44 kv.m loftas Vilniuje: pramoninės aplinkos suformuota erdvė

 (9)
Šis nedidelis 44 kv.m loftas yra įsikūręs pramoninėje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje, kuris šiandien yra tapęs madingu kūrybai, laisvalaikiui ir gyvenimui skirtu rajonu. Kuriant namų interjerą, dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa būstą supanti aplinka, taip nutiko ir šį kartą.
© Asm. archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nedidelėje lofto erdvėje yra puikiai juntama pramoninės aplinkos įtaka. Į būsto vidų buvo perkelti įvairūs industriniai fragmentai, kurie derėdami su aplinka, kuria atmosferišką ir skoningą visumos įspūdį. Industrinis interjero stilius savaime yra ganėtinai šaltas, tad kuriant šią gyvenamąją erdvę, kad ji būtų ne tik stilinga bet ir jauki, buvo sumaniai derinami šilti ir šalti interjero elementai. Lofto savininkė teigia, kad įrenginėjant šiuos namus, svarbiausi buvo trys aspektai: ekonomiškumas, patogumas bei estetika.

Interjere buvo panaudotas ne vienas esminis, industriniam interjero stiliui būdingas elementas. Čia gausu neapdorotai atrodančių apdailos detalių: akcentinė plytinė siena, betoninės lubos, metalinės sijos, sendinti laiptai. Pramoninį įvaizdį dar labiau sustiprina industrinio tipo šviestuvai svetainės bei miegamojo zonose. Taip pat čia buvo panaudoti keli netikėti, stilistiką papildantys dekoravimo akcentai: dviratis įtaisytas virš durų bei kopėčios, kurios pabrėžia įspūdinga erdvės aukštį.

Jaukumo šiam būstui teikia natūrali bei šilta šviesa į loftą patenkanti iš pietinės pusės. Balansas tarp šalto industrinio stiliaus ir namams reikalingo jaukumo buvo kuriamas pasitelkus medines grindis, nes mediena turi ypatingą galią sušildyti interjerą. Lofto grindims buvo panaudota pušies mediena. Kitas svarbus jaukumo elementas – židinys, kuris sušildo erdvę tiek fiziškai, tiek vizualiai.

Įrenginėjant šį būstą, daug dėmesio buvo skirta ne tik jo estetinei pusei, bet ir patogumui. Lofte buvo įrengta ekonomiška rekuperacinė vėdinimo sistema – būstą šildo ir šaldo siurblys, kurį galima reguliuoti programėle esančia telefone arba kompiuteryje. Čia yra visa reikalinga buitinė technika: džiovyklė, skalbimo mašina, šaldytuvas, indaplovė, kaitlentė, orkaitė, gartraukis. Vonioje suklijuotos marmurinės plytelės, įrengta dušo kabina, šildomos grindys. Miegamajame pastatyta didelė dvigulė lova, įrengta sieninė spinta. Dauguma baldų, dėl nestandartinės erdvės, buvo kuriami pagal užsakymą.

Šį ir kitus butus galite apžiūrėti nemokamų skelbimų puslapyje Alio.lt ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Loftai

Režisierė Dalia Ibelhauptaitė: savo namuose nieko keisti nenorėčiau (5)

Balandžio 25-28 d. vyks jubiliejinė, jau 25-oji, „Litexpo“ paroda RESTA, kuri skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. O kol iki parodos dar liko daug laiko, kviečiame įkvėpimo pokyčiams pasisemti beklaidžiojant po „Vilnius City Opera“ meno vadovės ir režisierės Dalios Ibelhauptaitės namus.

44 kv.m loftas Vilniuje: pramoninės aplinkos suformuota erdvė (9)

Šis nedidelis 44 kv.m loftas yra įsikūręs pramoninėje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje, kuris šiandien yra tapęs madingu kūrybai, laisvalaikiui ir gyvenimui skirtu rajonu. Kuriant namų interjerą, dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa būstą supanti aplinka, taip nutiko ir šį kartą.

