210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė

 (20)
Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Užsakovai – jauna, veržli, ambicinga šeima su trimis vaikais. Šios poros meilės istorija prasidėjo Jungtinėse Amerikos valstijose, o sugrįžti į Lietuvą juos paskatino tai, kad vienas iš sutuoktinių yra gimęs Lietuvoje ir visa šeima palaikė troškimą grįžti arčiau šaknų. Taigi dizainerei, kuriant interjerą tokiai pasaulietiškai šeimai, svarbu buvo atsižvelgti ne tik į jos narių estetines vertybes, bet ir į gyvenimo būdą (keliones po pasaulį, aktyvų gyvenimo būdą, labai skirtingas kultūriškai draugų ir aplinkos suformuotas jų asmenybes).

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė
© Leonas Garbačauskas

210 kv. m butą sudaro šios erdvės: 4 miegamieji, holas, drabužinė, svetainė, biblioteka, valgomasis, virtuve ir sandėliukas, darbo kambarys, šeimininkų drabužinė, 2 sanitariniai mazgai bei skalbimo patalpa. Kadangi užsakovai – nemaža šeima, B. Senkevič pasakoja, kad jai iškeltos užduotys buvo pakankamai kompleksinės. Daug prašymų buvo susiję su individualiais šeimos narių momentais, svajonėmis ir tikslais. Kita vertus, užsakovams taip pat be galo svarbios buvo ir bendrų, visai šeimai skirtų erdvių detalės. Pavyzdžiui, šeimai labai svarbi virtuvė, maisto gaminimas, visų narių bendros vakarienės – todėl ir valgomasis turėjo būti įrengtas preciziškai.

Interjerą vienijančia gija buvo pasirinktas klasikinis interjero stilius ir nors namai stilistiškai atrodo vientisi, dizainerė sako, kad leido sau eksperimentuoti derinant įvairių stilių braižą ir detales. Svarbiausias buvo tolygus pereinamumas bei spalvinių gamų persipynimas. Vienas iš visuose kambariuose pasikartojančių akcentų – klasikinį stilių pabrėžiančios apdailinės juostos, kuriuos kuria vientisumo jausmą. Net ir vienoje iš moderniausių erdvių – vonioje, naudojama lubų apdaila, primenanti klasikinį braižą. Taip pat šiame interjere buvo labai svarbus medžiagiškumas bei skirtingų paviršių dermė. Per skirtingus (medienos, akmens) paviršius dizainerė norėjo pabrėžti erdvės išskirtinumą bei prabangą.

Kiekviena šių namų erdvė turi ryškų charakterį, kurį į ją atsineša čia gyvenantys ir laiką leidžiantys šeimos nariai. Tai puikiai atsispindi vaikų miegamuosiuose. Pradedant jaunesnio berniuko, kuris yra gan švelnus ir romantiškas, kambariu. Jam buvo parinkta pasaulio užkariautojo, keliautojo, tyrinėtojo tema su juoda galaktika ir ryškiais akcentais, žadinančiais vaiko aktyvias savybes. Tokios detalės suteikia išskirtinumo šiam kambariui ir mažyliui skatina svajones ir domėjimosi interesų sritis. Vyresnio berniuko kambaryje buvo siekta kuo labiau išpildyti futbolo temą. Išskirtinė šio kambario detalė – fototapetas. Mergaitė, tarytum princesė, buvo apgyvendinta jaukiame kambaryje su klasikiniu interjeru ir interjerinių lėlių arbatos pertraukėlėmis.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė
© Leonas Garbačauskas

Virtuvėje labai daug gaminama, todėl buvo parinkta kokybiška buitinė technika, gaminimo paviršiai, o dėl šeimininkės patogumo nestandartiškai pakelti paviršiai. Valgomasis stalas talpina 10 asmenų net neišskleistas, o sala tapo rytinių ritualų simboliu, prie kurio šeima susitinka pusryčiams.

Išskirtinė detalė hole – šeimininkų inicialai, kurie primena jiems, kad čia yra jų namai, vieta – kur jie visada bus laukiami ir mylimi. B. Senkevič sako, kad jai buvo svarbu, kad šiuose namuose būtų tik tos detalės, kurių nebūtų galima pamatyti eiliniuose interjero žurnaluose ar tuo labiau jos pačios kurtuose interjeruose.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę (5)

Pavilnių regioniniame parke stūksančio namo interjeras skandinaviškai modernaus stiliaus. Jį projektavę kūrybinės studijos „Dizaino virtuvė“ komandos nariai sako, kad kuriant jį reikėjo tik apsidairyti aplink langus ir visos idėjos tarsi išniro iš supančios aplinkos. Pasak namus įrengusių specialistų, jauna šeima norėjo namų su daug konkuruojančių sprendimų, tad čia tikrai gausu grafinių, tekstūrinių ir struktūrinių idėjų, bet ir į pageidavimą išsaugoti ramybės ir laisvės aurą išplaukiančią iš supančios aplinkos į namus, buvo atsižvelgta.

Interjeras, kuris nukels į vasaros prisiminimus

Šis namas Los Andžele (JAV) įvertintas 2,8 mln. dol. suma (2,3 mln. eurų). Lengvas, vasariškas interjeras sukuria atpalaiduojančią atmosferą.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė (20)

Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai (3)

Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.

Svajonių namai, kurie įvertinti net 12 mln. eurų (3)

Įžymioji Eva Longoria neseniai įsigijo būstą Beverli Hilse (Kalifornija, Amerika), kuris įvertintas net 13,5 mln. dol. (12 mln. eurų). 1023 kv.m name yra net 8 miegamieji ir 11 vonios kambarių, kurie išdėstyti per kelis aukštus. Neapsieita ir be vyno rūsio, spa, baseino ir didelės lauko pramogų erdvės.

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).