Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name

 (27)
Suprojektuoti praktišką, patogų ir estetišką interjerą vieno kambario senos statybos tipiniame bute – nelengva užduotis. Morališkai pasenęs, šiuolaikiško interjero standartų nebeatitinkantis patalpų planavimas labai riboja galimybes, tačiau skatina architektus bei dizainerius būti kūrybingus.
© A. Narmonto nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© Asmeninio archyvo nuotr.

Senos statybos blokiniame name įrengtame standartiniame vieno kambario bute didelių pertvarkų nebuvo daryta – to neleido buto konstrukcija, nes laikančiųjų sienų griauti negalima. Interjerą projektavusi studijos „Kitoks interjeras“ kūrybinė komanda padarė tik nedidelę korekciją – atsisakė virtuvės durų ir sujungė ją su prieškambario zona, taip sukurdama erdvesnės patalpos pojūtį.

Maždaug 17 m² bendrajame kambaryje buvo numatyta įrengti svetainę su miegamojo funkcija, o atsižvelgus į šeimininkų, daug dirbančių namuose, poreikius čia buvo numatyta ir nedidelė, bet funkcionali darbo zona. Kadangi prieškambaris buvo per mažas, bendrajame kambaryje turėjo likti vietos ir talpiai drabužinei, kurioje būtų galima laikyti ne tik drabužius, bet ir rečiau naudojamus buities daiktus.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Patarimas!
Mažoje erdvėje svarbu, kad visi daiktai, ypač – dažnai naudojami ir kasdien reikalingi, turėtų savo vietą. Tokia kišenėlė ant sofos ranktūrio leis sutaupyti laiko ieškant „dingusių“ pultelių ir padės palaikyti namuose tvarką.

Visam interjerui dekoruoti buvo pasirinktas pastelinis beveik baltas atspalvis, padedantis išsaugoti didesnės erdvės pojūtį. Siekiant paįvairinti nuobodžias buto formas, viena kambario siena buvo išklijuota stambaus, audinį primenančio rašto tapetais, kurie padėjo vizualiai pakoreguoti ir patalpos formas. Projekto autoriai vengė akcentuoti pagrindinę kambario sieną, į kurią pirmiausia krypsta dėmesys, – ji buvo nudažyta šviesiai, norint išsaugoti platesnės patalpos pojūtį. Užtat stambių kvadratinių raštų tapetais išklijuota galinė kambario siena vizualiai atrodo platesnė ir gilesnė, ryškus jos koloritas pabrėžia čia įrengtą darbo zoną, audinį primenanti faktūra suteikia jaukumo.
Kambario centre stovi svarbiausias baldas – kokybiška ir patogi sofa su patvariu, tinkamu naudoti kasdien miegojimo funkcijos mechanizmu. Dėl šios priežasties estetiška svetainė naktimis virsta patogiu miegamuoju su visaverte miegojimo vieta.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Nusižiūrėk idėją!
Prie sofos pritaikytas stalelis, prie kurio patogu ir kavos išgerti, ir pavalgyti. Kad būtų patogiau kas vakarą jį traukioti prieš išskleidžiant sofą, prie jo kojų pritvirtinti baldiniai ratukai.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Nenorėdami užgriozdinti prieškambario, projekto autoriai atsisakė minties čia projektuoti uždarą spintą – tokiu atveju iš prieškambario būtų likę tik siaurutis nejaukus koridorius. Vietoj jos sumontuota atvira kabykla, pastatyta aukšta atvira lentyna ir batų dėžė. Į lentynas sudėtose gražiose dėžėse galima laikyti daugybę įvairių daiktų, o patalpa atrodo įdomesnė ir erdvesnė.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Išgriovus pertvarą, vos 5 m² virtuvėlė šiek tiek prasiplėtė koridoriaus sąskaita, todėl atsirado galimybė čia pastatyti valgomojo stalą.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Geras sumanymas!
Kai trūksta vietos, išnaudokite vertikaliąją erdvę: magnetinės prieskonių dėžutės, prilipintos prie šaldytuvo šono, ne tik įdomiai atrodo, bet yra ir labai praktiškos: prieskonius galima matyti pro permatomus dangtelius ir jie visuomet po ranka gaminant maistą.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Patarimas!
Jei mažame vonios kambaryje trūksta vietos patogiai pastatyti unitazą, nebijokite jo pasukti kampu – nors nelabai įprasta, bet tikrai pasiteisina, kai trūksta kelių erdvės centimetrų.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (3)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.

Architekto patarimai, kaip studijos tipo buto erdvę paversti jaukiais namais

Studijos tipo butas – vieno kambario butas su vonios patalpa. Tokio tipo buto bendra erdvė funkciškai turi veikti kaip virtuvė, svetainė bei miegamasis. Vienintelė keturiomis sienomis įrėminta zona tokiame bute yra vonios kambarys. Paklausėme architekto – interjero dizainerio Tomo Strižano, kaip tuščią studijos erdvę paversti komfortiškais ir jaukiais namais.

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (6)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.