25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę

 (10)
Vos 25 m² sodo namelyje sumaniai suprojektuotos visos įprastiems namams reikalingos funkcinės zonos, o interjeras – stilingas, šiuolaikiškas ir patogus. Pažiūrėkite, kokie sprendimai padėjo išvengti ankštos erdvės pojūčio.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Erdvės planavimas

Ilga ir siaura sodo namelio patalpa vizualiai tarsi padalyta perpus – vienoje pusėje suformuota svetainės zona, kitoje – virtuvės. Toks erdvių atskyrimas padėjo išgryninti kiekvienos jų paskirtį ir taip išsaugoti visaverčių namų įspūdį.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Apdaila

Sukurti vizualiai erdvesnės patalpos įspūdį padeda baltos spalvos apdaila – medinėmis lentelėmis dekoruotos sienos. Pritaikyta horizontali lentelių kryptis neaukština kambario, suteikia erdvumo pojūtį. Tamsios grindys ir lubos taip pat pasirinktos siekiant vizualiai sumažinti patalpą ir išvengti šulinio efekto.

Apšvietimas

Lubose sumontuoti kuklūs įleidžiami šviestuvai – vos pastebimi. Taip siekiama neapkrauti nedidelės erdvės nereikalingomis detalėmis, tačiau išsaugoti visas būtinas funkcijas.

Langai

Namelio architektūra padeda išvengti ankštumo įspūdžio. Abejose ilgosiose sienose įrengti dideli langai tarsi ištrina ribas ir nukreipia žvilgsnį tolyn.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Funkcionali sofa

Nedidelėje poilsio zonoje sumontuota kampinė sofa atitinka erdvės proporcijas – pagal jas pamažintas baldas leidžia išvengti ankštumo pojūčio. Be to, jame sumontuotos talpios dėžės suteikia galimybę paslėpti daugybę daiktų ir neapkrauti jais erdvės.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Sieninės lentynos

Kuriant interjerą mažoje erdvėje labai svarbu tinkamai išnaudoti kiekvieną laisvą centimetrą. Šiame namelyje buvo pritaikytos net kelios sieninės spintos daiktams susidėti. Siekiant neperkrauti erdvės, spintos suprojektuotos siauresnės nei įprasta – vis 30 cm pločio, tačiau iki pat lubų, kad interjeras atrodytų vientisas. Ritmiškas atvirų lentynų raštas paįvairina erdvę, suteikia jai žaismingumo.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Daugiafunkciai laiptai

Daiktai – baldai ar kiti interjero elementai, atliekantys net keletą funkcijų, mažose erdvėse itin praverčia, nes suteikia galimybę pritaikyti visas įprastas funkcijas, bet panaudoti mažiau daiktų. Tokią paskirtį šiame vasarnamyje atlieka laiptai į antresolę: jų konstrukcijoje telpa ir dalis virtuvės įrangos, čia įrengtos atviros lentynos daiktams susidėti, o ant plačių patogių pakopų galima ir prisėsti.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Svarbu!
Kad laiptai būtų patogūs lipti, projektuojant juos net ir mažoje erdvėje svarbu išsaugoti tinkamas pakopų proporcijas: šių aukštis turėtų būti ne didesnis nei 20 cm, o ilgis – ne mažesnis nei 25 cm, kitaip jie labiau primins kopėčias. Laiptų plotis turėtų būti bent 60 cm, kad vienas žmogus galėtų patogiai užlipti.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Kompaktiška virtuvė

Virtuvės spintelės suprojektuotos viena priešais kitą palei abi sienas – taip sukurta patogi ir funkcionali darbo zona, padidintas darbastalio plotas. Toks sprendimas suteikė galimybę pritaikyti įprasto dydžio techniką – laiptų konstrukcijoje įtaisytas šaldytuvas su šaldiklio skyriumi, palei vieną langą pastatyta keturių kaitviečių viryklė, o palei kitą sumontuota patogi plautuvė.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Stumdomosios durys

Siekiant taupyti vietą, į vonios kambarį, įrengtą iškart už virtuvės zonos, patekti galima per stumdomąsias duris. Jos atidaromos pastūmus į šoną, todėl virtuvės erdvė priešais lieka laisva.

Praktiški baldai

Viena ant kitos sudedamos kėdutės – puikus sprendimas nedidelėse erdvėse. Tokie baldai neužima daug vietos, jas galima panaudoti ir kaip staliuką, o prireikus atsiranda kur atsisėsti visai kompanijai.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Miegamasis antresolėje

Tinkamai išnaudota vertikalioji erdvė padeda išsaugoti daugiau laisvos vietos. Virš vonios kambario įrengtas miegamasis – nedidelis ir žemesnis nei įprasta, tačiau čia galima patogiai išsimiegoti neužėmus papildomos vietos pirmame aukšte. Dėl šios priežasties lova specialiai pažeminta.

25 kv.m sodo namelis: ir tokioje erdvėje galima susikurti svajonę
© Vida Press

Skaidrios pertvaros

Dėl saugumo įrengtas antresolės turėklas pagamintas iš skaidraus stiklo – taip neperkraunama erdvė, o į miegamąjį patenka daugiau šviesos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.