6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų

 (9)
Paprastumas, funkcionalumas ir minimalizmas – trys principai, apibūdinantys įvairialypį ir eklektišką danų, norvegų, švedų ir suomių namuose vyraujantį interjero dizainą. Skandinaviški interjerai šiandien yra globaliai paplitę įvairiuose pasaulio regionuose. Kokias šių interjerų taisykles galime lengvai pritaikyti savuose būstuose?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. VYRAUJA NATŪRALIOS SPALVOS

Ramūs, prislopinti blyškios mėlynos, vėsios pilkos, baltos ir kreminės spalvos tonai vyrauja visuose skandinaviškuose interjeruose. Ši spalvų paletė tapo prekiniu ženklu, skandinavų dizaineriams atvėrusiu kelius į globalias rinkas. Tiesa, kai kurie dizaineriai savo paletėse maino ir žymiai ryškesnius ir kontrastingesnius atspalvius, ir jie gali puikiai derėti tarpusavyje su klasikine skandinaviška atspalvių gama.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.
6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

2. BALINTO MEDŽIO GRINDYS IR LUBOS

Skandinaviškuose interjeruose kiliminės dangos nėra paplitusios. Skandinavų dizaineriai visuomet teikia pirmenybę natūralaus balinto medžio grindims bei luboms. Tai ne tik estetiškas, bet ir praktiškas sprendimas – balinto medžio grindys suteikia būstui erdvės ir švaros įspūdį, be to, nepretenzinga spalva leidžia įkomponuoti žaismingesnes ar ekspresyvesnes interjero detales. Tačiau net ir renkantis tamsesnio atspalvio medį (beržą ar pušį), vėsios pilkos tonus, galima išsaugoti šviesumo įspūdį, kuris ilgainiui nepabos ir nevargins.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

3. KUO DAUGIAU ŠVIESOS

Šiaurės kraštuose, kur žiemos ilgos, o poliarinės naktys gali trukti net keletą mėnesių iš eilės, stengiamasi būstuose sukurti kuo daugiau natūralios šviesos. Didžiuliai langai, besitęsiantys nuo grindų iki lubų – sprendimas, kuris leidžia mėgautis šviesa iki pat sutemų. Tiems, kas projektuojasi nuosavus namus užmiestyje, langas į gamtą sukuria dar daugiau jaukumo ir šilumos.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

4. PIRMENYBĖ – NATŪRALUMUI

Skandinaviškame interjere vyrauja natūralios medžiagos – nuo medinių grindų ir lubų, laiptų bei baldų iki augalų, suteikiančių interjerui gyvybingumo. Gamtos oazė namuose – sprendimas ir tiems, kurių langai nukreipti į labiau urbanistinį vaizdą.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

5. FORMA ATITINKA FUNKCIJĄ

Minimalistiniame skandinavų interjere pirmenybė teikiama funkcionalumui. Siekiama, jog visas turimas plotas būtų išnaudojamas maksimaliai (kiekvienas daiktas turėtų savo vietą), o laisvalaikio ir gyvenimo erdvės išliktų šviesios ir atviros gyvenimui. Baldus skandinavai taip pat renkasi pagal jų funkcionalumą. Šie baldai paprastai pasižymi aukšta kokybę bei ilgaamžiškumu. Kadangi dauguma skandinaviškame interjere esančių baldų yra pagaminti iš natūralių medžiagų ar tekstilės, jie estetiškai įsikomponuoja į natūraliomis medžiagomis įrengto namo vidaus apdailą.

6 dizaino pamokos, kurių galime pasimokyti iš skandinaviškų interjerų
© Shutterstock nuotr.

6. ŽIDINYS AR KROSNELĖ

Tikras ilgųjų žiemų išsigelbėjimas – namų židinys, praturtinantis namus šiluma bei jaukumu. Priešingai nei Š. Amerikos būstuose, Skandinaviški židiniai retai kada įrengiami namo sienos centre, dažniausiai – kambario kampe. Kadangi šiluminė židinio funkcija moderniuose namuose nebėra svarbiausia, formuojant židinio vietą neretai pasitelkiami meniniai, dekoratyvūs sprendimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Interjero stiliai

Minimalistinis interjero stilius: kokios gyvenimiškos pamokos jame slypi?

Nėra kitos tokios vietos kaip namai – tai asmeninė šventovė, kurioje neturėtų likti vietos triukšmui bei stresui. Namų išvaizda daro tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai. Netvarkinga, nereikalingais daiktais perkrauta erdvė kuria įtampos jausmą. Tam, kad namuose galima būtų sukurti ramybės aurą, pristatome kelias pamokas, kurių vertėtų pasimokyti iš minimalistinio interjero stiliaus.

