230 kv.m kotedžas Vilniuje: subtiliai prabangus interjeras

 (40)
Šis 230 kv.m būstas yra įsikūręs Viliaus miesto Antakalnio rajone. Interjero dizainerė Rasa Samulionienė (ARRAS design) pasakoja, kad projektas nebuvo paprastas, tačiau užsakovai, jauna ir aktyvų gyvenimą mylinti šeima, pasitikėjo jos pasiūlymais ir patys aktyviai dalyvavo sprendimuose, todėl šis interjeras tapo išbaigtu ir vientisu.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įrengiant šiuos namus, interjero dizainerė paruošė keletą išplanavimo variantų, kol visų šeimos narių pageidavimai ir poreikiai buvo patenkinti, nes diskutuojant dėl funkcinių zonų, ieškant teisingų bei patogių sprendimų, tinkančių visiems. Sudėtingiausia kuriant šį interjerą buvo techninių, konstrukcinių sprendimų suradimas, taip pat ir pats išplanavimas, todėl daug darbo įdėta jau pačioje pradinėje stadijoje.


Pirmame aukšte, planuojant prieškambarį, buvo numatyta didelė drabužinė šeimos drabužiams. Vėliau pridėta dar viena, paslėpta už slankiojančių durų, šeimininkui, kuris aktyviai sportuoja (jo sportiniam inventoriui ir aprangai susidėti, kad šie daiktai nesimaišytų su bendroje spintoje laikomais visos šeimos drabužiais). Išnaudojant vietą po laiptais, dizainerė pasiūlė suprojektuoti didelę ir talpią spintą su ištraukiamomis lentynomis ir stalčiais, kurioje vietą rado šeimos avalynė.

Atsižvelgta ir į skirtingus šeimos narių poreikius ir pomėgius, planuojant trečiąjį aukštą, kuris yra skirtas miegamiesiems, reikėjo padirbėti daugiausia. Palyginti į nedidelį vieno aukšto plotą buvo sutalpinti 3 miegamieji kambariai (tėvų ir 2 vaikų), vaikų vonia su nedidele turkiška pirtimi, vonios kambarys (vonios malonumus labiau mėgstančiai šeimininkei ir atskira dušinė šeimininkui), taip pat drabužinė ir spintos vaikų drabužiams.

Pagrindinėje, šeimos laisvalaikiui skirtoje, erdvėje, esančioje antrajame aukšte, buvo įrengta svetainei, virtuvei ir valgomajam skirta viena didelė, atviro tipo patalpa, neskaidant jos į mažesnes zonas, paliekant judėjimo laisvę ir šviesos sklidimą per didelius langus visame aukšte, todėl čia labai jauku ir ryte geriant kavą, ir mėgaujantis vakariniais senamiesčio vaizdais leidžiantis saulei. Iš svetainės ir iš virtuvės suplanuoti išėjimai į tris, skirtinguose aukščiuose esančias terasas, kurios išpildo visus didžiausius šeimos įgeidžius – vienoje įrengtas šildomas vandens procedūrų kubilas, kitame – pasisėdėjimo zona su vandens kriokliu ir kepsnine, viršutinė skirta apžvalgai, relaksacijai.

Viršutinis kotedžo aukštas, antresolė yra skirta darbui, poilsiui, svečiams, bibliotekai. Joje taip pat tilpo didelė sieninė spinta nesezoniniams drabužiams ir daiktams, lagaminams.

Interjero dizainerė šio interjero išskirtinumu laiko subtilią prabangą. Interjere modernus dizainas yra derinamas su išskirtinėmis interjero detalėmis – beveik visi korpusiniai baldai buvo sukurti specialiai šių namų interjerui, su kiekvienai erdvei būdingomis detalėmis (išplonintos baldų ir stalviršio briaunos svetainėje, individualaus dizaino fasadai vonios balduose ir pan)., sukurtas durų ir turėklų dizainas. Pagrindinė šį interjerą apjungianti detalė ir ypatybė – įstrižos grafiškos linijos, kurios, prasidėjusios nuo prieškambario turėklų, veidrodžių graviravimo ir plytelių išklijavimo krypties, tęsiasi į viršų šviestuvų šviesos kontūruose, laiptų turėklų rašte, durų fasaduose, kuriuose išfrezuotos siauros įkypos linijos ir netgi pro stoglangius krentančių saulės spindulių kryptimi. Visi šie elementai sukuria vientisumo įspūdį, interjero idėjos tęstinumą.

Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (5)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.

Interjeras, kuriame miegamąjį galima rinktis net iš 6 variantų

JAV aktorė Chelsea Handler pardavinėja savo moderniai įrengtą vilą už 9,2 mln. eurų (11,5 mln. dol.). Prestižinėje vietoje įrengtas būstas Los Andžele (JAV) išties įspūdingas. 518 kv.m name yra įrengti 6 miegamieji, tiek pat vonios kambarių, žinoma, pakankamai vietos ir kitoms būtinoms zonoms.

Vasario „Mano namų“ numeryje – tai, ką Lietuvoje turime gražiausio

Versdami vasario mėnesio „Mano namų“ puslapius, nustebsite, kiek daug ir kokių išskirtinių interjero produktų šiandien kuria Lietuvos dizaineriai, o jų sukurti daiktai pelno įvairių tarptautinių dizaino apdovanojimų.

Namai, kuriuose gausu prabangių akcentų

Aktorius Briusas Vilisas pardavinėja savo didžiulius apartamentus Manhatane (JAV) už 17,75 mln.dol. (14,3 mln. eurų). Šiame įspūdingame būste yra šeši miegamieji, keturi vonios kambariai, virtuvė ir kitos būtinos namų zonos.

Įspūdingas vilos interjeras Holivudo kalvose už 2 mln. eurų

Aktorė Anna Faris nori atsisveikinti ir su savo ilgamete įspūdinga nuosavybe.

248 kv.m namas, kuris primena auksinę Holivudo erą

Rašytoja, aktorė, romantinių komedijų aistruolė Mindy Kaling dar kartą paskelbė parduodanti savo ispanišką vilą su keturiais miegamaisiais ir trimis vonios kambariais. Vilą, esančią Vakarų Holivude, aktorė parduoda už 2 mln. dolerių (1,6 mln. eurų).

Prabangus namas, kuriame galima pabėgti nuo kasdienybės

Serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo 2011 metais įsigijo sklypą su namu, kurį nugriovė ir pasistatė 223 kv.m prabangų būstą.