200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai

 (3)
Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.
© Gediminas Latvis photography

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šis 200 kv.m namas yra įsikūręs Vilniaus priemiestyje. Jį sudaro 7 erdvės: bendra svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvė, darbo kambarys, prieškambaris, koridorius, miegamasis, vaiko kambarys, svečių kambarys. Būsto interjero stilius – skandinaviškas modernizmas su klasikiniam stiliui būdingais motyvais, kurie, norint išlaikyti stilistinę pusiausvyrą, yra griežtų, lakoniškų formų. A. Tauginienė pačiomis išskirtiniausiomis šio interjero detalėmis laiko: linijų ir geometrijos žaismą (šviestuvai, staliukai, kilimas, baro kėdės), jūros spalvas ir jų atspalvius (nuo tamsiai mėlynos iki švelnios mėtinės). Taip pat dizainerė išskiria tapybą miegamajame ir vaiko kambaryje.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Tik įžengus į namus, prieškambaryje, „pasitinka“ didžiulė spinta užimanti visą sienos plotą. Nors spinta yra didelių išmatavimų, dėka šviesios žalsvos spalvos ir parinkto dizaino, ji atrodo lengvai ir neapsunkina erdvės. Netoliese yra pastatytas išskirtinis, pasivaikščiojimus pajūryje primenantis, suoliukas su jaukiais akmenėliais batams pasidėti. Iš prieškambario veda ilgas koridorius, kuriame akį patraukianti detalė – tapetas su senų knygų kompozicija, apšviestas paslėptu LED apšvietimu.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Svetainės zonos pagrindinis „cinkelis“ neabejotinai yra lengvi bei plastiški ažūriniai šviestuvai. Jie padiktavo šalia atsiradusių interjero detalių stilių: staliukai savo forma atkartoja šviestuvus, o ritmiškas linijų motyvas kilime dera prie šios kompozicijos. Virtuvės baldams dažyti buvo parinkta žalsva spalva, ją pagyvina alyvuota natūrali ąžuolinių grindų danga bei stalviršio paviršiai, suteikdami interjerui šilumos ir harmonijos pusiausvyros. Prie didžiulių langų, galima sakyti gamtos fone, įkomponuotas natūralaus medžio stalas su patogiomis kėdėmis. Šiame jaukiame kampelyje svečiai ir namiškiai praleidžia daugiausia laiko. Detalėms šioje zonoje taip pat skirta nemažai dėmesio: tas pats linijų motyvas kartojasi kėdėse, 3D formos laikrodyje.

Darbo kambariui parinktas minimalistinis stilius. Kaip ir visose kitose namų erdvėse, sienos čia yra baltos, jos yra tarsi fonas kitoms detalėms atsiskleisti. Pagrindinis erdvės akcentas – dekoratyvinis apšvietimas ir šviesos žaismas.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Namo šeimininkų miegamajame atsikartoja mėlynų bei monochromatinių spalvų koloritas. Galinę sieną puošia žaismingas, tačiau ramybės ir jaukumo atmosferą kuriantis rankų darbo piešinys, prie kurio galvūgaliu pastatyta šeimininkų lova su skirtingų formų staliukais iš kraštų. Vaiko kambaryje taip pat pasidarbavo „Apuka“ studijos merginos – buvo sukurtas išskirtinis vaikiškas piešinys.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai
© Gediminas Latvis photography

Pirmo aukšto vonia primena marinistinį stilių. Šioje erdvėje šaltas betonines plokštumas sušildo medžio imitacijos plytelės. Kruopščiai priderintas puošnus šviestuvas atkartoja betono faktūrą. Antro aukšto vonia spalviškai derinama prie namo interjero koncepcijos. Šioje vonioje jaučiamas gaivumas bei šviežumas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę (5)

Pavilnių regioniniame parke stūksančio namo interjeras skandinaviškai modernaus stiliaus. Jį projektavę kūrybinės studijos „Dizaino virtuvė“ komandos nariai sako, kad kuriant jį reikėjo tik apsidairyti aplink langus ir visos idėjos tarsi išniro iš supančios aplinkos. Pasak namus įrengusių specialistų, jauna šeima norėjo namų su daug konkuruojančių sprendimų, tad čia tikrai gausu grafinių, tekstūrinių ir struktūrinių idėjų, bet ir į pageidavimą išsaugoti ramybės ir laisvės aurą išplaukiančią iš supančios aplinkos į namus, buvo atsižvelgta.

Interjeras, kuris nukels į vasaros prisiminimus

Šis namas Los Andžele (JAV) įvertintas 2,8 mln. dol. suma (2,3 mln. eurų). Lengvas, vasariškas interjeras sukuria atpalaiduojančią atmosferą.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė (20)

Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai (3)

Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.

Svajonių namai, kurie įvertinti net 12 mln. eurų (3)

Įžymioji Eva Longoria neseniai įsigijo būstą Beverli Hilse (Kalifornija, Amerika), kuris įvertintas net 13,5 mln. dol. (12 mln. eurų). 1023 kv.m name yra net 8 miegamieji ir 11 vonios kambarių, kurie išdėstyti per kelis aukštus. Neapsieita ir be vyno rūsio, spa, baseino ir didelės lauko pramogų erdvės.

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).