2018-ųjų namų interjero tendencija – tobulai netobula Vabi Sabi

Jei vien mintis apie visiškai baltą virtuvę verčia pasijausti prastai, minimalistinio interjero idėja kelia juoką, nes prisimenate apie daugybę turimų daiktų, ateinantys metai jums bus sėkmingi. Laikas suvokti, kad nesate viską tobulai atliekantis robotas, esate paprastas žmogus, ruošdamasis ryte į darbą po savęs namuose paliekantis betvarkę, kaupiantis krūvas senų žurnalų, tikėdamasis, kad vieną dieną jų būtinai prireiks. Visa tai yra normalu! Ar namai visada turi atrodyti tobulai? Tikrai ne, nes juose gyvena žmonės, todėl jie turi atrodyti atitinkamai.

Kaip nepasiklysti: skirtumai tarp skandinaviško ir minimalistinio dizaino

Dizaino srities terminų reikšmės ir tinkamas jų vartojimas neretai tampa komplikuota užduotimi, sudėtingumu nė kiek nenusileidžiančia namų kino sistemos pajungimui savomis rankomis. Vis tik planuojant namų interjerą, kuris būtų jums idealiai tinkamas, atspindėtų jūsų skonį ir poreikius, būtinas specifinis žodynas, kuris padėtų kalbėti apie tam tikrų stilių niuansus.

52 kv.m butas Vilniuje: urbanistikos ir medžio dialogas (18)

Šiuo metu didmiesčiuose ypač populiariu butus įrengti šiuolaikišku-industriniu stiliumi, tačiau visi susiduria su problema: kaip namus paversti išskirtiniais, savais? Dizaineriai šio 52 kv.m. buto Vilniaus centre savininkams pasiūlė atšiaurią urbanistiką supiršti su jaukiu medžiu. Tik pažiūrėkite, kas iš to išėjo.

PRIEŠ ir PO: autentikos ir modernumo žaismas 47 kv.m bute Vilniuje (37)

Statybos ekspertai dažnai sako, jog pastatyti iš naujo yra kur kas paprasčiau nei restauruoti seną būstą. Jauna šeima, nusipirkusi apleistą butą XX a. pr. statybos name, sugebėjo iš pagrindų atnaujinti savo namus, bet išsaugoti senumo dvelksmą ir suderinti autentiką su madingu modernumu. Kaip jiems taip pavyko? Į pagalbą suskubo interjero architektas Lukas Gadeikis.

Ryškiausias 2017 m. interjero stilius (2)

Kiekvienais metais populiaresniais tampa vieni ar kiti interjero stiliai, neretai jų tendencijos net sutampa su mados. 2017 m. - ne išimtis, kartu su gėlių, augalų ir gyvūnijos motyvais tendencijose matome ir egzotikos kryptį, kuri aprėpia tiek mados, tiek interjero pasaulį.

Pirmieji sužinokite, kokia spalva bus madingiausia 2017 metais (9)

Architektūros, mados ir dizaino pasaulis 2017-uosius metus paskelbė mėlynos spalvos metais. Pasak Heleen Van Gent iš „AkzoNobel“ Pasaulinio estetikos centro, šiandien žmonės iš naujo įvertina tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – šeimą ir draugus, ryšį su gamta ir aplinka, malonius patyrimus, o mėlyna spalva puikiai tai išreiškia. Garsi dažų kompanija „Sadolin“ skelbia, kad būtent ši – nutrinto džinso – spalva padės naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir kasdienes patirtis paversti dar svarbesnėmis.

Patarimai, kaip pagyvinti interjerą tamsesniais atspalviais

Nors dalis žmonių norėtų paeksperimentuoti dažydami kambarių sienas ryškiomis, tamsiomis spalvomis, retas kuris drįsta iš tiesų tai padaryti. Priežastis paprasta: mes nežinome, kaip panaudoti tamsias spalvas, kad nesugadintume vaizdo, manome, kad jos tinka tik dideliems kambariams arba laikomės tradicinio požiūrio, kad tik šviesios spalvos išplečia erdvę. Iš tiesų tamsesnės spalvų schemos yra greitas ir lengvas būdas suteikti interjerui gylio ir išraiškingumo, tik reikia žinoti keletą principų.

Kuriame sodybos interjerą: senėjimo estetika

Sendinimo efektas atsirado kaip priešybė moderniems, lygiems, blizgiems paviršiams, kuriantiems šaltą, sterilų namų įspūdį. Šiuolaikiškuose interjeruose stiklo ir betono gausa, chromuotos detalės, plastikas ir ryškios spalvos dažnai išstumia jaukias, gamtos sukurtas ir laiko paliestas, neapdailintas ir grubias faktūras. Kaip antikvarinių, senovinių objektų alternatyva pradėti kurti specialiai pasendinti daiktai, tinkami komponuoti net ir standartiniuose miestų butuose.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS) (30)

Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.