Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę

 (5)
Pavilnių regioniniame parke stūksančio namo interjeras skandinaviškai modernaus stiliaus. Jį projektavę kūrybinės studijos „Dizaino virtuvė“ komandos nariai sako, kad kuriant jį reikėjo tik apsidairyti aplink langus ir visos idėjos tarsi išniro iš supančios aplinkos. Pasak namus įrengusių specialistų, jauna šeima norėjo namų su daug konkuruojančių sprendimų, tad čia tikrai gausu grafinių, tekstūrinių ir struktūrinių idėjų, bet ir į pageidavimą išsaugoti ramybės ir laisvės aurą išplaukiančią iš supančios aplinkos į namus, buvo atsižvelgta.
© Kernius Pauliukonis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kupini idėjų, tačiau funkcionalūs

Modernusis skandinaviškas stilius yra vienas populiariausių pasaulyje. Jis ypač mėgstamas šiaurės šalyse, kur klimatas atšiaurus ir juntamas saulės trūkumas. Tad nieko keista, kad skandinavišką modernizmą pamėgo ir lietuviai. Artimas jis ir Pavilnių regioniniame parke esančio namo gyventojams. Šio būsto interjerą įgyvendinusi UAB „Dizaino virtuvė“ komanda įkvėpimo sėmėsi iš pačios gamtos, kurios supamas stovi namas, bei pratęsė gamtos dovanojamą ramybės pojūtį. Kiekvienas žingsnis pateisina savo tikslą – namas kupinas netikėtumų ir įvairių idėjų, tačiau funkcionalumas ir praktiškumas čia yra svarbiausi. Sujungus visus šiuos momentus, gautas interjeras, kuris kuria bendrą namų harmoniją ir vientisumą, jame gerai jaučiasi žmonės, vertinantys natūralumą ir siekiantys darnos su aplinka.

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis
Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis

Anot šio namo interjerą kartu su komanda kūrusios dizainerės Gabijos Pažarskytės, pamačius namo vietą, pačios idėjos nugulė į interjerą. „Norėjosi išlaikyti vientisą koncepciją visame trijų aukštų name, išsaugoti natūralumą, sutverti juntamą sąsają su gamta. Nepageidavome kažko sterilaus, modernaus, šalto, norėjosi jaukių detalių, taip gimė esama stiliaus idėja. Užsakovai turėjo gana aiškią viziją, bet suteikė ir laisvės. Be galo džiaugiamės, kad mūsų braižas sutapo su šeimininkų lūkesčiais. Dirbome kaip tvirtas dizainerio ir užsakovo duetas – mūsų idėjos ir užsakovo norai. Projektuodami individualius interjerus konkretiems žmonėms, pirmiausia bandome suprasti jų poreikius ir gyvenimo stilių. Tik pažinus užsakovą, jo nesuvaržius, galima sukurti tai, kas artima jo filosofijai. Juk tendencijos lieka tendencijos, o svarbiausia išlikti savimi ir suvokti, kad mūsų namai – tai mes patys“, – teigia dizainerė.

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis


Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis
Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis

Iššūkiai išspręsti

Namas susideda iš dviejų aukštų ir cokolio. Kaip sudėtingiausią užduotį interjerą kūrusios komandos nariai įvardija poilsio erdvę, įrengtą cokoliniame aukšte. Tamsiausia namo dalis, kurioje buvęs didelis šviesos trūkumas suspindo šviesa ir apsigaubė ramybe. Čia įsikūrė SPA su pirtimi, namų kino salė, atskira virtuvė, židinys, buvo pastatyti patogūs baldai.

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis

Antras sudėtingas komandinis darbas – laiptai. „Iki tokių smulkių detalių mes dar nesame braižę, kaip šįkart laiptų erdvę, – atskleidžia kūrybinius įspūdžius G. Pažarskytė. – Tai mums – didelis naujas profesinis žingsnis. Konstruktyvinis laiptų betonas buvęs labai nelygus. Pagal taisykles komandai reikėjo beveik viską perdaryti, bet jų konstruktyvą palikome ir kiekvieną pakopą žingsnis po žingsnio papildę betonu įgyvendinome laiptinės projektą nuo pat cokolio iki trečio aukšto.“

Šio interjero elemento ir poilsio erdvės sukūrimas bei sujungimas pagal vientisą stilistiką tapo rimčiausiais kūrybinės komandos iššūkiais.

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis


Bendroji erdvė pirmame aukšte

Pagrindiniai viso namo interjero bruožai – jaukumas, komfortas ir daug šviesos. Patalpos erdvios ir šviesios, aukštos lubos, dideli langai. Vyraujanti spalva – balta, kone idealiausia skandinaviško stiliaus būstui. Jos fone išryškėja pasteliniai rudos atspalviai, išraiškingai kontrastuoja charakteringa juoda. Patekimas į namą eina per vidurinį, t. y. pirmąjį namo aukštą, kuriame įgyvendinta pagrindinė gyvenamoji erdvė – virtuvė su svetaine. Joje išlaikytas atvirumas, paliktos didelės knygų skaitymo erdvės, išnaudotos plačios palangės, ant kurių galima sėdėti, skaityti ar gėrėtis gražiu vaizdu pro langą.

„Vienas mūsų komandos principų, – sako dizainerė G. Pažarskytė, – siekti, kad projektas turėtų išliekamąją vertę. Dėl tos priežasties reikia detaliai suplanuoti, kad funkcionalumas susipintų su interjero estetika, kad kiekvienas kampas prabiltų, o bendras medžiagiškumas susivestų į vieną liniją. Sužiūrėti visumą dideliame name tikrai sudėtinga, bet galime drąsiai teigti, kad projektas įgyvendintas techniškai profesionaliai.“

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis

Antrame namo aukšte įrengti trys miegamieji. Pagrindinis – tėvų miegamasis – turi drabužinę ir atskirą sanitarinį mazgą, kiti du kambariai – dalijasi vienu. Iš vieno vaikų kambario galima patekti laiptukais į pusketvirtą aukštą – žaidimų kambarį palėpėje.

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis


Nepamirštas medžiagiškumas ir visumos sintezės

Dizainrė pasakoja, kad projektui ypatingo lengvumo suteikia ir apgalvotai panaudotas medžiagiškumas. Užsakovams buvo specialiai kuriami numatomų medžiagų koliažai, vizualizacijos, o sprendimai priimami drauge. Viską integravus į gyvenamąją aplinką, netikėtumų nebuvo. Prioritetas skirtas natūralioms medžiagoms. Matomose vietose nėra laminuotų, imitacinių paviršių, dominuoja medžio masyvas, faneruotė, medžio lukštas, MDF plokštės, stiklas, metalas.

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę
© Kernius Pauliukonis

Interjero autorius: UAB „Dizaino virtuvė”
Įgyvendinimo metai: 2016
Objekto pavadinimas, vieta: namas Pavilnių regioniniame parke, Vilnius

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.