Dizainerė pataria, kaip sukurti šiuolaikišką ir stilingą interjerą

„Gražiai ir jaukiai gyventi gali daugelis, tik reikia žinoti keletą dalykų“, – sako vilnietė interjero dizainerė Audronė Litinskienė, kurios projektai išsiskiria originaliu ir išraiškingu stiliumi, ir atskleidžia, kokie 5 dalykai padės sukurti išskirtinį interjerą.
© S. Serapino nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Atsižvelkite į aplinką.

Geras interjeras turi paklusti aplinkai, kitaip atrodys kaip svetimkūnis ir dėl to – neišbaigtas ir nejaukus. Nesvarbu – namo ar buto interjerą kuriate, vis tiek į tai atkreipkite dėmesį. Pušyne pastatyto priemiesčio namo interjere galima išryškinti gamtos motyvus ir atspalvių paletę, atverti langus į matomą gamtos peizažą, o miesto centre įrengtame lofte tiks dinamiškos, urbanistinės detalės, miesto ritmą atspindintys dekoro elementai.

2. Susigalvokite pagrindinę temą.

Kurti harmoningą aplinką bus paprasčiau, jei sukursite kokią nors koncepciją – idėją, kurią mėginsite įgyvendinti stilistinėmis išraiškos priemonėmis. Pasirinkimo galimybių – daugybė. Name prie ežero galbūt tiktų vandens tema, miesto bute – charakteringu pasirinkto miesto motyvai, sodyboje – paukščių ar gyvūnų tema. Užtenka vis kelių subtilių pasirinktos temos užuominių, vos pastebimų niuansų, kad interjeras įgautų prasmę.

3. Atsikratykite stereotipų.

Nebūtinai viskas turi būti kaip kaip įprasta. Ieškokite išskirtinių sprendimų: pavyzdžiui, nors spintelę ar lentyną įprastai statome ant grindų, kodėl jos nepakabinus ant lubų? O gal įsirenkite virtuvę su atviromis lentynomis, kuriose matytųsi visi virtuvės rakandai, ir sukurkite namuose žaismingą tvarkingos netvarkos įspūdį?

4. Nebijokite spalvų.

Ryškios spalvos suteikia namams ekspresijos ir pozityvios nuotaikos, tačiau reikia jausti saiką. Interjere turėtų būti ne daugiau trijų skirtingų tarpusavyje derinamų vyraujančių atspalvių, kitaip aplinka atrodys chaotiška. Nepamirškite ir ornamentuotų, raštuotų fragmentų – jie suteiks interjerui dinamikos. Pagrindinius atspalvius derinkite ir kontrasto principu, o į harmoningą derinį įterpkite bent vieną išskirtinį, tarsi nederantį, netikėtai ryškų akcentą – taip išvengsite nuododžios monotonijos ir paįvairinsite aplinką.

5. Sukurkite netikėtumo efektą.

Netikėtumo efektas – puikus būdas suteikti interjerui intrigos. Ir tai svarbu ne tik kalbant apie interjero koloritą ir ryškiomis spalvomis akcentuojamus dalykus. Nustebinti gali ir neįprasto dizaino baldas, kito stiliaus fragmentas, originalus raštas ir pačių padarytas aksesuaras. Svarbu nebijoti būti kūrybingiems – tuomet interjeras taps prasmingas ir įdomus.

Daugiau nuotraukų ir išsamų straipsnį apie naujausią interjero dizainerės Audronės Litinskienės projektą „Jūrinė ekspresija modernioje erdvėjė“ rasite žurnalo „Mano namai“ gegužės numeryje.

Žurnalą užsiprenumeruoti galite paspaudę ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Interjero stiliai

Minimalistinis interjero stilius: kokios gyvenimiškos pamokos jame slypi?

Nėra kitos tokios vietos kaip namai – tai asmeninė šventovė, kurioje neturėtų likti vietos triukšmui bei stresui. Namų išvaizda daro tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai. Netvarkinga, nereikalingais daiktais perkrauta erdvė kuria įtampos jausmą. Tam, kad namuose galima būtų sukurti ramybės aurą, pristatome kelias pamokas, kurių vertėtų pasimokyti iš minimalistinio interjero stiliaus.

