Kapitalinis virtuvės remontas – kiek kainuoja ir ką dažniausiai reikia tvarkyti?

 (6)
Virtuvė – bene svarbiausia šeimos susirinkimų vieta. Čia šeimos nariai susitinka ryte prieš išskubėdami atlikti dienos darbų ir grįžta po jų. Tad graži ir jauki virtuvė turėtų būti kiekvieno savo namus mylinčio ir dėmesio jiems skiriančio žmogaus siekiamybė.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Remontas – 8000 litų

Atlikti virtuvės remontą namuose – sudėtingas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Tuo įsitikino alytiškė Jolita. Ji įsigijusi apleistą butą gavo dovanų ir apleistą virtuvę.

„Ji atrodė tiesiog katastrofiškai. Teko viską pakeisti“, - pasakojo moteris.


Kapitalinis remontas įskaičiuojant buitinę techniką ir baldus, kuriuos darė patys, jų šeimai kainavo apie 8000 litų. Ji tikina kartu ir nemažai sutaupiusi, mat didžiausią darbą ji atliko kartu su vyru, meistro nesamdė.

Remontą galima atlikti ir už 5000 litų

Mažesnę sumą, 5000 litų įvardijo privačių butų remontais užsiimantis meistras Rimas Kisielius. Anot jo, didžiausią virtuvės remonto kainą sudaro virtuvinė įranga ir technika.

Pats jis už savo darbo valandą prašo 50 litų, jei darbai užtrunka ilgiau, kainą nuleidžia iki 30 Lt. Tačiau yra girdėjęs ir tokių meistrų, kurie už darbą ima po 25 litus.Visiems pradedantiems remontą jis turėjo pagrindinį patarimą: „Pasistenkite tuo metu nebūti namuose. Bent jau mėnesiui susiraskite kitą gyvenamąją vietą. Ir meistrams, ir šeimininkams tai tikrai nėra patogu. Reikia saugotis, kad nieko po savęs nepaliktum, viską sutvarkyti, o taip gaištamas laikas ir neretai vien dėl to remontas kainuoja brangiau.“

Įvardijo pagrindinius darbus

Anot R. Kisieliaus, svarbiausia remontuojant virtuvę atkreipti dėmesį į elektros instaliacijos įrengimą. Reikia viską apskaičiuoti taip, kad elektros prietaisams užtektų tiekiamos energijos, nebūtų išmušinėjami saugikliai. Nuo to apsisaugoti padėtų papildomi laidai, atvesti, pavyzdžiui, iš vonios. Taip pat didelį dėmesį reikėtų atkreipti ir į vamzdžius. Jeigu jie yra metaliniai, kuo skubiau juos reikėtų pakeisti plastikiniais.

Pasak meistro, žmonės dažniausiai virtuvėje keičia kriaukles, darbastalius ir grindis.

„Dabar populiarios įleidžiamos virtuvės kriaukles. Šių kriauklių pasirinkimas tikrai didelis: skardinės blizgios, skardinės matinės, akmens masės. Šiuo metu ypač populiarios akmens masės įvairių spalvų virtuvinės kriauklės. Matyt, racionaliausias sprendimas pasirinkti virtuvei skardinę kriauklę.

Svarbu atkreipti dėmesį į skardinės kriauklės skardos storį. Kuo skarda iš kurios pagaminta kriauklė storesnė, tuo geriau. Tai užtikrina virtuvės kriauklės ilgaamžiškumą, patogu stabiliai pritvirtinti vandens maišytuvą. Kai kurios skardinės kriauklės neturi savyje paruoštos skylės vandens maišytuvui įstatyti leidžiant pačiam pirkėjui nuspręsti kurioje vietoje įmontuoti vandens maišytuvą. Retas kuris meistras turi specialų įrankį taisyklingai skylei kriauklėje padaryti, todėl siūlyčiau jau parduotuvėje pasiteirauti ar jie neteikia tokios paslaugos. Geriau rinktis matinę arba rifliuotą skardą. Ją paprasčiau valyti.

Atkreipkite dėmesį į virtuvės kriauklės komplektaciją. Kriauklė turi turėti tvirtinimo, sandarinimo ir pajungimo prie nuotekų sistemos priedus. Prieš įstatant kriauklę į jai paruoštą vietą būtina nepamiršti silikonu užsandarinti stalviršio kraštus kad stalviršio nepagadintų ten prasiskverbęs vanduo. Vandens maišytuvą rinkčiausi su pajungimui prie vandentiekio naudojamais vamzdeliais o ne šlangutėmis. Tai kur kas patikimesnis ir ilgamžiškesnis pajungimo būdas“, - pasakojo vyras.

Pasak jo, nėra sudėtinga virtuvėje pakeisti ir darbastalį, o štai efektas pakeitus jį nauju tikrai iš karto matomas.

„Darbastalius dažnai reikia paaukštinti. Pavyzdžiui, žmogui iki 175 cm, gali tikti ir 85 cm aukščio darbastalis, tačiau, mano ūgio, 180 cm žmogui jau reikės bent 93 cm darbastalio, kitaip grės susikūprinimo ir kitos problemos. Darbastalio paaukštinimą galima atlikti keliais būdais. Pirma, galima jau esančias spinteles paketi į norimą aukštį medinių bruselių, montuojamų ant grindų, pagalba. Kitas sprendimas būtų pasinaudojus proga šiek tiek atnaujinti virtuvės spintelių komplektą ir virš esamų pastatomų spintelių sumontuoti naują jums patinkančios spalvos stalviršį su įleidžiama kriaukle. Atsiradusį plyšį tarp pastatomų spintelių ir naujo stalviršio galima gražiai uždengti suderintos spalvos laminuota plokšte. Tai žymiai pigiau nei užsakinėti naują baldą. Kita vertus, tokiu būdu galima išspręsti ir vietos stygių seniau statytų butų virtuvėse“, - patikino meistras.

