Kaip neapsirikti renkantis valgomojo stalą

 (9)
Nepaisant to, kad šiais laikais greitas valgymas yra patogus ir kitąkart netgi valgoma atsistojus, prie kompiuterio ar pasidėjus indus ant palangės, susirinkti prie pusryčių, pietų ar vakarienės stalo vis dar yra sveikintina tradicija. Valgomojo stalų būna įvairių - nuo itin prabangių iki funkcionalių ir stilingų.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei norite turėti nepretenzingą, praktišką stalą ir kad nereikėtų jaudintis dėl kiekvieno įbrėžimo, rinkitės laminuotą stalo paviršių. Jis, priešingai nei medinis, yra atsparesnis karščiui ir drėgmei. Dar tvirtesnis – dvigubas laminatas.

Nepamirškite, kad ir stiklas šiais laikais kitoks – ne toks jautrus karščiui bei smūgiams. Stikliniai stalai ne tik gražūs ir tinka moderniame interjere, tačiau jie ir vizualiai praplečia erdvę. Dar vienas privalumas – toks stalas neuždengs gražių kėdžių.

Įvairių medžiagų derinimas – viena iš šiuolaikinių baldų dizaino tendencijų.

Dažnai stiklas derinamas su medžiu.

Labai gražus derinys – stiklinis paviršius ir pagrindas iš metalo ar akmens.

Itin tvirtas stalo paviršius – iš marmuro gabalėlių (marmuro daleles suvirina su smala). Puikus pasirinkimas virtuvei arba valgomajam, be to, galima parinkti tokią spalvą, kad ji derėtų prie kitų virtuvės baldų, grindų, šviestuvų ir akmeninio paviršiaus. Svetainėje toks staliukas sudarytų įdomų kavinės įspūdį. Būna stalų ir su natūralaus akmens paviršiais. Jie gražūs, puošnūs, tik labiau tinkami erdvioms patalpoms su atitinkamu stiliumi. Prabangus marmurinis stalas neabejotinai įpareigoja.

Kad stalas būtų patogus

Stalą rinkitės ne tik pagal kambario plotą, bet ir pagal įpročius, gyvenimo būdą, požiūrį į maistą, šeimos dydį. Kiek jūsų name gyvena žmonių? Ar visi kartu vakarieniaujate? Ar rengiate iškilmingas vakarienes? Atsakykite į šiuos klausimus. Galbūt paaiškės, kad jums apskritai nereikia didelio valgomojo stalo.

Vidutinio dydžio stalo metmenys – 120 ir 80 centimetrų. Už tokio stalo be vargo susės šeši asmenys. Vidutinis kėdės plotis – 40 centimetrų. Nesunku paskaičiuoti, kokio ilgio jums reikia.

Būtinai atsisėskite už stalo taip, kaip sėdite visada, pasidėkite ant krašto alkūnes. Vidutinis įprasto pietų stalo aukštis – 75 – 76 centimetrai. Būna ir žemesnių – 70 centimetrų modelių. Regis, vos kelių centimetrų skirtumas, tačiau kai kurie žmonės jaučia diskomfortą. Šiek tiek padidinti stalo aukštį (taip pat ir kėdžių) galima naudojant specialius priklijuojamus padėkliukus (jie saugo ir grindis).

Atsiminkite, kad atstumas tarp stalo paviršiaus ir kėdės turi būti nemažas, kad laisvai tilptų kojos. Jei atramos po stalo paviršiumi bus didelės, jums bus nepatogu sėdėti, nepriklausomai nuo to, ar stalas žemas, ar aukštas.

Atkreipkite dėmesį: prie stalo su tiesiomis kojomis tilps mažiau kėdžių, daugiausia susės šeši žmonės. Norint susodinti daugiau žmonių, reikia rinktis stalą su šiek tiek išlenktomis kojomis. Rekomenduojamas ir stalas su dviem atramomis, esančiomis centre. Žinoma, daugiausia kėdžių galima sustatyti po stalu su viena atrama (tokie stalai paprastai būna apvalūs).

