25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę

 (10)
Vos 25 m² sodo namelyje sumaniai suprojektuotos visos įprastiems namams reikalingos funkcinės zonos, o interjeras – stilingas, šiuolaikiškas ir patogus. Pažiūrėkite, kokie sprendimai padėjo išvengti ankštos erdvės pojūčio.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Erdvės planavimas

Ilga ir siaura sodo namelio patalpa vizualiai tarsi padalyta perpus – vienoje pusėje suformuota svetainės zona, kitoje – virtuvės. Toks erdvių atskyrimas padėjo išgryninti kiekvienos jų paskirtį ir taip išsaugoti visaverčių namų įspūdį.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Apdaila

Sukurti vizualiai erdvesnės patalpos įspūdį padeda baltos spalvos apdaila – medinėmis lentelėmis dekoruotos sienos. Pritaikyta horizontali lentelių kryptis neaukština kambario, suteikia erdvumo pojūtį. Tamsios grindys ir lubos taip pat pasirinktos siekiant vizualiai sumažinti patalpą ir išvengti šulinio efekto.

Apšvietimas

Lubose sumontuoti kuklūs įleidžiami šviestuvai – vos pastebimi. Taip siekiama neapkrauti nedidelės erdvės nereikalingomis detalėmis, tačiau išsaugoti visas būtinas funkcijas.

Langai

Namelio architektūra padeda išvengti ankštumo įspūdžio. Abejose ilgosiose sienose įrengti dideli langai tarsi ištrina ribas ir nukreipia žvilgsnį tolyn.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Funkcionali sofa

Nedidelėje poilsio zonoje sumontuota kampinė sofa atitinka erdvės proporcijas – pagal jas pamažintas baldas leidžia išvengti ankštumo pojūčio. Be to, jame sumontuotos talpios dėžės suteikia galimybę paslėpti daugybę daiktų ir neapkrauti jais erdvės.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Sieninės lentynos

Kuriant interjerą mažoje erdvėje labai svarbu tinkamai išnaudoti kiekvieną laisvą centimetrą. Šiame namelyje buvo pritaikytos net kelios sieninės spintos daiktams susidėti. Siekiant neperkrauti erdvės, spintos suprojektuotos siauresnės nei įprasta – vis 30 cm pločio, tačiau iki pat lubų, kad interjeras atrodytų vientisas. Ritmiškas atvirų lentynų raštas paįvairina erdvę, suteikia jai žaismingumo.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Daugiafunkciai laiptai

Daiktai – baldai ar kiti interjero elementai, atliekantys net keletą funkcijų, mažose erdvėse itin praverčia, nes suteikia galimybę pritaikyti visas įprastas funkcijas, bet panaudoti mažiau daiktų. Tokią paskirtį šiame vasarnamyje atlieka laiptai į antresolę: jų konstrukcijoje telpa ir dalis virtuvės įrangos, čia įrengtos atviros lentynos daiktams susidėti, o ant plačių patogių pakopų galima ir prisėsti.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Svarbu!
Kad laiptai būtų patogūs lipti, projektuojant juos net ir mažoje erdvėje svarbu išsaugoti tinkamas pakopų proporcijas: šių aukštis turėtų būti ne didesnis nei 20 cm, o ilgis – ne mažesnis nei 25 cm, kitaip jie labiau primins kopėčias. Laiptų plotis turėtų būti bent 60 cm, kad vienas žmogus galėtų patogiai užlipti.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Kompaktiška virtuvė

Virtuvės spintelės suprojektuotos viena priešais kitą palei abi sienas – taip sukurta patogi ir funkcionali darbo zona, padidintas darbastalio plotas. Toks sprendimas suteikė galimybę pritaikyti įprasto dydžio techniką – laiptų konstrukcijoje įtaisytas šaldytuvas su šaldiklio skyriumi, palei vieną langą pastatyta keturių kaitviečių viryklė, o palei kitą sumontuota patogi plautuvė.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Stumdomosios durys

Siekiant taupyti vietą, į vonios kambarį, įrengtą iškart už virtuvės zonos, patekti galima per stumdomąsias duris. Jos atidaromos pastūmus į šoną, todėl virtuvės erdvė priešais lieka laisva.

Praktiški baldai

Viena ant kitos sudedamos kėdutės – puikus sprendimas nedidelėse erdvėse. Tokie baldai neužima daug vietos, jas galima panaudoti ir kaip staliuką, o prireikus atsiranda kur atsisėsti visai kompanijai.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Miegamasis antresolėje

Tinkamai išnaudota vertikalioji erdvė padeda išsaugoti daugiau laisvos vietos. Virš vonios kambario įrengtas miegamasis – nedidelis ir žemesnis nei įprasta, tačiau čia galima patogiai išsimiegoti neužėmus papildomos vietos pirmame aukšte. Dėl šios priežasties lova specialiai pažeminta.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Skaidrios pertvaros

Dėl saugumo įrengtas antresolės turėklas pagamintas iš skaidraus stiklo – taip neperkraunama erdvė, o į miegamąjį patenka daugiau šviesos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...

Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.

Svajonių namai: interjeras, kuriame visuomet pavasaris

Popžvaigždei Harry Stylesui iš grupės „One Direction“ priklauso daugiau nei 380 kv. metrų ploto namas madingame Sunset Strip rajone su vaizdu į Los Andželo miestą iki pat vandenyno.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (6)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.