiams ir įdomiems sprendimams virtuvėje, tad semkitės įkvėpimo iš mūsų pateiktų idėjų – galbūt pavyks kurią nors iš jų pritaikyti praktiškai savo namuose.
Laikai, kai virtuvė buvo tarsi pagalbinė patalpa, kurioje tik gamindavome maistą ir į kurią neįsileisdavome svečių, jau praėjo. Šiuolaikinės tendencijos virtuvės paskirtį apvertė aukštyn kojomis. Dabar mums svarbu ne tik patogumas, bet ir stilingas šios patalpos baldų bei buities technikos dizainas!
Jei manęs kas paklaustų, ką rašant apie interjerą sunkiausia apibūdinti, atsakyčiau, kad greičiausiai baltą sterilią virtuvės zoną: ji tobulai prisitaikiusi, kartais atrodo nepastebima, tad lyg ir nėra ką pasakyti... Bet peržiūrėdama ne vieną dešimtį nuotraukų supratau, kad balta spalva vizualiai užmaskuota buitinė virtuvės paskirtis dar nereiškia, jog čia nepamatysime originalių architektūrinių ar interjero dekoro sprendimų. Jie būtini, kad namai neatrodytų beveidžiai.
Jei virtuvėje praleidžiate daug laiko, joje greitai gali įsiviešpatauti netvarka. Pagalvokite, kiek laiko sutaupysite, jei visi daiktai bus sudėlioti tvarkingai, jei žinosite, kur viskas yra. Nedideli nebrangūs pokyčiai virtuvėje suteiks daug daugiau patogumo.
Ar atidarius virtuvės spintelę atrodo, kad ant galvos pasipils griūtis? Metas susidaryti planą ir imtis tvarkos. Pirmas žingsnis – sudarykite sąrašą ir suskirstykite į kategorijas viską, ką laikote spintelėse. Kitas žingsnis – suskirstykite lentyną skyriais. Į lengviausiai pasiekiamas lentynas dėkite kasdien naudojamus produktus – kavą, arbatą, cukrų, indus.
Sukurti funkcionalią, gerai atrodančią virtuvę visada yra siekiamybė. Kiekvienas atvejis, žinoma, unikalus ir kaip ji turi atrodyti geriausiai žinote būtent jūs, tačiau pateikiame jums paprastas ir universalias koncepcijas, kurios padės pertvarkant savo virtuvę.
Spinduliuojanti šiluma, jaukumu, nuolat besisukanti virtuvėje ir kupina daugybės idėjų. Tikriausiai jau ne vienas suprato, kad kalbama apie Beatą Nicholson. Tiesa, ji taip pat yra ir atvira – šią savaitę ištikimus gerbėjus pakvietė į lofte įrengtą virtuvę, kurioje vyksta laidos filmavimai.
Gamtos elementai virtuvėje gali suteikti jai antrą gyvenimą. Žinoma, mediena pasitelkiama visuomet, tačiau ją dekoruoti galima įvairiais būdais, taip paverčiant virtuvę erdve, kuri asocijuojasi su trumpa išvyka į gamtą.
Virtuvės interjere svarbų vaidmenį vaidina ne tik baldai, apdaila, buities prietaisai, bet ir apšvietimas, apie jį reikėtų pagalvoti prieš įrengiant ar pertvarkant jūsų virtuvę. Gerai apgalvotas apšvietimas gali paversti jūsų virtuvę vieta, kurioje jūs mėgsite gaminti ir bendrauti.
Vilniaus Antakalnio rajone įsikūrusiai daugiau nei 100 kv. m. ploto buto šeimininkei norėjosi erdvios ir spalvingos svetainės, kuri būtų sujungta su virtuve, kad užsukus draugų kompanijai vietoje būtų galima gaminti valgyti ir bendrauti.