Kapitalinis virtuvės remontas – kiek kainuoja ir ką dažniausiai reikia tvarkyti?
Rūta Juozapaitytė /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2013 m. lapkričio 28 d. 02:40

Kapitalinis virtuvės remontas – kiek kainuoja ir ką dažniausiai reikia tvarkyti?

Virtuvė – bene svarbiausia šeimos susirinkimų vieta. Čia šeimos nariai susitinka ryte prieš išskubėdami atlikti dienos darbų ir grįžta po jų. Tad graži ir jauki virtuvė turėtų būti kiekvieno savo namus mylinčio ir dėmesio jiems skiriančio žmogaus siekiamybė.

Remontas – 8000 litų

Atlikti virtuvės remontą namuose – sudėtingas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Tuo įsitikino alytiškė Jolita. Ji įsigijusi apleistą butą gavo dovanų ir apleistą virtuvę.

„Ji atrodė tiesiog katastrofiškai. Teko viską pakeisti“, - pasakojo moteris.


Kapitalinis remontas įskaičiuojant buitinę techniką ir baldus, kuriuos darė patys, jų šeimai kainavo apie 8000 litų. Ji tikina kartu ir nemažai sutaupiusi, mat didžiausią darbą ji atliko kartu su vyru, meistro nesamdė.

Remontą galima atlikti ir už 5000 litų

Mažesnę sumą, 5000 litų įvardijo privačių butų remontais užsiimantis meistras Rimas Kisielius. Anot jo, didžiausią virtuvės remonto kainą sudaro virtuvinė įranga ir technika.

Pats jis už savo darbo valandą prašo 50 litų, jei darbai užtrunka ilgiau, kainą nuleidžia iki 30 Lt. Tačiau yra girdėjęs ir tokių meistrų, kurie už darbą ima po 25 litus.Visiems pradedantiems remontą jis turėjo pagrindinį patarimą: „Pasistenkite tuo metu nebūti namuose. Bent jau mėnesiui susiraskite kitą gyvenamąją vietą. Ir meistrams, ir šeimininkams tai tikrai nėra patogu. Reikia saugotis, kad nieko po savęs nepaliktum, viską sutvarkyti, o taip gaištamas laikas ir neretai vien dėl to remontas kainuoja brangiau.“

Įvardijo pagrindinius darbus

Anot R. Kisieliaus, svarbiausia remontuojant virtuvę atkreipti dėmesį į elektros instaliacijos įrengimą. Reikia viską apskaičiuoti taip, kad elektros prietaisams užtektų tiekiamos energijos, nebūtų išmušinėjami saugikliai. Nuo to apsisaugoti padėtų papildomi laidai, atvesti, pavyzdžiui, iš vonios. Taip pat didelį dėmesį reikėtų atkreipti ir į vamzdžius. Jeigu jie yra metaliniai, kuo skubiau juos reikėtų pakeisti plastikiniais.

Pasak meistro, žmonės dažniausiai virtuvėje keičia kriaukles, darbastalius ir grindis.

„Dabar populiarios įleidžiamos virtuvės kriaukles. Šių kriauklių pasirinkimas tikrai didelis: skardinės blizgios, skardinės matinės, akmens masės. Šiuo metu ypač populiarios akmens masės įvairių spalvų virtuvinės kriauklės. Matyt, racionaliausias sprendimas pasirinkti virtuvei skardinę kriauklę.

Svarbu atkreipti dėmesį į skardinės kriauklės skardos storį. Kuo skarda iš kurios pagaminta kriauklė storesnė, tuo geriau. Tai užtikrina virtuvės kriauklės ilgaamžiškumą, patogu stabiliai pritvirtinti vandens maišytuvą. Kai kurios skardinės kriauklės neturi savyje paruoštos skylės vandens maišytuvui įstatyti leidžiant pačiam pirkėjui nuspręsti kurioje vietoje įmontuoti vandens maišytuvą. Retas kuris meistras turi specialų įrankį taisyklingai skylei kriauklėje padaryti, todėl siūlyčiau jau parduotuvėje pasiteirauti ar jie neteikia tokios paslaugos. Geriau rinktis matinę arba rifliuotą skardą. Ją paprasčiau valyti.