2018-ųjų namų interjero tendencija – tobulai netobula Vabi Sabi

Jei vien mintis apie visiškai baltą virtuvę verčia pasijausti prastai, minimalistinio interjero idėja kelia juoką, nes prisimenate apie daugybę turimų daiktų, ateinantys metai jums bus sėkmingi. Laikas suvokti, kad nesate viską tobulai atliekantis robotas, esate paprastas žmogus, ruošdamasis ryte į darbą po savęs namuose paliekantis betvarkę, kaupiantis krūvas senų žurnalų, tikėdamasis, kad vieną dieną jų būtinai prireiks. Visa tai yra normalu! Ar namai visada turi atrodyti tobulai? Tikrai ne, nes juose gyvena žmonės, todėl jie turi atrodyti atitinkamai.

Kaip nepasiklysti: skirtumai tarp skandinaviško ir minimalistinio dizaino

Dizaino srities terminų reikšmės ir tinkamas jų vartojimas neretai tampa komplikuota užduotimi, sudėtingumu nė kiek nenusileidžiančia namų kino sistemos pajungimui savomis rankomis. Vis tik planuojant namų interjerą, kuris būtų jums idealiai tinkamas, atspindėtų jūsų skonį ir poreikius, būtinas specifinis žodynas, kuris padėtų kalbėti apie tam tikrų stilių niuansus.

52 kv.m butas Vilniuje: urbanistikos ir medžio dialogas (18)

Šiuo metu didmiesčiuose ypač populiariu butus įrengti šiuolaikišku-industriniu stiliumi, tačiau visi susiduria su problema: kaip namus paversti išskirtiniais, savais? Dizaineriai šio 52 kv.m. buto Vilniaus centre savininkams pasiūlė atšiaurią urbanistiką supiršti su jaukiu medžiu. Tik pažiūrėkite, kas iš to išėjo.

PRIEŠ ir PO: autentikos ir modernumo žaismas 47 kv.m bute Vilniuje (37)

Statybos ekspertai dažnai sako, jog pastatyti iš naujo yra kur kas paprasčiau nei restauruoti seną būstą. Jauna šeima, nusipirkusi apleistą butą XX a. pr. statybos name, sugebėjo iš pagrindų atnaujinti savo namus, bet išsaugoti senumo dvelksmą ir suderinti autentiką su madingu modernumu. Kaip jiems taip pavyko? Į pagalbą suskubo interjero architektas Lukas Gadeikis.

Ryškiausias 2017 m. interjero stilius (2)

Kiekvienais metais populiaresniais tampa vieni ar kiti interjero stiliai, neretai jų tendencijos net sutampa su mados. 2017 m. - ne išimtis, kartu su gėlių, augalų ir gyvūnijos motyvais tendencijose matome ir egzotikos kryptį, kuri aprėpia tiek mados, tiek interjero pasaulį.

Pirmieji sužinokite, kokia spalva bus madingiausia 2017 metais (9)

Architektūros, mados ir dizaino pasaulis 2017-uosius metus paskelbė mėlynos spalvos metais. Pasak Heleen Van Gent iš „AkzoNobel“ Pasaulinio estetikos centro, šiandien žmonės iš naujo įvertina tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – šeimą ir draugus, ryšį su gamta ir aplinka, malonius patyrimus, o mėlyna spalva puikiai tai išreiškia. Garsi dažų kompanija „Sadolin“ skelbia, kad būtent ši – nutrinto džinso – spalva padės naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir kasdienes patirtis paversti dar svarbesnėmis.

Patarimai, kaip pagyvinti interjerą tamsesniais atspalviais

Nors dalis žmonių norėtų paeksperimentuoti dažydami kambarių sienas ryškiomis, tamsiomis spalvomis, retas kuris drįsta iš tiesų tai padaryti. Priežastis paprasta: mes nežinome, kaip panaudoti tamsias spalvas, kad nesugadintume vaizdo, manome, kad jos tinka tik dideliems kambariams arba laikomės tradicinio požiūrio, kad tik šviesios spalvos išplečia erdvę. Iš tiesų tamsesnės spalvų schemos yra greitas ir lengvas būdas suteikti interjerui gylio ir išraiškingumo, tik reikia žinoti keletą principų.

Kuriame sodybos interjerą: senėjimo estetika

Sendinimo efektas atsirado kaip priešybė moderniems, lygiems, blizgiems paviršiams, kuriantiems šaltą, sterilų namų įspūdį. Šiuolaikiškuose interjeruose stiklo ir betono gausa, chromuotos detalės, plastikas ir ryškios spalvos dažnai išstumia jaukias, gamtos sukurtas ir laiko paliestas, neapdailintas ir grubias faktūras. Kaip antikvarinių, senovinių objektų alternatyva pradėti kurti specialiai pasendinti daiktai, tinkami komponuoti net ir standartiniuose miestų butuose.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS) (30)

Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.