Medinės rąstų sienos, nendrinis stogas, kieme – šulinys akmeniniu rentiniu ir natūralių akmenų tvora. Toks ar panašus kaimo sodybos įvaizdis šiandien jau tampa kone tradicinis: turi romantiškų aliuzijų į istorinę praeitį, bet tuo pat metu yra šiuolaikiškas ir modernus, atitinka ekologinius sveiko gyvenimo natūralioje aplinkoje aspektus ir traukia miestiečius neišmatuojama vienkiemių ramybe gražiame Lietuvos kampelyje.
Sezonas prasidėjo. Daugelis savaitgaliams ir net atostogoms emigruojame į kaimo sodybas ir užmiesčio vilas. Tad natūralu, kad čia norime įsikurti kuo jaukiau ir patogiau. Architektės Jūratė Norkutė ir Miglė Šalnaitė, neseniai baigusios projektuoti vilniečių sodybą gražiame Aukštaitijos miestelyje, pataria, kas svarbiausia kuriant sodybos interjerą.
Netoli Vilniaus, atokiame vienkiemyje įsikūrusioje sodyboje jauna vilniečių šeima jau pamėgo leisti vasaras. Per kelerius metus seni trobesiai pasipuošė čia rastų senovinės buities rakandų kompozicijomis, kieme sužydo kaimiškų gėlių darželis, o greta namo atsirado daržovių ir prieskoninių augalų daržas.
Klasikinis angliškas kaimo sodybų stilius išgrynintas dar XIX a. pabaigoje. Nuo tada nelabai kas keitėsi. Šis stilius itin jaukus, romantiškas, jį paprasta sukurti patiems, bei lengvai pritaikomas įvairiose klimato juostose. Jei svajojate apie sodybą kaip iš senų angliškų detektyvų, pradėkite nuo aplinkos.
Darbėnuose įsikūrusi Airinos ir Artūro Valantinų sodyba apylinkėse garsėja išpuoselėta aplinka ir skulptūrų gausa. Čia net galima išvysti garsiojo Briuselio berniuko kopiją. Ją šeimininkai įsigijo pačią pirmąją, tik pradėję sodybos pertvarkymą.
Ar kada svajojote gyventi gamtos apsuptyje ir tuo pačiu mėgautis aukščiausios klsės viešbučio privalumais? Entre Cielos, argentinietis architektas iš Mendozos miesto būtent tai ir siūlo: gamtą po kojomis ir pro langus bei patogius buitinius privalumus, rašo inhabitat.com.
Buvę kauniečiai Eglė ir Vytautas Žaltauskai prieš maždaug penkerius metus miestietišką buitį iškeitė į gyvenimą gamtoje. Plynoje vietoje natūrinį ūkį kurti pradėjusi pora atrado paprasto, su aplinka darnaus būvio privalumus. Ir pripažįsta, kad ankstesnio gyvenimo suformuotus stereotipus laužo iki šiol.