Sofa – centrinis ir pats svarbiausias svetainės atributas. Ant šio baldo leidžiame savo laisvalaikį (skaitydami knygas, žiūrėdami televizorių). Taip pat ant jos kviečiame prisėsti užsukusius svečius. Kadangi tai nėra pigi investicija, renkantis tinkamiausią sofą savo svetainei, reikia įvertinti ne vieną svarbų jos aspektą.
Yra žmonių, kurie įsitikinę: sėkmė loterijose – ne jiems. Jie niekada neperka loterijos bilietų, vengia dalyvauti žaidimuose, jų nevilioja net galimybė išlošti vertingų prizų. Tačiau sėkmė užklumpa tada, kai visai to nesitikime.
Reprezentacinė namų zona, kur kviečiame svečius, jauki šeimos surinkimo vieta, poilsio erdvė, valgomasis, maisto gaminimo zona – visos šios funkcijos ir dar daugiau priskiriama pagrindinei namų erdvei. Todėl projektuojant zonas būtina atsižvelgti į daugiasluoksnę gyvenamojo kambario paskirtį ir išsaugoti geriausias funkcijos ir estetikos proporcijas.
Kiekvienuose namuose yra knygų, bet ne kiekvienuose - dailių lentynų joms laikyti. Paprastai knygų lentynomis nuklota kuri nors kambario siena - toks variantas patogus praktiškiems žmonėms, mėgstantiems vienodus daiktus laikyti vienoje vietoje. Tačiau ką daryti tiems, kurie nori, kad kiekvienas baldas kartu būtų ir interjero akcentas?