Nėra kitos tokios vietos kaip namai – tai asmeninė šventovė, kurioje neturėtų likti vietos triukšmui bei stresui. Namų išvaizda daro tiesioginę įtaką žmogaus nuotaikai. Netvarkinga, nereikalingais daiktais perkrauta erdvė kuria įtampos jausmą. Tam, kad namuose galima būtų sukurti ramybės aurą, pristatome kelias pamokas, kurių vertėtų pasimokyti iš minimalistinio interjero stiliaus.
Architektūros, mados ir dizaino pasaulis 2017-uosius metus paskelbė mėlynos spalvos metais. Pasak Heleen Van Gent iš „AkzoNobel“ Pasaulinio estetikos centro, šiandien žmonės iš naujo įvertina tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – šeimą ir draugus, ryšį su gamta ir aplinka, malonius patyrimus, o mėlyna spalva puikiai tai išreiškia. Garsi dažų kompanija „Sadolin“ skelbia, kad būtent ši – nutrinto džinso – spalva padės naujai pažvelgti į mus supančią aplinką ir kasdienes patirtis paversti dar svarbesnėmis.
Šiomis dienomis modernistinį minimalizmą, regis, gali išvysti ant kiekvieno kampo - aprangos dizaine, produkto pakuotėje, net ir reklamos tampa kur kas subtilesnės. Ne išimtis ir interjero dizaino kūrime. Tai sparčiai išpopuliarėjęs stilius, gimęs ketvirtajame šio amžiaus dešimtmetyje.
Nekilnojamojo turto skelbimuose nemažai komentarų sulaukia matomas būsto įrengimas, spalvos, baldai. Ypač daug diskusijų kyla, jei susidomėjusiems skelbimu atrodo, kad būsto įrengimas ir kokybė neatitinka kainos. Aruodas.lt tyrimas atskleidė, kad dauguma gyventojų patys ieško idėjų ir vėliau jas įgyvendina, o kreiptis į specialistą neturi galimybių.
Antikvariniai baldai ar modernus minimalizmas? Baltos sienos ar spalvingi tapetai? Naujakuriams galvą kvaršina daugybė klausimų, į kuriuos dažnai turi atsakyti interjero dizaineriai. Vilniuje įsikūrusių Dizaino namų „Zoraza” dizainerė Daiva Urbonavičiūtė vieno atsakymo į visus klausimus tikrai neturi, tačiau, kokie lietuvių poreikiai ir pageidavimai, taip pat kokios šiuolaikinių interjerų tendencijos, daugybė būstų įrengusi dizainerė išmano puikiai.
Kai už lango šalta, į namus norisi įnešti bent kažkiek jaukumo. Pietų Prancūzijos regionas asocijuojasi su šviesiomis, raminančiomis spalvomis, jaukiais ir minkštais baldais, maloniai aromatais. Tad kaip susikurti tokią oazę namuose?
„Šviesus, erdvus, funkcionalus, bet kartu jaukus, šiltas ir stilingas“ – taip skandinavišką interjerą pristato vienos iš pirmųjų Lietuvoje verslo santykius su Danija užmezgusios įmonės „Beola“ vadovas Naglis Nasvytis ir priduria, kad skandinavams svarbiausia erdvė – namai, į kuriuos visada norisi grįžti.
Šis interjeras skirtas dviem moterims – mamai ir dukrai. 70 kv. m. būste atskirta miegamojo-svetainės zona ir valgomasis. Svarbiausia kuriant interjerą buvo praktiškai suprojektuoti visą nestandartinę erdvę.
Kiaurą dieną praleidus eismo kamščiuose, tvankiame biure ar perpildytame miesto transporte, ne vienas svajojame grįžę namo įkvėpti gryno oro. Susikurti nuosavą „švarų“ pasaulį galima savo būste.
Ampyras – tai dizaino stilius, tapęs klasicizmo, išsiskiriančio paprastomis simetriškomis formomis, baigiamąja užsklanda. Ampyro stilius suklestėjo Napoleono valdymo metais, todėl jame slypi monumentalizmas, didžiulių, ryškių formų, sodrių kompozicijų siekis.
Japoniško interjero kūrime egzistuoja keli šį stilių vienijantys bruožai: pavyzdžiui, paprastumas nugali chaosą, naudojamos prislopintos ir natūralios spalvos vietoj pastelinių atspalvių gausos. Nepaisant to, egzistuoja daug skirtingų japoniško interjero tendencijų, o tai leidžia žmonėms rinktis tinkamiausią stilių, o galbūt net kelis derinti tarpusavyje.