Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai

 (1)
Įrengti vaiko kambarį mažoje erdvėje – nelengva užduotis. Dvi jaunos vilniečių šeimos ją sėkmingai įveikė, tinkamai suprojektavusios miego, žaidimų bei kitas būtinas zonas ir įgyvendinusios idėjas, atskleidžiančias, kaip gimus mažyliui galima originaliai, funkcionaliai ir nebrangiai koreguoti namus, įrengiant jaukias ir žaismingas vaikų erdves net svetainėje ar namo pastogėje.
© Augis Narmontas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į vis dar kuriamus namus, skirtus šeimos savaitgaliams ir atostogoms, pasikvietęs vilnietis Benas Venskaitis prasitarė, kad pirmiau juose planavo įrengti pirtį. Tačiau stebėdamas, kaip sparčiai auga sūnus, šią mintį kuriam laikui atidėjo ir suskubo įruošti jaukią erdvę atžalai.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad 80 m² namuko pastogėje įrengtame vaiko kambaryje beveik nėra vietos žaisti ir ilsėtis. Tačiau iš tikro 5 m² plote telpa visas keturmečio Henriko pasaulis. Į jį berniukas patenka iš tėvų miegamojo.

Viską savarankiškai projektavęs ir padaręs šeimininkas teigia, kad iš pušų lentų padaryti laiptai gražiau atrodytų be kilimo, o visą namuko koncepciją labiau išryškintų turėklai su stiklo sienele. Tačiau šių idėjų vyras neįgyvendino dėl labai paprastos priežasties: sūnus baimintųsi „kopti“ į savo kambarį, jei pro laiptus ar turėklus matytų pirmo aukšto objektus, kurie jo akytėmis dar atrodytų labai toli. Kad atžala jaustųsi drąsiau, tėtis išrinko prigesintos violetinės spalvos kilimą, o prie jo priderino aukso spalvos laikiklius.

Norėdamas suteikti berniuko kambariui daugiau žaismingumo ir savitumo, šeimininkas įkomponavo ažūrinę sienelę, dekoruotą H raidėmis. Pro ją patogu stebėti, ką sūnus veikia. Jaukumo ir vientisumo įspūdį sukuria to paties atspalvio natūralaus medžio sienų ir grindų lentos. Prie jų priderinta ir žemiškų ramių spalvų tekstilė: rudos bei pilkos pagalvėlės neužgožia erdvės ir leidžia karaliauti margaspalviams vaiko žaislams.

Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai
© Augis Narmontas
Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai
© Augis Narmontas

Originalus sprendimas: poilsio namo pastogėje įrengtas vaiko kambarys. Antrajame namuko aukšte dėmesį prikausto medinė ažūrinė sienelė, skirianti tėvų miegamąjį nuo vaiko kambario. Sienelėje dominuoja H raidė, simbolizuojanti vaiko vardą. Ją būsto šeimininkai nudažė baltai, derindami prie erdvėje vyraujančių natūralaus medžio tonų.

Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai
© Augis Narmontas

Mažyčiame vaiko kambaryje lovos nėra. Kadangi šiame namuke šeima leidžia tik savaitgalius arba atostogas, lovą atstoja čiužinys. Jį patogu pastumti ar pernešti į kitą vietą. Norėdami, kad vaiko kambarys įsilietų į bendrą interjerą, tėvai jame pritaikė klasikos elementų: auksu blizgantys sieniniai šviestuvai dera prie viso namo šviestuvų.

Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai
© Augis Narmontas

Puikus sprendimas! Mažą vaiko erdvę šeimininkai išnaudojo labai racionaliai: prie lango įkomponavo atviras lentynas, kuriose ilsisi žaislai ir knygos. Blizgūs pastarųjų laikikliai išduoda šeimininkų aistrą antikvarinėms detalėms. Šiuos laikiklius šeima įsigijo viename iš sendaikčių turgų Romoje.

Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai
© Augis Narmontas
Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai
© Augis Narmontas

Žaislų dėžę berniukui tėvai padarė patys. Pilkos spalvos rankų darbo medinė dėžė su sūnaus vardu suteikia kambariui savitumo. Ant jos nupiešta raketa išduoda ir mažamečio svajonę – tapti kosmonautu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaikų kambarys

Vaiko kambarys – kaip sukurti gražią ir saugią erdvę

Vaiko kambarys – labiausiai branginamo ir pažeidžiamiausio šeimos nario erdvė, todėl būtina ja tinkamai pasirūpinti bei sukurti vietą, kuri būtų ne tik maloni ir saugi, bet ir ugdytų vaiko savarankiškumą bei pasitikėjimą savimi.

