Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone

 (1)
Kūrybiškas požiūris ir dėmesys detalėms bendrovės „Kauno architektai“ komandai, projektavusiai renovuojamos senos sodybos interjerą, leido išvengti standartinių sprendimų, būdingų užmiestyje, gamtos prieglobstyje, statomoms sodyboms, ir padėjo sukurti elegantišką, šiuolaikišką ir funkcionalią gyvenamąją erdvę, kurioje harmoningai sugyvena praeitis ir dabartis, modernios technologijos ir išraiškinga tradicijos interpretacija.
© Jevgenija Žukova

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gražioje gamtos apsuptyje įrengtos sodybos namas buvo renovuojamas iš esmės, projekto autoriai – studijos „Kauno architektai“ komanda – pasakojo, kad šio proceso metu iš esmės pakeistas tiek pastato eksterjeras, tiek funkcinis vidinių erdvių išdėstymas. Buvo siekiama sukurti šiuolaikišką, funkcionalią ir patogią gyvenamąją erdvę, todėl pirmajame aukšte išgriautos kone visos senosios pertvaros ir įrengtas vienas didelis bendrasis kambarys su keliomis funkcinėmis zonomis – atvira svetaine ir valgomuoju bei šiek tiek uždaresne virtuve. Projektuojant interjerą vienas pagrindinių prioritetų buvo stiliaus prasme nenutolti nuo sodybą supančios gamtos įvaizdžio, susieti namo ir jame esančių daiktų praeitį ir dabartį, šiuolaikiškas technologijas ir kūrybiškumą, todėl didelis dėmesys skirtas medžiagų ekologiškumui bei natūralumui. Dėl šios priežasties pasirinktos neįprastos apdailos medžiagos: pirmojo aukšto sienos padengtos natūralaus molio tinku – sveika ir ekologiška medžiaga, kuri suteikė ne tik jaukumo bei šilumos, bet ir unikalumo, sukūrė išskirtinę faktūrą.

Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone
© Jevgenija Žukova

Name buvo išsaugotas senas, per abu aukštus einantis kaminas. Projekto autoriai jam suteikė svarbaus interjero akcento vaidmenį. „Židiniui dekoruoti ieškojome išskirtinio meistro – menininko, kuris sukurtų autentišką unikalų meno kūrinį. Menininko Manto Petravičiaus tinkavimo moliu darbai viršijo mūsų lūkesčius – naudodamas įvairias technologijas padengė viso namo sienas. Kamino plokštuma taip pat buvo padengta natūraliu molio tinku, jis, paveiktas metalo dažų ir tam tikro aktyvatoriaus, atrodo tarsi natūraliai surūdijęs paviršius. Šios plokštumos atspalviai padiktavo viso interjero spalvinę gamą ir tapo baltos klasikinių formų krosnelės puikiu fonu“, – pasakojo dizaino projekto autorės.

Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone
© Jevgenija Žukova

Nors senas sodybos pastato eksterjeras buvo iš esmės atnaujintas, padidinti langai, tačiau medinis pastatas, dekoruotas tradiciniais raižytais medžio puošybos elementais, natūraliai įsilieja į lietuviško užmiesčio kraštovaizdį.

Interjero autoriai pasakojo ilgai ilgai ieškoję šiam projektui tinkamų – lietuviškų, natūralaus medžio, klasikinio dizaino, ypač kokybiškų – baldų. O rado juos vartydami MANO NAMAI leidinio puslapius

„Pasirinkome „Kemenos namus“ kaip išskirtinio dizaino baldų gamintoją, visiškai atitinkantį mūsų viziją praeitį derinti su dabartimi, funkcionalumą – su estetiškumu, klasikinius elementus – su moderniomis detalėmis. Jų klasikiniai baldai, menininko dekoruoti autentiškais gamtos motyvų, lietuvių tautosakos piešiniais bei raižiniais, harmoningai papildė kuriamą interjero koncepciją“, – džiaugėsi interjero dizainerės.

Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone
© Jevgenija Žukova

Prie namų „vizitinės kortelės“ – natūralių, rankomis dekoruotų korpusinių baldų – projekto autoriai derino ir kitus elementus: rinkosi medžio, odos, akmens paviršius, didelį dėmesį skyrė kokybei, funkcionalumui, patvarumui, ilgaamžiškumui. „Atitinkančius šiuos reikalavimus baldus – svetainės sofą, kavos staliukus prie jo, valgomojo stalą ir visas kėdes – radome „Interio“ salone, prekiaujančiame italų dizaino produkcija. Lietuvių ir italų dizaino baldų duetas puikiai papildė vienas kitą ir pabrėžė kuriamą šiuolaikiškumo ir tradicijos dermę“, – pasakojo projekto autoriai.

Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone
© Jevgenija Žukova

Kad klasikinių baldų detalės nepaskęstų to paties stiliaus aplinkoje, projekto autoriai pritaikė modernių fragmentų su subtiliomis klasikinėmis detalėmis: modernus italų dizaino valgomojo stalas su akmens keramikos stalviršiu ir medine koja, įspūdingas moderniai klasikines formas interpretuojantis „Karman“ šviestuvas virš jo, švelnios lenktos formos virtuvės maišytuvas, primenantis tulpę.

Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone
© Jevgenija Žukova


Švaros ir šviesos įspūdį interjere padėjo kurti ir baltos spalvos šviestuvai. Jie taip pat pabrėžė kuriamą artumo gamtai viziją – ant sienų atsirado sraigių apkramtytų lapų formos šviestuvų su pačių sraigių dekoro elementais, šviestuvas „Pelėda“ WC zonoje, trys paukščiai, tupintys ant šviestuvų virš virtuvės „salos“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodybos

Stereotipus laužanti 120 kv. m sodyba Kauno rajone (1)

Kūrybiškas požiūris ir dėmesys detalėms bendrovės „Kauno architektai“ komandai, projektavusiai renovuojamos senos sodybos interjerą, leido išvengti standartinių sprendimų, būdingų užmiestyje, gamtos prieglobstyje, statomoms sodyboms, ir padėjo sukurti elegantišką, šiuolaikišką ir funkcionalią gyvenamąją erdvę, kurioje harmoningai sugyvena praeitis ir dabartis, modernios technologijos ir išraiškinga tradicijos interpretacija.

170 kv.m sodyba Varėnoje: tradicija ilsėtis romantiškai (11)

Medinės rąstų sienos, nendrinis stogas, kieme – šulinys akmeniniu rentiniu ir natūralių akmenų tvora. Toks ar panašus kaimo sodybos įvaizdis šiandien jau tampa kone tradicinis: turi romantiškų aliuzijų į istorinę praeitį, bet tuo pat metu yra šiuolaikiškas ir modernus, atitinka ekologinius sveiko gyvenimo natūralioje aplinkoje aspektus ir traukia miestiečius neišmatuojama vienkiemių ramybe gražiame Lietuvos kampelyje.

100 kv.m. sodybos Utenoje interjeras, kuriame vyrauja harmonija (41)

Kai vienam užsakovui norisi solidžios klasikos, o kitam – romantiškojo, bet tuo pačiu modernaus Provanso, dizaineriui tenka būti ypač išradingam ir laviruoti tarp dviejų skonių, siūlant tokius sprendimus, kad visos pusės liktų patenkintos. Šiame sodybos projekte to pasiekti padėjo harmoningas erdvės planas ir kruopščiai apgalvoti spalviniai sprendimai.

Įgimtas jaukumas 190 kv.m. rąstiniame vasarnamyje netoli Vilniaus (26)

„Rąstiniame name labai lengva kurti. Rąstų medžiaga, tekstūra ir įgimta medžio šiluma praktiškai savaime skleidžia jaukumą – šias medžio savybes norisi tik pabrėžti“, – jauna architektė Ringailė Cibulskytė taip kalba apie savo naują projektą – rąstinio užmiesčio vasarnamio interjerą, kuriame susipina minimalistiniu principu išgrynintos erdvės formos, natūralios medžiagos ir gamtiniai akcentai, skandinaviška estetika ir subtilūs tautiniai leitmotyvai.

120 kv.m. sodyba Trakuose, kurioje karaliauja natūralios medžiagos (28)

Dizainerio Ernesto Možeikos suprojektuotas sodybos interjeras pasižymi moderniu skandinavišku stiliumi. Toks stilius pasirinktas atsižvelgiant į projekto idėją – tai vasarnamis, kuriame būtų galima pailsėti savaitgaliais, minimalistinė neutrali erdvė, kuriai nereikėtų daug priežiūros.

Ką reikia žinoti kuriant ar atnaujinant sodybą (4)

Jeigu vis pasvajojate apie nuosavą senovišką sodybą ar atgavote begriūvančius savo tėvų ar senelių namus, neskubėkite pradėti griovimo darbų: kirsti dešimtmečiais augusių medžių ir lyginti darledynmečio suformuotų kalvelių. Senelių namus galima sumaniai atnaujinti. Kaip atnaujinti ar nuo nulio statyti savo svajonių sodybą detaliai aprašoma knygoje „Kaimo statyba. Dzūkija“. Su skaitytojais dalinamės ištrauka iš šios knygos.

Ir Lietuvoje skoninga prabanga gali veržtis per kraštus: 250 kv.m. sodyba Trakuose (142)

Matyt, kiekvieno lietuvio svajonė yra sodyba prie ežero. Tad šįkart paganykime akis į prabangią sodybą Trakuose, kuriai nieko netrūksta.

Moderni tradicinės 80 kv.m. sodybos versija ramiame Aukštaitijos kampelyje (106)

Ramiame Aukštaitijos kampelyje, miško apsupty prie tvenkinio iškilusi mieste gyvenančių šeimininkų poilsiui skirta sodyba – tarsi šiuolaikiška tradicinės kaimo trobos interpretacija.

Tobulam poilsiui: balta sodyba kaime (27)

Visi žino: balta spalva - nepraktiška. Ypač kaimo sodyboje. Tačiau baltas interjeras sukuria ypatingą jaukumą ir šviesesne padaro net niūriausią dieną.

250 kv.m. sodyba Aukštaitijoje: modernios etno interpretacijos (29)

Ramiame Aukštaitijos krašto kaime, senų trobesių vietoje prieš keletą metų iškilusi mieste gyvenančių šeimininkų poilsiui skirta sodyba patraukia akį savo šiuolaikiškumu, tačiau tuo pat metu natūraliai įsilieja į kasdienišką lietuviško kaimo ir jį supančios gamtos ritmą. Sodybos interjerą projektavusi architektų komanda nesistengė moderniame name dirbtinai sukurti tradicinės „kaimiškosios autentikos“, bet atsižvelgdama į aplinkos kontekstą kruopščiai derino apdailos medžiagas, baldus, koloritą bei pritaikė originalių stilizuotų etnografinių detalių.