Kūrybiškas požiūris ir dėmesys detalėms bendrovės „Kauno architektai“ komandai, projektavusiai renovuojamos senos sodybos interjerą, leido išvengti standartinių sprendimų, būdingų užmiestyje, gamtos prieglobstyje, statomoms sodyboms, ir padėjo sukurti elegantišką, šiuolaikišką ir funkcionalią gyvenamąją erdvę, kurioje harmoningai sugyvena praeitis ir dabartis, modernios technologijos ir išraiškinga tradicijos interpretacija.
Asvejos regioniniame parke, netoli vieno gražiausių Lietuvos ežerų naujai pastatytoje rąstinėje sodyboje atsiskleidžia šiuolaikinio pasiturinčio miestiečio gyvenimo standartai atokiame kaime: čia architektūra prisitaiko prie kraštovaizdžio, šiuolaikiškas interjeras įsilieja į natūralią aplinką, o miestiečių šeimininkų įpročiai persipina su poreikiu sukurti jaukią, mielą aplinką, tinkamą pailsėti po darbo dienos ir susiburti gausiai šeimynai.
Vasarą gyvenimas persikelia į lauką – pusryčiaujame, ilsimės ar leidžiame laiką su draugais terasoje, todėl čia norime sutalpinti visą „komforto komplektaciją“: jaukią ir estetišką aplinką, patogius ir minkštus krėslus, didelį stalą bei lauko židinį su plevenančia ugnimi...
Menininkų Dalios ir Lino Kriščiūnų sodyba žurnale „Mano Namai“ buvo publikuota 2004 m., tačiau iš jos galime daug ko pasimokyti ir dabar. Svarbiausia menininkų taisyklė – grožis gali būti sukurtas tiesiog tvarkingame natūralume.
Kartais visa, ko reikia patogiam gyvenimui, telpa į 10 kvadratinių metrų. Viena švedų architektų kompanija sukūrė miniatiūrinį namelį, kuris gali tapti puikiu vasarnamiu porai arba studento būstu. Namelis užima tik 10 kvadratinių metrų ir yra gan pigus.
Daiva ir Darius Eidikiai 15 arų sodybą Kaune įsigijo prieš 20 metų. Tačiau tik prieš 8 metus pasistatę naują namą pradėjo formuoti ir sklypo želdynus. Tai atlikti nebuvo sunku: sodybos šeimininkų hobis ir pragyvenimo šaltinis – dekoratyviniai augalai. Eidikiai pasidalijo vertingais patarimais, kaip skoningai ir nebrangiai apželdinti vidutinio dydžio ar mažos sodybos sklypą.
Jauki terasa gali tapti visos sodybos ašimi. Tai gali patvirtinti Viktorija iš Švėkšnos miestelio, Šilutės rajono. Jos šeima daug laiko praleidžia 20 kvadratinių metrų terasoje. Čia sodybos šeimininkai kepa kepsnius ir vakaroja su draugais ne tik vasarą, bet ir žiemą.
Vasara - tai metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Tam labiausiai tinka sodybos, tačiau svarbu, kad šalia būtų ne tik skaidrus ežeras, bet ir pačiame name tvyrotų maloni atmosfera. Tam yra svarbūs 5 aspektai, kuriuos ir pateikiame straipsnyje.
Kivylių gyvenvietėje (Akmenės rajonas) veikia pirtis, pastatyta iš šiaudų – vienintelė tame krašte. Jos sumanytojas Algirdas Norvaišas kvietė kaimynus pasimokyti, tačiau statybvietėje niekas nepasirodė. Galbūt todėl, kad neįsivaizduoja, jog ir patys galėtų kūrenti ugnį tarp šiaudinių sienų, sukelti aukštą temperatūrą ir nebijoti gaisro. Iš tikrųjų jo pavojus, kaip teigia eksperimentatoriai, esąs mažesnis, negu medinėje pirtelėje.
Gražiame Aukštaitijos kampelyje, didelio ežero pakrantėje, įrengta užmiesčio sodyba, kur vasaros laisvadienius leidžia mieste gyvenantys šeimininkai, išsiskiria šiuolaikiškais architektūriniais sprendimais, tačiau kartu natūraliai įsilieja į gamtinę aplinką. Projekto autoriai, atsižvelgdami į sodybą supančią aplinką, kruopščiai derino statinio formas, koloritą, statybos ir apdailos medžiagas.