Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune

 (8)
Už lango čiurlena upelis, o viduje – šviesu ir ramu. Įsitaisius ant sofos vakare galima net pamiršti, kad esi mieste – tokia rami gyvenimo tėkmė Kauno Žaliakalnyje. Tačiau ramybė apgaulinga – visai netoli KTU universitetas, ir aplink gyvena daugybė studentų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Į šių studentų gretas galbūt stosiančiai jaunai merginai ir buvo kuriamas interjeras su lengvai romantiška nuotaika.
© R.Steponavičiaus nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Objekto dosjė:
Tipas – 3 kambarių butas naujos statybos daugiabutyje.
Plotas – 61 m².
Gyvenamoji erdvė – 3 kambariai: svetainė sujungta su virtuve, miegamasis yra šalia vonios, antrame aukšte darbo (vaiko) kambarys.
Būsima gyventoja – būsima studentė.
Projekto autoriai – Milda Sabockytė ir Ruslanas Lebedevas, studija „Margas“.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.

Mažaaukštis naujos statybos daugiabutis Kauno Žaliakalnyje šeimos dėmesį patraukė skoninga išvaizda ir puikia lokacija. Du vaikus auginantys tėvai tiksliai nežinojo, ar jų paauglė dukra norės likti Lietuvoje, ar vyks mokytis į užsienį, bet neatmetė galimybės, kad vis dėlto apsigyvens čia, upelio kaimynystėje. Kadangi namas dar buvo statomas, džiugino galimybė savaip suplanuoti erdves. Didžioji erdvė pirmame aukšte buvo padalyta į dvi dalis – suformuotos miegamoji ir gyvenamoji zonos. Miegamasis išėjo šviesus ir pakankamai erdvus, su vienu langu ir didele sienine spinta.

Likusią stačiakampio formos erdvę teko skaidyti į tris dalis: svetainės, virtuvės ir valgomojo bei įėjimo. Priešais įėjimo į butą duris buvo pastatyta sienelė – taip suformuotas mini prieškambaris, jame įrengta sieninė spinta. Į kitą sienelės pusę atsirėmė virtuvė. Ši buvo suprojektuota nedidelė ir minimalistinė – jauno žmogaus poreikiams patenkinti. Erdvė antrame aukšte palikta tuščia. Kol bute neapsigyveno jokie šeimininkai, jos paskirtis nėra aiški.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.

Projekto autorei dekoratorei Mildai Sabockytei iš pokalbių ir vizualių pavyzdžių susidarė įspūdis, kad šeima norėtų daugiau mažiau klasikinio, neutralaus, jaukaus interjero. Tokio, kurį prireikus būtų galima transformuoti pagal augančios dukters poreikius, būstą išnuomoti arba parduoti. Taigi pasirinktos santūrios spalvos, baldai ir dekoras. Baltos sienos, aukštos baltos grindjuostės, natūralaus ąžuolo spalvos grindys – neutralus, tačiau elegantiškas fonas. Balto gipso sieniniai šviestuvai efektingai apšviečia svetainę ir laiptus į antrą aukštą. Visose erdvėse kartojami subtilūs žalvario, vario ir akmens motyvai. „Šios medžiagos įdomios ir madingos – kada gi dar tai naudoti, jei ne dabar“, – šypsosi dekoratorė.

Baltai virtuvei pritaikytas praktiškas ir elegantiškas pilkšvo granito stalviršis. Priešais virtuvę įsikūrė specialiai pagamintas pietų stalas su dailiomis tekintomis kojomis. Prie jo derantį suoliuką, kai reikia, galima pastumti po stalu arba pastatyti prie sofos kojoms ištiesti, galima naudoti ir kaip kavos stalelį. Virš valgomojo stalo Milda pakabino vienos danų meno galerijos plakatų, virš TV spintelės – juodai baltas retro fotografijas. Sienų dekoras suteikia šiam butui menišką prieskonį. Užuolaidoms pasirinktas smėlio spalvos lino ir medvilnės audinys – nebrangus ir mielas savo natūralumu.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.


Ilga stačiakampio formos patalpa nepaliko daug vietos improvizuoti, tačiau pastačius sienelę buvo suformuotas prieškambaris, o virtuvė padidėjo ir tapo praktiškesnė.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.


