Nuotaikinga, kupina stiliaus ir spalvų istorija apie modernų gyvenimą užmiestyje, įgyvendintą svajonę, meilę žirgams ir jos atspindį namuose, ramią upės tėkmę, stilingo interjero idėjas ir kokybišką dizainą.
Paskutinį pavasario mėnesį žurnale skelbiame šiltojo sezono iššūkį. Su viskuo, kas jam priklauso: gėlėmis išpuoštais kiemeliais prie namų, jaukiomis poilsio zonomis po atviru dangumi, tegu ir miesto buto balkone, naujais grilio receptų eksperimentais ir lengvais, šviesiais ir nuotaikingais interjerais, pro kurių didžiulius langus į vidų visu savo žaliu galingumu veržiasi tikrasis – šiltas ir saulėtas – pavasaris.
Senos statybos name esantį butą įsigijęs savininkas su interjero salono „Kemenos namai“ vadovės Ritos Tėvainienės pagalba jį atkūrė iš pagrindų. Dairydamasis po erdvų, klasikiniu stiliumi įrengtą būstą neįtartum, kad prieš kurį laiką dabartinės elegancijos čia nė su žiburiu nebūtum radęs.
Klaipėdos senamiestyje biurų pastate esanti palėpė ilgą laiką buvo apleista. Ir tik tada, kai pastato šeimininkai nusprendė čia apgyvendinti įmonės darbuotojų šeimas, dizainerės Virginijos Sadaunykės įkvėpimas šią erdvę padėjo pakeisti neatpažįstamai.
Suteikti progą juodai spalvai lapkričio numeryje paskatino akivaizdžios dizaino tendencijos – vartant redakciją pasiekusius įvairių baldų ir interjero aksesuarų gamintojų kitų metų katalogus negalima nepastebėti vyraujančių juodų, tamsiai pilkų, grafito ar titnago atspalvių, derinamų su aukso ar vario, prigesintais mėlynais, žalsvais tonais, natūraliomis faktūromis. Šių atspalvių netrūksta ir daugelyje žurnalo „Mano namai“ temų.
Vasaras Lietuvoje, žiemas Tenerifėje leidžiantys vilniečiai Auksė ir Justas Stančiauskai gimtajame Vilniuje ieškojo vietos, tinkančios sodui. Rinkdamasi pirmenybę pora teikė sklypui miško pašonėje dėl šalia esančio ežero ir palankaus atstumo iki sostinės centro – vos 17 km.
Kurdami savo svajonių būstą šiauliečiai Dovilė ir Tadas Gideikos įkvėpimo sėmėsi iš garsių anglų rašytojų Aghatos Christie ir Johno Galsworthy kūrinių. Prieš ketverius metus į namą įsikėlusi pora interjerui dekoruoti pasirinko šiuolaikiškos klasikos stilistiką, derančią prie šeimininkų pomėgių, tradicijos gerti popiečio arbatą ir čia vyraujančios angliškos tvarkos.
Mažas namelis sode ar sodyboje – nepakeičiamas statinys, atliekantis daugybę funkcijų, suteikiantis galimybę pailsėti ir padirbėti gamtos prieglobstyje. O kūrybiškai, originaliai ir patogiai jį įrengti nereikia nei parduotų vasarų, nei ypatingos profesinės patirties: mažą erdvę paprasta suvaldyti, aplinką lengva „kontroliuoti“, todėl jis toks mielas ir jaukus.
Persijos įlankos bangose supasi sniego baltumo vila – tai vieno iš 130 plūduriuojančių namų, kuriuos ketinama pastatyti Dubajuje, prototipas. Iš įvairių medžiagų pagaminta konstrukcija sveria 200 tonų, ją sudaro trys aukštai. Žemutinis aukštas primena akvariumą. Būtent su juo architektams buvo daugiausia darbo, teigia projekto vadovas.
Pietų Korėjoje, Seule, pastatytas namas yra skirtas Korėjos poeto Yoon Dong-Joo, rašiusio gražius eilėraščius apie dangų, žemę ir žvaigždes, garbei. Nors namas tiesiogine prasme slepiasi Korėjos žemėje, jis tikrai turi daug ką papasakoti ir pasiūlyti. Šiame name pagrindinis dėmesys skiriamas pirmapradžiam gamtos ir žmogaus ryšiui. Jis pastatytas atsižvelgiant į struktūrinį veiksmingumą ir mūsų somatinius pojūčius.
„Naivu manyti, kad, ištrynę materialiuosius sovietmečio pėdsakus, panardinsime visuomenę į kolektyvinę amneziją“, – tvirtina architektūrologas Vaidas Petrulis. Pasak jo, šiandien svarbu neužsimerkti prieš Vilniaus sovietinio modernizmo architektūrą, iškilusią 7–8 dešimtmetyje, tačiau stengtis suvokti jos vietą tiek miesto panoramoje, tiek kiekvieno mūsų kasdienybėje.
Kuo didesnė bendra erdvė, jaukus, modernus ir šviesus interjeras – tokį paprastą, bet kartu sudėtingą norą dizainerei Dainai Jauneikaitei-Čereškienei išreiškė šio namo savininkai. Suteikta kūrybinė laisvė padėjo išlaikyti vientisą koncepciją visame projekte: nuo baldų išdėstymo ir projektavimo iki spalvų, apšvietimo, dekoro elementų.
Kol Lietuvoje – tingus ir niūrus sausis, kviečiame pasidairyti ir nusižiūrėti idėjų po namus kitur, šįkart – Italijos Umbrijos regione, kur pasaulyje žinoma dizainerė Paola Navone suprojektavo įspūdingą interjerą sename, kone prieš du šimtus metų statytame buvusios gamyklos pastate. Čia visos funkcinės zonos suformuotos didžiulėje aukštoje, baltai dekoruotoje patalpoje su 52 langais, todėl atrodo, lyg erdvė niekada nesibaigia.
Stiklas – viena populiariausių medžiagų ir architektūroje, ir mene, ir buityje. Stiklas neatsiejamas kasdienių ir estetinių funkcijų elementas. Pasaulis be stiklo būtų niūrus, tamsus, nuobodus. Namai ir biurai, jei nebūtų galimybės sujungti lauko ir pastato vidaus langu ar vitrina, panėšėtų į urvus be natūralios šviesos ir supančių aplinkos vaizdų. Stiklas apsaugo nuo gamtos pavojų ir piktavalių. Ši medžiaga, neperdėsime sakydami, padaro gyvenimą šviesesnį, patrauklesnį, modernesnį.
Vilniuje, vaizdingame Valakampių mikrorajone, esantis kotedžas projektuotas vyresnio amžiaus porai, vertinančiai modernią stilistiką ir patogumą. Pagrindinė dizainerėms Eglei Balčiūnaitei ir Jurgitai Dragūnaitei tekusi užduotis – pritaikyti būstą ramiam dviejų žmonių gyvenimui.