Reklama

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?

Svetainė – vieta, kurioje laiką leidžiame su šeima ir svečiais. Svetainės remontas nebūtinai reiškia dideles išlaidas ir grandiozines pertvarkas. Egzistuoja begalė būdų, kaip mažais, bet esmingais pakeitimais suteikti savo svetainei naują veidą.
Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

1 patarimas: nudažykite kambarį ar jo dalį

Kambario perdažymas – pigus ir nesunkus būdas atšviežinti svetainę. Perdažius kambarį, jis akimirksniu tampa kitoks, įgauna naują nuotaiką. Nusipirkti dažų ir pasidarbuoti teptuku gali ir pradedantysis dekoratorius. Ką galima nuveikti su dažais? Paryškinti sienas, atnaujinti iš blusų turgaus įsigytus baldus arba senas grindis, išryškinti architektūrines kambario ypatybes... Sąrašą pratęskite patys.

Be to, nebūtina perdažyti didelių plotų, kad pasiektumėte trokštamą įspūdį. Galite išryškinti tik tam tikras vietas, kurias norite akcentuoti. Pasistenkite sugrupuoti spalvas ir kūrybiškai panaudoti skirtingus atspalvius. Pavyzdžiui, švelnia alyvine spalva nudažykite sieną už sofos. Tuomet parinkite panašaus tono atspalvius sienai apie langus ir kambario nišoms.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Jeigu mokėtės dailės mokykloje, puikiai žinote, kad kontrasto kūrimas – išties efektyvi meninė priemonė. Įsivaizduokime, kad turite baltą kambarį, kuris jums jau gerokai įkyrėjo. Išeitis labai paprasta – ryškiomis spalvomis išdažykite durų rėmus, o pačioms durims rinkitės kokią nors papildančią spalvą. Mėlynas rėmas puikiai atrodys su oranžinėmis durimis, violetinis – su geltonomis. Tai ypač patiks vaikams!

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Naujumo suteikiantį efektą išgausite nudažę tiek durų, tiek langų rėmus. Rėmams rinkitės tamsesnį atspalvį nei sienoms. Taip vienu šūviu nušausite du zuikius – kambarys atrodys gerokai erdvesnis.
Jeigu ant kambario sienų kabo lentynos, kodėl gi nepaeksperimentavus su jomis? Pabandykite nudažyti jas ryškia spalva. Jei esate ekspresyvus žmogus, vargu ar jus išgąsdins idėja nudažyti kiekvieną lentyną skirtinga spalva, išgaunant žaismingą vaivorykštės efektą. Tačiau jei esate ramesnis pilietis, rinkitės skirtingus tos pačios spalvos atspalvius, kad sukurtumėte subtilų ir harmoningą įvaizdį. Darbą užbaikite, sudėliodami knygas ar aksesuarus pagal spalvas.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Nepamirškite, kad spalvos naudojamos ne tik siekiant reikšmingai pertvarkyti kambarį, bet ir kaip geros savijautos katalizatorius. Ryškūs atspalviai suteiks jums daug energijos, ypač jei rinksitės šiltas, pavyzdžiui, geltoną ir oranžinę, spalvas. Jei remontas išsunkė jūsų jėgas, susikurkite raminantį spalvų pasaulį iš šviesiai žalios ir violetinės spalvos. Atminkite: kuo intensyvesnis atspalvis, tuo didesnį jaukumą jis kuria.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

