14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)

 (30)
Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šviestuvus pakabinkite žemai

Jūsų valgomojo stalas ir šviestuvas turėtų būti arčiau vienas kito, nei jūs manote. Šviestuvas nuo stalo paviršiaus turi būti atitolęs per 80-95 centimetrus. Jeigu šviesos šaltinis užima mažiau nei ketvirtadalį stalo pločio, rinkitės du vienodus šviestuvus, tiek pat atitolusius nuo stalo centro.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.

Vaza su gėlėmis stalo viduryje neturi būti aukšta

Padėkite alkūnę ant stalo. Stalo viduryje stovinčios vazos su gėlėmis neturi būti aukštesnės už jūsų alkūnę, kad svečiai galėtų vienas kitą matyti.

Pasirinkite tinkamo dydžio kilimą

Tarp galinių kėdžių kojų ir po valgomojo stalu esančio kilimo krašto turi būti maždaug 15-20 centimetrų atstumas. Paprastai po šešiems asmenims skirtu stačiakampiu pietų stalu pakanka dviejų su puse ir trijų metrų išmatavimų kilimo.

Rinkitės ilgesnes užuolaidas

Kalbant apie užuolaidas, verčiau jau rinktis per ilgas, nei per trumpas. Geriausiai atrodo užuolaidos kurių klostės ilgesnės už sieną nuo pustrečio iki penkių centimetrų. Tai taip pat labai sveikintinas sprendimas, jeigu grindys jūsų namuose yra nelygios.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.

Nebijokite derinti raštų

Išbandykite visada sėkmingą formulę: vienas smulkus raštas (natūralaus pluošto sienų apmušalai), vienas stambus raštas (ant sofos išdėliotos pagalvėlės), vienas raštas su judesiu (klostytas staltiesės kraštas) ir vienas raštas su gamtos motyvais (gali būti viena iš pagalvėlių). Tad derinant raštus kambaryje geriausiai atrodo, kai yra kažkas medinio, kažkas austo ir kažkas atspindinčio (pavyzdžiui, veidrodis).

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.


Įrenkite sieną-galeriją

Kokia tobulo išdėstymo paslaptis? Netobulumas. Atsižadėkite tikslaus paveikslų išdėstymo ir vietoj jo verčiau rinkitės lengvesnį, kurį bėgant laikui galima lengvai keisti. Žemiausias rėmelis turėtų kabėti 12-14 centimetrų virš sofos (ar kito baldo) aukščiausios dalies, o rėmeliai tarpusavyje turėtų būti sukabinti penkių-dešimties centimetrų atstumu. Bent vieno išdėstymo elemento reiktų laikytis nuosekliai.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.

Atsisakykite suderintų baldų

Kaip ir įvairiarūšės lėkštės sukuria maloniai atsainią atmosferą, taip ir tarpusavyje nesuderinti valgomo stalas ir kėdės dvelkia jaukia nuotaika, kurią galima išreikšti fraze „ateik toks, koks esi“. Prie balinto ąžuolo stalo puikiai dera senovinės riešutmedžio kėdės su tekstūrine sėdimąja dalimi ir dryžuotos kėdės-foteliai.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.

Pasirinkite reikiamo dydžio kavos staliuką

Jeigu norite užtikrinti vizualinę pusiausvyrą, rinkitės kavos staliuką, kurio ilgis būtų du trečdaliai jūsų sofos ilgio. Jeigu abejojate dėl staliuko aukščio, jo viršus turėtų būti ties sofos sėdimosios pagalvės viduriu.

Skoningai perteikite stilių

Kiekvienam kavos staliukui reikia trijų dalykų: knygų (kad galima būtų žaisti su aukščiu ir padėtimi), pinto krepšelio (suteiksite tekstūros ir turėsite kur sudėti atskirus daiktus, tokius kaip nuotoliniai pulteliai) ir dekoratyvinių elementų, kurie galėtų duoti pradžią pokalbiui.

Išbandykite patalynės trio

Kad lova atrodytų tvarkinga, bet nenuobodi, išbandykite paprastą trijų sluoksnių taktiką: neutrali lovatiesė, raštuotas užtiesalas ir spalvingas dygsniuotas paklotas. Visi jie turi būti sudėti vienas ant kito. Pradedant nuo pagalvės, visi trys apklotai turi matytis maždaug po trečdalį.

Tvarka pagalvėse

Apskritai, reiktų apsiriboti penkiomis pagalvėmis 160x200 centimetrų ir šešiomis 180x200 centimetrų išmatavimų lovoje. Su svečių lova galite elgtis laisviau, nes jos nereikia kloti kasdien.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.


14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS)
© Shutterstock nuotr.

Rinkitės sienines lempas

Išsaugokite senąją miegamojo dvasią, atsisakydami stalinių lempų šalia lovos ir vietoj jų pakabindami sienines. Jos turėtų kabėti maždaug 30 centimetrų virš galvos (kai sėdite lovoje), nes tokia šviesa idealiai tinka skaitymui. Tinkitės ne galingesnes kaip 40 vatų lemputes.

Meno kūrinius kabinkite žemiau nei norisi

Dauguma žmonių linkę kabinti paveikslus pernelyg aukštai virš lovos. Pakabinkite išsirinktą kūrinį mažiausiai 8 centimetrais žemiau nei ketinote ir būsite pataikę į dešimtuką.

Rinkitės stalčius

Šoninis staliukas turi turėti bent vieną stalčių – to pakaks, kad lūpų blizgesio, skaitymui skirtų akinių ir telefono kroviklio kratinys virstų žaviu naktiniu staliuku.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Interjero stiliai

Minimalistinis interjero stilius: kokios gyvenimiškos pamokos jame slypi?

