Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje

 (78)
„DIZU interjero studijos“ architektės Renata Mockutė, Jurgita Saulytė ir Kristina Puidokaitė sukūrė 60 kv.m. buto interjerą. 3 kambarių būsto tematika buvo pavadinta pasteliniais pokštais. Kodėl būtent taip, sužinosite straipsnyje.
© L.Garbačiausko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Naujos statybos buto patalpos sostinėje it balta drobulė leido suteikti jai savitą charakterį, kaip įrankius pasitelkiant geometrines formas, spalvas, natūralias tekstūras.

Greta judrios miesto arterijos esančias buto erdves puošia vaizdingos miesto panoramos, tolyje, aplink urbanizuotą judrų sostinės kontekstą, dvelkiančios švelniais miestų tonais. Vidaus interjeras, pratęsdamas panoramų žaismą, perauga į sienų plokštumas, nuspalvindamas jas nusitęsiančiais geometriniais pasteliniais tonais.

Žaismingą buto charakterį padėjo paryškinti netikėti apšvietimo sprendimai. Greta funkcinio apšvietimo į interjerą žaismingai įsilieja akcentiniai šviestuvai

Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje
© L.Garbačiausko nuotr.

Įžengus į namus, koridoriuje pasitinka dvi kabančios dekoratyvinės lemputės, ant lubų susirangiusi LED lempučių girlianda. Ši kontrastingais laidais lubas paryškina ir grafinėmis laidų trajektorijomis.

Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje
© L.Garbačiausko nuotr.

Miegamajame prie lovos šviesą kuria du skirtingi šviestuvai. Vienas jų kabantis, kitas pastatomas. Tai dar tik paryškina asmenybių skirtybes gyvenančių jame.

Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje
© L.Garbačiausko nuotr.

O svetainės erdvėje virš salos kaba skirtingų formų akcentiniai šviestuvai. Greta sofos nutūpė subtilus toršeras, taip neužgožiantis pagrindinių erdvės apšvietimo akcentų virš salos.

Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje
© L.Garbačiausko nuotr.
Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje
© L.Garbačiausko nuotr.

Interjeras kurtas 60 kv.m. ploto bute, tad optiškai išplėsti erdves buvo viena iš pagrindinių užduočių. Taip koridoriuje pagalbinės spintos fasadas pasipuošė veidrodžiu, atspindėdamas svetainę. Atvėrus miegamojo kambario duris, pasitiko koridoriaus atspindžiai sklindantys nuo drabužinės baldo veidrodinių fasadų.

Neįprastas 60 kv.m. butas sostinėje
© L.Garbačiausko nuotr.

Kiekvienoje namu zonoje slypi originalus sprendimas. Vonios kambaryje grindys ir sienos pasidengė akcentinėmis plytelėmis, taip optiškai ištirpinant ribas tarp grindų ir sienos. Svetainės ir miegamojo kambariuose pasirinkti grafiniai sienų sprendimai. Tam, kad optiškai sujungti greta besijungiančias sienų plokštumas buvo specialiai sukurti grafiniai segmetai.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Loftai

Režisierė Dalia Ibelhauptaitė: savo namuose nieko keisti nenorėčiau (5)

Balandžio 25-28 d. vyks jubiliejinė, jau 25-oji, „Litexpo“ paroda RESTA, kuri skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. O kol iki parodos dar liko daug laiko, kviečiame įkvėpimo pokyčiams pasisemti beklaidžiojant po „Vilnius City Opera“ meno vadovės ir režisierės Dalios Ibelhauptaitės namus.

44 kv.m loftas Vilniuje: pramoninės aplinkos suformuota erdvė (9)

Šis nedidelis 44 kv.m loftas yra įsikūręs pramoninėje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje, kuris šiandien yra tapęs madingu kūrybai, laisvalaikiui ir gyvenimui skirtu rajonu. Kuriant namų interjerą, dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa būstą supanti aplinka, taip nutiko ir šį kartą.