2 patarimas: atnaujinkite kambarį

Negalvokite, kad vienintelis būdas atnaujinti savo svetainę – išmesti senus ir nusipirkti naujus baldus. Kartais pakanka baldus perstatyti pagal dizaino tinklalapyje nusižiūrėtą ar paties sugalvotą schemą – štai, kambarys beveik kaip naujas. Juk tai nieko nekainuoja (gal tik šiek tiek laiko ir prakaito), o baldus galite stumdyti tol, kol vaizdas bus be priekaištų. Pavyzdžiui, perstumkite stalą prie lango arba nusukite sofą nuo televizoriaus ir atsukite į židinį ar virtuvės erdvę.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Baldus galite atnaujinti pasitelkę į pagalbą darbščiųjų rankų būrelį. Sofą ir krėslus, kėdes aptraukite nauja medžiaga. Nesunkiai galite pakeisti užuolaidas, patiesti naują kilimą ar įrengti daugiau apšvietimo taškų. Patikėkite, svetainė išsyk taps jaukesnė. Taip pat galite atgaivinti senus daiktus. Grubaus kaimiško stiliaus stalo kojas patrumpinkite ir paverskite jį išskirtiniu kavos staliuku. Senovinį lagaminą panaudokite stalo žaidimams laikyti arba padėkite pagalvėlę ir paverskite vieta prisėsti. Nupūskite dulkes nuo sandėliuke besivoliojančios pintinės ir sudėkite į ją žurnalus ar reikalingus popierius.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Jeigu turite nusižiūrėję kokį nors patinkantį daiktą ar medžiagą, pataupykite ir įsigykite. Santūriame, paprastame interjere jis dar labiau išryškės. Vienas ar keli vertingi daiktai gali suteikti interjerui išties daug žavesio. Gal tai bus prabangūs tapetai, kuriais išklijuosite pagrindinę sieną, gal kokybiškas odinis krėslas, priderintas prie medinio staliuko, o gal šilkinės pagalvėlės.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

3 patarimas: paverskite kambarį jaukia asmenine erdve

Jokia erdvė neatrodys išbaigta be kruopščiai parinktų stilingų aksesuarų. Tai gali būti pagalvėlės, spalvingi keramikos dirbiniai, paveikslai. Svetainė gali atspindėti jūsų ar jūsų šeimos pomėgius, polinkius, skonį, priminti jums apie keliones ar brangius žmones. Pasikabinkite ant sienų senelių vestuvinę nuotrauką, įrėmintą genealoginį giminės medį, žemėlapį ar nuotraukų koliažą, atspindintį aplankytas pasaulio vietas.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Kad paverstumėte svetaine jaukia ir miela erdve, visai nebūtina keliauti į baldų saloną ar aksesuarų krautuvėlę. Pirmiausia apsidairykite aplink. Galbūt ką nors kolekcionuojate ir visai be reikalo slepiate nugrūdę į giliausią spintos kampą? Net jei tai batų kolekcija, tinkamai išdėstyta ji gali tapti patraukliu vizualiniu akcentu. Vieną kambario sieną net galite paversti galerijos erdve su įrėmintais vaikų piešiniais, abstrakčiomis ar impresionistinėmis kompozicijomis, kurias galite sukurti patys. Būkite originalūs!

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?
© Shutterstock nuotr.

Beje, visai nesvarbu, ar jūsų kolekcija sudaryta iš retų antikvarinių daiktų ar iš nebrangių mažmožių, – svarbu ją tinkamai pateikti. Geriausią efektą sukursite sugrupavę daiktus pagal spalvą, formą, dydį ar specifinę temą.

Dėmesio! Atsisiųsk naująją nemokamą „Sadolin Visualizer“ programėlę, nuskanuok norimą patalpą, išsirinki spalvą ir iš karto pamatyki, kaip ji atrodys po atnaujinimo. Savo idėjomis dalinkis su draugais, šeima ir kurkite savo svajonių namus kartu! Atsisiųsti programėlę galite paspaudę ČIA

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Svetainė

Svetainių pokyčiai: nuo salono iki nedidelės laisvalaikio erdvės

Ko gero, sunku būtų įsivaizduoti savo butą ar namą be svetainės. Tai neatsiejama pagrindinė, paprastai erdviausia, dalis, kurioje, jei jau būname namuose, praleidžiame nemažai laiko su šeima, svečiais ar tiesiog poilsiaujame po darbo dienos. Paprastai šiam kambariui įrengti investuojama daugiausiai laiko ir pastangų.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?

Svetainė – vieta, kurioje laiką leidžiame su šeima ir svečiais. Svetainės remontas nebūtinai reiškia dideles išlaidas ir grandiozines pertvarkas. Egzistuoja begalė būdų, kaip mažais, bet esmingais pakeitimais suteikti savo svetainei naują veidą.

Tinkamiausias svetainės interjeras pagal Zodiako ženklus (5)

Žmonės, gimę po skirtingais Zodiako ženklais, pasižymi ir skirtingais charakteriais. Taip pat skirtingai žiūri į tuos pačius daiktus. Ir apskritai – jie visi skirtingi. Žinoma, žmogaus charakteris ir skonis priklauso ne tik nuo to, koks jo Zodiako ženklas. Nors dauguma atvejų jo supratimas formuojasi darant įtaką aplinkai, vis dėlto nemažai susiję ir su jo intelektualumo bei išsilavinimo lygiu. Suprantama, ir pajamų.

