Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą

Pateiksime kelias miegamojo įrengimo taisykles – jei jų laikysitės, visada būsite sveiki ir pailsėję.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip pastatyti lovą miegamajame

Lova turi būti 7 cm aukštesnė nei kelių lygis, ir 10 cm ilgesnė už paties aukščiausio miegamojo gyventojo ūgį.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Ne paslaptis, kad visavertis miegas užtikrina puikią savijautą ir pakilią nuotaiką. Visi žino, kad norint būti sveikam, reikia miegoti apie 8 valandas per parą. Bet mažai kas susimąstė, kad mūsų miego kokybei didesnę įtaką turi, atrodytų, neesminės smulkmenos, nei šalia knarkiantis gyvenimo partneris.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Pati palankiausia vieta lovai – prie sienos. Lova, kurios galvūgalis remiasi į sieną, sukuria saugumo ir jaukumo jausmą. Nerekomenduojama statyti lovos galvūgaliu į langą arba kampą.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Taip pat nereikėtų galvūgalio statyti po nuožulniu pakibusiu stogu – tai nepalankiai veikia psichinę sveikatą.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Lovą reikia statyti taip, kad prie jos galima būtų prieiti iš abiejų pusių. Nevertėtų užgriozdinti priėjimo prie jos nereikalingais daiktais. Apskritai miegamajame derėtų vengti per didelio daiktų kiekio, nes jie trukdo kokybiškai pailsėti. Miegojimo zonoje turi būti tik būtiniausi daiktai, nes kiekviena detalė miegamajame sukaupia ir išlaiko tam tikrą energiją.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Beje, tai sakytina ir apie senus daiktus, kuriuos visi taip mėgsta laikyti patalynės dėžėje. Suraskite jiems kitą vietą arba apskritai nelaikykite jų namuose.

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą
© Shutterstock


Lovą statykite kuo toliau nuo durų, nes miegamajame jūsų neturėtų trikdyti triukšmas ir kasdieniai reikalai. Be to, virš lovos nekabinkite jokių šviestuvų, paveikslų ir lentynų. Kai miegant virš galvos kažkas kabo, sunku atsipalaiduoti.

Pageidautina, kad lovoje gulintis žmogus matytų duris. Jei durys yra už galvos arba per arti, miegas bus neramus ir negilus. Beje, sakome, jei norite, kad santykiai su antrąja puse būtų harmoningi, nesirinkite lovos, kuri yra padalyta į dvi dalis. Tokia konkreti linija gali paskatinti nesutarimus ir konfliktus.

Atminkite, kad miegamajame visada turi būti švaru ir gaivu! Patalynę keiskite ne rečiau nei kartą per savaitę ir nepamirškite, kad čiužinį reikia retkarčiais apversti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Miegamasis

Svajonių miegamojo ABC: nuo tinkamos spalvų paletės iki lovos

Kone trečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami, todėl tai, kaip įsirengiame savo miego oazę – miegamąjį, itin svarbu tiek miego kokybei, tiek ir bendrai savijautai. Interjero dizainerė – Elžbieta Skunčikienė pataria, kaip nepamirštant stiliaus įsirengti kokybiškam poilsiui tinkamą miegamąjį.

10 patarimų, kaip tinkamai išnaudoti nedidelio miegamojo erdvę (1)

Miegamojo interjero kūrimas yra visiškai kitoniška užduotis, palyginus ją su kitų namų erdvių dekoravimu. Taip yra todėl, nes miegamasis – asmeninė poilsio tvirtovė, kurioje be galo svarbu išlaikyti atmosferišką ramybės jausmą. Kartais nuosavai oazei sukurti miegamajame gali trukdyti mažas erdvės kiekis. Pristatome 10 patarimų, kaip tinkamai išnaudoti nedidelio miegamojo erdvę.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos įsirengiant miegamąjį

Tinkamai įsirengti miegamąjį nėra lengva užduotis, nes šis kambarys turi būti toks, kuriame vakare būtų lengviau nurimti, o ryte teigiamai pasikrauti.

9 idėjos, kaip įsirengti miegamąjį svetainėje

Mažas būstas – tai dar ne priežastis atsisakyti patogios miegamojo lovos ir kas vakarą tiesti sofą, o kas rytą ją lankstyti atgal. Pažiūrėkime, kaip šią problemą spręsti siūlo interjero dizaineriai ir gamintojai.

Įkvėpimui: tamsių atspalvių sienos miegamajame

Tamsios spalvos interjere tampa vis populiaresnės. Jūs - už ar prieš? Interjero tinklaraštininkė Jūratė Gulko iš HOMY IDEAS visomis keturiomis šią idėją palaiko, nes be galo mėgsta dramatišką ir intymią atmosferą, kurią sukuria tamsūs atspalviai. Ypač jie gerai žiūrisi miegamajame.

GALERIJA: daugiau nei 50 pavyzdžių, kaip jaukiai dekoruoti miegamojo zoną (4)

Miegamasis - viena esminių namų zonų, tad vertėtų jos atnaujinimui dėmesio skirti nuolat. Tikimės, kad įkvėpimo pasisemsite iš šios didžiulės nuotraukų galerijos.

Miegamojo interjeras pagal Zodiaką: 12 skirtingų variantų

Norite įsirengti miegamąjį, bet vis negalite apsispręsti, kokio jis turi būti stiliaus? Pateikiame horoskopą, kuriame akcentuojamos kiekvieno Zodiako ženklo savybės, susijusios su interjeru. Susiraskite savo ženklą ir pasisemkite įkvėpimo.

Taisyklės, kurios kardinaliai pakeis jūsų miegamojo zoną

Jaučiate, kad namuose kažkas ne taip? Niekaip nepailsite, vargina neigiamos emocijos? Pats metas permainoms! Jums pagelbės fengšui gudrybės. Pirmiausia - miegamojo zonoje.

10 sumanių mažo miegamojo sprendimų (1)

Miegamasis – išskirtinė namų zona, kuriai reikia suteikti privatumo. Tačiau ne visada galime skirti jam atskirą kambarį, o jei galime – ne visada tokį erdvų ir patogų, kokio norėtume. Dešimt sumanių ir originalių sprendimų padės išvengti šių trūkumų ir sukurti jaukią miegamojo zoną, kad ir kur ją įrengtumėte.

Fengšui taisyklės miegamajame (ir psichologo nuomonė) (3)

Jokių veidrodžių, liūdnų paveikslų ir ryškių spalvų miegamajame, jau nekalbant apie televizorių – tai tik dalis fengšui taisyklių, norintiems susikurti jaukią miegamojo oazę. Ką dar reikėtų žinoti ir ar viskuo tikėti?