Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine

 (5)
Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.
© Elijus Kniežauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis gyvenamasis namas yra įsikūręs Kauno priemiestyje. Jis įrengtas gan santūriu, skoningu stiliumi, kuriame naudojama daug medžio apdailos. Dizainerė ši stilių apibūdina kaip „lietuvišką minimalizmą“. Namo savininkas – dirbantis, savo verslą išvystęs vyras. Pagyvenęs šiame name keletą metų jis suprato, kad jame trūksta atskiros, erdvios svetainės bei jaukaus vonios kambario.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine
© Elijus Kniežauskas

Dizainerė kurdama šios erdvės projektą prioritetu laikė vientiso stiliaus išlaikymą. Čia panaudota medžio siena atkartoja jau name esantį motyvą. Specifinė garažo erdvė padiktavo keletą sprendimų: vietoje didelių garažo vartų atsirado vitrina, kuri apšviečia erdvę dienos metu, o didžiulė spinta, kuri kuria atskirą praėjimo zoną, suprojektuota tam, kad uždengtų pagalbines patalpas, į kurias ankščiau buvo patenkama iš garažo.

Svetainėje užsakovui svarbiausia buvo patogumas. Tad čia buvo parinkti masyvūs ir labai patogūs sėdimieji baldai skirti skaityti knygas ar draugų kompanijai susėsti. Papildomai šviesai ir erdvei sukurti buvo naudojama balta sienų apdaila bei balti kietieji baldai, kurie tarytum susilieja su sienomis.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine
© Elijus Kniežauskas

Vonioje buvo panaudotos tamsios, atmosferiškos spalvos. Sienoms buvo parinkti voniai skirti tapetai, kuriuos galima naudoti net ir pačioje dušo patalpoje. Tamsi vonios kompozicija su subtiliomis juodomis plytelėmis, juodais tapetais bei baltais maišytuvais sukuria jaukumo įspūdį. Taip pat čia buvo panaudotas medinis vonios baldas, kuris palaiko interjero vientisumą. Įdomi detalė – apšvietimas, kadangi užsakovas labai daug skaito, lubose buvo numatytas specialus šviestuvas skaitymui virš vonios.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.