Atkreipkite dėmesį į virtuvės kriauklės komplektaciją. Kriauklė turi turėti tvirtinimo, sandarinimo ir pajungimo prie nuotekų sistemos priedus. Prieš įstatant kriauklę į jai paruoštą vietą būtina nepamiršti silikonu užsandarinti stalviršio kraštus kad stalviršio nepagadintų ten prasiskverbęs vanduo. Vandens maišytuvą rinkčiausi su pajungimui prie vandentiekio naudojamais vamzdeliais o ne šlangutėmis. Tai kur kas patikimesnis ir ilgamžiškesnis pajungimo būdas“, - pasakojo vyras.

Pasak jo, nėra sudėtinga virtuvėje pakeisti ir darbastalį, o štai efektas pakeitus jį nauju tikrai iš karto matomas.

„Darbastalius dažnai reikia paaukštinti. Pavyzdžiui, žmogui iki 175 cm, gali tikti ir 85 cm aukščio darbastalis, tačiau, mano ūgio, 180 cm žmogui jau reikės bent 93 cm darbastalio, kitaip grės susikūprinimo ir kitos problemos. Darbastalio paaukštinimą galima atlikti keliais būdais. Pirma, galima jau esančias spinteles paketi į norimą aukštį medinių bruselių, montuojamų ant grindų, pagalba. Kitas sprendimas būtų pasinaudojus proga šiek tiek atnaujinti virtuvės spintelių komplektą ir virš esamų pastatomų spintelių sumontuoti naują jums patinkančios spalvos stalviršį su įleidžiama kriaukle. Atsiradusį plyšį tarp pastatomų spintelių ir naujo stalviršio galima gražiai uždengti suderintos spalvos laminuota plokšte. Tai žymiai pigiau nei užsakinėti naują baldą. Kita vertus, tokiu būdu galima išspręsti ir vietos stygių seniau statytų butų virtuvėse“, - patikino meistras.

Anot jo, ne visos šeimininkės dažnai naudoja dujinių viryklių orkaites. Atsisakius pastatomos dujinės viryklės su orkaite, jos vietą virtuvėje galėtų užimti skalbyklė ar indaplovė. O dujinę viryklę galima įmontuoti į naują stalviršį virš skalbyklės ar kito prietaiso. Tai šiuolaikiška ir patogu. Ištisinio stalviršio privalumas kad nelieka jokių plyšių tarp spintelių, kur paprastai kaupdavosi nešvarumai o neretai ir virtuvės įrankiai.

Dujinės viryklės vietą taip pat galima pakeisti. Anksčiau būdavo siūlomos tik pastatomos viryklės, dabar parduotuvėse siūlomos ir įmontuojamos. Dėl vamzdžių ir skaitiklio pakeitimo vietos reikėtų kreiptis į dujininkus, paprastas meistras to nepadarys.

