Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų

 (6)
Kaimiško stiliaus svetainės gali būti įvairių formų ir dydžių – nesibaiminkite šiam stiliui būdingų tradicinių raštų ir dekoratyvinių baldų kompaktiškame kambaryje. Pasisemkite įkvėpimo iš kaimo vasarnamių su mažais, bet puikiai įrengtais kambariais ir įgyvendinkite keletą dekoravimo gudrybių, kad kaimiškas stilius „suskambėtų“ mažoje svetainėje.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirma, įsitikinkite, kad kompaktiškoje kaimiško stiliaus svetainėje nėra tuščios erdvės. Užpildykite visas nišas. Jeigu šalia sofos trūksta vietos nedideliam staliukui, padėkite už sofos siaurą spintelę, kuri tarnaus kaip lentyna daiktams pasidėti.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.

Rinkitės baldus ant kojelių – taip matysis daugiau grindų ir dėl to kambarys atrodys didesnis. Ši gudrybė puikiai tinka kaimiško stiliaus svetainei, nes dauguma klasikinio stiliaus sofų ir fotelių gaminami kaip tik su gražiomis tekinto medžio kojomis. Ir verčiau nesirinkite derančio krėslo iš to paties komplekto, skirtingais audiniais aptrauktų baldų kompozicija padės sukurti eklektišką atmosferą. Laikydamiesi šios koncepcijos, apsipirkimo metu galėsite palyginti kelių pardavėjų siūlomą asortimentą ir išsirinkti kompaktiškiausius baldus, kurie neužgriozdins jūsų nedidelio kambario.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.

Kaimiško stiliaus esmė – sukurti malonią atmosferą. Todėl derinkite klasikinius variantus, pavyzdžiui, gėlių raštus, dryžius ir kaimo scenas. Audiniai ar tapetai su gyvūnais, pavyzdžiui, šuniukais ar viščiukais, iškart pridės kaimiško žavesio. Tiesiog rinkitės derančių spalvų audinius ir tapetus, kad būtų išlaikyta darna, teikite pirmenybę vidutinio ar mažo dydžio raštams, kad jie neužgožtų kompaktiško kambario.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.

1. Svetainė su gėlėtų pagalvių kolekcija
Kviečianti atsisėsti sofa su žemomis atramomis rankoms ir elegantiškomis kojomis būtų puikus variantas mažesnio dydžio svetainei. Naujumo jūsų sofai suteiktų spalvingų gėlėtų raštų pagalvėlės, kurių žavesys dar labiau atsiskleistų pilkų ąžuolinių grindų lentų fone. Šalia sofos galite patiesti, pavyzdžiui, violetinės spalvos kilimą. Už sofos padėtas stalelis sukurtų papildomą paviršių daiktams pasidėti.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.

2. Derinkite skirtingus fotelius
Vintažinę nuotaiką sukurti padės du skirtingi foteliai ir įmantrių formų staliukas marmuriniu paviršiumi. Toks sprendimas garantuotų dailų dizainą neužgrūdant nedidelės svetainės. Jeigu rinksitės eklektikos filosofiją, vadinasi, vietoj trijų dalių komplekto galėsite įsigyti nedidelius skirtingus fotelius. Patikėkite, pirmasis variantas reikalauja gerokai daugiau erdvės. Žavų įspūdį dar labiau sustiprins baltai dažytos grindų lentos ir elegantiško dizaino kilimas ant jų.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.


3. Du viename: televizoriaus staliukas ir bufetas
Televizoriui padėti vietoj žemo specialaus staliuko verčiau rinkitės bufetą su specialiai jam skirta erdve. Kai televizoriaus nežiūrėsite, galėsite tiesiog uždaryti bufeto duris. Likusiose baldo lentynose galėsite laikyti knygas, pultelius ir kitus daiktus, kuriuos svetainėje paprastai norisi turėti po ranka. Tokiu atveju jie nesimėtys kur papuola ir nereikės ieškoti papildomos vietos kur juos sudėti.

4. Svetainė su spalvota indauja
Baltai svetainei gyvumo suteiks retro stiliaus kelių spalvų indauja. Ji gali turėti įvairių dydžių dureles ir stalčius, o skirtingos spalvos padės geriau įsiminti, kur joje sudėti įvairūs daiktai. Tokios spintelės yra puikus pasirinkimas mažesnio dydžio kambariuose, nes jos tuo pačiu suteikia stalviršį tuo atveju, kai nėra pakankamai vietos stalui. Ypač naudinga vieta pasidėti lempai. Šalia tokios spalvotos indaujos puikiai žiūrėsis stambių raštų audiniu aptraukta kėdė.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.


