8 patarimai, kaip pasiekti maksimalios erdvės įspūdį mažoje svetainėje

Mažos svetainės interjero kūrimas nėra lengva užduotis. Kadangi šiame kambaryje yra praleidžiama nemaža paros dalis, norisi, kad jis būtų ne tik jaukus, bet ir kiek įmanoma patogus ir estetiškai patrauklus. Laikantis kelių dekoravimo triukų, mažą svetainę galima įrengti taip pat funkcionaliai bei skoningai, kaip ir erdvią svetainę.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bendri mažos svetainės erdvės planavimo patarimai

Visagalė šviesa. Visiems gerai žinomas interjero projektavimo faktas – tinkamai apšviesta erdvė vizualiai atrodo erdvesnė nei iš tiesų yra. Tad kuriant mažos svetainės interjerą, reikia kuo labiau išnaudoti natūralią šviesą (pavyzdžiui, nenaudoti dieninių užuolaidų, rinktis šviesią apdailos spalvą bei blizgesio turinčius akcentus, nes jie atspindi šviesą).

Be natūralios šviesos šaltinis, dirbtinis apšvietimas tokioje erdvėje atlieką tokį pat svarbų vaidmenį. Mažoje svetainėje rekomenduojama vengti toršerų bei stalinių šviestuvų, nes jie užima papildomą vietą. Geriau naudoti lubinius, kabinamus bei sieninius šviestuvus.

Tvarkos jausmas kuriamas tinkamai laikant daiktus. Tvarka ir erdvės neapkrautumas kuria „lengvo“ interjero įspūdį. Mažoje erdvėje sandėliavimas yra problematiškas, tad reikia ieškoti funkcionalių sandėliavimo sprendimų. Vienas iš galimų sprendimų – baldai su paslėptomis sandėliavimo talpomis, pavyzdžiui, kavos staliukus-krepšys, nuo kurio nuėmus stalviršį, atsiveria talpa daiktams sudėti.

8 patarimai, kaip pasiekti maksimalios erdvės įspūdį mažoje svetainėje
© Shutterstock

Spalvų paletės svarba. Interjero spalvų paletė daro įtaką erdvės dydžio suvokimui. Norint sukurti erdvios svetainės įspūdį, rekomenduojama vengti itin tamsių apdailos spalvų bei masyvių raštų, nes jie vizualiai mažina erdvę. Mažiems kambariams labiausiai tinka šviesios bei neutralios spalvos. Geriausia tokioje erdvėje laikytis trijų spalvų paletės. O norint mažai svetainei suteikti papildomo charakterio, geriausia naudoti ryškesnių spalvų akcentus bei smulkius raštus.

Triukai, kurie padeda sukurti papildomos erdvės įspūdį

Sofos orientacija į langą. Norint sukurti papildomos erdvės įspūdį, patariama sofą mažoje svetainėje statyti prieš langą, arba, jei to padaryti neįmanoma, prieš veidrodį, taip erdvė atrodys kur kas atviresnė.

8 patarimai, kaip pasiekti maksimalios erdvės įspūdį mažoje svetainėje
© Shutterstock

Triukas su užuolaidų karnizais. Sumanus interjero triukas, kuris apgauna akį ir sukuria aukštesnio kambario įspūdį – užuolaidų karnizo kabinimas kuo arčiau lubų. Nesvarbu, kurioje vietoje baigiasi lango rėmas, aukštai pakabintos užuolaidos kambariui suteikia papildomos vizualinės erdvės.

Veidrodžiai. Nors šis triukas žinomas daugumai, tačiau jis yra tikrai veiksmingas. Mažoje svetainėje pakabintas dekoratyvus veidrodis teikia papildomos šviesos bei erdvės. Taipogi tai yra elegantiškas interjero aksesuaras, kuris gali atlikti paveikslo vaidmenį.

Baldai mažai svetainei

Žemi baldai. Dideli ir sunkūs baldai mažoje svetainėje – didžiausia klaida. Baldai erdvėje turi atrodyti proporcingai. Tokiam kambariui rekomenduojama rinktis lengvus ir žemus baldus (žemi baldai sudaro aukštesnės erdvės įspūdį).