Nemanykite, kad stalo stabilumas priklauso kojų skaičiaus. Stalas su dviem kojomis ne mažiau stabilus už stalą su keturiomis kojomis.


Shutterstock nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Svetainė

GALERIJA: 25 svetainės įrengimo idėjos, kurios padės atnaujinti šią ervdvę

Įrengiant svetainę dažnai skiriame per mažai atidumo ir kruopštumo. O juk būtent tai zona, kuri yra mūsų namų veidas: čia renkasi svečiai, čia ilsimės ar pažymime svarbias šeimos akimirkas. Gal pats metas į šią erdvę įnešti pokyčių vėjo?

Kaip pigiai ir greitai atnaujinti nusibodusį svetainės interjerą (1)

Kai namuose praleidžiame didžiąją gyvenimo dalį, interjeras ilgainiui pabosta.

Svetainių pokyčiai: nuo salono iki nedidelės laisvalaikio erdvės

Ko gero, sunku būtų įsivaizduoti savo butą ar namą be svetainės. Tai neatsiejama pagrindinė, paprastai erdviausia, dalis, kurioje, jei jau būname namuose, praleidžiame nemažai laiko su šeima, svečiais ar tiesiog poilsiaujame po darbo dienos. Paprastai šiam kambariui įrengti investuojama daugiausiai laiko ir pastangų.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?

Svetainė – vieta, kurioje laiką leidžiame su šeima ir svečiais. Svetainės remontas nebūtinai reiškia dideles išlaidas ir grandiozines pertvarkas. Egzistuoja begalė būdų, kaip mažais, bet esmingais pakeitimais suteikti savo svetainei naują veidą.

Tinkamiausias svetainės interjeras pagal Zodiako ženklus (5)

Žmonės, gimę po skirtingais Zodiako ženklais, pasižymi ir skirtingais charakteriais. Taip pat skirtingai žiūri į tuos pačius daiktus. Ir apskritai – jie visi skirtingi. Žinoma, žmogaus charakteris ir skonis priklauso ne tik nuo to, koks jo Zodiako ženklas. Nors dauguma atvejų jo supratimas formuojasi darant įtaką aplinkai, vis dėlto nemažai susiję ir su jo intelektualumo bei išsilavinimo lygiu. Suprantama, ir pajamų.

Netikėta moters sėkmės istorija privers suklusti ir didžiausius skeptikus (11)

Yra žmonių, kurie įsitikinę: sėkmė loterijose – ne jiems. Jie niekada neperka loterijos bilietų, vengia dalyvauti žaidimuose, jų nevilioja net galimybė išlošti vertingų prizų. Tačiau sėkmė užklumpa tada, kai visai to nesitikime.

Kiek laiko tektų taupyti, kad atsinaujintum pabodusius svetainės baldus? (4)

Jaukūs namai – dažno svajonė, tačiau ją išpildyti kartais pritrūksta pinigų, laiko arba fantazijos.

Kaip padaryti, kad maža svetainė atrodytų erdvesnė? (3)

Daugelis mano, kad maža svetainė negali būti ideali. Tačiau yra begalė sėkmingų dizaino projektų, kurių originaliomis bei įspūdingomis idėjomis galite pasinaudoti ir taip vizualiai padidinti bet kokio mažo kambario (ypatingai svetainės) erdvę.

Dizainerės idėjos, kaip sukurti svajonių svetainę (2)

Gražus svetainės kambarys – svajonė, kuri labai lengvai gali virsti realybe. Tai pagrindinė vieta kiekvieno namuose, kur praleidžiame didžiąją dalį laiko su šeima ir draugais.

Kaip sukurti harmoniją svetainėje? (1)

Svetainė – tai zona, kurioje nuolat renkasi svečiai, o ir šiais šaltais žiemos vakarais norisi praleisti kuo daugiau laiko po apklotu ir tiesiog pabūti su artimaisiais. Tad kaip sukurti harmoniją šioje erdvėje?