Jeigu kada nors svajojote pajusti, ką reiškia gyventi Italijos kalnuose įsikūrusioje pilyje, dabar turite puikų šansą tai padaryti. Dėl Italijos Vyriausybės valdomos Valstybės turto agentūros priimto sprendimo, už „ačiū“ arba labai žemą kainą iki birželio 26 dienos galite apžiūrėti ir pateikti paraišką įsigyti vieną iš daugiau nei šimto Italijos kultūros objektų.
Daugeliui („Mano namų“ redakcijoje – taip pat), galvoje sukasi viena mintis. Vėsus ar šiltas, vėluojantis ar ankstyvas, saulėtas, šlapias ar sniegingas, bet pagaliau jau vis tiek pavasaris. Prasideda laikas, kai imame kurti didesnius ar mažesnius šiltojo sezono planus namams bei sodui. Kokie tie planai – skaitykite pirmajame pavasariniame „Mano namų“ numeryje.
Trijų kambarių, atostogoms ir poilsiui skirtas namas, kurio bendras gyvenamasis plotas – 127 kv.m, yra įsikūręs ramioje, netoli Palangos esančioje, Kunigiškių gyvenvietėje. Šis skandinaviškos architektūros nuosavų namų kvartalas yra vietoje esančioje atokiau miesto šurmulio, visai netoli jūros ir tvenkinio. Būtent architektūra bei supanti aplinka turėjo daug įtakos dizainerės Virginijos Sadaunykės kurtam interjerui.
3252 kv.m vila abejingų tikrai nepaliks. Name yra net 23 kambariai, kurių interjeras įrodo, kad balta spalva gali suskambėti pačiais netikėčiausiais atspalviais. Stilinga, žaisminga, jauku - tai tik keli žodžiai, kuriais galima apibūdinti žavingą būstą Karibų jūros regione. Tiesa, jei norėtumėte jame apsistoti, už vieną naktį tektų pakloti 10 tūkst. dol. (8829 eurus).
Ar kada susimąstėte, kaip atrodytų jūsų namai, jei galėtumėte įgyvendinti visas savo svajones? O gal tokiuose jau gyvenate? Štai šiame, iš pirmo žvilgsnio paprastame šiuolaikiškame bute, dizainerė Renata Mockutė („Dizaino sodas“) stengėsi išpildyti visus jaunos šeimos su dviem mažyliais lūkesčius. Gal dėl to kiekvienas sprendimas jame individualus, pritaikytas konkretiems šeimos narių poreikiams. Pati dizainerė sako, kad ją įkvėpė urbanistinė aplinka ir keturios ryškios asmenybės.
Grupės „Maroon 5“ atlikėjas Adam Levine pardavinėja savo namus Kalifornijoje (JAV). Bet mes vis dar galime užmesti į juos akį. Įspūdinga suma įvertinti namai (15,7 mln. Eurų) ne veltui – 660 kv.m. ploto būste yra įrengti 5 miegamieji, biblioteka, spa zona, sporto salė ir visa kita, be ko neįmanomas garsenybės gyvenimas. Ir, žinoma, kaip be didžiulio kiemo, kuriame pramogauti kviečia baseinas ir teniso aikštelė.
Šiemet atsinaujino jau dabar vieno įspūdingiausių Niujorko dangoraižių vadinamo „56 Leonard“ statybos. „56 Leonard“ savo aukščiu net nepretentuoja varžytis su kitais Manhatano aukštaūgiais. „Vos“ 250 metrų 60 aukštų pastatas net nepatenka į aukščiausių Niujorko pastatų penkioliktuką. Tačiau šis privačių apartamentų dangoraižis žemutinio Manheteno Tribeca kvartale jau yra lyginamas su legendiniais Niujorko „Chrysler Building“, „The Flatiron Building“ ar „Hearst Tower“ ir neabejotinai taps dar viena Manhatano ir viso Niujorko architektūrine įžymybe.
Nepaisydamas darganos ir šalto oro žurnalo MANO NAMAI viršelis skelbia numerio temą – SEZONAS ATIDAROMAS. Šiltasis sezonas. Su visais jam būdingais atributais – namų kiemais ir žolynais, gėlynais ir sodais, sodybomis ir terasomis. Jeigu orai artimiausiu laiku nepasikeis, gal šis pavasariškas numeris leis skaitytojams atsidurti šilumoje, saulėje ir šviesoje.
Kasdien džiaugtis ir mėgautis gyvenimu, o ne nuo jo ilsėtis – tokia buvo pagrindinė erdvaus gyvenamojo namo šeimininkų interjero vizija. Jai įgyvendinti kauniečių architektų trijulė rinkosi nekasdienius, išskirtinius sprendimus – sodrius, pritamsintus spalvinius derinius, žėrinčius metalo, veidrodžių, marmuro paviršius, išraiškingo dizaino baldus, o galutinius akcentus sudėliojo meno darbai.
Gamtos prieglobsčio teikiamą ramybę vertinantiems klientams dizainerė Katerina Dilinikaitienė suprojektavo jaukius ir švelnius namus. Jos teigimu, tik įžengus į nedidelį kotedžą, pastatytą pušų apsuptame Valakampių kampelyje, tapo aišku, kad erdvė turi būti labai šviesi, harmoningai įsiliejanti į gamtos ritmą, o šeimininkų noras buvo, kad po darbų galėtų visiškai atsipalaiduoti.