Netikėta moters sėkmės istorija privers suklusti ir didžiausius skeptikus (11)

Yra žmonių, kurie įsitikinę: sėkmė loterijose – ne jiems. Jie niekada neperka loterijos bilietų, vengia dalyvauti žaidimuose, jų nevilioja net galimybė išlošti vertingų prizų. Tačiau sėkmė užklumpa tada, kai visai to nesitikime.

Kiek laiko tektų taupyti, kad atsinaujintum pabodusius svetainės baldus? (4)

Jaukūs namai – dažno svajonė, tačiau ją išpildyti kartais pritrūksta pinigų, laiko arba fantazijos.

Kaip padaryti, kad maža svetainė atrodytų erdvesnė? (3)

Daugelis mano, kad maža svetainė negali būti ideali. Tačiau yra begalė sėkmingų dizaino projektų, kurių originaliomis bei įspūdingomis idėjomis galite pasinaudoti ir taip vizualiai padidinti bet kokio mažo kambario (ypatingai svetainės) erdvę.

Dizainerės idėjos, kaip sukurti svajonių svetainę (2)

Gražus svetainės kambarys – svajonė, kuri labai lengvai gali virsti realybe. Tai pagrindinė vieta kiekvieno namuose, kur praleidžiame didžiąją dalį laiko su šeima ir draugais.

Kaip sukurti harmoniją svetainėje? (1)

Svetainė – tai zona, kurioje nuolat renkasi svečiai, o ir šiais šaltais žiemos vakarais norisi praleisti kuo daugiau laiko po apklotu ir tiesiog pabūti su artimaisiais. Tad kaip sukurti harmoniją šioje erdvėje?

Kaip neapsirikti renkantis valgomojo stalą (9)

Nepaisant to, kad šiais laikais greitas valgymas yra patogus ir kitąkart netgi valgoma atsistojus, prie kompiuterio ar pasidėjus indus ant palangės, susirinkti prie pusryčių, pietų ar vakarienės stalo vis dar yra sveikintina tradicija. Valgomojo stalų būna įvairių - nuo itin prabangių iki funkcionalių ir stilingų.

Idėjos, kaip įrengti mažą svetainę (9)

Galbūt daugumai įrengti mažą svetainę yra iššūkis, tačiau visgi tai yra žymiai lengviau nei dekoruoti didelę svetainę.

Pagrindinės svetainės interjero klaidos (4)

Svetainė - tai vieta, kurioje norime sutalpinti viską. Ir būtent dėl to labai dažnai svetainės virsta daiktų sandėliu, dėl to praranda stilistinį vientisumą ir dizaino lakoniškumą. Norint to išvengti, reikia labai atidžiai pažvelgti į tai, ką ir kaip išdėstome svetainėje.

5 būdai, kaip svetainę paversti svetingesne (4)

Svetainė – tai kambarys, kuriame dažniausiai tiesiog ilsimės arba priimame draugus. Kaip šiam kambariui suteikti jaukumo ir naujų atspalvių be papildomų investicijų, galite sužinoti sekdami žemiau pateikiamus 5 žingsnius.

Interjero idėjos nedidelei svetainei

Net jei ir gyvenate nedideliame bute, jame galima susikurti jaukią svetainę. Mažą erdvę dar labiau suspaudžia didelės sekcijos ar lentynos, tad jei turite daug daiktų, juos galbūt vertėtų sudėti kitoje vietoje, o svetainės erdvę išvalyti, paliekant tik keletą būtinų dalykų ir interjero akcentų. Štai kelios svetainių interjero idėjos.

Svetainė: svarbiausia namų vieta (9)

Interjero dizainerės Simonos nuomone po truputį atsiribojama nuo klasikinio stiliaus ir vis dažniau pasirenkamas modernus ar minimalistinis stilius – ypač kuriant svetaines. Skandinavų įkvėpti ieškojimai vis labiau užburia lietuvius.

Svetainės interjero idėjos I

Jei neįsivaizduojate, kaip galėtų atrodyti jūsų svetainė, kokios spalvos ir baldai tiktų, štai kelios idėjos. Namams jaukumo suteikti galima naudojant šiltas spalvas, įvairius aksesuarus, o interjerą pagyvinti - neįprastai dekoravus sienas ar ant jų įtaisius originalias lentynas.