Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.
© Federico Cairoli

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ir ne dėl to, kad iš pradžių reiktų prisijaukinti mintį apie gyvenimą name, kurio išvaizda primena iš kosmoso nusileidusį ateivių laivą.

Čilės architektų biuro „Gonzalo Iturriaga Arquitectos“ užduotis buvo suprojektuoti kuklią laikiną užuovėją pavargusiems kalnų laipiotojams, tačiau šis namas puikiausiai tiktų nuolatiniam komfortiškam gyvenimui. Žinoma, jei pirminė sąlyga būstui nėra kvadratinių metrų skaičius.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą
© Federico Cairoli

Vos 60 kvadratinių metrų ploto name įrengtos visos pagrindinės funkcinės zonos – erdvi svetainės su virtuve, miegamasis ir vonios kambarys. Tačiau akivaizdu, kad kvadratinių metrų skaičius nėra toks, kad šiame name būtų galima kaupti daiktus, kurių „kada nors prisireiks“.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą
© Federico Cairoli

Kvadratų skaičių architektai kompensavo teisingais architektūriniais akcentais. Nedidelio pločio namuose labai svarbus ne tik aiškus funkcinių zonų išdėstymas, bet ir teisingas santykis su išore. Svetainės zonoje suformuoti milžiniški vitrininiai langai, pro kuriuos vidun patenka daug natūralios šviesos ir atsiveria įspūdinga kalnų panorama. Panoraminį langą turi ir miegamojo zona. Architektai pasiūlė ir įdomų integruotos terasos, kuri labiau primena jaukią ir intymią užuovėją, sprendimą.

Taip, daugeliui tokia architektūra gali pasirodyti nepatogi, bet ne dėl tūrio formos ar kvadratinių metrų skaičiaus. Gavus krūvą klausimų apie tikruosius poreikius, vertybes ir gyvenimo būdą, sąžiningi atsakymai nebūtinai bus sąžiningi net sau pačiam.

Šaltinis: www.dizainika.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.

Žurnale „Mano namai“ birželį – stilinga vasara

Vasarą viskas paprasta. Tuo įsitikinę šio mėnesio „Mano namų“ žurnalo viršelio interjero projekto autoriai, gražiame gamtos kampelyje suprojektavę išskirtinio dizaino modernų vasaros poilsiui skirtą namą.

5 daugiausiai dėmesio gegužės mėnesį sulaukę interjerai

Nors esant tokiam orui norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau verta nepamiršti ir namų erdvės. Tad tikimės, kad atrasite įkvėpimo ir šiuose interjeruose!

660 kv.m namas, kurį garsus muzikantas pardavė už 11 mln. eurų

Grupės „Maroon Five” vokalistas Adam Levine savo įspūdingo dydžio namus pardavė kitai muzikos pasaulio įžymybei – atlikėjui bei dainų autoriui John Mayer. Naujajam savininkui atiteko ne tik namas su penkiais miegamaisiais, bet ir dviejų aukštų garažas, didžiulis baseinas bei asmeninė krepšinio aikštelė.

Gegužę „Mano namuose“ prasideda vasara

Gegužės mėnesio „Mano namų“ numeryje jau pradedame vasaros terasos sezoną. Idėjų, kaip viską padaryti gražiau ir geriau, galite pasisemti pervertę mūsų leidinio puslapius.

Spalvingi ritmenbliuzo žvaigždės namai, kurių vertė – 3,5 mln. eurų

Dainininkas bei dainų autorius Usheris, kuris yra pelnęs ne vieną prestižinį „Grammy“ apdovanojimą, nusprendė parduoti savo namus saulėtose Holivudo kalvose, Los Andžele. Žvaigždės trijų aukštų namas šiuo metu yra vertas 3,5 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio balandžio mėnesį sulaukę interjerai

Prasidėjo paskutinis pavasario mėnuo, kuris vis labiau vilioja į lauką. O namuose norisi kuo daugiau lengvumo, žaismingumo ir spalvų. Pasisemkite įkvėpimo iš šių 5 interjerų!

Garsios serialų žvaigždės namai, kurių vertė – 2,3 mln. eurų

Amerikiečių aktorė Ellen Pompeo yra geriausiai žinoma dėl savo vaidmens seriale „Grei Anatomija“ (angl. „Grey's Anatomy“). Neseniai aktorė paskelbė, kad parduoda savo namus, įsikūrusius Holivudo kalvose, už 2.31 mln. eurų.

80 kv.m namas Vilniuje: esminis akcentas – terasa (1)

Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.