230 kv.m kotedžas Vilniuje: subtiliai prabangus interjeras

 (40)
Šis 230 kv.m būstas yra įsikūręs Viliaus miesto Antakalnio rajone. Interjero dizainerė Rasa Samulionienė (ARRAS design) pasakoja, kad projektas nebuvo paprastas, tačiau užsakovai, jauna ir aktyvų gyvenimą mylinti šeima, pasitikėjo jos pasiūlymais ir patys aktyviai dalyvavo sprendimuose, todėl šis interjeras tapo išbaigtu ir vientisu.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įrengiant šiuos namus, interjero dizainerė paruošė keletą išplanavimo variantų, kol visų šeimos narių pageidavimai ir poreikiai buvo patenkinti, nes diskutuojant dėl funkcinių zonų, ieškant teisingų bei patogių sprendimų, tinkančių visiems. Sudėtingiausia kuriant šį interjerą buvo techninių, konstrukcinių sprendimų suradimas, taip pat ir pats išplanavimas, todėl daug darbo įdėta jau pačioje pradinėje stadijoje.


Pirmame aukšte, planuojant prieškambarį, buvo numatyta didelė drabužinė šeimos drabužiams. Vėliau pridėta dar viena, paslėpta už slankiojančių durų, šeimininkui, kuris aktyviai sportuoja (jo sportiniam inventoriui ir aprangai susidėti, kad šie daiktai nesimaišytų su bendroje spintoje laikomais visos šeimos drabužiais). Išnaudojant vietą po laiptais, dizainerė pasiūlė suprojektuoti didelę ir talpią spintą su ištraukiamomis lentynomis ir stalčiais, kurioje vietą rado šeimos avalynė.

Atsižvelgta ir į skirtingus šeimos narių poreikius ir pomėgius, planuojant trečiąjį aukštą, kuris yra skirtas miegamiesiems, reikėjo padirbėti daugiausia. Palyginti į nedidelį vieno aukšto plotą buvo sutalpinti 3 miegamieji kambariai (tėvų ir 2 vaikų), vaikų vonia su nedidele turkiška pirtimi, vonios kambarys (vonios malonumus labiau mėgstančiai šeimininkei ir atskira dušinė šeimininkui), taip pat drabužinė ir spintos vaikų drabužiams.

Pagrindinėje, šeimos laisvalaikiui skirtoje, erdvėje, esančioje antrajame aukšte, buvo įrengta svetainei, virtuvei ir valgomajam skirta viena didelė, atviro tipo patalpa, neskaidant jos į mažesnes zonas, paliekant judėjimo laisvę ir šviesos sklidimą per didelius langus visame aukšte, todėl čia labai jauku ir ryte geriant kavą, ir mėgaujantis vakariniais senamiesčio vaizdais leidžiantis saulei. Iš svetainės ir iš virtuvės suplanuoti išėjimai į tris, skirtinguose aukščiuose esančias terasas, kurios išpildo visus didžiausius šeimos įgeidžius – vienoje įrengtas šildomas vandens procedūrų kubilas, kitame – pasisėdėjimo zona su vandens kriokliu ir kepsnine, viršutinė skirta apžvalgai, relaksacijai.

Viršutinis kotedžo aukštas, antresolė yra skirta darbui, poilsiui, svečiams, bibliotekai. Joje taip pat tilpo didelė sieninė spinta nesezoniniams drabužiams ir daiktams, lagaminams.

Interjero dizainerė šio interjero išskirtinumu laiko subtilią prabangą. Interjere modernus dizainas yra derinamas su išskirtinėmis interjero detalėmis – beveik visi korpusiniai baldai buvo sukurti specialiai šių namų interjerui, su kiekvienai erdvei būdingomis detalėmis (išplonintos baldų ir stalviršio briaunos svetainėje, individualaus dizaino fasadai vonios balduose ir pan)., sukurtas durų ir turėklų dizainas. Pagrindinė šį interjerą apjungianti detalė ir ypatybė – įstrižos grafiškos linijos, kurios, prasidėjusios nuo prieškambario turėklų, veidrodžių graviravimo ir plytelių išklijavimo krypties, tęsiasi į viršų šviestuvų šviesos kontūruose, laiptų turėklų rašte, durų fasaduose, kuriuose išfrezuotos siauros įkypos linijos ir netgi pro stoglangius krentančių saulės spindulių kryptimi. Visi šie elementai sukuria vientisumo įspūdį, interjero idėjos tęstinumą.

Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).

5 daugiausiai dėmesio spalio mėnesį sulaukę interjerai

Vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Tačiau tai tik išeina į gerą - galima daugiau laiko skirti namų puoselėjimui.

Ispaniško stiliaus namas už 10 mln. eurų (1)

Serena Williams už būstą Beverli Hilse paklojo 6,7 milijono dolerių (5,75 milijono eurų). Ir tai praėjus vos kelioms dienos po to, kai nusprendė už 12 milijonų dolerių (10,3 milijono eurų) parduoti savo didžiulį namą Los Andželo Bel Air rajone. Teniso legenda pinigų per daug neskaičiuoja. S. Williams įrodė, kad ji yra asė ir teniso kortuose, ir, kaip legendinė sportininkė, už jų ribų.

230 kv.m namas: būstas, kuriame jungiasi estiškas bei latviškas skoniai (1)

Esto Indrek ir latvės Zane šeima drauge su dizainerės Jana Ribelise pagalba sukūrė erdvę, kurią šiandien drąsiai gali vadinti namais. Šeima atnaujintame būste gyvena mėnesį ir prisimindami interjero kūrimo procesą, sako, kad jiems labiausiai patiko bendradarbiavimas su dizainere, kuris vyko natūraliai ir sklandžiai.

Apartamentai, kuriems abejingų nebus

Kim Kardashian ir Kris Jenner įsigijo kooperatinius butus, kurių kiekvienas vertas apie 1,5 milijono dolerių (1,29 milijono eurų), praneša laikraštis „LA Times“.

Kaip atrodo namas, kurio vertė 7,3 mln. eurų (7)

Žymioji Kendall Jenner už 7,3 mln. eurų (8,55 mln. JAV dolerių) neseniai įsigijo naują namą Beverli Hilse.