Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą

Praėjusių metų rugsėjį pristatėme Dubajuje iškilsiantį ambicingą viešbučio „Rosemont“ dangoraižių duetą su įrengtu dirbtiniu atogrąžų mišku. Šįkart siūlome akis paganyti į „Plūduriuojančio jūros arkliuko vilas“ (angl. „Floating Seahorse villas“) – išskirtinius namus ant vandens, garsėjančius vaizdais į dirbtinį rifą iš povandeninių miegamųjų, kurie tapo prabangaus gyvenimo viršūne klestinčiame XXI a. mieste.
© Structum

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dabartinė Jungtinių Arabų Emyratų sostinė vis labiau panašėja į futuristinį metropolį, primenantį scenas iš fantastinių filmų. 2008 m. Dubajus įgyvendino grandiozinį greitkelių infrastruktūros projektą – „Emyratų rančų žiedą“, kuris sujungė miesto greitkelius ir panaikino spūstis, susidarydavusias transporto sankirtose dėl automobilių pristabdymo prieš įvažiuojant jiems į žiedą.

Dėl šio įgyvendinto itin inovatyvaus projekto Dubajus pakliuvo į JAV žurnalo „WIRED“ sudarytą aštuonių pasaulio miestų, pranašaujančių, kaip atrodys ateitis, sąrašą. Sukurti dirbtiniai salynai, aukščiausias pasaulyje pastatas, pažangi infrastruktūra, prabangiausi viešbučiai, naujausios technologijos – visa tai kartu paėmus Dubajaus miestą jau šiandien paverčia futuristiniu architektūros stebuklų pasauliu. Tiesa, galima diskutuoti dėl daugelio jame įgyvendintų projektų estetinės vertės. Tačiau nekyla abejonių, kad, norint sužinoti apie naujausias ir pažangiausias statybos technologijas bei inžinerinius sprendimus, verta sekti būtent šio miesto naujienas.

Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą
© Structum


Neįkainojamos dedamosios papildo viena kitą

Dubajaus architektūra įspūdinga ne tik besistiebiančiais į dangų dangoraižiais, bet ir gyvenimo po vandeniu nardinimu. 2015 m. Tarptautinėje Dubajaus laivų parodoje visomis prasmėmis išskirtinis plūduriuojančių vilų projektas „Floating Seahorse villas“ dar tik buvo pristatytas, o šiandien pagal jį jau baigiama įrengti apie 50 plūduriuojančių gyvenamųjų būstų. Šių metų pabaigoje tikimasi pastatyti jau visą kompleksą, kurį sudarys 131 viliojančiai plūduriuojanti vila.

Nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Kleindienst Group“ suprojektuotos ir statomos plūduriuojančios vilos yra tik didžiulio projekto „Europos širdies poilsiavietė“ (angl. „The Heart of Europe resort“) dalis. Patį projektą sudaro šešios dirbtinės salos, keliolika prabangių viešbučių ir pirmosios pasaulyje kontroliuojamo klimato gatvės. Savo ruožtu „Europos širdis“ yra tik dar viena iš megaprojekto „Pasaulis“ Dubajuje dalių. „Pasaulis“ – tai ambicinga idėja, plėtojama Dubajaus pakrantėje, kur planuojama įrengti net 300 dirbtinių salų, simboliškai reprezentuojančių visą pasaulį.

Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą
© Structum


Ekstravagantiško gyvenimo atradimas – per daugybę bandymų

„Kleindienst Group“ vadovas Josefas Kleindienstas teigia, kad svajojo apie tokius povandeninius būstus daugiau nei 30 metų. Nors jis pats nėra nardymo ar jūrininkystės entuziastas ir net bijo vandenyno, tačiau teigia: „Niekada nenardau ir neplaukioju, bet man visada smalsu pamatyti tai, kas slypi jūroje.“ Įkvėptas jūros dugno grožio J. Kleindienstas kelis dešimtmečius studijavo įvairius projektus, kol pagaliau gavo progą įgyvendinti savo viziją Dubajuje.

Plūduriuojantis namas, kurio mažiausia kaina didesnė nei 2 mln. eurų, yra 5 tūkst. val. išsamių studijų ir 13 tūkst. val. projektavimo rezultatas. Prie išskirtinės idėjos įgyvendinimo savo darbu prisidėjo daugiau nei 200 specialistų iš 25 pasaulio šalių. J. Kleindienstas pasakoja, kad „Plūduriuojančių vilų“ dizainą kartu su kolegomis pradėjo kurti dar 2008 m., tačiau jį keitė kelis kartus. „Mes niekaip negalėjome sugalvoti žadą atimančio įspūdžio efekto, todėl paskelbėme konkursą, į kurį pasikvietėme architektų iš dešimties šalių. Galų gale visus labiausiai pakerėjo architekto iš Italijos Gainfranco Rasile’io idėja“, – sako jis.

