Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors prancūzišką interjero stilių, kurį apima tiek paryžietiški butai, tiek Provanso nuojautų kupini vasarnamiai, yra sudėtinga uždaryti į vieną bendrą „dėžutę“, tačiau yra keletas bruožų, kurie yra itin svarbūs prancūziškiems namams, o šiame interjere jų yra tikrai ne vienas.

Pirmiausia tai architektūrinės detalės, kurios primena pastato istorinę praeitį. Prancūzai labai gerbia tokias detales ir stengiasi jas išsaugoti. Šiame būste jų yra tikrai ne viena: aukštos lubos, sienų lipdiniai, durų apvadai, židinys ir t.t. Visos šios detalės interjerui suteikia išskirtinio, tik jam vienam būdingo charakterio.

Kita prancūziško stiliaus savybė, kurią žaviai iliustruoja šis interjeras, yra iš pirmo žvilgsnio nederančių detalių jungimas į žaismingai atrodančią visumą. Šiuose namuose nėra stengiamasi sukurti tobulai suderinto interjero įspūdžio. Interjere vyrauja eklektiškumas – nauji daiktai yra derinami su antikvariniais. Puikus pavyzdys yra svetainės kompozicija, kurią sudaro moderni sofa su akcentiniais staliukais, rytietiškas kilimas bei klasikinis šviestuvas. Nors dauguma šių detalių yra skirtingų stilių, visuma atrodo unikaliai bei stilingai.

Dar viena prancūziška pamoka, kurios galima pasimokyti iš šio interjero – neverta pasitikėti mados tendencijomis. Tai kas populiaru šiandien, galimas daiktas, kad po kelerių metų gali pabosti. Svarbu investuoti į daiktus, kurie yra nepriklausomi nuo laiko. Šiame būste itin daug antikvarinių baldų bei akcentų, kurie yra vienetiniai ir turintys savo istoriją.

Paskutinė svarbi šio interjero savybė – spalvos. Nors balta spalva šiame interjere užima svarbią vietą – ji kuria šviesių bei atvirų namų įspūdį, čia taip pat reikšmingą vaidmenį užima spalvos. Spalvos interjerui suteikia gyvumo, jos saikingai yra naudojamos visuose namuose: spalvotos plytelės, tapetai, užuolaidos ir panašiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.

Žurnale „Mano namai“ birželį – stilinga vasara

Vasarą viskas paprasta. Tuo įsitikinę šio mėnesio „Mano namų“ žurnalo viršelio interjero projekto autoriai, gražiame gamtos kampelyje suprojektavę išskirtinio dizaino modernų vasaros poilsiui skirtą namą.

5 daugiausiai dėmesio gegužės mėnesį sulaukę interjerai

Nors esant tokiam orui norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau verta nepamiršti ir namų erdvės. Tad tikimės, kad atrasite įkvėpimo ir šiuose interjeruose!

660 kv.m namas, kurį garsus muzikantas pardavė už 11 mln. eurų

Grupės „Maroon Five” vokalistas Adam Levine savo įspūdingo dydžio namus pardavė kitai muzikos pasaulio įžymybei – atlikėjui bei dainų autoriui John Mayer. Naujajam savininkui atiteko ne tik namas su penkiais miegamaisiais, bet ir dviejų aukštų garažas, didžiulis baseinas bei asmeninė krepšinio aikštelė.

Gegužę „Mano namuose“ prasideda vasara

Gegužės mėnesio „Mano namų“ numeryje jau pradedame vasaros terasos sezoną. Idėjų, kaip viską padaryti gražiau ir geriau, galite pasisemti pervertę mūsų leidinio puslapius.

Spalvingi ritmenbliuzo žvaigždės namai, kurių vertė – 3,5 mln. eurų

Dainininkas bei dainų autorius Usheris, kuris yra pelnęs ne vieną prestižinį „Grammy“ apdovanojimą, nusprendė parduoti savo namus saulėtose Holivudo kalvose, Los Andžele. Žvaigždės trijų aukštų namas šiuo metu yra vertas 3,5 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio balandžio mėnesį sulaukę interjerai

Prasidėjo paskutinis pavasario mėnuo, kuris vis labiau vilioja į lauką. O namuose norisi kuo daugiau lengvumo, žaismingumo ir spalvų. Pasisemkite įkvėpimo iš šių 5 interjerų!

Garsios serialų žvaigždės namai, kurių vertė – 2,3 mln. eurų

Amerikiečių aktorė Ellen Pompeo yra geriausiai žinoma dėl savo vaidmens seriale „Grei Anatomija“ (angl. „Grey's Anatomy“). Neseniai aktorė paskelbė, kad parduoda savo namus, įsikūrusius Holivudo kalvose, už 2.31 mln. eurų.

80 kv.m namas Vilniuje: esminis akcentas – terasa (1)

Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.