Skaitytojos Jolitos ir D. Kisieliaus nuotraukos

Registruoti (0) Anonimiški (6)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Triukšmas yra antras po oro užterštumo mirtinas ligas sukeliantis aplinkos veiksnys. Tyrimais įrodyta, kad didžiausią neigiamą poveikį žmonėms daro nuolatinis foninis triukšmas. Norėdami išsiaiškinti, kiek triukšmo mus supa buityje, atlikome paprastą garso matavimo eksperimentą.
Jei nusprendėte įsikurti ne įprastame bute daugiabutyje, o nestandartinėje palėpėje, buvusiose gamyklose ar kitoje netradicinėje erdvėje, būsto interjeras taip pat galėtų būti originalus, derantis prie aplinkos specifikos. Idealų variantą, pritaikytą būtent jūsų buto išplanavimui, sukurs profesionalai, tačiau jei ir patys domitės interjero dizainu, keletą idėjų rasite ir čia.
Kuriant savo namų interjerą, galite turėti keletą idėjų, kokio stiliaus namus kursite. Kokį pasirinksite priklauso nuo asmeninių savybių, skonio ir kitų daugybės faktorių. Kai kalbame apie modernų šiuolaikinį interjero dizainą, įsivaizduojame subtilų spalvų pritaikymą, minimalius baldus ir vienspalves schemas.
Etniniai stiliai dizaine - gan drąsu žvelgiant iš pritaikomumo šiuolaikinėje patalpoje požiūrio taško. Nestandartiniai spalvų, formų, linijų deriniai nedidelėse tipinių butų erdvėse gali suteikti netikėto efekto. Kur kas ramesni ir įdomesni patalpų dekoro variantai gaunami derinant kelis stilius, pavyzdžiui, marokietišką stilių.
Viktorijos laikais (1830-1901 m.) baldų istorija išgyveno didelius pokyčius. Žmonės troško savo namuose turėti kuo daugiau baldų, kuriais galėtų pasipuikuoti prieš draugus. Visą gyvenimą Karalienė Viktorija tapatino save su viduriniąja klase, todėl šio periodo baldai buvo skirti vis augančiai viduriniosios klasės populiacijai.
Įprasti namų ruošos darbai gali neatpažįstamai pakeisti ir atnaujinti jūsų namus, tiesiog tam reikia lakios vaizduotės. Jeigu ruošiatės perdažyti sienas, perstatyti baldus ar pakeisti apšvietimą, prieš to imantis, išbandykite kaip tai atrodys naudojantis mobiliąja programėle. Ji pasitarnaus, nes labai dažnai mūsų vaizduotė prasilenkia su realybe, todėl ne viskas gali atrodyti taip gerai, kaip iš pradžių įsivaizdavome.
Jeigu turite gerai įrengtą vasarnamį, kur vasaros sezono metu praleidžiate daug laiko, tada tikriausiai daug laiko praleidžiate tvarkydami ne tik vidaus kiemo aplinką, bet ir vasarnamio išorę, nepamiršdami ir apie sodo bei daržo sklypo priežiūrą. Ir netgi jei šio tvarkymosi rezultatą būtų sunku pavadinti „kraštovaizdžio dizainu“, juo labiau tai daroma su viltimi savo jaukiame lizdelyje jaustis patogiai.
Esate tvirtai apsisprendę dėl nuosavo gyvenamojo namo statybos, numatę biudžetą, turite žemės sklypą bei namo viziją ir tikitės, kad jame patogiai galėsite gyventi ne vieną dešimtmetį. Kol kas jūsų svajonių namas egzistuoja tik vaizduotėje, todėl reikia žengti pirmą žingsnį – pradėti šį vaizdinį versti realybe. Tai neišvengiamai atveda prie architekto durų ir jeigu su šios profesijos atstovu bendraujate pirmą kartą, jums dar net neįėjus į kabinetą, gali kilti tam tikrų klausimų. Kaip vyksta bendravimas su architektu ir ką reikėtų žinoti, pasakoja architektas Vytenis Skroblas.
Kasmet prasidedant šaltiems orams, vienas pagrindinių rūpesčių namuose yra šildymas. Rūpesčio mažiau, jei tą pačią sistemą naudojate ne pirmus metus, ir nesiruošiate jos keisti. Tačiau jeigu įsirengiate naują namą ar nusprendėte racionaliau šildyti savo būstą, kyla naujų klausimų. Krosnelės yra itin naudingos, kai reikia šildyti nedideles patalpas, o židiniai, dėl savo galimybių kaip interjero detalė vertinami ne rečiau nei kaip šildymo įrenginys. Vis dėlto, abi sistemos skleidžia šilumą, todėl svarbiausia pasirinkti tinkamą šildymo būdą jūsų poreikiams. Apie židinius ir krosneles pasakoja ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Vasara - tai metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Tam labiausiai tinka sodybos, tačiau svarbu, kad šalia būtų ne tik skaidrus ežeras, bet ir pačiame name tvyrotų maloni atmosfera. Tam yra svarbūs 5 aspektai, kuriuos ir pateikiame straipsnyje.
Antradienį Vilniaus dailės akademijoje vyko architektūros konferencija „Gyvenamojo būsto integracija į gamtą“. Jos metu buvo diskutuojama apie aktualią šiandienai problemą – miesto urbanizavimo ir gamtos išsaugojimo priešpriešą. Anot specialistų, suvienyti šias idėjas įmanoma, jei gamta bus ne griaunama, o naudojama žmonių labui.
Obelis džiugina tiek savo žydėjimu, tiek derliumi. Tačiau tam, kad galėtumėme mėgautis juo nuolat, vaismedžiui reikia skirti daugiau priežiūros.