200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai

 (3)
Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.
© Gediminas Latvis photography

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis 200 kv.m namas yra įsikūręs Vilniaus priemiestyje. Jį sudaro 7 erdvės: bendra svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvė, darbo kambarys, prieškambaris, koridorius, miegamasis, vaiko kambarys, svečių kambarys. Būsto interjero stilius – skandinaviškas modernizmas su klasikiniam stiliui būdingais motyvais, kurie, norint išlaikyti stilistinę pusiausvyrą, yra griežtų, lakoniškų formų. A. Tauginienė pačiomis išskirtiniausiomis šio interjero detalėmis laiko: linijų ir geometrijos žaismą (šviestuvai, staliukai, kilimas, baro kėdės), jūros spalvas ir jų atspalvius (nuo tamsiai mėlynos iki švelnios mėtinės). Taip pat dizainerė išskiria tapybą miegamajame ir vaiko kambaryje.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Tik įžengus į namus, prieškambaryje, „pasitinka“ didžiulė spinta užimanti visą sienos plotą. Nors spinta yra didelių išmatavimų, dėka šviesios žalsvos spalvos ir parinkto dizaino, ji atrodo lengvai ir neapsunkina erdvės. Netoliese yra pastatytas išskirtinis, pasivaikščiojimus pajūryje primenantis, suoliukas su jaukiais akmenėliais batams pasidėti. Iš prieškambario veda ilgas koridorius, kuriame akį patraukianti detalė – tapetas su senų knygų kompozicija, apšviestas paslėptu LED apšvietimu.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Svetainės zonos pagrindinis „cinkelis“ neabejotinai yra lengvi bei plastiški ažūriniai šviestuvai. Jie padiktavo šalia atsiradusių interjero detalių stilių: staliukai savo forma atkartoja šviestuvus, o ritmiškas linijų motyvas kilime dera prie šios kompozicijos. Virtuvės baldams dažyti buvo parinkta žalsva spalva, ją pagyvina alyvuota natūrali ąžuolinių grindų danga bei stalviršio paviršiai, suteikdami interjerui šilumos ir harmonijos pusiausvyros. Prie didžiulių langų, galima sakyti gamtos fone, įkomponuotas natūralaus medžio stalas su patogiomis kėdėmis. Šiame jaukiame kampelyje svečiai ir namiškiai praleidžia daugiausia laiko. Detalėms šioje zonoje taip pat skirta nemažai dėmesio: tas pats linijų motyvas kartojasi kėdėse, 3D formos laikrodyje.

Darbo kambariui parinktas minimalistinis stilius. Kaip ir visose kitose namų erdvėse, sienos čia yra baltos, jos yra tarsi fonas kitoms detalėms atsiskleisti. Pagrindinis erdvės akcentas – dekoratyvinis apšvietimas ir šviesos žaismas.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Namo šeimininkų miegamajame atsikartoja mėlynų bei monochromatinių spalvų koloritas. Galinę sieną puošia žaismingas, tačiau ramybės ir jaukumo atmosferą kuriantis rankų darbo piešinys, prie kurio galvūgaliu pastatyta šeimininkų lova su skirtingų formų staliukais iš kraštų. Vaiko kambaryje taip pat pasidarbavo „Apuka“ studijos merginos – buvo sukurtas išskirtinis vaikiškas piešinys.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Pirmo aukšto vonia primena marinistinį stilių. Šioje erdvėje šaltas betonines plokštumas sušildo medžio imitacijos plytelės. Kruopščiai priderintas puošnus šviestuvas atkartoja betono faktūrą. Antro aukšto vonia spalviškai derinama prie namo interjero koncepcijos. Šioje vonioje jaučiamas gaivumas bei šviežumas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...

Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.

Svajonių namai: interjeras, kuriame visuomet pavasaris

Popžvaigždei Harry Stylesui iš grupės „One Direction“ priklauso daugiau nei 380 kv. metrų ploto namas madingame Sunset Strip rajone su vaizdu į Los Andželo miestą iki pat vandenyno.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (6)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.