Lofto interjeras, kuris patiks ne visiems (21)

Keli ryškūs akcentai, daugybė erdvės ir vyraujantys pilki atspalviai - toks interjeras patiks ne visiems. Tačiau kartu šis loftas ir subtilumo pavyzdys. O kaip šiuos namus vertinate Jūs? Pasidalinkite komentaruose!

100 kv. m loftas Vilniuje – tegyvuoja šviesa (18)

Naujamiesčio mikrorajone Vilniuje įrengtas 100 kv.m ploto loftas pakeri lengva ir skaidria nuotaika, kurią dar paryškina pro didžiulius langus krentanti šviesa. Kurdama šį interjerą dizainerė Renata Mockutė vykusiai išnaudojo ir paryškino erdvės ypatybes – nestandartinį lubų aukštį, didelius langus ir industrinį plytų pastato charakterį.

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m. lofto interjeras Vilniuje (24)

Loftas dažniausiai asocijuojasi su didelėmis ir nestandartinėmis erdvėmis. Buvusiose radijo gamyklos patalpose įsikūręs mini loftas palyginus su savo pirmtakais yra 40 kv.m. ploto nykštukas. Nepaisant savo dydžio, jame yra viskas, ko reikia patogiam ir stilingam gyvenimui, be to, išlaikyta lofto koncepcija – aukštos lubos, nedaug baldų, įrengta antresolė. Savininkai būstą įsigijo nuomai, tačiau interjerą kūrė taip, lyg čia ruoštųsi gyventi patys.

Architektės patarimai, kaip sumaniai ir skoningai įsirengti loftą (1)

Loftų mada pamažu įsigali ir mūsų šalyje. Čia apsigyvena išskirtiniai žmonės – dažniausiai jauni, ieškantys nestandartinio būsto, neretai užsiimantys menine veikla ar jai prijaučiantys. Pats loftas ir jo unikali erdvė jau savaime suteikia juose įsikūrusiems daugiau gyvenimo laisvės, be to, svarbus momentas – jo priežiūra yra žymiai paprastesnė nei išpuoselėto buto. O tam, kad gyvenimas būtų dar ir kokybiškas, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Vyriškas 69 kv.m. loftas Vilniuje, kuris išsiskiria netradiciniu miegamojo sprendimu (24)

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sukūrė modernų vyrišką interjerą. Interjeras išsiskiria tuo, jog jame nemažai matinio stiklo pertvarų, miegamasis su svetaine atskirtas stumdoma konstrukcija. Netikėta tai, jog miegamąjį su holu skiria siauras stiklo fragmentas.

40 kv.m. loftas Vilniuje, kur kiekviena detalė pulsuoja autentiškumu (45)

Vos įžengęs į šį butą pasijunti lyg amerikietiškame filme apie mafiją arba Sicilijoje įsikūrusioje tavernoje. Čia vyrauja stilius, kuriam apibūdinti nerastum vieno žodžio: laisvas, šiurkštus, grubus, meniškas, jaukus. Taip savo rankų darbo kūrinį apibūdina pats šeimininkas – iš architektų šeimos kilęs transporto paslaugų sektoriuje dirbantis Šarūnas Širvinskas.

48 kv.m. loftas Vilniuje: industrinio dizaino ir skandinaviško jaukumo dermė (57)

Dizainerio Rimanto Špoko teigimu, kuriant interjerą atspirties taškas visada yra užsakovas ir architektūrinis objektas. Šiuo atveju tai – „Loft Town“ Vilniuje esantis loftas, kurį įsigijo jaunas, keliauti mėgstantis vyras. Todėl šis interjeras pasižymi šiuolaikišku, dinamišku miesto ritmu ir drąsiomis jaunatviškomis idėjomis.

Populiarus dizaino portalas „Houzz“ įvertino lietuvių kurtą interjerą (2)

Kalėdų dieną „Houzz“ rusiška redakcija paskelbė 2015 metų labiausiai skaitomus architektūrinius projektus iš viso pasaulio.