Kaip išsirinkti baldus vaiko ar jaunuolio kambariui?

Viena iš šių metų interjero tendencijų yra praktiški ir funkcionalūs namai. Funkcionalus ir gerai įrengtas vaikų kambarys – būtinas tokių namų atributas, kadangi savo kambaryje vaikai praleidžia daug laiko tiek žaisdami, tiek ilsėdamiesi. Vaiko kambario baldai turi būti ne tik patogūs, bet taip pat turi patikti ir vaikui, todėl rinkdamiesi tinkamiausią sprendimą aptarkite su vaiku, ko jis norėtų. Žinoma, galutinį sprendimą priima tėvai, tačiau vaiko nuomonė renkantis baldus vaikams taip pat turi būti išklausyta, į ją reikėtų atsižvelgti.

Mažas didelis pasaulis: du vaikų kambariai (1)

Įrengti vaiko kambarį mažoje erdvėje – nelengva užduotis. Dvi jaunos vilniečių šeimos ją sėkmingai įveikė, tinkamai suprojektavusios miego, žaidimų bei kitas būtinas zonas ir įgyvendinusios idėjas, atskleidžiančias, kaip gimus mažyliui galima originaliai, funkcionaliai ir nebrangiai koreguoti namus, įrengiant jaukias ir žaismingas vaikų erdves net svetainėje ar namo pastogėje.

Ekspertai pataria, kaip stilingai ir praktiškai įrengti mokyklinuko kambarį

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir naujo kompiuterio. Dar vienas svarbus darbas – teisingai įrengtas vaiko kambarys. Dažniausiai mokyklinukų kambarių atnaujinimu tėvai pradeda rūpintis jau rugpjūčio pradžioje ir tai neretai užtrunka iki pat rugsėjo. Stilistė Agnė Jagelavičiūtė pataria, kaip įrengti mokyklinukų kambarį, kad šis būtų ir stilingas, ir vaikui naudingas.

Į ką atkreipti dėmesį renkant baldus vaikams

Artėjant mokslo metų pradžiai nemažai tėvų vis stipriau suka galvas, kaip savo vaikams išrinkti tinkamus baldus darbo vietai. Ergonomiškumas turėtų būti neabejotinai pagrindinis pasirinkimo kriterijus, bet toli gražu ne visi vaikiški darbo baldai tokie yra. Kaip juos atpažinti ir teisingai pasirinkti?

Kompromisai interjere: kambarys turi augti kartu su vaikais (1)

Nusiteikite nelengvoms deryboms – ieškosime kompromiso vaikų kambaryje. O ten, kaip ir vaikų pasaulyje, savos taisyklės. Mes, suaugusieji, norime, kad gyvenamojoje aplinkoje viskas būtų praktiška, kompaktiška ir universalu. Medžiagos turi būti ilgaamžės, praėjimai – trumpiausi, o visi daiktai – po ranka. Neskubėkite taikyti savo normų vaikams. Vaikų kambaryje turi būti daug įvairovės ir paslapčių!

Patarimai, kaip išsirinkti rašomąjį stalą

Nepaisant to, kad vis daugiau laiko namuose dirbame kompiuteriais, pasidėdami juos nors ir ant kelių, mokiniai ruošdami namų darbus vis dar skaito knygas, rašo į sąsiuvinius, piešia ant paprastų popieriaus lapų. Todėl rašomasis stalas dar nėra archajiškas mokinio aplinkos komponentas. Naujųjų rašomųjų stalų pasirinkimo įvairovė yra labai plati, tačiau rinktis stalą pagal grožį ar vaikų kambaryje pastatyti savo jaunystės rašomąjį stalą gali būti klaida. Ar viską apie juos žinote? Apie rašomuosius stalus pasakoja ManoNamai.lt kalbintos specialistės.

4 pasiūlymai, kaip dekoruoti paauglių kambarius (3)

Paauglių kambarius galima dekoruoti įvairiausiais stiliais: kičiniu, moderniu, klasikiniu. O beieškant kompromiso, galima sutvirtinti tėvų ir vaikų santykius.

Miego ABC: kaip išrinkti čiužinį vaikui?

Kūdikystė ir vaikystė – tai svarbiausi gyvenimo metai besiformuojantiems kaulams bei stuburui. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkant čiužinį savo atžalai, pataria Arūnas Pakamanis, specializuotų čiužinių parduotuvių „Miego centras” ekspertas.

Idėjos, kaip originaliai įrengti vaiko kambarį 50 nuotraukų (7)

Kaip įrengti vaiko kambarį, kad jis ne tik būtų saugus ir mielas pačiam vaikui, bet ir originalus? Jūsų dėmesiui – keletas laiko patikrintų idėjų.