185 kv.m. namas Kaune: šiuolaikiškumas kiekviename kampe

 (41)
Jauna keturių asmenų šeima, Kaune pasistačiusi nuosavą namą, svajojo jį įsirengti moderniai. Užsakovų norą įgyvendino architektės Elvina Varnauskienė ir Erika Rimšaitė, sukūrusios šiuolaikišką namo interjerą.
© L.Garbačausko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Charakteringiausias interjero bruožas – atspalvių monochroniškumas. Visiškai atsisakyta šiltų atspalvių ir pasitelkti tik pilki tonai, išryškinant medžiagų faktūras, audinių tekstūras ir baldų paviršius. Name yra daugybė didelių langų, tad tamsių spalvų šaltumą kompensuoja natūrali dienos šviesa.

Pirmame aukšte, bendroje erdvėje yra virtuvė, valgomasis ir svetainė. Architektės turėjo suprojektuoti virtuvę taip, kad ji susilietų su aplinka ir į akis nekristų buitiniai prietaisai. Tad čia buvo suprojektuota virtuvės sala ir talpi sieninė spinta, kur integruota visa buitinė technika ir suslėpti virtuvės reikmenys. Net ir gartraukis virš salos parinktas modernaus minimalistinio dizaino.

185 kv.m. namas Kaune: šiuolaikiškumas kiekviename kampe
© Asmeninio albumo nuotr.

Valgomojo zoną puošia pakabinamas šviestuvas, įspūdingas toršeras stovi svetainėje. Visi kiti šviestuvai yra paslėpti ir neakcentuojami. Tarp valgomojo ir svetainės zonų įrengtas židinys, integruotas kartu su sienine spinta. Tokiais sprendimais siekiama neapkrauti patalpų smulkiais pavieniais baldeliais, „švarioje“ erdvėje išryškėja lakoniškos baldų formos, geometriškas lubų skaidymas. Su sienomis nesikertančios lubos slepia užuolaidų karnizus, kas taip pat suteikia tvarkos pojūtį ir vizualiai aukština patalpas.

Pakilus į antrą aukštą, atsiduriama koridoriuje, kurio sienų monotoniškumą buvo nuspręsta paįvairinti pertvarų viršuje įrengiant viršlangius. Šios berėmio stiklo dalys ne tik suskaido nuobodžias plokštumas, bet ir įleidžia natūralią šviesą į belanges patalpas – drabužinę ir vaikų vonią.

185 kv.m. namas Kaune: šiuolaikiškumas kiekviename kampe
© Asmeninio albumo nuotr.

Miegamajam šeimininkai pageidavo ramios, tamsios ir solidžios atmosferos. Ramybės čia teikia ne tik atitinkamos spalvos, bet ir sunkios aksominės užuolaidos bei floko tapetai, kurie sukuria duslią akustiką. Šalia miegamojo įrengtas jaukus vonios kambarys. Architektė akcentavo, kad buvo stengtasi sukurti ne šiaip vonią, o būtent vonios kambarį. Čia jaukumas kurtas parinkus elegantišką atskirai pastatomą vonią, panaudojus užuolaidas, o plytelėmis išklojus tik dalį sienų – ten kur gali patekti vandens.

Ryškiausias namo kampas – tai mažojo sūnaus kambarys. Čia viena siena išklijuota intensyvios mėlynos spalvos tapetais. Visgi labai spalvingo kambario tėvai nenorėjo daryti, kad vaikui aplinka būtų priimtina ir paaugus. Kol kas žaismingą nuotaiką planuojama sukurti aksesuarų ir žaislų pagalba, o vėliau juos galės pakeisti paaugliui mielesni daiktai.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

80 kv.m namas Vilniuje: esminis akcentas – terasa

Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.

Kultinį vaidmenį atlikusio aktoriaus namai, kurių vertė – daugiau nei 11 mln. eurų

Dauguma Mike Myers žino kaip garsųjį Ostino Pauerso vaidmenį atlikusį aktorių. Neseniai aktorius pardavė savo loftą (su keturiais miegamaisiais ir penkiomis vonios zonomis, didžiule terasa), kurio vertė daugiau nei 11 mln. eurų.

„Mano namų“ balandžio numeryje – pavasario ženklai

Pavasario ženklų vis daugėja ne tik už lango, bet ir namuose: dienomis vis plačiau atveriame balkono duris, pavakariais ilgiau užsibūname terasoje, o pašvietus saulei planuojame pavasarinį atsinaujinimą. Juk pavasarėjant visada norisi tvarkingiau, gražiau, stilingiau. Apie tai šį mėnesį – ir daugelis leidinio „Mano namai“ temų.

Taip gyvena užsienio įžymybės: loftas, kurio vertė 4 mln. eurų

Supermodelis Heidi Klum neseniai įsigijo 465 kv.m būstą Niujorke (JAV) už 4 mln. eurų. Kai įžymybė įsigijo loftą, jį reikėjo iš pagrindų remontuoti.

5 daugiausiai dėmesio kovo mėnesį sulaukę interjerai

Pavasaris jau atėjo! Bandome jo ieškoti ir tarp šio mėnesio populiariausių interjerų.

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...