5. Svetainė su supamąja kėde

Kai visi darbai nudirbti, pakabinkite savo prijuostę ir jaukiai įsitaisykite šviesaus medžio supamojoje kėdėje. Dar daugiau jaukumo jai suteiks paminkštinimo pagalvėlės, kurios gali būti rugiagėlių mėlynumo ar šmaikščiai geltonos. Nedidelėje svetainėje medinė supamoji kėdė yra puiki alternatyva masyviam krėslui, kuris užima gerokai daugiau vietos. Tačiau ji gali suteikti nemažiau jaukumo ir atsipalaidavimo, ypač turint omenyje tai, kad gali suptis!

6. Atsipalaiduoti kviečianti sofa
Smagūs dryžiai yra kaip tik tai, kas suteiks jūsų svetainei naujumo, o ribotai erdvei – įspūdį. Išmėginkite švelnesnes juostas ir ant sienos, esančios už didesnės apimties sofos, ant kurios nepamirškite padėti krūvos pagalvėlių. Jeigu rinksitės blyškias spalvas, tai padės sukurti švarumo ir erdvės įspūdį. Neišdailintas staliukas priešais sofą suteiks dar didesnį atsipalaidavimo jausmą.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.

7. Lagaminų stirta – ir gražu, ir praktiška
Praktiškumo jūsų svetainei suteiks daiktams laikyti skirti lagaminai ir vintažinės odinės dėžės – visa tai geriausiai žiūrėsis ant apmušto suolelio. Pastarajam geriausiai tiks škotiško pledo raštas, o jei jis atsikartos ir tapetuose – įspūdis bus dar didesnis. Šalia puikiai derės ir grubaus stiliaus priminimų lenta. Tokia lagaminų stirta ne tik garantuos daug vietos jūsų daiktams sudėti, bet ir taps puikiu akcentu nedidelėje svetainėje, kurios nereikės užgriozdinti erdvę žudančiomis indaujomis ir lentynomis.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.

8. Svetainė lapų tematika
Dar vienas puikus sprendimas nedidelei svetainei yra neutralus švelniai žalsvų spalvų apipavidalinimas. Išdidinti paparčiai ant tapetų ir lapų raštais margintos sofos pagalvėlės suteiks jaukumo ir ramybės. Papildomą šilumos pliūpsnį garantuos retro stiliaus kavos staliukas. Jeigu rinksitės vieningą temą, tai suteiks jūsų kambariui individualumo ir neleis atkreipti dėmesio į tai, kad kambarys nėra labai didelis.

9. Svetainės erdvė daiktams laikyti ir eksponuoti
Jeigu jūsų svetainės kambarys atlieka dar ir valgomojo funkciją, išsirinkite indaują su atviromis lentynomis, kuri atliks demarkacinės linijos funkciją – aiškiai atskirs dvi kambario zonas. Vienas didesnis baldas daiktams susidėti ir laikyti yra kur kas geresnis sprendimas nei daug nedidelių. Ši indauja gali turėti ir stalčių, ir atvirų lentynų, kad tilptų viskas ir būtų laikoma ten, kur patogu. Atvirose lentynose puikiai žiūrėsis vyno dėžės, kuriose galėtumėte laikyti servetėles ir staltieses.

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų
© Shutterstock nuotr.


10. Ant sienos pakabintos dėžės formos lentynos
Vietos knygų lentynose atlaisvinsite ant sienos pakabinę dėžės formos lentynėles. Ten jos atrodys kur kas geriau nei sudėtos ant kokio paviršiaus. Jose išdėliokite kokius mielus daiktus arba naudokite praktiniais daiktų laikymo tikslais. Čia puikiai žiūrėsis retro stiliaus skaitmeninės kameros ar kiti jūsų kolekcijos daiktai. Šios dėžutės formos lentynos gali kabėti ant odinių dirželių. Puikų foną tokiam sprendimui sudarytų melsvos spalvos sienos, kurios dar labiau išryškins jūsų turimus lobius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Interjero stiliai

Minimalistinis interjero stilius: kokios gyvenimiškos pamokos jame slypi?

Nėra kitos tokios vietos kaip namai – tai asmeninė šventovė, kurioje neturėtų likti vietos triukšmui bei stresui. Namų išvaizda daro tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai. Netvarkinga, nereikalingais daiktais perkrauta erdvė kuria įtampos jausmą. Tam, kad namuose galima būtų sukurti ramybės aurą, pristatome kelias pamokas, kurių vertėtų pasimokyti iš minimalistinio interjero stiliaus.