Atrodo, kad šios vilos – „jūros arkliukai“ – sūpuojasi ant vandens tarsi laivai, tačiau jos yra visiškai stabilios. G. Rasile’io teigimu, kūrybinė komanda tokią natūralią pusiausvyrą stengėsi pasiekti net kelis mėnesius. Dėl tos pačios priežasties projektuojant prisireikė ir daugybės skaičiavimų bei bandymų simuliacinėje Dubajaus laivybos centro aplinkoje.

Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą
© Structum

Slėpiningos jūros plūdurai

Plūduriuojanti vila yra trijų aukštų. Jos 25 kv.m ploto panardintoje po vandeniu dalyje įrengti pagrindinis miegamasis ir vonios kambarys. Pro juose esančius milžiniškus 25 kv.m ploto langus galima grožėtis dirbtinio koralinio rifo sodu. Pasak projekto autoriaus architekto G. Rasile’io: „Sukurti vilas su povandeniniu aukštu, iš kurio galima matyti rifo grožį ir pasijausti apsuptiems jūros gyvybių, buvo visiškai originali idėja.“

Nors povandeninių langų storis yra 9,5 cm, tačiau atrodo tarsi jo nėra – susidaro įspūdis, kad gyventojų su pro šalį praplaukiančiomis žuvimis niekas neskiria. Pagaminti iš stiklo tokie langai negalėtų atlaikyti didžiulio vandens spaudimo, todėl projektuotojams teko ieškoti originalaus sprendimo – kūrėjai atrado akrilą, naudojamą akvariumams ir povandeniniams laivams montuoti. Dabar šie itin skaidrūs akriliniai langai yra pakankamai tvarūs ir metų metais gali būti eksploatuojami sūriame jūros vandenyje. Statant plūduriuojančias vilas jų viduje taip pat buvo naudojamos ir kitos atsparios temperatūros bei druskingos aplinkos poveikiui medžiagos – natūralus marmuras bei tikmedis.

Jūros lygyje esančiame pirmame vilų aukšte įrengtos didelės virš vandens plūduriuojančios platformos su deginimosi gultais bei apžvalgos aikštelėmis. Čia baseinu tampa visa jūra, į kurią galima įlipti naudojantis saugiomis kopėtėlėmis arba tiesiog nerti nuo savo namo slenksčio.

Viduriniame vilų aukšte yra puikiai įrengta virtuvė, svetainė ir dar vienas vonios kambarys.

Viršutiniame būsto aukšte – mini virtuvė su mini baru ir poilsio erdvė, taip pat šiuolaikiška sūkurinė vonia su stikliniu dugnu, permatomu iš pirmojo aukšto svetainės, bei dušas. Dalis erdvės gali būti konvertuota į miegamąjį lauke.

Vilų svečiai ar gyventojai niekada nesijaus esantys nuo pasaulio atskirtoje saloje, nes kiekviena vila aprūpinta pačiomis naujausiomis technologijomis. Pavyzdžiui, čia galima naudotis ir greituoju interneto ryšiu, ir kabeline televizija. Nereikia nerimauti ir dėl karšto klimato sąlygų, nes vilose veikia modernūs oro kondicionieriai.

Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą
© Structum

Naujausi „jūros arkliukai“ dar įmantresni

Visai neseniai buvo pristatyti dar naujoviškesni ir didesni „jūros arkliukai“ (angl. „The Signature Edition of The Floating Seahorse“). Įsigijus tokį, jo šeimininkams galima bus sukurti interjerus pagal individualius pageidavimus, jie taip pat galės interjero apdailai pasirinkti įvairiausias aukščiausios kokybės apdailos medžiagas. Naujausių plūduriuojančių vilų visi aukštai galės būti adaptuoti pagal individualius šeimininkų poreikius.

Naujosios, kitaip nei ankstesnio modelio, vilos yra didesnės ‒ beveik 400 kv.m ploto. Jos specialiai sukurtos gyventi šeimoms su vaikais ar didesnėms žmonių grupėms.

