18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema

 (1)
Nedidelė ir aukšta patalpa – dažna loftuose pasitaikanti problema, kurią ne visada paprasta išspręsti taip, kad būtų suderinti ir praktiški, ir estetiniai aspektai. Gerų idėjų ir sprendimų gali pasiūlyti šis mažo lofto projektas. Nusižiūrėkite.
© Ilja Derkač

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Objekto dosjė:
Tipas – lofto tipo butas.
Buto plotas – 18 m², antresolė – 7 m².
Lubų aukštis – 4,2 m.
Projekto autorius – dizaineris Ilja Derkač.

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema
© Ilja Derkač

1. Mažose erdvėse išnaudokite palanges – ant žemesnių, paklojus minkštą čiužinuką ir padėjus keletą pagalvėlių, galima įrengti papildomą vietą sėdėti, o aukštesnės gali būti naudojamos ir kaip knygų lentyna.

2. Ant sienos tarp langų įkomponuotas televizorius neužima papildomos vietos. Kad būtų patogu žiūrėti iš įvairių vietų, jam pakabinti parinktas sukiojamasis laikiklis.

3. Aukšti siauri langai uždengti ritininėmis užuolaidomis – jos apsaugo erdvę nuo per ryškių saulės spindulių ir nepageidaujamų žvilgsnių, tačiau, kitaip nei paprastos užuolaidos, visiškai neatima erdvės iš svetainės.

4. Palei langą suformuotoje mini svetainės zonoje parinkta minkšta ir patogi dvivietė sofa, puikiai telpanti į čia esančią nišą. Svarbu ir funkcionalūs minkštojo baldo priedai – miegojimo funkcija ir patalynės dėžė, kur būtų galima slėpti ne tik patalynę, bet ir rečiau naudojamus daiktus.

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema
© Ilja Derkač

5. Norėdamas paįvairinti nedidelį butą, dizaineris sugalvojo jam temą. Didelė balta sienos plokštuma palei laiptus dekoruota sienos lipduku su medžio atvaizdu, o antresolė dėl to pavadinta nameliu medyje.

6. Dviem žmonėms skirtame bute užtenka ir nedidelio paaukštinto staliuko su dviem kėdėmis. Apskrita stalviršio forma parinkta ne atsitiktinai – mažose erdvėse toks funkcionalesnis nei kampuotas: jį lengviau apeiti, netrukdo kampai, prireikus prie jo gali susėsti ir daugiau žmonių, nereikia pastatyti dar keleto kėdžių.

7. Metaliniai blizgantys virtuvės baldų apvadai ne tik padeda palaikyti švarą, bet ir sukuria lengvesnės, tarsi pakeltos nuo žemės masyvios baldų konstrukcijos įspūdį.

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema
© Ilja Derkač

8. Greta miegamojo buvusioje dar vienoje nišoje suformuota papildoma vieta rečiau naudojamiems daiktams susidėti.

9. Antresolėje sumontuotos medinės žaliuzių tipo durelės, atidaromos „armonikos“ principu ir dėl to užimančios mažiau vietos. Puikus sprendimas, kai reikia išsaugoti privatumą ir užtikrinti, kad į erdvę patektų šviežio oro bei šiek tiek natūralios šviesos.

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema
© Ilja Derkač

10. Antresolė įrengta virš prieškambario, vonios kambario ir virtuvės zonų. Visose šiose patalpose lubos šiek tiek žemesnės nei standartinės, dėl to antresolėje galima lengvai išsitiesti visu ūgiu.

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema
© Ilja Derkač

11. Talpios sieninės spintos, vonios kambarys ir prieškambaris tilpo po antresole, tad bendrojoje erdvėje pavyko suprojektuoti estetišką, papildomomis detalėmis neapkrautą bendrąją zoną.

12. Po antresole suformuotai nedidelei virtuvei parinkti baltos spalvos fasadai, nusitęsiantys iki antresolės perdangos, – tai padeda išsaugoti erdvės ir šviesos pojūtį.

13. Siekiant išvengti šulinio įspūdžio nedidelėje aukštoje lofto erdvėje, čia parinkta skaidrių, nuo lubų skirtingame aukštyje nuleistų šviestuvų kompozicija – ji vizualiai pažemina aukštą erdvę ir sukuria žaismingą šviesų efektą.

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema
© Ilja Derkač

14. Laiptai į antresolę – gana masyvūs, po jais įrengtos praktiškos spintos, kuriose telpa daugybė reikalingų daiktų. Siekiant išsaugoti vientisumo pojūtį, durelės suprojektuotos be rankenėlių, o su specialiu mechanizmu – užtenka spustelėti, ir jos atsidaro.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Loftai

18 kv.m loftas: sumaniai išspręsta mažos erdvės dilema (1)

Nedidelė ir aukšta patalpa – dažna loftuose pasitaikanti problema, kurią ne visada paprasta išspręsti taip, kad būtų suderinti ir praktiški, ir estetiniai aspektai. Gerų idėjų ir sprendimų gali pasiūlyti šis mažo lofto projektas. Nusižiūrėkite.