8 patarimai, kaip pasiekti maksimalios erdvės įspūdį mažoje svetainėje
© Shutterstock


Vintažiniai (angl. mid-century modern) baldai. Vintažinio stiliaus baldai šiuo metu yra itin populiarus pasirinkimas. Jų išskirtinės savybės yra lengvumas ir išraiškingumas. Tokie baldai neapsunkina erdvės ir kartu jai prideda papildomo charakterio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Svetainė

8 patarimai, kaip pasiekti maksimalios erdvės įspūdį mažoje svetainėje

Mažos svetainės interjero kūrimas nėra lengva užduotis. Kadangi šiame kambaryje yra praleidžiama nemaža paros dalis, norisi, kad jis būtų ne tik jaukus, bet ir kiek įmanoma patogus ir estetiškai patrauklus. Laikantis kelių dekoravimo triukų, mažą svetainę galima įrengti taip pat funkcionaliai bei skoningai, kaip ir erdvią svetainę.

Gudrybės, kurios pavers svetainę erdvesne

Jeigu norime gyventi ramiai, be daiktų keliamo streso ir tvarkymuisi skirti kuo mažiau laiko, verta pagalvoti kiek daug jų mums reikia. Taigi žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atrastais būdais, kaip galima susisteminti svetainę, įvesti joje daugiau tvarkos ir atsikratyti tai, kas nėra būtina.

Sofa – kaip išsirinkti tinkamiausią šio baldo spalvą? (1)

Sofa – centrinis ir pats svarbiausias svetainės atributas. Ant šio baldo leidžiame savo laisvalaikį (skaitydami knygas, žiūrėdami televizorių). Taip pat ant jos kviečiame prisėsti užsukusius svečius. Kadangi tai nėra pigi investicija, renkantis tinkamiausią sofą savo svetainei, reikia įvertinti ne vieną svarbų jos aspektą.

GALERIJA: 25 svetainės įrengimo idėjos, kurios padės atnaujinti šią ervdvę

Įrengiant svetainę dažnai skiriame per mažai atidumo ir kruopštumo. O juk būtent tai zona, kuri yra mūsų namų veidas: čia renkasi svečiai, čia ilsimės ar pažymime svarbias šeimos akimirkas. Gal pats metas į šią erdvę įnešti pokyčių vėjo?

Kaip pigiai ir greitai atnaujinti nusibodusį svetainės interjerą (1)

Kai namuose praleidžiame didžiąją gyvenimo dalį, interjeras ilgainiui pabosta.

Svetainių pokyčiai: nuo salono iki nedidelės laisvalaikio erdvės

Ko gero, sunku būtų įsivaizduoti savo butą ar namą be svetainės. Tai neatsiejama pagrindinė, paprastai erdviausia, dalis, kurioje, jei jau būname namuose, praleidžiame nemažai laiko su šeima, svečiais ar tiesiog poilsiaujame po darbo dienos. Paprastai šiam kambariui įrengti investuojama daugiausiai laiko ir pastangų.

Kaip nesunkiai ir pigiai atnaujinti svetainę?

Svetainė – vieta, kurioje laiką leidžiame su šeima ir svečiais. Svetainės remontas nebūtinai reiškia dideles išlaidas ir grandiozines pertvarkas. Egzistuoja begalė būdų, kaip mažais, bet esmingais pakeitimais suteikti savo svetainei naują veidą.

Tinkamiausias svetainės interjeras pagal Zodiako ženklus (5)

Žmonės, gimę po skirtingais Zodiako ženklais, pasižymi ir skirtingais charakteriais. Taip pat skirtingai žiūri į tuos pačius daiktus. Ir apskritai – jie visi skirtingi. Žinoma, žmogaus charakteris ir skonis priklauso ne tik nuo to, koks jo Zodiako ženklas. Nors dauguma atvejų jo supratimas formuojasi darant įtaką aplinkai, vis dėlto nemažai susiję ir su jo intelektualumo bei išsilavinimo lygiu. Suprantama, ir pajamų.

Netikėta moters sėkmės istorija privers suklusti ir didžiausius skeptikus (11)

Yra žmonių, kurie įsitikinę: sėkmė loterijose – ne jiems. Jie niekada neperka loterijos bilietų, vengia dalyvauti žaidimuose, jų nevilioja net galimybė išlošti vertingų prizų. Tačiau sėkmė užklumpa tada, kai visai to nesitikime.

Kiek laiko tektų taupyti, kad atsinaujintum pabodusius svetainės baldus? (4)

Jaukūs namai – dažno svajonė, tačiau ją išpildyti kartais pritrūksta pinigų, laiko arba fantazijos.