Lapkritį „Mano namai“ žurnale – pati jaukiausia erdvė

Lapkričio mėnesio numeriui suteikėme pavadinimą – pati jaukiausia erdvė, nes apie jaukumą – vis kitokią jo išraišką – rasite temų visame šio mėnesio numeryje.
© MANO NAMAI

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnyje „Šviesos terapija“ interjero dizaineriai patars, kaip tinkamai apšviesti svarbiausias namų zonas ir išsirinkti stilingus, tarpusavyje derančius šviestuvus, nes šviesa, ypač rudenį, – kuria ypatingą namų atmosferą.

Tik kartais toks namų zonos – tokios kompaktiškos, kad tenka ieškoti sprendimų, kaip visoms rasti vietos, kad nereikėtų kas naktį miegoti ant sofos. Todėl pasiūlysime gerų idėjų, kaip išspręsti mažos erdvės problemas ir net ankštame būste rasti vietos miegamajam, tegu ir svetainėje, bet jaukiai.

Tam, kad būtų dar jaukiau, dar nesakysime „sudie“ rudeniškų spalvų švytėjimui, ir nors lapkričio peizažas jau primena grafišką belapių medžių siluetų piešinį, namus pasiūlysime papuošti švytinčiomis džiovintų augalų ir vėlyvųjų žiedų kompozicijomis.

Trys šio numerio lietuvių dizainerių sukurti interjerai apie namų jaukumą pasakos tris labai skirtingas istorijas.

Vilniaus senamiestyje įrengtame moderniame bute svarbiausiu tapo estetikos ir komforto kriterijus, nedideliame miesto bute jaunam vyrui projektuotas interjeras atspindi industrinio minimalizmo stilių, o dar vienam gyvenimui nelengvai prikeltas apleistas butas Užupyje žavi išsaugotais ir pabrėžtinai išryškintais seno namo fragmentais.

Jį projektavusi dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė neslepia džiaugsmo dėl pavykusio rezultato: „Nors buvo suplanuota, kad butas bus nuomojamas, jo šeimininkas prisipažino, kad mielai pats čia persikraustytų“. Nes juk, pamatysite, – jauku.

Žurnalo MANO NAMAI nuotraukos

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Svajonių namai, kurie įvertinti net 12 mln. eurų (3)

Įžymioji Eva Longoria neseniai įsigijo būstą Beverli Hilse (Kalifornija, Amerika), kuris įvertintas net 13,5 mln. dol. (12 mln. eurų). 1023 kv.m name yra net 8 miegamieji ir 11 vonios kambarių, kurie išdėstyti per kelis aukštus. Neapsieita ir be vyno rūsio, spa, baseino ir didelės lauko pramogų erdvės.

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).

5 daugiausiai dėmesio spalio mėnesį sulaukę interjerai

Vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Tačiau tai tik išeina į gerą - galima daugiau laiko skirti namų puoselėjimui.

Ispaniško stiliaus namas už 10 mln. eurų (1)

Serena Williams už būstą Beverli Hilse paklojo 6,7 milijono dolerių (5,75 milijono eurų). Ir tai praėjus vos kelioms dienos po to, kai nusprendė už 12 milijonų dolerių (10,3 milijono eurų) parduoti savo didžiulį namą Los Andželo Bel Air rajone. Teniso legenda pinigų per daug neskaičiuoja. S. Williams įrodė, kad ji yra asė ir teniso kortuose, ir, kaip legendinė sportininkė, už jų ribų.

230 kv.m namas: būstas, kuriame jungiasi estiškas bei latviškas skoniai (1)

Esto Indrek ir latvės Zane šeima drauge su dizainerės Jana Ribelise pagalba sukūrė erdvę, kurią šiandien drąsiai gali vadinti namais. Šeima atnaujintame būste gyvena mėnesį ir prisimindami interjero kūrimo procesą, sako, kad jiems labiausiai patiko bendradarbiavimas su dizainere, kuris vyko natūraliai ir sklandžiai.

Apartamentai, kuriems abejingų nebus

Kim Kardashian ir Kris Jenner įsigijo kooperatinius butus, kurių kiekvienas vertas apie 1,5 milijono dolerių (1,29 milijono eurų), praneša laikraštis „LA Times“.