25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę

 (10)
Vos 25 m² sodo namelyje sumaniai suprojektuotos visos įprastiems namams reikalingos funkcinės zonos, o interjeras – stilingas, šiuolaikiškas ir patogus. Pažiūrėkite, kokie sprendimai padėjo išvengti ankštos erdvės pojūčio.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Erdvės planavimas

Ilga ir siaura sodo namelio patalpa vizualiai tarsi padalyta perpus – vienoje pusėje suformuota svetainės zona, kitoje – virtuvės. Toks erdvių atskyrimas padėjo išgryninti kiekvienos jų paskirtį ir taip išsaugoti visaverčių namų įspūdį.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Apdaila

Sukurti vizualiai erdvesnės patalpos įspūdį padeda baltos spalvos apdaila – medinėmis lentelėmis dekoruotos sienos. Pritaikyta horizontali lentelių kryptis neaukština kambario, suteikia erdvumo pojūtį. Tamsios grindys ir lubos taip pat pasirinktos siekiant vizualiai sumažinti patalpą ir išvengti šulinio efekto.

Apšvietimas

Lubose sumontuoti kuklūs įleidžiami šviestuvai – vos pastebimi. Taip siekiama neapkrauti nedidelės erdvės nereikalingomis detalėmis, tačiau išsaugoti visas būtinas funkcijas.

Langai

Namelio architektūra padeda išvengti ankštumo įspūdžio. Abejose ilgosiose sienose įrengti dideli langai tarsi ištrina ribas ir nukreipia žvilgsnį tolyn.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Funkcionali sofa

Nedidelėje poilsio zonoje sumontuota kampinė sofa atitinka erdvės proporcijas – pagal jas pamažintas baldas leidžia išvengti ankštumo pojūčio. Be to, jame sumontuotos talpios dėžės suteikia galimybę paslėpti daugybę daiktų ir neapkrauti jais erdvės.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Sieninės lentynos

Kuriant interjerą mažoje erdvėje labai svarbu tinkamai išnaudoti kiekvieną laisvą centimetrą. Šiame namelyje buvo pritaikytos net kelios sieninės spintos daiktams susidėti. Siekiant neperkrauti erdvės, spintos suprojektuotos siauresnės nei įprasta – vis 30 cm pločio, tačiau iki pat lubų, kad interjeras atrodytų vientisas. Ritmiškas atvirų lentynų raštas paįvairina erdvę, suteikia jai žaismingumo.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Daugiafunkciai laiptai

Daiktai – baldai ar kiti interjero elementai, atliekantys net keletą funkcijų, mažose erdvėse itin praverčia, nes suteikia galimybę pritaikyti visas įprastas funkcijas, bet panaudoti mažiau daiktų. Tokią paskirtį šiame vasarnamyje atlieka laiptai į antresolę: jų konstrukcijoje telpa ir dalis virtuvės įrangos, čia įrengtos atviros lentynos daiktams susidėti, o ant plačių patogių pakopų galima ir prisėsti.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Svarbu!
Kad laiptai būtų patogūs lipti, projektuojant juos net ir mažoje erdvėje svarbu išsaugoti tinkamas pakopų proporcijas: šių aukštis turėtų būti ne didesnis nei 20 cm, o ilgis – ne mažesnis nei 25 cm, kitaip jie labiau primins kopėčias. Laiptų plotis turėtų būti bent 60 cm, kad vienas žmogus galėtų patogiai užlipti.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Kompaktiška virtuvė

Virtuvės spintelės suprojektuotos viena priešais kitą palei abi sienas – taip sukurta patogi ir funkcionali darbo zona, padidintas darbastalio plotas. Toks sprendimas suteikė galimybę pritaikyti įprasto dydžio techniką – laiptų konstrukcijoje įtaisytas šaldytuvas su šaldiklio skyriumi, palei vieną langą pastatyta keturių kaitviečių viryklė, o palei kitą sumontuota patogi plautuvė.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Stumdomosios durys

Siekiant taupyti vietą, į vonios kambarį, įrengtą iškart už virtuvės zonos, patekti galima per stumdomąsias duris. Jos atidaromos pastūmus į šoną, todėl virtuvės erdvė priešais lieka laisva.

Praktiški baldai

Viena ant kitos sudedamos kėdutės – puikus sprendimas nedidelėse erdvėse. Tokie baldai neužima daug vietos, jas galima panaudoti ir kaip staliuką, o prireikus atsiranda kur atsisėsti visai kompanijai.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Miegamasis antresolėje

Tinkamai išnaudota vertikalioji erdvė padeda išsaugoti daugiau laisvos vietos. Virš vonios kambario įrengtas miegamasis – nedidelis ir žemesnis nei įprasta, tačiau čia galima patogiai išsimiegoti neužėmus papildomos vietos pirmame aukšte. Dėl šios priežasties lova specialiai pažeminta.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Skaidrios pertvaros

Dėl saugumo įrengtas antresolės turėklas pagamintas iš skaidraus stiklo – taip neperkraunama erdvė, o į miegamąjį patenka daugiau šviesos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę (5)

Pavilnių regioniniame parke stūksančio namo interjeras skandinaviškai modernaus stiliaus. Jį projektavę kūrybinės studijos „Dizaino virtuvė“ komandos nariai sako, kad kuriant jį reikėjo tik apsidairyti aplink langus ir visos idėjos tarsi išniro iš supančios aplinkos. Pasak namus įrengusių specialistų, jauna šeima norėjo namų su daug konkuruojančių sprendimų, tad čia tikrai gausu grafinių, tekstūrinių ir struktūrinių idėjų, bet ir į pageidavimą išsaugoti ramybės ir laisvės aurą išplaukiančią iš supančios aplinkos į namus, buvo atsižvelgta.

Interjeras, kuris nukels į vasaros prisiminimus

Šis namas Los Andžele (JAV) įvertintas 2,8 mln. dol. suma (2,3 mln. eurų). Lengvas, vasariškas interjeras sukuria atpalaiduojančią atmosferą.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė (20)

Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai (3)

Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.

Svajonių namai, kurie įvertinti net 12 mln. eurų (3)

Įžymioji Eva Longoria neseniai įsigijo būstą Beverli Hilse (Kalifornija, Amerika), kuris įvertintas net 13,5 mln. dol. (12 mln. eurų). 1023 kv.m name yra net 8 miegamieji ir 11 vonios kambarių, kurie išdėstyti per kelis aukštus. Neapsieita ir be vyno rūsio, spa, baseino ir didelės lauko pramogų erdvės.

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).