Anot jo, ne visos šeimininkės dažnai naudoja dujinių viryklių orkaites. Atsisakius pastatomos dujinės viryklės su orkaite, jos vietą virtuvėje galėtų užimti skalbyklė ar indaplovė. O dujinę viryklę galima įmontuoti į naują stalviršį virš skalbyklės ar kito prietaiso. Tai šiuolaikiška ir patogu. Ištisinio stalviršio privalumas kad nelieka jokių plyšių tarp spintelių, kur paprastai kaupdavosi nešvarumai o neretai ir virtuvės įrankiai.

Dujinės viryklės vietą taip pat galima pakeisti. Anksčiau būdavo siūlomos tik pastatomos viryklės, dabar parduotuvėse siūlomos ir įmontuojamos. Dėl vamzdžių ir skaitiklio pakeitimo vietos reikėtų kreiptis į dujininkus, paprastas meistras to nepadarys.

Skaitytojos Jolitos ir D. Kisieliaus nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražūs namai

Kokią stogo dangą rinktis lyjant lietui? VIDEO (2)

Lietuvoje lietus yra dažnas reiškinys ir lietaus barbenimas į Jūsų stogą gali išties apkartinti Jūsų gyvenimą. Šiame video reportaže Jūs pamatysite, kaip skiriasi lietaus skleidžiamas garsas naudojant skirtingas stogo dangas.

Kapitalinis virtuvės remontas – kiek kainuoja ir ką dažniausiai reikia tvarkyti? (6)

Virtuvė – bene svarbiausia šeimos susirinkimų vieta. Čia šeimos nariai susitinka ryte prieš išskubėdami atlikti dienos darbų ir grįžta po jų. Tad graži ir jauki virtuvė turėtų būti kiekvieno savo namus mylinčio ir dėmesio jiems skiriančio žmogaus siekiamybė.

Architektas R. Delugan Vilniuje: senamiestis gali tapti panašus į mumiją muziejuje (5)

Žymus austrų architektas Roman Delugan, projektavęs visame pasaulyje garsius objektus - Porsche muziejų Štutgarte, EYE filmų institutą Amsterdame ir daugelį kitų, menų fabrike „Loftas“, Vilniuje, pristatė savo įgyvendintas vizijas sujungusias kūno kalbą su architektūra ir aplinka.

Interjeras jaunai šeimai: spalvingi ir jaukūs namai (11)

Spalvingi tapetai, linksma žalia spalva, pagal individualų užsakymą projektuoti korpusiniai baldai – būtent taip atrodo jaunos šeimos buto interjeras. Jį kūrusi dizainerė Katerina Dilinikaitienė pasakojo, kad pagrindinis užsakovų prašymas buvo sukurti aplinką, kuri padėtų pasijusti lengvai, nerūpestingai ir spindėtų gyvingubu.

Kaip įsirengti lesyklėlę netoli namų? (3)

„Ne vienam kyla klausimas – kam gi tuos paukščius lesinti? Juk jie laukiniai, patys moka susirasti maisto. Deja, kai žemė pasidengia storu sniego sluoksniu, o medžiai apsitraukia šerkšnu, daugelis smulkiųjų paukščių nebeįstengia surasti maisto, daug jų žūva nuo bado ir šalčio. Pagelbėdami sparnuočiams ištverti sunkią žiemą darome gerą ir sau“,  – patikino ornitologas Gediminas Petkus.

Kaip ant palangės užsiauginti vilnamedį? (6)

Pasaulyje priskaičiuojama bene 40 vilnamedžių rūšių, tačiau tik keturios iš jų auginamos pramonei. Bene populiariausi ir auginami namuose – žoliniai ir plaukuotieji vilnamedžiai. Tiesa, norint išauginti šią palangių puošmeną gali tekti pavargti. Tačiau džiaugsmas išvydus baltus it sniegas pluošto gabalėlius – neapsakomas.

Triukšmo kaina ir kaip ją sumažinti (3)

Triukšmas yra antras po oro užterštumo mirtinas ligas sukeliantis aplinkos veiksnys. Tyrimais įrodyta, kad didžiausią neigiamą poveikį žmonėms daro nuolatinis foninis triukšmas. Norėdami išsiaiškinti, kiek triukšmo mus supa buityje, atlikome paprastą garso matavimo eksperimentą.

Individualaus namo statybų draudimas – kam jis? (2)

Individualų namą statytis savo jėgomis, pasitelkus į pagalbą tik gimines ar draugus, yra rizikinga. Nors su tokia pagalba būstas gali išdygti pigiau, ji neužtikrins saviveiklinės statybos kokybės ir nesuteiks dešimties metų garantijos. Be normalios rangos darbų sutarties ir laidavimo draudimo – nė iš vietos.

Individualių namų architektūros tendencijos (3)

Šiuolaikinių individualių namų architektūrą bei jų techninius sprendimus labiausiai keičia brangstantys energetiniai resursai, aktyvaus gyvenimo būdo plitimas ir žmonių poreikis daugiau laiko praleisti lauke.

Kada už stogą permokama du kartus?

Vartotojai darosi vis reiklesni, net pirkdami batus reikalauja garantijų, tačiau įsigydami medžiagas namų remontui ar statybai, pavyzdžiui, stogo dangą, šį reikalavimą dažniausiai pamiršta. Kai kurie pardavėjai tuo pasinaudoja, o jei dar ir apsukriai žaidžia žodžiais pardavimo dokumentuose, už visus nuostolius, patirtus dėl nekokybiškų statybinių medžiagų tenka susimokėti patiems pirkėjams.