Šiuo metu didmiesčiuose ypač populiariu butus įrengti šiuolaikišku-industriniu stiliumi, tačiau visi susiduria su problema: kaip namus paversti išskirtiniais, savais? Dizaineriai šio 52 kv.m. buto Vilniaus centre savininkams pasiūlė atšiaurią urbanistiką supiršti su jaukiu medžiu. Tik pažiūrėkite, kas iš to išėjo.
Kaimiškas stilius pasižymi jaukumu, tačiau derėtų ypač atsakingai apgalvoti tokio interjero detales, kad namai netyčia taptų kičo karalija. Pateikiame penkiolika patarimų, kaip tai padaryti ir žavingą interjerą, kuris galbūt ir jus įkvėps pasirinkti šį interjero stilių.
Terminas „minimalizmas“ imtas vartoti praėjusio amžiaus septintą dešimtmetį, juo apibūdindavo Roberto Morriso ir Donaldo Juddo skulptūras. Nuo tada šio žodžio reikšmė prasiplėtė, jis imtas vartoti įvairiose srityse – pradedant mada ir muzika, baigiant dizainu ir architektūra.
Visais laikais žmonės eksperimentavo, ieškojo naujų stiliaus ir išraiškos formų, tad keitėsi ir būsto interjero mados tendencijos. Kaipgi šiandien nepasiklysti tarp daugybės stilių ir sukurti išskirtinį savo svajonių būsto interjerą? Vilniuje duris atvėręs naujasis interjero centras „Namų stilius“ pristato kitų metų grindų ir sienų apdailos naujoves.
„Vyriška, logiška, lakoniška, net šiek tiek asketiška, bet kartu jauku, ramu ir stilinga“, – taip nedidelio buto interjerą pristato jo projekto autorius dizaineris Rimantas Špokas ir priduria, kad svarbiausias čia – dviratis, lyg atsitiktinai pastatytas ant miesto grindinio ir atremtas į grafičiais išpieštą pastato sieną...
Utilitaraus dizaino atsiradimas siejamas su Niujorko loftais, septintame dešimtmetyje įkurtais sandėlių patalpose. Į šias erdves, anksčiau skirtas audinių, rūbų, maisto ir kitų prekių sandėliavimui, kėlėsi (ir tebesikelia) tie žmonės, kuriems norėjosi didelių, šviesių erdvių, bet kurie neišgalėjo įpirkti tradicinio gyvenimui skirto nekilnojamojo turto.
Norvegija ar Suomija – šalys su atšiauriu klimatu, įsikūrusios ant jūros kranto, todėl skandinaviškas stilius atspindi tenykščių gyventojų charakterį.
Viktorijos laikais (1830-1901 m.) baldų istorija išgyveno didelius pokyčius. Žmonės troško savo namuose turėti kuo daugiau baldų, kuriais galėtų pasipuikuoti prieš draugus. Visą gyvenimą Karalienė Viktorija tapatino save su viduriniąja klase, todėl šio periodo baldai buvo skirti vis augančiai viduriniosios klasės populiacijai.