6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų

 (9)
Paprastumas, funkcionalumas ir minimalizmas – trys principai, apibūdinantys įvairialypį ir eklektišką danų, norvegų, švedų ir suomių namuose vyraujantį interjero dizainą. Skandinaviški interjerai šiandien yra globaliai paplitę įvairiuose pasaulio regionuose. Kokias šių interjerų taisykles galime lengvai pritaikyti savuose būstuose?
6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

1. VYRAUJA NATŪRALIOS SPALVOS

Ramūs, prislopinti blyškios mėlynos, vėsios pilkos, baltos ir kreminės spalvos tonai vyrauja visuose skandinaviškuose interjeruose. Ši spalvų paletė tapo prekiniu ženklu, skandinavų dizaineriams atvėrusiu kelius į globalias rinkas. Tiesa, kai kurie dizaineriai savo paletėse maino ir žymiai ryškesnius ir kontrastingesnius atspalvius, ir jie gali puikiai derėti tarpusavyje su klasikine skandinaviška atspalvių gama.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.
6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

2. BALINTO MEDŽIO GRINDYS IR LUBOS

Skandinaviškuose interjeruose kiliminės dangos nėra paplitusios. Skandinavų dizaineriai visuomet teikia pirmenybę natūralaus balinto medžio grindims bei luboms. Tai ne tik estetiškas, bet ir praktiškas sprendimas – balinto medžio grindys suteikia būstui erdvės ir švaros įspūdį, be to, nepretenzinga spalva leidžia įkomponuoti žaismingesnes ar ekspresyvesnes interjero detales. Tačiau net ir renkantis tamsesnio atspalvio medį (beržą ar pušį), vėsios pilkos tonus, galima išsaugoti šviesumo įspūdį, kuris ilgainiui nepabos ir nevargins.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

3. KUO DAUGIAU ŠVIESOS

Šiaurės kraštuose, kur žiemos ilgos, o poliarinės naktys gali trukti net keletą mėnesių iš eilės, stengiamasi būstuose sukurti kuo daugiau natūralios šviesos. Didžiuliai langai, besitęsiantys nuo grindų iki lubų – sprendimas, kuris leidžia mėgautis šviesa iki pat sutemų. Tiems, kas projektuojasi nuosavus namus užmiestyje, langas į gamtą sukuria dar daugiau jaukumo ir šilumos.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

4. PIRMENYBĖ – NATŪRALUMUI

Skandinaviškame interjere vyrauja natūralios medžiagos – nuo medinių grindų ir lubų, laiptų bei baldų iki augalų, suteikiančių interjerui gyvybingumo. Gamtos oazė namuose – sprendimas ir tiems, kurių langai nukreipti į labiau urbanistinį vaizdą.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

5. FORMA ATITINKA FUNKCIJĄ

Minimalistiniame skandinavų interjere pirmenybė teikiama funkcionalumui. Siekiama, jog visas turimas plotas būtų išnaudojamas maksimaliai (kiekvienas daiktas turėtų savo vietą), o laisvalaikio ir gyvenimo erdvės išliktų šviesios ir atviros gyvenimui. Baldus skandinavai taip pat renkasi pagal jų funkcionalumą. Šie baldai paprastai pasižymi aukšta kokybę bei ilgaamžiškumu. Kadangi dauguma skandinaviškame interjere esančių baldų yra pagaminti iš natūralių medžiagų ar tekstilės, jie estetiškai įsikomponuoja į natūraliomis medžiagomis įrengto namo vidaus apdailą.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

6. ŽIDINYS AR KROSNELĖ

Tikras ilgųjų žiemų išsigelbėjimas – namų židinys, praturtinantis namus šiluma bei jaukumu. Priešingai nei Š. Amerikos būstuose, Skandinaviški židiniai retai kada įrengiami namo sienos centre, dažniausiai – kambario kampe. Kadangi šiluminė židinio funkcija moderniuose namuose nebėra svarbiausia, formuojant židinio vietą neretai pasitelkiami meniniai, dekoratyvūs sprendimai.

Kubinis metras
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Interjero stiliai

Ryškiausias 2017 m. interjero stilius (2)

Kiekvienais metais populiaresniais tampa vieni ar kiti interjero stiliai, neretai jų tendencijos net sutampa su mados. 2017 m. - ne išimtis, kartu su gėlių, augalų ir gyvūnijos motyvais tendencijose matome ir egzotikos kryptį, kuri aprėpia tiek mados, tiek interjero pasaulį.

Pirmieji sužinokite, kokia spalva bus madingiausia 2017 metais (9)

Architektūros, mados ir dizaino pasaulis 2017-uosius metus paskelbė mėlynos spalvos metais. Pasak Heleen Van Gent iš „AkzoNobel“ Pasaulinio estetikos centro, šiandien žmonės iš naujo įvertina tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – šeimą ir draugus, ryšį su gamta ir aplinka, malonius patyrimus, o mėlyna spalva puikiai tai išreiškia. Garsi dažų kompanija „Sadolin“ skelbia, kad būtent ši – nutrinto džinso – spalva padės naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir kasdienes patirtis paversti dar svarbesnėmis.

Patarimai, kaip pagyvinti interjerą tamsesniais atspalviais

Nors dalis žmonių norėtų paeksperimentuoti dažydami kambarių sienas ryškiomis, tamsiomis spalvomis, retas kuris drįsta iš tiesų tai padaryti. Priežastis paprasta: mes nežinome, kaip panaudoti tamsias spalvas, kad nesugadintume vaizdo, manome, kad jos tinka tik dideliems kambariams arba laikomės tradicinio požiūrio, kad tik šviesios spalvos išplečia erdvę. Iš tiesų tamsesnės spalvų schemos yra greitas ir lengvas būdas suteikti interjerui gylio ir išraiškingumo, tik reikia žinoti keletą principų.