2018-ųjų namų interjero tendencija – tobulai netobula Vabi Sabi

Jei vien mintis apie visiškai baltą virtuvę verčia pasijausti prastai, minimalistinio interjero idėja kelia juoką, nes prisimenate apie daugybę turimų daiktų, ateinantys metai jums bus sėkmingi. Laikas suvokti, kad nesate viską tobulai atliekantis robotas, esate paprastas žmogus, ruošdamasis ryte į darbą po savęs namuose paliekantis betvarkę, kaupiantis krūvas senų žurnalų, tikėdamasis, kad vieną dieną jų būtinai prireiks. Visa tai yra normalu! Ar namai visada turi atrodyti tobulai? Tikrai ne, nes juose gyvena žmonės, todėl jie turi atrodyti atitinkamai.

Kaip nepasiklysti: skirtumai tarp skandinaviško ir minimalistinio dizaino

Dizaino srities terminų reikšmės ir tinkamas jų vartojimas neretai tampa komplikuota užduotimi, sudėtingumu nė kiek nenusileidžiančia namų kino sistemos pajungimui savomis rankomis. Vis tik planuojant namų interjerą, kuris būtų jums idealiai tinkamas, atspindėtų jūsų skonį ir poreikius, būtinas specifinis žodynas, kuris padėtų kalbėti apie tam tikrų stilių niuansus.

52 kv.m butas Vilniuje: urbanistikos ir medžio dialogas (18)

Šiuo metu didmiesčiuose ypač populiariu butus įrengti šiuolaikišku-industriniu stiliumi, tačiau visi susiduria su problema: kaip namus paversti išskirtiniais, savais? Dizaineriai šio 52 kv.m. buto Vilniaus centre savininkams pasiūlė atšiaurią urbanistiką supiršti su jaukiu medžiu. Tik pažiūrėkite, kas iš to išėjo.

PRIEŠ ir PO: autentikos ir modernumo žaismas 47 kv.m bute Vilniuje (37)

Statybos ekspertai dažnai sako, jog pastatyti iš naujo yra kur kas paprasčiau nei restauruoti seną būstą. Jauna šeima, nusipirkusi apleistą butą XX a. pr. statybos name, sugebėjo iš pagrindų atnaujinti savo namus, bet išsaugoti senumo dvelksmą ir suderinti autentiką su madingu modernumu. Kaip jiems taip pavyko? Į pagalbą suskubo interjero architektas Lukas Gadeikis.

Ryškiausias 2017 m. interjero stilius (2)

Kiekvienais metais populiaresniais tampa vieni ar kiti interjero stiliai, neretai jų tendencijos net sutampa su mados. 2017 m. - ne išimtis, kartu su gėlių, augalų ir gyvūnijos motyvais tendencijose matome ir egzotikos kryptį, kuri aprėpia tiek mados, tiek interjero pasaulį.

Pirmieji sužinokite, kokia spalva bus madingiausia 2017 metais (9)

Architektūros, mados ir dizaino pasaulis 2017-uosius metus paskelbė mėlynos spalvos metais. Pasak Heleen Van Gent iš „AkzoNobel“ Pasaulinio estetikos centro, šiandien žmonės iš naujo įvertina tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – šeimą ir draugus, ryšį su gamta ir aplinka, malonius patyrimus, o mėlyna spalva puikiai tai išreiškia. Garsi dažų kompanija „Sadolin“ skelbia, kad būtent ši – nutrinto džinso – spalva padės naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir kasdienes patirtis paversti dar svarbesnėmis.

Patarimai, kaip pagyvinti interjerą tamsesniais atspalviais

Nors dalis žmonių norėtų paeksperimentuoti dažydami kambarių sienas ryškiomis, tamsiomis spalvomis, retas kuris drįsta iš tiesų tai padaryti. Priežastis paprasta: mes nežinome, kaip panaudoti tamsias spalvas, kad nesugadintume vaizdo, manome, kad jos tinka tik dideliems kambariams arba laikomės tradicinio požiūrio, kad tik šviesios spalvos išplečia erdvę. Iš tiesų tamsesnės spalvų schemos yra greitas ir lengvas būdas suteikti interjerui gylio ir išraiškingumo, tik reikia žinoti keletą principų.

Kuriame sodybos interjerą: senėjimo estetika

Sendinimo efektas atsirado kaip priešybė moderniems, lygiems, blizgiems paviršiams, kuriantiems šaltą, sterilų namų įspūdį. Šiuolaikiškuose interjeruose stiklo ir betono gausa, chromuotos detalės, plastikas ir ryškios spalvos dažnai išstumia jaukias, gamtos sukurtas ir laiko paliestas, neapdailintas ir grubias faktūras. Kaip antikvarinių, senovinių objektų alternatyva pradėti kurti specialiai pasendinti daiktai, tinkami komponuoti net ir standartiniuose miestų butuose.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS) (30)

Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.