130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuriant namų interjerą vieno aukšto name, šeimai svarbiausia buvo išlaikyti erdvės pojūtį, įnešti kuo daugiau šviesos, išlaikyti lengvumo (neperkrauto daiktais ir formomis) jausmą. Kadangi šis namas nėra itin didelis, B. Senkevič priduria, kad norėjosi vientisumo erdvėse. Toks vientisumas buvo kuriamas derinant medžiagas ir spalvas, taip pat daug dėmesio buvo skiriama ergonomikai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

130 kv.m namą sudaro 5 kambariai, 2 vonios kambariai ir pagalbinės patalpos. Interjerą vienijanti tema – „kvėpuojančių“ namų idėja. Dizainerė pasakoja, kad šio namo projektas yra labai gražus, su aukštomis lubomis, dideliais langais, todėl ir gimė tokia idėja. Ji priduria, kad šiuose namuose norėjosi kuo daugiau šviesos ir lengvumo, kad juose būtų galima jaustis lengvai, kvėpuoti atvira krūtine. Ši idėja buvo išpildyta su kaupu: aukštos durys į miegamuosius, koridoriuje įrengtas stoglangis, pripildantis uždarą erdvę natūralia šviesa, šeimininkų ir vaikų kambariai – minimalistiniai, neperkrauti baldais ir spalvomis.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas


Kitas svarbus, vientisumą kuriantis elementas – spalvos ir medžiagos. Šiame interjere buvo naudotos tik šviesios spalvos (čia dažniausiai sutinkama įvairių atspalvių balta, kuri yra derinama su šviesiu medžiu). Kiekvienoje erdvėje dizainerė stengėsi papildomai surasti ir įsiliejančią akcentinę spalvą, todėl svetainė tapo pilkai violetinė su rudu pustoniu, vaiko kambaryje buvo naudojami melsvi atspalviai, o miegamasis buvo paliktas ramus ir lakoniškas, kaip ir prie jo derantis tėvų vonios kambarys.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Interjero atmosferiškumui sukurti panaudotos medžiagos: medis, metalas ir švelnių atspalvių gobelenas. Gobelenas leido sušvelninti ir nuspalvinti šviesų interjerą lengva, raminančia pilkai violetine spalva, kuri labai harmoningai susiliejo su pasirinkta medžio faktūra bei prigesino baltos šaltumą, kuri buvo naudojama namams šviesinti.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Interjero dizainerė B. Senkevič priduria, kad jai interjeruose labai svarbi yra simetrija, gražiai viena į kitą sueinančios linijos. Pavyzdžiui, siena priešais virtuvės komplektą buvo suprojektuota tomis pačiomis proporcijomis bei iš tų pačių medžiagų, o griežtas linijas sušvelnino jaukiai įsitaisiusi krosnelė.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Taip pat interjere buvo ieškoma kuo daugiau natūralios šviesos, todėl jame atsirado stoglangis bei sprendimas svečių – darbo kambarį priverti stumdomomis durimis. Kadangi ši erdvė yra naudojama tik retkarčiais, norėjosi, kad pro šio kambario langus sklindanti šviesa apšviestų ir koridorių, o atidarytos durys netrukdytų vaikščiojimui.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas


130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Vonios kambariuose norėjosi švaros be jokių nereikalingų akcentų. Čia buvo pasirinktos tos pačios kolekcijos, tik dviejų skirtingų spalvų plytelės, kurios dera tarpusavyje, tačiau drauge ir atrodo skirtingai, nematytai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Miegamieji – mažiausiai pretenzingi kambariai, su minimaliu kiekiu baldų, spalvų, tikros ramybės ir atsipalaidavimo oazės.

Daugiau nuotraukų galerijoje:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

80 kv.m namas Vilniuje: esminis akcentas – terasa

Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.

Kultinį vaidmenį atlikusio aktoriaus namai, kurių vertė – daugiau nei 11 mln. eurų

Dauguma Mike Myers žino kaip garsųjį Ostino Pauerso vaidmenį atlikusį aktorių. Neseniai aktorius pardavė savo loftą (su keturiais miegamaisiais ir penkiomis vonios zonomis, didžiule terasa), kurio vertė daugiau nei 11 mln. eurų.

„Mano namų“ balandžio numeryje – pavasario ženklai

Pavasario ženklų vis daugėja ne tik už lango, bet ir namuose: dienomis vis plačiau atveriame balkono duris, pavakariais ilgiau užsibūname terasoje, o pašvietus saulei planuojame pavasarinį atsinaujinimą. Juk pavasarėjant visada norisi tvarkingiau, gražiau, stilingiau. Apie tai šį mėnesį – ir daugelis leidinio „Mano namai“ temų.

Taip gyvena užsienio įžymybės: loftas, kurio vertė 4 mln. eurų

Supermodelis Heidi Klum neseniai įsigijo 465 kv.m būstą Niujorke (JAV) už 4 mln. eurų. Kai įžymybė įsigijo loftą, jį reikėjo iš pagrindų remontuoti.

5 daugiausiai dėmesio kovo mėnesį sulaukę interjerai

Pavasaris jau atėjo! Bandome jo ieškoti ir tarp šio mėnesio populiariausių interjerų.

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...