Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors prancūzišką interjero stilių, kurį apima tiek paryžietiški butai, tiek Provanso nuojautų kupini vasarnamiai, yra sudėtinga uždaryti į vieną bendrą „dėžutę“, tačiau yra keletas bruožų, kurie yra itin svarbūs prancūziškiems namams, o šiame interjere jų yra tikrai ne vienas.

Pirmiausia tai architektūrinės detalės, kurios primena pastato istorinę praeitį. Prancūzai labai gerbia tokias detales ir stengiasi jas išsaugoti. Šiame būste jų yra tikrai ne viena: aukštos lubos, sienų lipdiniai, durų apvadai, židinys ir t.t. Visos šios detalės interjerui suteikia išskirtinio, tik jam vienam būdingo charakterio.

Kita prancūziško stiliaus savybė, kurią žaviai iliustruoja šis interjeras, yra iš pirmo žvilgsnio nederančių detalių jungimas į žaismingai atrodančią visumą. Šiuose namuose nėra stengiamasi sukurti tobulai suderinto interjero įspūdžio. Interjere vyrauja eklektiškumas – nauji daiktai yra derinami su antikvariniais. Puikus pavyzdys yra svetainės kompozicija, kurią sudaro moderni sofa su akcentiniais staliukais, rytietiškas kilimas bei klasikinis šviestuvas. Nors dauguma šių detalių yra skirtingų stilių, visuma atrodo unikaliai bei stilingai.

Dar viena prancūziška pamoka, kurios galima pasimokyti iš šio interjero – neverta pasitikėti mados tendencijomis. Tai kas populiaru šiandien, galimas daiktas, kad po kelerių metų gali pabosti. Svarbu investuoti į daiktus, kurie yra nepriklausomi nuo laiko. Šiame būste itin daug antikvarinių baldų bei akcentų, kurie yra vienetiniai ir turintys savo istoriją.

Paskutinė svarbi šio interjero savybė – spalvos. Nors balta spalva šiame interjere užima svarbią vietą – ji kuria šviesių bei atvirų namų įspūdį, čia taip pat reikšmingą vaidmenį užima spalvos. Spalvos interjerui suteikia gyvumo, jos saikingai yra naudojamos visuose namuose: spalvotos plytelės, tapetai, užuolaidos ir panašiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...

Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.

Svajonių namai: interjeras, kuriame visuomet pavasaris

Popžvaigždei Harry Stylesui iš grupės „One Direction“ priklauso daugiau nei 380 kv. metrų ploto namas madingame Sunset Strip rajone su vaizdu į Los Andželo miestą iki pat vandenyno.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (6)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.