Kuriame sodybos interjerą: senėjimo estetika

Sendinimo efektas atsirado kaip priešybė moderniems, lygiems, blizgiems paviršiams, kuriantiems šaltą, sterilų namų įspūdį. Šiuolaikiškuose interjeruose stiklo ir betono gausa, chromuotos detalės, plastikas ir ryškios spalvos dažnai išstumia jaukias, gamtos sukurtas ir laiko paliestas, neapdailintas ir grubias faktūras. Kaip antikvarinių, senovinių objektų alternatyva pradėti kurti specialiai pasendinti daiktai, tinkami komponuoti net ir standartiniuose miestų butuose.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS) (30)

Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų (9)

Paprastumas, funkcionalumas ir minimalizmas – trys principai, apibūdinantys įvairialypį ir eklektišką danų, norvegų, švedų ir suomių namuose vyraujantį interjero dizainą. Skandinaviški interjerai šiandien yra globaliai paplitę įvairiuose pasaulio regionuose. Kokias šių interjerų taisykles galime lengvai pritaikyti savuose būstuose?

Kaimiško stiliaus svetainės idėjos: 10 geriausių patarimų (6)

Kaimiško stiliaus svetainės gali būti įvairių formų ir dydžių – nesibaiminkite šiam stiliui būdingų tradicinių raštų ir dekoratyvinių baldų kompaktiškame kambaryje. Pasisemkite įkvėpimo iš kaimo vasarnamių su mažais, bet puikiai įrengtais kambariais ir įgyvendinkite keletą dekoravimo gudrybių, kad kaimiškas stilius „suskambėtų“ mažoje svetainėje.

Kada geriausia rinktis modernistinį minimalizmą interjere?

Šiomis dienomis modernistinį minimalizmą, regis, gali išvysti ant kiekvieno kampo - aprangos dizaine, produkto pakuotėje, net ir reklamos tampa kur kas subtilesnės. Ne išimtis ir interjero dizaino kūrime. Tai sparčiai išpopuliarėjęs stilius, gimęs ketvirtajame šio amžiaus dešimtmetyje.

Idėjos, kaip įrengti namus Italijos provincijos stiliumi (4)

Italijos provincijos stilius tinka tiek oficialiai, tiek mažiau oficialiai aplinkai. Šiam stiliui 17-ame amžiuje padarė įtakos ispaniškas stilius, 18-ame amžiuje – prancūziškas stilius. Jį dažnai painioja su prancūzišku stiliumi, bet italų provinciško stiliaus baldai mažiau ornamentuoti. Itališkąjį stilių sunkoka apibrėžti, nes kiekvieno regiono stilių veikė įvairios tendencijos iš Europos. Iš esmės šio stiliaus baldai pritaikyti paprastesniam, lengvesniam gyvenimo būdui.

Interjero dizainas: 10-ties metų raidos atspindžiai

Kurdami savo namų erdvę, visais laikais žmonės ieškojo patraukliausių sprendimų. Palaipsniui keitėsi ne tik interjero dizaino elementų pasiūla, bet ir žmonių suvokimas apie jaukaus būsto kūrimą. Kokius dekoravimo sprendimus savo namams žmonės taikė prieš 10 metų ir kaip savo būsto harmoniją suvokia dabar? Ar žinote, kad iki krizinio periodo prabangiomis plytelėmis žmonės išklodavo net tik vonios kambarį ar virtuvę, bet ir garažą?

Ką minimalizmas reiškia interjero dizaine? (3)

Terminas „minimalizmas“ imtas vartoti praėjusio amžiaus septintą dešimtmetį, juo apibūdindavo Roberto Morriso ir Donaldo Juddo skulptūras. Nuo tada šio žodžio reikšmė prasiplėtė, jis imtas vartoti įvairiose srityse – pradedant mada ir muzika, baigiant dizainu ir architektūra.

Paprasti būdai, kaip namuose sukurti minimalistišką interjerą (3)

Minimalizmas suteikia galimybę išreikšti save be iššaukiamų aksesuarų ar neįprast formų baldų. Jei jums patinka paprastumas ir griežtas dizainas, minimalizmas – tai, ko jums reikia.

Kaip sukurti jaukų ir nenuobodų interjerą

Ne paslaptis, kad žmogaus akiai komfortiškiausia – jauki pastelinė natūralių žemės atspalvių gama. Ne veltui tokį koloritą dažnai renkasi viešbučiai ar kitos įstaigos, kurioms svarbu sukurti emociškai pozityvią aplinką. Tačiau kartais tokiu būdu dekoruodami namus pakliūname į monotonijos spąstus, ir interjeras tampa nuobodus. Kaip to išvengti, pataria interjero dizainerė Virginija Sabaliauskienė.

Interjeras, kurio svarbiausias akcentas – biliardo stalas

Vieni svajoja apie erdvią terasą, kiti apie didžiulę biblioteką ar baseiną, o kitiems tereikia biliardo stalo. Ir nebesvarbu, ar jis užima daug vietos, svarbiausia, kad jis natūraliai įsikomponuotų į interjerą.

Kas dažniausiai kuria lietuvių namų interjerą – patys ar specialistai?

Nekilnojamojo turto skelbimuose nemažai komentarų sulaukia matomas būsto įrengimas, spalvos, baldai. Ypač daug diskusijų kyla, jei susidomėjusiems skelbimu atrodo, kad būsto įrengimas ir kokybė neatitinka kainos. Aruodas.lt tyrimas atskleidė, kad dauguma gyventojų patys ieško idėjų ir vėliau jas įgyvendina, o kreiptis į specialistą neturi galimybių.