Sieninis apšvietimas kuria erdvės pojūtį ir džiugina akis. Aptakių formų sieniniai gipso šviestuvai skleidžia jaukią, neįkyrią šviesą. Vizualinės dinamikos suteikia sienų dekoras – įvairių dydžių plakatai ir nuotraukos.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.


Knygų lentynos – ne tik praktinis, bet ir dekoratyvus sprendimas. „Jos visada sukuria jaukią nuotaiką, kaip ir augalai bei meno kūriniai“, – teigia dekoratorė. Prie klasikinių formų sofos dera sendaikčių parduotuvėje „sumedžiotas“ lauko stalelis su marmuriniu stalviršiu.

„Seniai norėjau moteriškos dailios lovos su audiniu aptrauktu galvūgaliu, tad radusi šią Anglijos internetinėje parduotuvėje net cyptelėjau iš džiaugsmo“, – pasakoja Milda. Prie lovos prisiglaudė naktiniai staleliai su grafiškomis metalinėmis kojelėmis ir marmuriniu stalviršiu.
Voniai dekoratorė išrinko madingas plyteles – stačiakampes „metro“ stiliaus sienoms ir šešiakampes grindims. Plytelių forma suteikia voniai dinamiškumo įspūdį, nors spalvos visiškai neutralios – pieno ir smėlio. Dušo zona buvo atskirta sienele, o didelė niša sienoje uždengta užuolaida – už jos slepiasi skalbyklė ir lentynos. Specialiai pagaminta retro stiliaus spintelė su marmuriniu stalviršiu, parinktas grakštus praustuvas – dubuo. „Manau, šia vonia bus malonu naudotis: ji erdvi, šviesi ir elegantiška, – mąsto Milda. – O ir vietos daiktams sudėti – per akis!“

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.


Miegamajame sieninės spintos durys apklijuotos grafiško rašto tapetais. Jis subtiliai dekoratyvus ir turi truputį perlamutro blizgesio, todėl gražiai atspindi nuo lango sklindančią šviesą. Tapetai padiktavo miegamojo spalvas – ramias ir natūralias.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.


Kambaryje atsirado vietos darbo (makiažo) staleliui. Virš jo dekoratorė pakabino savo mėgstamos grafikės N. Marcinkevičiūtės-Strazdės darbą. Kelių dešimtmečių senumo foteliukas buvo atnaujintas – apvilktas derančiu smėlio spalvos audiniu.

Subtiliai dekoratyvus 3 kambarių studentės butas Kaune
© R.Steponavičiaus nuotr.

Dušo zoną atskyrus sienele, dar liko apsčiai vietos vonios spintelei su marmuriniu stalviršiu. Skalbyklė pasislėpė už užuolaidos nišoje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (12)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (5)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.

PRIEŠ ir PO: butą Vilniaus centre įrengė nuo tinko sienų iki modernios prabangos (8)

„Manau, šio buto vieta – ideali. Pašonėje – senamiestis, pati sostinės šerdis, vos kelios minutės pėsčiomis iki Gedimino pilies. Tikrai patiks tiems, kas mėgsta romantiškus pasivaikščiojimus ar sveiką gyvenimo būdą bėgiojant upės pakrante“, – pokalbį pradeda interjero dizainerė Iveta Bružienė, įrengusi „Teleloto“ kalėdinį butą.

2 miestietiški butai Vilniuje: žemiškos paletės darna su industriniais akcentais (2)

Kaip sukurti daugeliui patrauklų ir kartu šiuolaikines dizaino mados tendencijas atitinkantį interjerą sostinės centre esančiame būste? Tokią užduotį sprendė įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda, prisidėjusia prie dviejų ekspozicinių butų, įkurtų „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“, įrengimo.

Butas Sidnėjuje: eksterjero padiktuota tema

Šis butas yra įsikūręs viename prestižiškiausių Art Deco stiliaus „The Macleay Regis“ pastate, stilingame Sidnėjaus Poots Point rajone. Išskirtinis pastato architektūros stilius ir jo vieta padiktavo neeilinį buto interjero stilių, kuriame gerai juntama Art Deco įtaka.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (14)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?