185 kv.m. namas Kaune: šiuolaikiškumas kiekviename kampe

 (41)
Jauna keturių asmenų šeima, Kaune pasistačiusi nuosavą namą, svajojo jį įsirengti moderniai. Užsakovų norą įgyvendino architektės Elvina Varnauskienė ir Erika Rimšaitė, sukūrusios šiuolaikišką namo interjerą.
© L.Garbačausko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Charakteringiausias interjero bruožas – atspalvių monochroniškumas. Visiškai atsisakyta šiltų atspalvių ir pasitelkti tik pilki tonai, išryškinant medžiagų faktūras, audinių tekstūras ir baldų paviršius. Name yra daugybė didelių langų, tad tamsių spalvų šaltumą kompensuoja natūrali dienos šviesa.

Pirmame aukšte, bendroje erdvėje yra virtuvė, valgomasis ir svetainė. Architektės turėjo suprojektuoti virtuvę taip, kad ji susilietų su aplinka ir į akis nekristų buitiniai prietaisai. Tad čia buvo suprojektuota virtuvės sala ir talpi sieninė spinta, kur integruota visa buitinė technika ir suslėpti virtuvės reikmenys. Net ir gartraukis virš salos parinktas modernaus minimalistinio dizaino.

185 kv.m. namas Kaune: šiuolaikiškumas kiekviename kampe
© Asmeninio albumo nuotr.

Valgomojo zoną puošia pakabinamas šviestuvas, įspūdingas toršeras stovi svetainėje. Visi kiti šviestuvai yra paslėpti ir neakcentuojami. Tarp valgomojo ir svetainės zonų įrengtas židinys, integruotas kartu su sienine spinta. Tokiais sprendimais siekiama neapkrauti patalpų smulkiais pavieniais baldeliais, „švarioje“ erdvėje išryškėja lakoniškos baldų formos, geometriškas lubų skaidymas. Su sienomis nesikertančios lubos slepia užuolaidų karnizus, kas taip pat suteikia tvarkos pojūtį ir vizualiai aukština patalpas.

Pakilus į antrą aukštą, atsiduriama koridoriuje, kurio sienų monotoniškumą buvo nuspręsta paįvairinti pertvarų viršuje įrengiant viršlangius. Šios berėmio stiklo dalys ne tik suskaido nuobodžias plokštumas, bet ir įleidžia natūralią šviesą į belanges patalpas – drabužinę ir vaikų vonią.

185 kv.m. namas Kaune: šiuolaikiškumas kiekviename kampe
© Asmeninio albumo nuotr.

Miegamajam šeimininkai pageidavo ramios, tamsios ir solidžios atmosferos. Ramybės čia teikia ne tik atitinkamos spalvos, bet ir sunkios aksominės užuolaidos bei floko tapetai, kurie sukuria duslią akustiką. Šalia miegamojo įrengtas jaukus vonios kambarys. Architektė akcentavo, kad buvo stengtasi sukurti ne šiaip vonią, o būtent vonios kambarį. Čia jaukumas kurtas parinkus elegantišką atskirai pastatomą vonią, panaudojus užuolaidas, o plytelėmis išklojus tik dalį sienų – ten kur gali patekti vandens.

Ryškiausias namo kampas – tai mažojo sūnaus kambarys. Čia viena siena išklijuota intensyvios mėlynos spalvos tapetais. Visgi labai spalvingo kambario tėvai nenorėjo daryti, kad vaikui aplinka būtų priimtina ir paaugus. Kol kas žaismingą nuotaiką planuojama sukurti aksesuarų ir žaislų pagalba, o vėliau juos galės pakeisti paaugliui mielesni daiktai.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

248 kv.m namas, kuris primena auksinę Holivudo erą

Rašytoja, aktorė, romantinių komedijų aistruolė Mindy Kaling dar kartą paskelbė parduodanti savo ispanišką vilą su keturiais miegamaisiais ir trimis vonios kambariais. Vilą, esančią Vakarų Holivude, aktorė parduoda už 2 mln. dolerių (1,6 mln. eurų).

Prabangus namas, kuriame galima pabėgti nuo kasdienybės

Serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo 2011 metais įsigijo sklypą su namu, kurį nugriovė ir pasistatė 223 kv.m prabangų būstą.

Namas, kuriame yra net 3 miegamieji kambariai (1)

Aktorė Meryl Streep įsigijo namą Kalifornijoje (JAV) už 3,3 mln. dol. (2,7 ml. eurų).

Ištaigingas namas už 2 mln. eurų, kuriame laikas tiesiog lekia

Aktorė Nicole Kidman su vyru Keithu Urbanu parduoda savo būstą Tenesio valstijoje (JAV).

„Mano namų“ sausio numeryje – nauji iššūkiai

Nuo Naujųjų viskas prasideda iš naujo. Nauji pažadai, nauji – galbūt dar aukštesni – tikslai, naujos viltys, naujas simboliškai metus globojantis gyvūnas (jį taip pat rasite puslapį savo pirmajame šių metų „Mano namų“ numeryje – kad sektųsi) ir nauji iššūkiai kažką pakeisti.

5 daugiausiai dėmesio gruodžio mėnesį sulaukę interjerai

Gruodis - tai ne tik švenčių metas, tai ir pats laikas pasiruošimams pokyčiams. Galbūt būtent šie interjerai tam įkvėps?

Namas Vilniuje, kuriame galima pajusti tikrąją ramybę (5)

Pavilnių regioniniame parke stūksančio namo interjeras skandinaviškai modernaus stiliaus. Jį projektavę kūrybinės studijos „Dizaino virtuvė“ komandos nariai sako, kad kuriant jį reikėjo tik apsidairyti aplink langus ir visos idėjos tarsi išniro iš supančios aplinkos. Pasak namus įrengusių specialistų, jauna šeima norėjo namų su daug konkuruojančių sprendimų, tad čia tikrai gausu grafinių, tekstūrinių ir struktūrinių idėjų, bet ir į pageidavimą išsaugoti ramybės ir laisvės aurą išplaukiančią iš supančios aplinkos į namus, buvo atsižvelgta.

Interjeras, kuris nukels į vasaros prisiminimus

Šis namas Los Andžele (JAV) įvertintas 2,8 mln. dol. suma (2,3 mln. eurų). Lengvas, vasariškas interjeras sukuria atpalaiduojančią atmosferą.

210 kv.m butas Vilniuje: porcelianinė pasaulietiškos šeimos idilė (20)

Dizainerė Beata Senkevič (dizaino projektavimo studija „Interdio“) sako, kad šiems namams sukurtas interjero dizainas, jai asocijuojasi su porcelianine idile, kurioje vientisas ir nepritemptas amerikietiškas klasikinis stilius dera su ilgalaikiais, nenuvertėjančiais sprendimais. Nors interjeras atrodo trapus tarytum krištolas, iš tiesų – jis yra funkcionalus ir atitinkantis didelės šeimos poreikius.

200 kv.m namas Vilniaus priemiestyje: savito šarmo kupini namai (3)

Dizainerė Aušra Tauginienė (interjero studija „Projektas in“) sako, kad gero interjero „ingredientai“ yra: tinkamas erdvių išplanavimas bei baldų išdėstymas. Taip pat ji pabrėžia gero zoninio apšvietimo svarbą, o visa kita yra labai individualu. Šių namų Vilniuje šeimininkai pageidavo – jaukių, šviesių, patogių ir kartu ne per daug minimalistinių namų, kurie turėtų savito šarmo.