Režisierė Dalia Ibelhauptaitė: savo namuose nieko keisti nenorėčiau (5)

Balandžio 25-28 d. vyks jubiliejinė, jau 25-oji, „Litexpo“ paroda RESTA, kuri skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. O kol iki parodos dar liko daug laiko, kviečiame įkvėpimo pokyčiams pasisemti beklaidžiojant po „Vilnius City Opera“ meno vadovės ir režisierės Dalios Ibelhauptaitės namus.

44 kv.m loftas Vilniuje: pramoninės aplinkos suformuota erdvė (9)

Šis nedidelis 44 kv.m loftas yra įsikūręs pramoninėje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje, kuris šiandien yra tapęs madingu kūrybai, laisvalaikiui ir gyvenimui skirtu rajonu. Kuriant namų interjerą, dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa būstą supanti aplinka, taip nutiko ir šį kartą.

Lofto interjeras, kuris patiks ne visiems (21)

Keli ryškūs akcentai, daugybė erdvės ir vyraujantys pilki atspalviai - toks interjeras patiks ne visiems. Tačiau kartu šis loftas ir subtilumo pavyzdys. O kaip šiuos namus vertinate Jūs? Pasidalinkite komentaruose!

100 kv. m loftas Vilniuje – tegyvuoja šviesa (18)

Naujamiesčio mikrorajone Vilniuje įrengtas 100 kv.m ploto loftas pakeri lengva ir skaidria nuotaika, kurią dar paryškina pro didžiulius langus krentanti šviesa. Kurdama šį interjerą dizainerė Renata Mockutė vykusiai išnaudojo ir paryškino erdvės ypatybes – nestandartinį lubų aukštį, didelius langus ir industrinį plytų pastato charakterį.

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m. lofto interjeras Vilniuje (24)

Loftas dažniausiai asocijuojasi su didelėmis ir nestandartinėmis erdvėmis. Buvusiose radijo gamyklos patalpose įsikūręs mini loftas palyginus su savo pirmtakais yra 40 kv.m. ploto nykštukas. Nepaisant savo dydžio, jame yra viskas, ko reikia patogiam ir stilingam gyvenimui, be to, išlaikyta lofto koncepcija – aukštos lubos, nedaug baldų, įrengta antresolė. Savininkai būstą įsigijo nuomai, tačiau interjerą kūrė taip, lyg čia ruoštųsi gyventi patys.

Architektės patarimai, kaip sumaniai ir skoningai įsirengti loftą (1)

Loftų mada pamažu įsigali ir mūsų šalyje. Čia apsigyvena išskirtiniai žmonės – dažniausiai jauni, ieškantys nestandartinio būsto, neretai užsiimantys menine veikla ar jai prijaučiantys. Pats loftas ir jo unikali erdvė jau savaime suteikia juose įsikūrusiems daugiau gyvenimo laisvės, be to, svarbus momentas – jo priežiūra yra žymiai paprastesnė nei išpuoselėto buto. O tam, kad gyvenimas būtų dar ir kokybiškas, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Vyriškas 69 kv.m. loftas Vilniuje, kuris išsiskiria netradiciniu miegamojo sprendimu (24)

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sukūrė modernų vyrišką interjerą. Interjeras išsiskiria tuo, jog jame nemažai matinio stiklo pertvarų, miegamasis su svetaine atskirtas stumdoma konstrukcija. Netikėta tai, jog miegamąjį su holu skiria siauras stiklo fragmentas.

40 kv.m. loftas Vilniuje, kur kiekviena detalė pulsuoja autentiškumu (45)

Vos įžengęs į šį butą pasijunti lyg amerikietiškame filme apie mafiją arba Sicilijoje įsikūrusioje tavernoje. Čia vyrauja stilius, kuriam apibūdinti nerastum vieno žodžio: laisvas, šiurkštus, grubus, meniškas, jaukus. Taip savo rankų darbo kūrinį apibūdina pats šeimininkas – iš architektų šeimos kilęs transporto paslaugų sektoriuje dirbantis Šarūnas Širvinskas.

48 kv.m. loftas Vilniuje: industrinio dizaino ir skandinaviško jaukumo dermė (57)

Dizainerio Rimanto Špoko teigimu, kuriant interjerą atspirties taškas visada yra užsakovas ir architektūrinis objektas. Šiuo atveju tai – „Loft Town“ Vilniuje esantis loftas, kurį įsigijo jaunas, keliauti mėgstantis vyras. Todėl šis interjeras pasižymi šiuolaikišku, dinamišku miesto ritmu ir drąsiomis jaunatviškomis idėjomis.