210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė

 (20)
Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Užsakovai – jauna, veržli, ambicinga šeima su trimis vaikais. Šios poros meilės istorija prasidėjo Jungtinėse Amerikos valstijose, o sugrįžti į Lietuvą juos paskatino tai, kad vienas iš sutuoktinių yra gimęs Lietuvoje ir visa šeima palaikė troškimą grįžti arčiau šaknų. Taigi dizainerei, kuriant interjerą tokiai pasaulietiškai šeimai, svarbu buvo atsižvelgti ne tik į jos narių estetines vertybes, bet ir į gyvenimo būdą (keliones po pasaulį, aktyvų gyvenimo būdą, labai skirtingas kultūriškai draugų ir aplinkos suformuotas jų asmenybes).

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė
© Leonas Garbačauskas

210 kv. m butą sudaro šios erdvės: 4 miegamieji, holas, drabužinė, svetainė, biblioteka, valgomasis, virtuve ir sandėliukas, darbo kambarys, šeimininkų drabužinė, 2 sanitariniai mazgai bei skalbimo patalpa. Kadangi užsakovai – nemaža šeima, B. Senkevič pasakoja, kad jai iškeltos užduotys buvo pakankamai kompleksinės. Daug prašymų buvo susiję su individualiais šeimos narių momentais, svajonėmis ir tikslais. Kita vertus, užsakovams taip pat be galo svarbios buvo ir bendrų, visai šeimai skirtų erdvių detalės. Pavyzdžiui, šeimai labai svarbi virtuvė, maisto gaminimas, visų narių bendros vakarienės – todėl ir valgomasis turėjo būti įrengtas preciziškai.

Interjerą vienijančia gija buvo pasirinktas klasikinis interjero stilius ir nors namai stilistiškai atrodo vientisi, dizainerė sako, kad leido sau eksperimentuoti derinant įvairių stilių braižą ir detales. Svarbiausias buvo tolygus pereinamumas bei spalvinių gamų persipynimas. Vienas iš visuose kambariuose pasikartojančių akcentų – klasikinį stilių pabrėžiančios apdailinės juostos, kuriuos kuria vientisumo jausmą. Net ir vienoje iš moderniausių erdvių – vonioje, naudojama lubų apdaila, primenanti klasikinį braižą. Taip pat šiame interjere buvo labai svarbus medžiagiškumas bei skirtingų paviršių dermė. Per skirtingus (medienos, akmens) paviršius dizainerė norėjo pabrėžti erdvės išskirtinumą bei prabangą.

Kiekviena šių namų erdvė turi ryškų charakterį, kurį į ją atsineša čia gyvenantys ir laiką leidžiantys šeimos nariai. Tai puikiai atsispindi vaikų miegamuosiuose. Pradedant jaunesnio berniuko, kuris yra gan švelnus ir romantiškas, kambariu. Jam buvo parinkta pasaulio užkariautojo, keliautojo, tyrinėtojo tema su juoda galaktika ir ryškiais akcentais, žadinančiais vaiko aktyvias savybes. Tokios detalės suteikia išskirtinumo šiam kambariui ir mažyliui skatina svajones ir domėjimosi interesų sritis. Vyresnio berniuko kambaryje buvo siekta kuo labiau išpildyti futbolo temą. Išskirtinė šio kambario detalė – fototapetas. Mergaitė, tarytum princesė, buvo apgyvendinta jaukiame kambaryje su klasikiniu interjeru ir interjerinių lėlių arbatos pertraukėlėmis.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė
© Leonas Garbačauskas

Virtuvėje labai daug gaminama, todėl buvo parinkta kokybiška buitinė technika, gaminimo paviršiai, o dėl šeimininkės patogumo nestandartiškai pakelti paviršiai. Valgomasis stalas talpina 10 asmenų net neišskleistas, o sala tapo rytinių ritualų simboliu, prie kurio šeima susitinka pusryčiams.

Išskirtinė detalė hole – šeimininkų inicialai, kurie primena jiems, kad čia yra jų namai, vieta – kur jie visada bus laukiami ir mylimi. B. Senkevič sako, kad jai buvo svarbu, kad šiuose namuose būtų tik tos detalės, kurių nebūtų galima pamatyti eiliniuose interjero žurnaluose ar tuo labiau jos pačios kurtuose interjeruose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.