Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine

 (5)
Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.
© Elijus Kniežauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis gyvenamasis namas yra įsikūręs Kauno priemiestyje. Jis įrengtas gan santūriu, skoningu stiliumi, kuriame naudojama daug medžio apdailos. Dizainerė ši stilių apibūdina kaip „lietuvišką minimalizmą“. Namo savininkas – dirbantis, savo verslą išvystęs vyras. Pagyvenęs šiame name keletą metų jis suprato, kad jame trūksta atskiros, erdvios svetainės bei jaukaus vonios kambario.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine
© Elijus Kniežauskas

Dizainerė kurdama šios erdvės projektą prioritetu laikė vientiso stiliaus išlaikymą. Čia panaudota medžio siena atkartoja jau name esantį motyvą. Specifinė garažo erdvė padiktavo keletą sprendimų: vietoje didelių garažo vartų atsirado vitrina, kuri apšviečia erdvę dienos metu, o didžiulė spinta, kuri kuria atskirą praėjimo zoną, suprojektuota tam, kad uždengtų pagalbines patalpas, į kurias ankščiau buvo patenkama iš garažo.

Svetainėje užsakovui svarbiausia buvo patogumas. Tad čia buvo parinkti masyvūs ir labai patogūs sėdimieji baldai skirti skaityti knygas ar draugų kompanijai susėsti. Papildomai šviesai ir erdvei sukurti buvo naudojama balta sienų apdaila bei balti kietieji baldai, kurie tarytum susilieja su sienomis.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine
© Elijus Kniežauskas

Vonioje buvo panaudotos tamsios, atmosferiškos spalvos. Sienoms buvo parinkti voniai skirti tapetai, kuriuos galima naudoti net ir pačioje dušo patalpoje. Tamsi vonios kompozicija su subtiliomis juodomis plytelėmis, juodais tapetais bei baltais maišytuvais sukuria jaukumo įspūdį. Taip pat čia buvo panaudotas medinis vonios baldas, kuris palaiko interjero vientisumą. Įdomi detalė – apšvietimas, kadangi užsakovas labai daug skaito, lubose buvo numatytas specialus šviestuvas skaitymui virš vonios.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę (5)

Pavilnių regioniniame parke stūksančio namo interjeras skandinaviškai modernaus stiliaus. Jį projektavę kūrybinės studijos „Dizaino virtuvė“ komandos nariai sako, kad kuriant jį reikėjo tik apsidairyti aplink langus ir visos idėjos tarsi išniro iš supančios aplinkos. Pasak namus įrengusių specialistų, jauna šeima norėjo namų su daug konkuruojančių sprendimų, tad čia tikrai gausu grafinių, tekstūrinių ir struktūrinių idėjų, bet ir į pageidavimą išsaugoti ramybės ir laisvės aurą išplaukiančią iš supančios aplinkos į namus, buvo atsižvelgta.

Interjeras, kuris nukels į vasaros prisiminimus

Šis namas Los Andžele (JAV) įvertintas 2,8 mln. dol. suma (2,3 mln. eurų). Lengvas, vasariškas interjeras sukuria atpalaiduojančią atmosferą.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė (20)

Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai (3)

Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.

Svajonių namai, kurie įvertinti net 12 mln. eurų (3)

Įžymioji Eva Longoria neseniai įsigijo būstą Beverli Hilse (Kalifornija, Amerika), kuris įvertintas net 13,5 mln. dol. (12 mln. eurų). 1023 kv.m name yra net 8 miegamieji ir 11 vonios kambarių, kurie išdėstyti per kelis aukštus. Neapsieita ir be vyno rūsio, spa, baseino ir didelės lauko pramogų erdvės.

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).