Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą

Pateiksime kelias miegamojo įrengimo taisykles – jei jų laikysitės, visada būsite sveiki ir pailsėję.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip pastatyti lovą miegamajame

Lova turi būti 7 cm aukštesnė nei kelių lygis, ir 10 cm ilgesnė už paties aukščiausio miegamojo gyventojo ūgį.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Ne paslaptis, kad visavertis miegas užtikrina puikią savijautą ir pakilią nuotaiką. Visi žino, kad norint būti sveikam, reikia miegoti apie 8 valandas per parą. Bet mažai kas susimąstė, kad mūsų miego kokybei didesnę įtaką turi, atrodytų, neesminės smulkmenos, nei šalia knarkiantis gyvenimo partneris.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Pati palankiausia vieta lovai – prie sienos. Lova, kurios galvūgalis remiasi į sieną, sukuria saugumo ir jaukumo jausmą. Nerekomenduojama statyti lovos galvūgaliu į langą arba kampą.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Taip pat nereikėtų galvūgalio statyti po nuožulniu pakibusiu stogu – tai nepalankiai veikia psichinę sveikatą.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Lovą reikia statyti taip, kad prie jos galima būtų prieiti iš abiejų pusių. Nevertėtų užgriozdinti priėjimo prie jos nereikalingais daiktais. Apskritai miegamajame derėtų vengti per didelio daiktų kiekio, nes jie trukdo kokybiškai pailsėti. Miegojimo zonoje turi būti tik būtiniausi daiktai, nes kiekviena detalė miegamajame sukaupia ir išlaiko tam tikrą energiją.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Beje, tai sakytina ir apie senus daiktus, kuriuos visi taip mėgsta laikyti patalynės dėžėje. Suraskite jiems kitą vietą arba apskritai nelaikykite jų namuose.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Lovą statykite kuo toliau nuo durų, nes miegamajame jūsų neturėtų trikdyti triukšmas ir kasdieniai reikalai. Be to, virš lovos nekabinkite jokių šviestuvų, paveikslų ir lentynų. Kai miegant virš galvos kažkas kabo, sunku atsipalaiduoti.

Pageidautina, kad lovoje gulintis žmogus matytų duris. Jei durys yra už galvos arba per arti, miegas bus neramus ir negilus. Beje, sakome, jei norite, kad santykiai su antrąja puse būtų harmoningi, nesirinkite lovos, kuri yra padalyta į dvi dalis. Tokia konkreti linija gali paskatinti nesutarimus ir konfliktus.

Atminkite, kad miegamajame visada turi būti švaru ir gaivu! Patalynę keiskite ne rečiau nei kartą per savaitę ir nepamirškite, kad čiužinį reikia retkarčiais apversti.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Miegamasis

Stilingas miegamasis: 8 patarimai (11)

Dizainerės patarimai, kaip nepaversti miegamojo nuobodžia zona.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą

Pateiksime kelias miegamojo įrengimo taisykles – jei jų laikysitės, visada būsite sveiki ir pailsėję.

Nebijantiems originalių sprendimų: dryžuotas miegamasis

Jei miegamasis jums atrodo nuobodus, tikriausiai dėl to, jog čia vienspalvės sienos, grindys, baldai, kilimas, lovos užtiesalas ir net pagalvėlės? Interjerą pagyvintų nuotaikingi dryžiai - vėl populiarėjanti tendencija tiek klasikiniuose, tiek moderniuose interjeruose. Beje, jie buvo itin populiarūs Prancūzijos aristokratų namuose.

Miegamasis – patogus, praktiškas ir skoningas. Kaip visa tai sujungti vienoje patalpoje?

Įsirengti miegamąjį nėra pati lengviausia užduotis. Patalpa turi būti jauki, bet taip pat ir praktiška bei patogi, ir ne visada tai pavyksta sujungti vienoje vietoje, ypač jei patalpa nėra didelė. Pateikiame patarimų ir interjero idėjų įkvėpimui, kad įsirengti svajonių miegamąjį būtų lengviau.

Įkvepiantys nedidelių miegamųjų pavyzdžiai (8)

Kai reikia rinktis – didesnė virtuvė ar miegamasis, tikėtina, kad dauguma norės daugiau vietos virtuvėje. Ir kitas patalpas renkamės didesnes, todėl būtent miegamajam lieka mažiausiai vietos. Tai nėra blogai, juk galiausiai šioje patalpoje svarbiausia yra lova.