Lofto interjeras, kuris patiks ne visiems (21)

Keli ryškūs akcentai, daugybė erdvės ir vyraujantys pilki atspalviai - toks interjeras patiks ne visiems. Tačiau kartu šis loftas ir subtilumo pavyzdys. O kaip šiuos namus vertinate Jūs? Pasidalinkite komentaruose!

100 kv. m loftas Vilniuje – tegyvuoja šviesa (18)

Naujamiesčio mikrorajone Vilniuje įrengtas 100 kv.m ploto loftas pakeri lengva ir skaidria nuotaika, kurią dar paryškina pro didžiulius langus krentanti šviesa. Kurdama šį interjerą dizainerė Renata Mockutė vykusiai išnaudojo ir paryškino erdvės ypatybes – nestandartinį lubų aukštį, didelius langus ir industrinį plytų pastato charakterį.

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m. lofto interjeras Vilniuje (24)

Loftas dažniausiai asocijuojasi su didelėmis ir nestandartinėmis erdvėmis. Buvusiose radijo gamyklos patalpose įsikūręs mini loftas palyginus su savo pirmtakais yra 40 kv.m. ploto nykštukas. Nepaisant savo dydžio, jame yra viskas, ko reikia patogiam ir stilingam gyvenimui, be to, išlaikyta lofto koncepcija – aukštos lubos, nedaug baldų, įrengta antresolė. Savininkai būstą įsigijo nuomai, tačiau interjerą kūrė taip, lyg čia ruoštųsi gyventi patys.

Architektės patarimai, kaip sumaniai ir skoningai įsirengti loftą (1)

Loftų mada pamažu įsigali ir mūsų šalyje. Čia apsigyvena išskirtiniai žmonės – dažniausiai jauni, ieškantys nestandartinio būsto, neretai užsiimantys menine veikla ar jai prijaučiantys. Pats loftas ir jo unikali erdvė jau savaime suteikia juose įsikūrusiems daugiau gyvenimo laisvės, be to, svarbus momentas – jo priežiūra yra žymiai paprastesnė nei išpuoselėto buto. O tam, kad gyvenimas būtų dar ir kokybiškas, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Vyriškas 69 kv.m. loftas Vilniuje, kuris išsiskiria netradiciniu miegamojo sprendimu (24)

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sukūrė modernų vyrišką interjerą. Interjeras išsiskiria tuo, jog jame nemažai matinio stiklo pertvarų, miegamasis su svetaine atskirtas stumdoma konstrukcija. Netikėta tai, jog miegamąjį su holu skiria siauras stiklo fragmentas.

40 kv.m. loftas Vilniuje, kur kiekviena detalė pulsuoja autentiškumu (45)

Vos įžengęs į šį butą pasijunti lyg amerikietiškame filme apie mafiją arba Sicilijoje įsikūrusioje tavernoje. Čia vyrauja stilius, kuriam apibūdinti nerastum vieno žodžio: laisvas, šiurkštus, grubus, meniškas, jaukus. Taip savo rankų darbo kūrinį apibūdina pats šeimininkas – iš architektų šeimos kilęs transporto paslaugų sektoriuje dirbantis Šarūnas Širvinskas.

48 kv.m. loftas Vilniuje: industrinio dizaino ir skandinaviško jaukumo dermė (57)

Dizainerio Rimanto Špoko teigimu, kuriant interjerą atspirties taškas visada yra užsakovas ir architektūrinis objektas. Šiuo atveju tai – „Loft Town“ Vilniuje esantis loftas, kurį įsigijo jaunas, keliauti mėgstantis vyras. Todėl šis interjeras pasižymi šiuolaikišku, dinamišku miesto ritmu ir drąsiomis jaunatviškomis idėjomis.

Populiarus dizaino portalas „Houzz“ įvertino lietuvių kurtą interjerą (2)

Kalėdų dieną „Houzz“ rusiška redakcija paskelbė 2015 metų labiausiai skaitomus architektūrinius projektus iš viso pasaulio.