Vasario „Mano namų“ numeryje – tai, ką Lietuvoje turime gražiausio

Versdami vasario mėnesio „Mano namų“ puslapius, nustebsite, kiek daug ir kokių išskirtinių interjero produktų šiandien kuria Lietuvos dizaineriai, o jų sukurti daiktai pelno įvairių tarptautinių dizaino apdovanojimų.
Interjeras
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lietuvos atkūrimo proga šio mėnesio numeryje jiems ir jų sukurtiems aksesuarams skirsime itin daug dėmesio.

Todėl ir „Dizaino klasikos“ rubrikoje nebandysime ieškoti kultinių, praeitą šimtmetį sukurtų, į enciklopedijas ir pasaulinio garso muziejus patekusių interjero objektų, bet pažvelgsime į tai, kas vyksta čia ir dabar – rašysime apie ne tik Lietuvoje puikiai žinomą išskirtinę supamąją kėdę KU-DIR-KA.

Tai pačia proga pasiūlysime idėją, kaip paprastai, bet nebanaliai, iš mūsų seniai pamėgtų daržovių galima sukurti trispalvį šventinio stalo akcentą.

O temoje „Daiktai ir stilius“ pamatysite, kaip mažos, bet didelę atminties ir išsaugotos istorijos vertę turinčios detalės – tradicine lietuviška technika austos pagalvėlės, šiuolaikiškai interpretuoti tautinės juostos raštai ar stilizuoti lietuvių tautosakos simboliai ant modernaus interjero sienos – sukuria jaukų saugumo, namų ir savo vietos juose jausmą.

Kitos leidinio temos taip pat susijusios su Lietuva – išskirtinis dizainerės Irma Pivoriūnienės sukurta nauja istorija sename senamiesčio bute su po gipskartonio sienomis paslėptomis autentiškomis freskomis, arba spalvingas poilsiui skirtas butas viename gražiausių Lietuvos kurortų.

Taip pat šiame numeryje sužinosite, kad lietuvių taip pamėgta ruda spalva vėl grįžta į madingiausius pasaulio interjerus, ir rasite patarimų, su kuo ją tinka derinti.

Nors šiemet vasarį Lietuvoje svarbiausias bus skaičius šimtas, nepamiršime ir kitų smagių šio mėnesio švenčių. Tiesa, vietoj Užgavėnių blynų pakviesime išsikepti sotų ir skanų pudingą, o Valentino dienos proga pažaisti SMS žaidimą ir laimėti stilingą smulkmeną savo išrinktajam.

Žurnalą prenumeruoti galite ČIA

Leono Garbačausko, gamintojų, Vida press, Bloomingville nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (5)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.

Interjeras, kuriame miegamąjį galima rinktis net iš 6 variantų

JAV aktorė Chelsea Handler pardavinėja savo moderniai įrengtą vilą už 9,2 mln. eurų (11,5 mln. dol.). Prestižinėje vietoje įrengtas būstas Los Andžele (JAV) išties įspūdingas. 518 kv.m name yra įrengti 6 miegamieji, tiek pat vonios kambarių, žinoma, pakankamai vietos ir kitoms būtinoms zonoms.

Vasario „Mano namų“ numeryje – tai, ką Lietuvoje turime gražiausio

Versdami vasario mėnesio „Mano namų“ puslapius, nustebsite, kiek daug ir kokių išskirtinių interjero produktų šiandien kuria Lietuvos dizaineriai, o jų sukurti daiktai pelno įvairių tarptautinių dizaino apdovanojimų.

Namai, kuriuose gausu prabangių akcentų

Aktorius Briusas Vilisas pardavinėja savo didžiulius apartamentus Manhatane (JAV) už 17,75 mln.dol. (14,3 mln. eurų). Šiame įspūdingame būste yra šeši miegamieji, keturi vonios kambariai, virtuvė ir kitos būtinos namų zonos.

Įspūdingas vilos interjeras Holivudo kalvose už 2 mln. eurų

Aktorė Anna Faris nori atsisveikinti ir su savo ilgamete įspūdinga nuosavybe.

248 kv.m namas, kuris primena auksinę Holivudo erą

Rašytoja, aktorė, romantinių komedijų aistruolė Mindy Kaling dar kartą paskelbė parduodanti savo ispanišką vilą su keturiais miegamaisiais ir trimis vonios kambariais. Vilą, esančią Vakarų Holivude, aktorė parduoda už 2 mln. dolerių (1,6 mln. eurų).

Prabangus namas, kuriame galima pabėgti nuo kasdienybės

Serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo 2011 metais įsigijo sklypą su namu, kurį nugriovė ir pasistatė 223 kv.m prabangų būstą.