Praėjusių metų rugsėjį pristatėme Dubajuje iškilsiantį ambicingą viešbučio „Rosemont“ dangoraižių duetą su įrengtu dirbtiniu atogrąžų mišku. Šįkart siūlome akis paganyti į „Plūduriuojančio jūros arkliuko vilas“ (angl. „Floating Seahorse villas“) – išskirtinius namus ant vandens, garsėjančius vaizdais į dirbtinį rifą iš povandeninių miegamųjų, kurie tapo prabangaus gyvenimo viršūne klestinčiame XXI a. mieste.
Žiemos švenčių proga lankomės Danijoje, dizainerių ir prekių ženklo „Bloomingville“ įkūrėjų Betinos ir Simono Stampų namuose, – istorinės architektūros name šeima sukūrė žaismingą stilistinį miksą, kur susipina skandinaviškas minimalizmas, dizaino klasikos elementai, sendintos faktūros medžiagos, ryškiaspalviai šiuolaikiški akcentai. Toks pat žaismingas ir jaukus scenarijus kuriamas puošiant namus didžiosioms metų šventėms.
Kartais dėl to, kad neužtenka lėšų bažnyčias eksploatuoti pagal pirminę paskirtį, jos pasitarnauja kitaip. Taip tikinčiųjų religinėms apeigoms suplanuotos bažnyčių patalpos transformuojamos į erdves, tinkamas visokiausioms funkcijoms.
Šį mobilųjį namelį prieš metus sukūrė viena JAV kompanija, jis sulaukė daug pagyrimų ir susidomėjimo. Privalumus siūlome įvertinti ne todėl, kad kiltų noras „Escape Traveler“ įsigyti (beje, jo kaina – nuo 65 tūkstančių dolerių (59 tūkst. eurų), o dėl to, kad architektė Kelly Davis šį statinį suprojektavo itin racionaliai ir išradingai – čia tikrai daug sprendimų, kuriuos verta nusižiūrėti ir nesudėtinga pritaikyti savo reikmėms.
Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos interjero architektūros konkurse „Mano erdvė 2015“ geriausio gyvenamojo namo interjero nominaciją pelnė šalia Garliavos pastatytas namas, primenantis dekartišką kubą. Jį sukūrė Gintauto Natkevičiaus vadovaujamo UAB ARCHITEKTŲ BIURO „G. NATKEVIČIUS IR PARTNERIAI“ architektai. Namo vidus iškart išjudina jutiminį suvokimą, sužavi tekančių formų interjeru – itin šiuolaikišku, originaliu, atitinkančiu skaitmeninę erą ir naują biomorfinę epochą...
Pristatome jauną, modernų, kokybišką architektūrą mėgstantį kolektyvą, kurio patyrę specialistai ypatingą dėmesį skiria architektūros estetikai ir kokybiškai kūrybai. Siekdami maksimalaus kompromiso ir neužmiršdami architektūros grožio, jie projektuoja trimačius modelius, kad užsakovai suprastų ir pajustų erdvinį planavimą. Tai „Architektūros namai“ ir mūsų pašnekovai dvyniai architektai Tomas bei Jonas Gaižauskai, su kuriais kalbamės apie individualaus būsto niuansus.
Pastaruosius keletą metų vyravęs skandinaviškas minimalizmas pamažu užleidžia vietą spalvoms. Apie tai galima spręsti iš pasaulinėse baldų parodose ryškėjančių dizaino tendencijų ir šio sezono gamintojų kolekcijų. Apie tai – naujasis dizainerės Audronės Litinskienės projektas: jos kurto namo interjero šeimininkai nuo pat pradžių paskelbė veto baltoms sienoms.