Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name

 (27)
Suprojektuoti praktišką, patogų ir estetišką interjerą vieno kambario senos statybos tipiniame bute – nelengva užduotis. Morališkai pasenęs, šiuolaikiško interjero standartų nebeatitinkantis patalpų planavimas labai riboja galimybes, tačiau skatina architektus bei dizainerius būti kūrybingus.
© A. Narmonto nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© Asmeninio archyvo nuotr.

Senos statybos blokiniame name įrengtame standartiniame vieno kambario bute didelių pertvarkų nebuvo daryta – to neleido buto konstrukcija, nes laikančiųjų sienų griauti negalima. Interjerą projektavusi studijos „Kitoks interjeras“ kūrybinė komanda padarė tik nedidelę korekciją – atsisakė virtuvės durų ir sujungė ją su prieškambario zona, taip sukurdama erdvesnės patalpos pojūtį.

Maždaug 17 m² bendrajame kambaryje buvo numatyta įrengti svetainę su miegamojo funkcija, o atsižvelgus į šeimininkų, daug dirbančių namuose, poreikius čia buvo numatyta ir nedidelė, bet funkcionali darbo zona. Kadangi prieškambaris buvo per mažas, bendrajame kambaryje turėjo likti vietos ir talpiai drabužinei, kurioje būtų galima laikyti ne tik drabužius, bet ir rečiau naudojamus buities daiktus.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Patarimas!
Mažoje erdvėje svarbu, kad visi daiktai, ypač – dažnai naudojami ir kasdien reikalingi, turėtų savo vietą. Tokia kišenėlė ant sofos ranktūrio leis sutaupyti laiko ieškant „dingusių“ pultelių ir padės palaikyti namuose tvarką.

Visam interjerui dekoruoti buvo pasirinktas pastelinis beveik baltas atspalvis, padedantis išsaugoti didesnės erdvės pojūtį. Siekiant paįvairinti nuobodžias buto formas, viena kambario siena buvo išklijuota stambaus, audinį primenančio rašto tapetais, kurie padėjo vizualiai pakoreguoti ir patalpos formas. Projekto autoriai vengė akcentuoti pagrindinę kambario sieną, į kurią pirmiausia krypsta dėmesys, – ji buvo nudažyta šviesiai, norint išsaugoti platesnės patalpos pojūtį. Užtat stambių kvadratinių raštų tapetais išklijuota galinė kambario siena vizualiai atrodo platesnė ir gilesnė, ryškus jos koloritas pabrėžia čia įrengtą darbo zoną, audinį primenanti faktūra suteikia jaukumo.
Kambario centre stovi svarbiausias baldas – kokybiška ir patogi sofa su patvariu, tinkamu naudoti kasdien miegojimo funkcijos mechanizmu. Dėl šios priežasties estetiška svetainė naktimis virsta patogiu miegamuoju su visaverte miegojimo vieta.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.
Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Nusižiūrėk idėją!
Prie sofos pritaikytas stalelis, prie kurio patogu ir kavos išgerti, ir pavalgyti. Kad būtų patogiau kas vakarą jį traukioti prieš išskleidžiant sofą, prie jo kojų pritvirtinti baldiniai ratukai.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Nenorėdami užgriozdinti prieškambario, projekto autoriai atsisakė minties čia projektuoti uždarą spintą – tokiu atveju iš prieškambario būtų likę tik siaurutis nejaukus koridorius. Vietoj jos sumontuota atvira kabykla, pastatyta aukšta atvira lentyna ir batų dėžė. Į lentynas sudėtose gražiose dėžėse galima laikyti daugybę įvairių daiktų, o patalpa atrodo įdomesnė ir erdvesnė.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Išgriovus pertvarą, vos 5 m² virtuvėlė šiek tiek prasiplėtė koridoriaus sąskaita, todėl atsirado galimybė čia pastatyti valgomojo stalą.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Geras sumanymas!
Kai trūksta vietos, išnaudokite vertikaliąją erdvę: magnetinės prieskonių dėžutės, prilipintos prie šaldytuvo šono, ne tik įdomiai atrodo, bet yra ir labai praktiškos: prieskonius galima matyti pro permatomus dangtelius ir jie visuomet po ranka gaminant maistą.

Sumanus 31 m² tipinio buto interjeras senos statybos name
© A. Narmonto nuotr.

Patarimas!
Jei mažame vonios kambaryje trūksta vietos patogiai pastatyti unitazą, nebijokite jo pasukti kampu – nors nelabai įprasta, bet tikrai pasiteisina, kai trūksta kelių erdvės centimetrų.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.