Kiekvienoje naujoviškai modifikuotoje viloje bus įdiegtos aukščiausio lygio technologijos, pavyzdžiui, net ir vietinė lauko klimato kontrolė. Taip pat bus galima mėgautis saugiu privatumu, nes panorėjus lauko erdves jūros lygyje ir viršutiniame denyje bus įmanoma visiškai uždengti.
Plūduriuojančių vilų „The Floating Seahorse“ kompleksas yra įkurtas maždaug 4 km atstumu nuo Dubajaus miesto kranto. Numatoma, kad jų gyventojai savo namus galės pasiekti laivais arba hidroplanais, o keliauti iš vienos „Europos širdies“ salos į kitą jie galės plūduriuojančiais molais.
Šio grandiozinio projekto Dubajuje autoriai tikisi, kad „Plūduriuojantys jūros arkliukai“ taps naujo ekstravagantiško gyvenimo sinonimu.

Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą
© Structum

OBJEKTAS: plūduriuojančios vilos „The Floating Seahorse“
VIETA: Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai
BŪSTO PLOTAS: 158–370 kv.m
PROJEKTAVO: „Kleindienst Group“
GENERALINIS RANGOVAS: „Kleindienst Group“
ATSAKINGASIS ARCHITEKTAS: Gianfranco Rasile’is
STATYBOS PRADŽIA: 2015 m.
STATYBOS PABAIGA: 2018 m.
OBJEKTO KAINA: 1,7–3,1 mln. eurų

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

260 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: modernaus gyvenimo pavyzdys (13)

Nuotaikinga, kupina stiliaus ir spalvų istorija apie modernų gyvenimą užmiestyje, įgyvendintą svajonę, meilę žirgams ir jos atspindį namuose, ramią upės tėkmę, stilingo interjero idėjas ir kokybišką dizainą.

Trijų asmenų 200 kv.m namas Danijoje: tikra kaimiška idilė (3)

Vieno organinės daržininkystės ūkio Danijoje šeimininkė ir savo namus kūrė tokiu pačiu principu – arčiau žemės: rinkosi neutralius tonus su subtiliais žydros, oranžinės ir žalios spalvos akcentais, išraiškingas natūralių medžiagų faktūras, sendintus medinius baldus derino su rankų darbo tekstilės gaminiais, originaliais blusturgiuose rastais aksesuarais iš antrų rankų ir visiškai atsisakė iš plastiko pagamintų daiktų.

Liepos mėnesį žurnale „Mano namai“ – vasariška nuotaika

Liepą žurnalas „Mano namai“ pakvies apsilankyti stilinguose namuose, subtiliai dekoruotuose šeimininkams vaikystę primenančiais jūros ir miško motyvais, taip pat – ramybe ir romantika dvelkiančioje kaimo sodyboje, likusiems mieste pasiūlys nuotaikingo pikniko idėjų arba netikėtą žygį į laukinę gamtą, ir dar papasakos net keletą istorijų – mažą ir didesnę – apie jaukiai sukurtą sodą.

Namas Londone: kai susipina klasika ir drąsūs dizaino sprendimai (3)

Prieš daug metų į mažus butus suskirstytas erdvus trijų aukštų Edvardo epochos namas po renovacijos tapo vientisa vienos šeimos gyvenamąja erdve, kurioje šiuolaikiškai interpretuojami klasikinio stiliaus kanonai, drąsūs dizaino sprendimai, logiškai suplanuotos funkcinės zonos, ekspresyvi faktūrų bei raštų dermė padėjo sukurti modernų, jaukų ir išraiškingą jaunų žmonių būstą.

Birželį žurnale „Mano namai“ veikia kaimo traukos dėsnis

Žurnalo „Mano namai“ birželio numeryje pajusite šį mėnesį pradedantį visu pajėgumu veikti kaimo traukos dėsnį.

Italijos valdžia pusvelčiui parduoda per 100 valstybinių pilių

Jeigu kada nors svajojote pajusti, ką reiškia gyventi Italijos kalnuose įsikūrusioje pilyje, dabar turite puikų šansą tai padaryti. Dėl Italijos Vyriausybės valdomos Valstybės turto agentūros priimto sprendimo, už „ačiū“ arba labai žemą kainą iki birželio 26 dienos galite apžiūrėti ir pateikti paraišką įsigyti vieną iš daugiau nei šimto Italijos kultūros objektų.

Gegužę žurnale „Mano namai“ – šiltojo sezono iššūkis

Paskutinį pavasario mėnesį žurnale skelbiame šiltojo sezono iššūkį. Su viskuo, kas jam priklauso: gėlėmis išpuoštais kiemeliais prie namų, jaukiomis poilsio zonomis po atviru dangumi, tegu ir miesto buto balkone, naujais grilio receptų eksperimentais ir lengvais, šviesiais ir nuotaikingais interjerais, pro kurių didžiulius langus į vidų visu savo žaliu galingumu veržiasi tikrasis – šiltas ir saulėtas – pavasaris.