Nėra kitos tokios vietos kaip namai – tai asmeninė šventovė, kurioje neturėtų likti vietos triukšmui bei stresui. Namų išvaizda daro tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai. Netvarkinga, nereikalingais daiktais perkrauta erdvė kuria įtampos jausmą. Tam, kad namuose galima būtų sukurti ramybės aurą, pristatome kelias pamokas, kurių vertėtų pasimokyti iš minimalistinio interjero stiliaus.

2018-ųjų namų interjero tendencija – tobulai netobula Vabi Sabi

Jei vien mintis apie visiškai baltą virtuvę verčia pasijausti prastai, minimalistinio interjero idėja kelia juoką, nes prisimenate apie daugybę turimų daiktų, ateinantys metai jums bus sėkmingi. Laikas suvokti, kad nesate viską tobulai atliekantis robotas, esate paprastas žmogus, ruošdamasis ryte į darbą po savęs namuose paliekantis betvarkę, kaupiantis krūvas senų žurnalų, tikėdamasis, kad vieną dieną jų būtinai prireiks. Visa tai yra normalu! Ar namai visada turi atrodyti tobulai? Tikrai ne, nes juose gyvena žmonės, todėl jie turi atrodyti atitinkamai.

Kaip nepasiklysti: skirtumai tarp skandinaviško ir minimalistinio dizaino

Dizaino srities terminų reikšmės ir tinkamas jų vartojimas neretai tampa komplikuota užduotimi, sudėtingumu nė kiek nenusileidžiančia namų kino sistemos pajungimui savomis rankomis. Vis tik planuojant namų interjerą, kuris būtų jums idealiai tinkamas, atspindėtų jūsų skonį ir poreikius, būtinas specifinis žodynas, kuris padėtų kalbėti apie tam tikrų stilių niuansus.

52 kv.m butas Vilniuje: urbanistikos ir medžio dialogas (18)

Šiuo metu didmiesčiuose ypač populiariu butus įrengti šiuolaikišku-industriniu stiliumi, tačiau visi susiduria su problema: kaip namus paversti išskirtiniais, savais? Dizaineriai šio 52 kv.m. buto Vilniaus centre savininkams pasiūlė atšiaurią urbanistiką supiršti su jaukiu medžiu. Tik pažiūrėkite, kas iš to išėjo.

PRIEŠ ir PO: autentikos ir modernumo žaismas 47 kv.m bute Vilniuje (37)

Statybos ekspertai dažnai sako, jog pastatyti iš naujo yra kur kas paprasčiau nei restauruoti seną būstą. Jauna šeima, nusipirkusi apleistą butą XX a. pr. statybos name, sugebėjo iš pagrindų atnaujinti savo namus, bet išsaugoti senumo dvelksmą ir suderinti autentiką su madingu modernumu. Kaip jiems taip pavyko? Į pagalbą suskubo interjero architektas Lukas Gadeikis.

Ryškiausias 2017 m. interjero stilius (2)

Kiekvienais metais populiaresniais tampa vieni ar kiti interjero stiliai, neretai jų tendencijos net sutampa su mados. 2017 m. - ne išimtis, kartu su gėlių, augalų ir gyvūnijos motyvais tendencijose matome ir egzotikos kryptį, kuri aprėpia tiek mados, tiek interjero pasaulį.

Pirmieji sužinokite, kokia spalva bus madingiausia 2017 metais (9)

Architektūros, mados ir dizaino pasaulis 2017-uosius metus paskelbė mėlynos spalvos metais. Pasak Heleen Van Gent iš „AkzoNobel“ Pasaulinio estetikos centro, šiandien žmonės iš naujo įvertina tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – šeimą ir draugus, ryšį su gamta ir aplinka, malonius patyrimus, o mėlyna spalva puikiai tai išreiškia. Garsi dažų kompanija „Sadolin“ skelbia, kad būtent ši – nutrinto džinso – spalva padės naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir kasdienes patirtis paversti dar svarbesnėmis.

Patarimai, kaip pagyvinti interjerą tamsesniais atspalviais

Nors dalis žmonių norėtų paeksperimentuoti dažydami kambarių sienas ryškiomis, tamsiomis spalvomis, retas kuris drįsta iš tiesų tai padaryti. Priežastis paprasta: mes nežinome, kaip panaudoti tamsias spalvas, kad nesugadintume vaizdo, manome, kad jos tinka tik dideliems kambariams arba laikomės tradicinio požiūrio, kad tik šviesios spalvos išplečia erdvę. Iš tiesų tamsesnės spalvų schemos yra greitas ir lengvas būdas suteikti interjerui gylio ir išraiškingumo, tik reikia žinoti keletą principų.

Kuriame sodybos interjerą: senėjimo estetika

Sendinimo efektas atsirado kaip priešybė moderniems, lygiems, blizgiems paviršiams, kuriantiems šaltą, sterilų namų įspūdį. Šiuolaikiškuose interjeruose stiklo ir betono gausa, chromuotos detalės, plastikas ir ryškios spalvos dažnai išstumia jaukias, gamtos sukurtas ir laiko paliestas, neapdailintas ir grubias faktūras. Kaip antikvarinių, senovinių objektų alternatyva pradėti kurti specialiai pasendinti daiktai, tinkami komponuoti net ir standartiniuose miestų butuose.

14 būdų, kaip sukurti klasikinį kaimišką stilių (+ INTERJERAS) (30)

Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.