Jei vien mintis apie visiškai baltą virtuvę verčia pasijausti prastai, minimalistinio interjero idėja kelia juoką, nes prisimenate apie daugybę turimų daiktų, ateinantys metai jums bus sėkmingi. Laikas suvokti, kad nesate viską tobulai atliekantis robotas, esate paprastas žmogus, ruošdamasis ryte į darbą po savęs namuose paliekantis betvarkę, kaupiantis krūvas senų žurnalų, tikėdamasis, kad vieną dieną jų būtinai prireiks. Visa tai yra normalu! Ar namai visada turi atrodyti tobulai? Tikrai ne, nes juose gyvena žmonės, todėl jie turi atrodyti atitinkamai.
Nors dalis žmonių norėtų paeksperimentuoti dažydami kambarių sienas ryškiomis, tamsiomis spalvomis, retas kuris drįsta iš tiesų tai padaryti. Priežastis paprasta: mes nežinome, kaip panaudoti tamsias spalvas, kad nesugadintume vaizdo, manome, kad jos tinka tik dideliems kambariams arba laikomės tradicinio požiūrio, kad tik šviesios spalvos išplečia erdvę. Iš tiesų tamsesnės spalvų schemos yra greitas ir lengvas būdas suteikti interjerui gylio ir išraiškingumo, tik reikia žinoti keletą principų.
Italijos provincijos stilius tinka tiek oficialiai, tiek mažiau oficialiai aplinkai. Šiam stiliui 17-ame amžiuje padarė įtakos ispaniškas stilius, 18-ame amžiuje – prancūziškas stilius. Jį dažnai painioja su prancūzišku stiliumi, bet italų provinciško stiliaus baldai mažiau ornamentuoti. Itališkąjį stilių sunkoka apibrėžti, nes kiekvieno regiono stilių veikė įvairios tendencijos iš Europos. Iš esmės šio stiliaus baldai pritaikyti paprastesniam, lengvesniam gyvenimo būdui.
„Gražiai ir jaukiai gyventi gali daugelis, tik reikia žinoti keletą dalykų“, – sako vilnietė interjero dizainerė Audronė Litinskienė, kurios projektai išsiskiria originaliu ir išraiškingu stiliumi, ir atskleidžia, kokie 5 dalykai padės sukurti išskirtinį interjerą.
Minimalistinis interjeras populiarus Lietuvoje. Ramybė, patogi sofa ir televizoriaus pultelis – ko dar reikia pavargusiam po darbo žmogui? Šis stilius padeda sukurti sterilią aplinką, kuri ramina nervų sistemą, sukuria atpalaiduojančią atmosferą bei padeda atitrūkti nuo rutinos. Per dieną nuvargusiai sąmonei būtina erdvė, kurioje galima pailsėti nuo margumo ir triukšmo.
Namo, kuris pastatyas prieš metus, erdvių išdėstymas standartinis. Pirmajame aukšte aktyviausios zonos: svetainė, virtuvė, darbo kambarys, svečių kambarys ir kitos pagalbinės patalpos. Antrajame namo aukšte: miegamieji, vonios kambariai. Namo interjere vyrauja neutralios žemės spalvos. Juoda spalva, būdinga moderniajam barokui, čia panaudota kaip akcentinė. Medžiagos daugiausiai natūralios: ąžuolas, metalas, stiklas, akmuo. Namo interjere gausu ornamentikos. Vienur tai dominuoja, kitur vos pastebima, siekiant išlaikyti vientisą stilių.
Kuriant savo namų interjerą, galite turėti keletą idėjų, kokio stiliaus namus kursite. Kokį pasirinksite priklauso nuo asmeninių savybių, skonio ir kitų daugybės faktorių. Kai kalbame apie modernų šiuolaikinį interjero dizainą, įsivaizduojame subtilų spalvų pritaikymą, minimalius baldus ir vienspalves schemas.
Provanso dvasia asocijuojasi su levandomis, laiko paliestais žavingais daiktais ir baldais, romantiška spalvų palete (blyški geltona, violetinė, rožinė, samanų atspalvio), gėlėtais tapetais, apklotais ir pagalvėlėmis, medinėmis grindimis, nelygiomis sienomis, didžiulėmis indaujomis ir variniais puodais, kurie tampa ir sienų puošmena...
Svarstant pasirinkti japoniško stiliaus interjero dizainą, pirmiausia derėtų suprasti, kaip Rytų dizaino idėjos ir kultūra skiriasi nuo japoniško interjero Vakarų pasaulyje.