Šis nedidelis 44 kv.m loftas yra įsikūręs pramoninėje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje, kuris šiandien yra tapęs madingu kūrybai, laisvalaikiui ir gyvenimui skirtu rajonu. Kuriant namų interjerą, dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa būstą supanti aplinka, taip nutiko ir šį kartą.
Vos įžengęs į šį butą pasijunti lyg amerikietiškame filme apie mafiją arba Sicilijoje įsikūrusioje tavernoje. Čia vyrauja stilius, kuriam apibūdinti nerastum vieno žodžio: laisvas, šiurkštus, grubus, meniškas, jaukus. Taip savo rankų darbo kūrinį apibūdina pats šeimininkas – iš architektų šeimos kilęs transporto paslaugų sektoriuje dirbantis Šarūnas Širvinskas.
Lofto Vilniuje šeimininkai – jauna pora – prieš įsigydami netradicines patalpas, kreipėsi į architektą Andrių Byčenkovą su klausimu „ar įmanoma čia bus suprojektuoti patogius namus?“. Architektas įžvelgė šios erdvės potencialą išskirtinių namų trokštantiems žmonėms ir ėmėsi įdomaus, bet visgi nelengvo uždavinio.
Interjero dizaino studijos „Dizu“ architektė Renata Mockutė kurdama interjerą visuomet pasitelkia fantaziją. Tai padeda „iškrėsti“ kitokius interjerus ir įamžinti mįsles, kurios būtų priimtinos užsakovams.
Specifinė lofto erdvė reikalauja specifinių sprendimų. Interjero dizainerė Indrė Sunklodienė, suprojektavusi ne vieną interjerą buvusios industrinės paskirties pastatuose, pataria, į ką reikia atkreipti dėmesį norint apsigyventi lofte.
Buvusiame industriniame pastate įrengtame nedideliame lofto tipo bute interjero architektė Indrė Sunklodienė ne tik suprojektavo funkcionalią erdvę išnaudodama kiekvieną jos centimetrą, bet ir sukūrė šiuolaikišką, jaunatvišką bei jaukią gyvenamąją aplinką, kurioje vyrauja skandinaviškam stiliui būdinga pastelė, paįvairinta ryškiai raudonais akcentais.
„Dauguma dalykų mūsų gyvenime vyksta įsiterpus standartams ir klišėms. Tuo tarpu lofto erdvė išlaisvinta, nesusijusi su stereotipais, kaip ir tokią erdvę pasirinkę žmonės. Atgimusi apleista erdvė naujam gyvenimui prašėsi simbolio, kuris primintų apie virsmą iš apleistos į prijaukintą erdvę, tinkamą netgi netikėtiems paukščiams. Trejetas trepsenančių žąsų šmaikščiai kalba apie pramoninių apleistų erdvių atgimimą“, – taip sukurtą šmaikščią avantiūrą pristato architektė Renata Mockutė.
Sparčiai Lietuvoje populiarėjanti loftų kultūra prasidėjo Niujorke, garsiajame Manheteno rajone, XX a. 3-iajame dešimtmetyje. Mūsų šalį šio modernaus būsto idėja pasiekė praėjusio amžiaus pabaigoje, tačiau daugeliui žodis „loftas” vis dar nenusako gyvenimo lofte esmės.