185 kv.m namas Vilniuje: gamtos grožio įkvėpta erdvė (21)

185 kv.m namas yra įsikūręs nuostabaus grožio vietoje – Pavilnių regioniniame parke. Būsto, kurį sudaro net 15 skirtingų erdvių, savininkai yra jauna šeima, kuri pageidavo namų su daug konkuruojančių sprendimų. Šį norą jiems padėjo įgyvendinti interjero dizaino studija „Dizaino virtuvė“.

Atostogų nuojauta 140 kv.m name (21)

Namas yra mažame miestelyje pusšimtis kilometrų nuo Vilniaus ramioje vietoje ant upės kranto, jis skirtas trumpam pabėgimui nuo miesto šurmulio, tačiau jame įrengti visi šiuolaikiniai buities patogumai, būtini nuolatiniam kokybiškam gyvenimui. „Tiek vaizdai pro langus, tiek išlikę vidaus puošybos fragmentai lėmė, kad apie šiuolaikišką interjerą negalėjo būti nė kalbos. Tai turėjo būti Provanso stilistikai artimas užmiesčio namas, kurio interjere dominuoja lenktos formos ir saikinga savita prabanga“, – sako interjerą kūrusi dizainerė Vėjūna Kasinskienė.

145 kv.m namas: jauki, rami ir harmoninga šeimos tvirtovė (27)

„Šis projektas yra lengvo ir harmoningo interjero pavyzdys, nes čia viskas apgalvota iki smulkiausios detalės – spalvų paletė netrikdo, bet ir nekelia nuobodulio, natūralios faktūros suteikia jaukumo, stilingi aksesuarai pabrėžia išskirtinumą, o pritaikyti funkciniai sprendimai sukuria šiuolaikišką, patogią gyventi namų erdvę“, – apie vieną naujausių savo darbų pasakoja jo autorė, studijos „Dizaino virtuvė“ dizainerė Gabija Pažarskytė.

Balandis žurnale „Mano namai“ – kūrybiškas ir šventiškas

Nors šį mėnesį mūsų laukia viena didžiausių metų švenčių – Velykos, kurioms negalėjome neskirti dėmesio šiame numeryje, vis dėlto apie namus galvojame, juos gražiname, puošiame, renovuojame bei tobuliname ir prieš šventes, ir šventėms, ir po jų. Apie tai – balandžio mėnesio žurnalo „Mano namai“ numeryje.

Žurnalo „Mano namai“ kovo mėnesio numeryje – planai pavasariui

Daugeliui („Mano namų“ redakcijoje – taip pat), galvoje sukasi viena mintis. Vėsus ar šiltas, vėluojantis ar ankstyvas, saulėtas, šlapias ar sniegingas, bet pagaliau jau vis tiek pavasaris. Prasideda laikas, kai imame kurti didesnius ar mažesnius šiltojo sezono planus namams bei sodui. Kokie tie planai – skaitykite pirmajame pavasariniame „Mano namų“ numeryje.

PRIEŠ ir PO: 52 kv.m interjeras Panevėžyje – kaip bjaurusis ančiukas virto dailia gulbe (52)

Senos statybos name esantį butą įsigijęs savininkas su interjero salono „Kemenos namai“ vadovės Ritos Tėvainienės pagalba jį atkūrė iš pagrindų. Dairydamasis po erdvų, klasikiniu stiliumi įrengtą būstą neįtartum, kad prieš kurį laiką dabartinės elegancijos čia nė su žiburiu nebūtum radęs.

Užgniaužia kvapą: plūduriuojantys namai su vaizdu į koralinį rifą

Praėjusių metų rugsėjį pristatėme Dubajuje iškilsiantį ambicingą viešbučio „Rosemont“ dangoraižių duetą su įrengtu dirbtiniu atogrąžų mišku. Šįkart siūlome akis paganyti į „Plūduriuojančio jūros arkliuko vilas“ (angl. „Floating Seahorse villas“) – išskirtinius namus ant vandens, garsėjančius vaizdais į dirbtinį rifą iš povandeninių miegamųjų, kurie tapo prabangaus gyvenimo viršūne klestinčiame XXI a. mieste.

260 kv.m namas Trakuose, kurį įprasmino intriguojantys sprendimai (36)

Trakų rajone iškilo itin retai Lietuvoje matomas aptakių formų organinės (bioninės) architektūros trijų pastatų individualus gyvenamasis kompleksas. Ypač akį traukia triaukštis pagrindinis namas. Kartu su svečių nameliu ir garažu jis tobulai įsilieja į lietuvišką erdvių pievų kraštovaizdį. Apželdinti stogai, nuosaikios organiškos formos ir kedro medžio apdaila sukuria įspūdį, kad tai – natūrali gamtos dalis...