130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuriant namų interjerą vieno aukšto name, šeimai svarbiausia buvo išlaikyti erdvės pojūtį, įnešti kuo daugiau šviesos, išlaikyti lengvumo (neperkrauto daiktais ir formomis) jausmą. Kadangi šis namas nėra itin didelis, B. Senkevič priduria, kad norėjosi vientisumo erdvėse. Toks vientisumas buvo kuriamas derinant medžiagas ir spalvas, taip pat daug dėmesio buvo skiriama ergonomikai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

130 kv.m namą sudaro 5 kambariai, 2 vonios kambariai ir pagalbinės patalpos. Interjerą vienijanti tema – „kvėpuojančių“ namų idėja. Dizainerė pasakoja, kad šio namo projektas yra labai gražus, su aukštomis lubomis, dideliais langais, todėl ir gimė tokia idėja. Ji priduria, kad šiuose namuose norėjosi kuo daugiau šviesos ir lengvumo, kad juose būtų galima jaustis lengvai, kvėpuoti atvira krūtine. Ši idėja buvo išpildyta su kaupu: aukštos durys į miegamuosius, koridoriuje įrengtas stoglangis, pripildantis uždarą erdvę natūralia šviesa, šeimininkų ir vaikų kambariai – minimalistiniai, neperkrauti baldais ir spalvomis.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas


Kitas svarbus, vientisumą kuriantis elementas – spalvos ir medžiagos. Šiame interjere buvo naudotos tik šviesios spalvos (čia dažniausiai sutinkama įvairių atspalvių balta, kuri yra derinama su šviesiu medžiu). Kiekvienoje erdvėje dizainerė stengėsi papildomai surasti ir įsiliejančią akcentinę spalvą, todėl svetainė tapo pilkai violetinė su rudu pustoniu, vaiko kambaryje buvo naudojami melsvi atspalviai, o miegamasis buvo paliktas ramus ir lakoniškas, kaip ir prie jo derantis tėvų vonios kambarys.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Interjero atmosferiškumui sukurti panaudotos medžiagos: medis, metalas ir švelnių atspalvių gobelenas. Gobelenas leido sušvelninti ir nuspalvinti šviesų interjerą lengva, raminančia pilkai violetine spalva, kuri labai harmoningai susiliejo su pasirinkta medžio faktūra bei prigesino baltos šaltumą, kuri buvo naudojama namams šviesinti.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Interjero dizainerė B. Senkevič priduria, kad jai interjeruose labai svarbi yra simetrija, gražiai viena į kitą sueinančios linijos. Pavyzdžiui, siena priešais virtuvės komplektą buvo suprojektuota tomis pačiomis proporcijomis bei iš tų pačių medžiagų, o griežtas linijas sušvelnino jaukiai įsitaisiusi krosnelė.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Taip pat interjere buvo ieškoma kuo daugiau natūralios šviesos, todėl jame atsirado stoglangis bei sprendimas svečių – darbo kambarį priverti stumdomomis durimis. Kadangi ši erdvė yra naudojama tik retkarčiais, norėjosi, kad pro šio kambario langus sklindanti šviesa apšviestų ir koridorių, o atidarytos durys netrukdytų vaikščiojimui.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas


130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Vonios kambariuose norėjosi švaros be jokių nereikalingų akcentų. Čia buvo pasirinktos tos pačios kolekcijos, tik dviejų skirtingų spalvų plytelės, kurios dera tarpusavyje, tačiau drauge ir atrodo skirtingai, nematytai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras
© Leonas Garbačauskas

Miegamieji – mažiausiai pretenzingi kambariai, su minimaliu kiekiu baldų, spalvų, tikros ramybės ir atsipalaidavimo oazės.

Daugiau nuotraukų galerijoje:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.