210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė

 (20)
Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Užsakovai – jauna, veržli, ambicinga šeima su trimis vaikais. Šios poros meilės istorija prasidėjo Jungtinėse Amerikos valstijose, o sugrįžti į Lietuvą juos paskatino tai, kad vienas iš sutuoktinių yra gimęs Lietuvoje ir visa šeima palaikė troškimą grįžti arčiau šaknų. Taigi dizainerei, kuriant interjerą tokiai pasaulietiškai šeimai, svarbu buvo atsižvelgti ne tik į jos narių estetines vertybes, bet ir į gyvenimo būdą (keliones po pasaulį, aktyvų gyvenimo būdą, labai skirtingas kultūriškai draugų ir aplinkos suformuotas jų asmenybes).

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė
© Leonas Garbačauskas

210 kv. m butą sudaro šios erdvės: 4 miegamieji, holas, drabužinė, svetainė, biblioteka, valgomasis, virtuve ir sandėliukas, darbo kambarys, šeimininkų drabužinė, 2 sanitariniai mazgai bei skalbimo patalpa. Kadangi užsakovai – nemaža šeima, B. Senkevič pasakoja, kad jai iškeltos užduotys buvo pakankamai kompleksinės. Daug prašymų buvo susiję su individualiais šeimos narių momentais, svajonėmis ir tikslais. Kita vertus, užsakovams taip pat be galo svarbios buvo ir bendrų, visai šeimai skirtų erdvių detalės. Pavyzdžiui, šeimai labai svarbi virtuvė, maisto gaminimas, visų narių bendros vakarienės – todėl ir valgomasis turėjo būti įrengtas preciziškai.

Interjerą vienijančia gija buvo pasirinktas klasikinis interjero stilius ir nors namai stilistiškai atrodo vientisi, dizainerė sako, kad leido sau eksperimentuoti derinant įvairių stilių braižą ir detales. Svarbiausias buvo tolygus pereinamumas bei spalvinių gamų persipynimas. Vienas iš visuose kambariuose pasikartojančių akcentų – klasikinį stilių pabrėžiančios apdailinės juostos, kuriuos kuria vientisumo jausmą. Net ir vienoje iš moderniausių erdvių – vonioje, naudojama lubų apdaila, primenanti klasikinį braižą. Taip pat šiame interjere buvo labai svarbus medžiagiškumas bei skirtingų paviršių dermė. Per skirtingus (medienos, akmens) paviršius dizainerė norėjo pabrėžti erdvės išskirtinumą bei prabangą.

Kiekviena šių namų erdvė turi ryškų charakterį, kurį į ją atsineša čia gyvenantys ir laiką leidžiantys šeimos nariai. Tai puikiai atsispindi vaikų miegamuosiuose. Pradedant jaunesnio berniuko, kuris yra gan švelnus ir romantiškas, kambariu. Jam buvo parinkta pasaulio užkariautojo, keliautojo, tyrinėtojo tema su juoda galaktika ir ryškiais akcentais, žadinančiais vaiko aktyvias savybes. Tokios detalės suteikia išskirtinumo šiam kambariui ir mažyliui skatina svajones ir domėjimosi interesų sritis. Vyresnio berniuko kambaryje buvo siekta kuo labiau išpildyti futbolo temą. Išskirtinė šio kambario detalė – fototapetas. Mergaitė, tarytum princesė, buvo apgyvendinta jaukiame kambaryje su klasikiniu interjeru ir interjerinių lėlių arbatos pertraukėlėmis.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė
© Leonas Garbačauskas

Virtuvėje labai daug gaminama, todėl buvo parinkta kokybiška buitinė technika, gaminimo paviršiai, o dėl šeimininkės patogumo nestandartiškai pakelti paviršiai. Valgomasis stalas talpina 10 asmenų net neišskleistas, o sala tapo rytinių ritualų simboliu, prie kurio šeima susitinka pusryčiams.

Išskirtinė detalė hole – šeimininkų inicialai, kurie primena jiems, kad čia yra jų namai, vieta – kur jie visada bus laukiami ir mylimi. B. Senkevič sako, kad jai buvo svarbu, kad šiuose namuose būtų tik tos detalės, kurių nebūtų galima pamatyti eiliniuose interjero žurnaluose ar tuo labiau jos pačios kurtuose interjeruose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...

Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.

Svajonių namai: interjeras, kuriame visuomet pavasaris

Popžvaigždei Harry Stylesui iš grupės „One Direction“ priklauso daugiau nei 380 kv. metrų ploto namas madingame Sunset Strip rajone su vaizdu į Los Andželo miestą iki pat vandenyno.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (6)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.