Kiekvienais metais populiaresniais tampa vieni ar kiti interjero stiliai, neretai jų tendencijos net sutampa su mados. 2017 m. - ne išimtis, kartu su gėlių, augalų ir gyvūnijos motyvais tendencijose matome ir egzotikos kryptį, kuri aprėpia tiek mados, tiek interjero pasaulį.
Kaimiško stiliaus svetainės gali būti įvairių formų ir dydžių – nesibaiminkite šiam stiliui būdingų tradicinių raštų ir dekoratyvinių baldų kompaktiškame kambaryje. Pasisemkite įkvėpimo iš kaimo vasarnamių su mažais, bet puikiai įrengtais kambariais ir įgyvendinkite keletą dekoravimo gudrybių, kad kaimiškas stilius „suskambėtų“ mažoje svetainėje.
Ne paslaptis, kad žmogaus akiai komfortiškiausia – jauki pastelinė natūralių žemės atspalvių gama. Ne veltui tokį koloritą dažnai renkasi viešbučiai ar kitos įstaigos, kurioms svarbu sukurti emociškai pozityvią aplinką. Tačiau kartais tokiu būdu dekoruodami namus pakliūname į monotonijos spąstus, ir interjeras tampa nuobodus. Kaip to išvengti, pataria interjero dizainerė Virginija Sabaliauskienė.
Vienas naujausių statinių Palangoje – „Amberton Green Apartments“ – pirmasis šiame Lietuvos kurorte atvėręs poilsiautojams saulės vonių terasą su gultais, poilsio zona ir sūkurine vonia ant stogo. Jis kartu išpildo viešbučio kūrėjų ir valdytojų sumanymą – sukurti vienovę tarp vidaus, maksimaliai išnaudojant pastato lokaciją pačiame Palangos centre, šalia Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios ir Rąžės upės. Pasak viešbučio architekto dr. Edgaro Neniškio, šis sprendimas pretenduoja į aukščiausios kokybės architektų ir vystytojų požiūrių sinergijos apdovanojimą.
Dizainerė Nerija Sabaliauskienė interjerus kuria jau ne pirmą dešimtmetį. Jos kūryba išsiskiria istoriniais elementais, tačiau dizainerė mielai imasi ir modernesnių interjerų. Nerija pastebi, kad kūrybos paslapčių galima išmokti, o estetinį suvokimą – lavinti.
Minimalizmas prieš porą dešimtmečių buvo apibūdinamas kaip estetiškasis asketizmas, o laikui bėgant tapo šiuo tuo daugiau. Tai filosofija, gyvenimo būdas, tačiau tam, kad galėtumėme susikurti švarią erdvę, nereikia atsisakyti patogumų. Šiandien neperkrautoje aplinkoje sutalpinti komfortą kuriančius elementus visai paprasta.
Japoniško stiliaus interjeras - tai paprastumas ir harmonija, tai praktiškumas, elegancija ir santūrumas, o svarbiausia, daug oro, šviesos ir laisvos erdvės, kurioje nėra nereikalingų detalių ir baldų elementų.
Etniniai stiliai dizaine - gan drąsu žvelgiant iš pritaikomumo šiuolaikinėje patalpoje požiūrio taško. Nestandartiniai spalvų, formų, linijų deriniai nedidelėse tipinių butų erdvėse gali suteikti netikėto efekto. Kur kas ramesni ir įdomesni patalpų dekoro variantai gaunami derinant kelis stilius, pavyzdžiui, marokietišką stilių.
Gamtos motyvai interjere, ypač margaspalviai gėlių žiedai, lapų, medžių formos namams suteikia tą nepakartojamą amžino pavasario jausmą, įpučia namams gyvybės, čia tvyro pasakiška romantika, kartais galima aptikti ir lašelį sentimentalumo... Viskas priklauso nuo derinimo ir kiekio: kiek žiedų turėtų būti jūsų namuose - spręsti jums, o čia tik kelios idėjos, mėgstančioms vintažą, daiktus, alsuojančius istorija.