2017 m. miegamojo interjero tendencijos

Kad ir kas jūs esate – vyturys ar pelėda – ko gero sutiksite, kad miegamasis yra maloniausia, jaukiausia namų vieta, kurioje praleidžiame labai daug laiko. O tam, kad ją įsirengtume kaip užuovėją nuo pasaulio rūpesčių, interjero ekspertai pataria taikyti maišymo ir derinimo taktiką. Derinkite, maišykite, žaiskite su formomis ir dydžiais – kurkite savo asmeninę erdvę.

10 sumanių mažo miegamojo sprendimų (1)

Miegamasis – išskirtinė namų zona, kuriai reikia suteikti privatumo. Tačiau ne visada galime skirti jam atskirą kambarį, o jei galime – ne visada tokį erdvų ir patogų, kokio norėtume. Dešimt sumanių ir originalių sprendimų padės išvengti šių trūkumų ir sukurti jaukią miegamojo zoną, kad ir kur ją įrengtumėte.

Miegamojo interjeras pagal Zodiaką: 12 skirtingų variantų (6)

Norite įsirengti miegamąjį, bet vis negalite apsispręsti, kokio jis turi būti stiliaus? Pateikiame horoskopą, kuriame akcentuojamos kiekvieno Zodiako ženklo savybės, susijusios su interjeru. Susiraskite savo ženklą ir pasisemkite įkvėpimo.

Revoliucija: čiužinys, kuriam nebaisūs jokie NE

Lova, tyla ir tamsa – 3 svarbiausi gero nakties miego kriterijai. Tamsai sukurti reikia vieno mygtuko paspaudimo, tylai – atidžiai pasirinkti kaimynus, o štai lova, tiksliau, čiužinys, dažniausiai būna didžiausias galvos skausmas. Jų tiek daug, tokių įvairių, vienas už kitą geresnių ir modernesnių, kad dažnai išsirenkame patį brangiausią ir pasikliauname sukurtais mitais. Tačiau rinkoje gimė vienas drąsuolis, kuris sako – STOP – pamėginkite pažvelgti į viską kitaip ir įsitikinkite, kad išsirinkti čiužinį labai paprasta, nes yra toks, kuris tinka visiems. „Napsie“ meta iššūkį ir yra pasirengęs atremti visus jūsų NE.

Miegamasis, kuris neturi nei sienų, nei stogo (7)

„Null Stern“ viešbutyje, kuris yra įsikūręs Šveicarijos kantono Graubiundeno kalnuose tėra miegamasis. Pavadinti kambariu šios erdvės neapsiverčia liežuvis. Tai tiesiog erdvė kalnuose, kurioje yra lova, staliukas ir kelios lempos.

Paprasti būdai, kaip paversti miegamąjį kambarį prabangos salele (3)

Neseniai persikraustėte į naujus namus ir svajojate apie miegamąjį, skleidžiantį jaukios prabangos įspūdį? Jei tuo pačiu norite ir sutaupyti, jums pravers šie praktiški patarimai.

9 klaidos, kurias darote miegamajame (3)

Vieta, kur miegate, turi būti tarsi šventovė. Miegamasis – tai ramybės oazė. Tai vieta miegui, meilei, svajonėms. Dažnai tai labiausiai pažeidžiama erdvė. Tai vieta, iš kurios tikimės prieglobsčio, galimybės atsijungti ir jaustis saugiai, tad jai reikia skirti ypač daug dėmesio.

Lova, kurios istoriją įkvėpė meilė

Panirti į patalus, kuriuose miega Švedijos karališkoji šeima, aktoriai Angelina Jolie ar Arnoldas Schwarzeneggeris gali kiekvienas. Ir galbūt tuomet kils idėja, verta milijono? Arba išdrįsite padaryti tai, kas atrodo nepasiekiama, kaip švedų lovų įmonės „Hästens“ CEO Janas Ryde.

Kaimiško stiliaus interjeras: mažiau yra daugiau (7)

Sukurti jaukų interjerą nėra lengva užduotis. Tačiau apgalvojus kiekvieną detalę, galime paversti savo namus erdve, kurioje gera būti. Tokių idėjų galime pasisemti ir iš šio miegamojo interjero.

Ką apie jus sako jūsų miegamojo spalva (6)

Jeigu sienos kalbėtų, jos daug ką pasakytų apie jūsų asmenybę. Ką apie jus gali paporinti jūsų miegamojo spalva, pasakoja housebeautiful.com.