Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name

 (27)
Suprojektuoti praktišką, patogų ir estetišką interjerą vieno kambario senos statybos tipiniame bute – nelengva užduotis. Morališkai pasenęs, šiuolaikiško interjero standartų nebeatitinkantis patalpų planavimas labai riboja galimybes, tačiau skatina architektus bei dizainerius būti kūrybingus.
© A. Narmonto nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© Asmeninio archyvo nuotr.

Senos statybos blokiniame name įrengtame standartiniame vieno kambario bute didelių pertvarkų nebuvo daryta – to neleido buto konstrukcija, nes laikančiųjų sienų griauti negalima. Interjerą projektavusi studijos „Kitoks interjeras“ kūrybinė komanda padarė tik nedidelę korekciją – atsisakė virtuvės durų ir sujungė ją su prieškambario zona, taip sukurdama erdvesnės patalpos pojūtį.

Maždaug 17 m² bendrajame kambaryje buvo numatyta įrengti svetainę su miegamojo funkcija, o atsižvelgus į šeimininkų, daug dirbančių namuose, poreikius čia buvo numatyta ir nedidelė, bet funkcionali darbo zona. Kadangi prieškambaris buvo per mažas, bendrajame kambaryje turėjo likti vietos ir talpiai drabužinei, kurioje būtų galima laikyti ne tik drabužius, bet ir rečiau naudojamus buities daiktus.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Patarimas!
Mažoje erdvėje svarbu, kad visi daiktai, ypač – dažnai naudojami ir kasdien reikalingi, turėtų savo vietą. Tokia kišenėlė ant sofos ranktūrio leis sutaupyti laiko ieškant „dingusių“ pultelių ir padės palaikyti namuose tvarką.

Visam interjerui dekoruoti buvo pasirinktas pastelinis beveik baltas atspalvis, padedantis išsaugoti didesnės erdvės pojūtį. Siekiant paįvairinti nuobodžias buto formas, viena kambario siena buvo išklijuota stambaus, audinį primenančio rašto tapetais, kurie padėjo vizualiai pakoreguoti ir patalpos formas. Projekto autoriai vengė akcentuoti pagrindinę kambario sieną, į kurią pirmiausia krypsta dėmesys, – ji buvo nudažyta šviesiai, norint išsaugoti platesnės patalpos pojūtį. Užtat stambių kvadratinių raštų tapetais išklijuota galinė kambario siena vizualiai atrodo platesnė ir gilesnė, ryškus jos koloritas pabrėžia čia įrengtą darbo zoną, audinį primenanti faktūra suteikia jaukumo.
Kambario centre stovi svarbiausias baldas – kokybiška ir patogi sofa su patvariu, tinkamu naudoti kasdien miegojimo funkcijos mechanizmu. Dėl šios priežasties estetiška svetainė naktimis virsta patogiu miegamuoju su visaverte miegojimo vieta.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Nusižiūrėk idėją!
Prie sofos pritaikytas stalelis, prie kurio patogu ir kavos išgerti, ir pavalgyti. Kad būtų patogiau kas vakarą jį traukioti prieš išskleidžiant sofą, prie jo kojų pritvirtinti baldiniai ratukai.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Nenorėdami užgriozdinti prieškambario, projekto autoriai atsisakė minties čia projektuoti uždarą spintą – tokiu atveju iš prieškambario būtų likę tik siaurutis nejaukus koridorius. Vietoj jos sumontuota atvira kabykla, pastatyta aukšta atvira lentyna ir batų dėžė. Į lentynas sudėtose gražiose dėžėse galima laikyti daugybę įvairių daiktų, o patalpa atrodo įdomesnė ir erdvesnė.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Išgriovus pertvarą, vos 5 m² virtuvėlė šiek tiek prasiplėtė koridoriaus sąskaita, todėl atsirado galimybė čia pastatyti valgomojo stalą.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Geras sumanymas!
Kai trūksta vietos, išnaudokite vertikaliąją erdvę: magnetinės prieskonių dėžutės, prilipintos prie šaldytuvo šono, ne tik įdomiai atrodo, bet yra ir labai praktiškos: prieskonius galima matyti pro permatomus dangtelius ir jie visuomet po ranka gaminant maistą.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Patarimas!
Jei mažame vonios kambaryje trūksta vietos patogiai pastatyti unitazą, nebijokite jo pasukti kampu – nors nelabai įprasta, bet tikrai pasiteisina, kai trūksta kelių erdvės centimetrų.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (1)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (3)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė (2)

Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.

„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas (8)

„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis (4)

Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (14)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (6)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.